Najdi forum

krvna skupina

Tabela krvnih skupin otrok glede na starše in staršev glede na otroka

stran je v angleščini

http://www.canadiancrc.com/paternity_determination_blood_type.aspx

LP

Pozdravljeni,
lepo prosim, če mi lahko odgovorite na to vprašanje
jaz imam krvno skupino B Rhd+
moj mož enako krvno skupino
starejša hči prav tako a mlajša hči naj bi imela ORhd+
ali je to možno.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Če ima oče A skupino in mati B kakšno skupino lahko ima otrok??

Pozdravljeni,

imam malo drugačno vprašanje. Sama imam A skupino in rh +, moj mož ima AB+. Kot lahko vidite, imava oba pozitiven rh. Ali morda tudi to kali najino željo po družini? Drugače se trudiva že 2,5l in za nama sta dva postopka IVFa, ampak vsakič brezuspešno. 🙁 Zdravniki pa vse kar nama znajo povedat, je da sva še mlada in da se ne mudi!! On 33, jz pa 30.

Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni.

Če ima oče skupino A in mama B ima lahko otrok skupino AB, B ,A, ali O

Lp

Zdravo.

Mene zanima kakšno krvno skupino imam lahko jaz, če ima oče 0, mama pa A.

Hvala za odgovor.

0 ali A.
LP

dober dan.

mene pa zanima, če te domneve o nagnjenosti ks k določenim boleznim držijo. ali je res, da smo ks o mesojede in tako naprej. in, če ks lahko vpliva tudi na vedenje. zanima me še, če imajo različne krvne skupine večje možnostti za genske nepravilnosti in bolezni (delecija, dodan kromosom,…)

hvala za odgovor in lep pozdrav

Vsi tako sprašujete, naredite rekombinacijski kvadrant in izračunajte..

Mnoge trditve, D’Adama v knjigi o 4. krvnih skupinah in prehrani, vedenjskih posebnostih … bodo morali potrditi še drugi neodvisni raziskovalci. Ko bodo, bomo o tem vedeli več.
V nekaterih medijih so pisali, da so to ugotovitve projekta človeškega genoma, vendar to niso. O tem v strokovnih genetskih bazah podatkov, ki redno povzemajo nove ugotovitve raziskav v zvezi z ABO krvnimi skupinami, ni ničesar.
Zasedaj je torej to ena od teorij za katero bo pokazal čas ali je revolucionarna ali pa je nateg.
LP

Pozdravljeni,

jaz imam Orhd negativno, otrok O rhd pozitivno. Kakšno naj bi imel partner? Sem ga vprašala pa nič neve. A- A+ B- B+?

Hvala in lp

Pozdravljeni!

Da ne bomo ugibali, bi priporočila, da se vašemu partnerju določi krvna skupina na Zavodu za transfuzijo.
Tako bo zanesljivo vedel, katero krvno skupino ima.

LP

kalkulator za krvne skupine…
http://www.biology.arizona.edu/Human_Bio/problem_sets/blood_types/inherited.html

Pozdravljeni, tudi mene zanima krvna skupina otroka. Oba s partnerjem sva A. Je potem tudi otrok A ali je lahko tudi 0?

Pozdravljeni!

Naj najprej ponovno pojasnim dedovanje krvnih skupin: Poenostavljeno lahko rečemo, da otrok od vsakega od staršev podeduje en “znak”, bodisi A, bodisi B, bodisi 0. Če predpostavimo, da ne poznamo krvnih skupin staršev, ima otrok katerokoli od spodaj naštetih možnosti “znakov”:
– AA ali A0 –> v tem primeru ima krvno skupino A
-BB ali B0 –> krvna skupina B
– AB –> krvna skupina AB
– 00 –> krvna skupina 0

Vsak od staršev da otroku enega od svojih obeh “znakov”. Če se vrnem na vaše vprašanje: V primeru, ko imata oba s partnerjem krvno skupino A, dejansko ne vemo, ali “nosita” zapis AA ali A0. V primeru, da oba partnerja s krvno skupino A nosita zapis A0, obstaja 25% verjetnost, da ima otrok krvno skupino 0 (in sicer v primeru, ko od obeh staršev podeduje “znak” 0). Čim ima eden od staršev zapis AA, ima otrok v vsakem primeru krvno skupino A.

lp

hvala za vaš odgovor. Kje pa to piše ali si AA ali A0. Moj je zvedel na krvodajalski, jaz pa v nosečnosti, da sem A. Nisem niti vedela, da je AA ali A0.

Naj še enkrat poudarim, da poznamo naslednje krvne skupine: A, B, AB, 0.
Zapis A0 ali AA je le zapis obeh genov za krvne skupine, ki ga uporabljamo pri ponazoritvi, ko želimo poudariti, da vsak posameznik podeduje po en “znak” od vsakega od staršev. Z določitvijo krvne skupine izveste vašo krvno skupino (v vašem primeru A), ne pa tudi genskega zapisa.

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close