Najdi forum

krvna skupina

Vajin otrok ima takšno krvno skupino, kot so mu jo določili ob rojstvu. krvna skupina 0 pri njem je možna.
Lep dan tudi vam.

Pozdravljeni!
Sem v veliki dilemi, ko otrok odraste in ima dugačno osnovno KS kot starši, kako to obrazložiti.Če je oče 0(neg), mati pa B (poz) (zagotovo pravilno določeno), ali obstaja verjetnost, da ima otrok KS A? Če je to možno, kako, ker mi te podskupine niso najbolj jasne, npr. BO ali BB – zakaj na krvodajalski kartici napišejo potem samo B?
In če je sploh možno že v nosečnosti določiti KS pri plodu, če je, kdaj?

Iskrena hvala za odgovor in lep dan želim!

Pozdravljeni,

z ženo sva v postopku darovanja spolne celice in naju zanima, ali je pomembno kakšno krvno skupino ima samo žena ali oba? Jaz imam A- žena pa A+. Kakšne krv.skupine je potem lahko lahko darovalka?

hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!
Ker nikjer še nisva zasledila odgovora vas prosiva za pomoč.
Oba (oče in mati bodočega otroka) imava krvno skupino 0 rh+. Zanima naju, katero krvno skupino lahko ima najin otrok?
Ali je res, da ima lahko samo 0 in nič drugega?
Hvala za odgovor!

Ko bo otrok rojen, mu bodo krvno skupino v bolnici določili in bosta ugotovila ugotovila kako je s s tem.
LP

ker ima vaša soproga Rh+ skupino, krvna skupina zarodka ne glede na to kakšna bo, v nosečnosti ne bo povzročala težav niti bolezni zaradi navzkrižja RH skupine.

V nosečnosti krvno skupino ploda lahko določijo,to je tudi potrebno pri določenih boleznih, vendar je to za plod nevaren poseg.
Ko bodo vaši otroci rojeni boste primerjali krvne skupine in če vam ne bo jasno kako je z njimi, vam jih bodo pomagali interpretirati vaši zdravniki.
LP

Pozdravljeni,

Oče ima krvno skupino AB RHd+, mama 0 RHd+, sestra ima A RHd+, moja krvna skupina pa je A RHd-. Zanima me ali obstaja možnost, da oče ni pravi?Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Krvna skupina kot jo imate vi je možna možna tudi v primerih kot je vaš, ko sta oba starša RhD pozitivna.

RhD poz osebe (starši) imajo lahko lahko genotip DD v tem primeru imajo le Rh poz otroke.

Če pa imata oba RhD poz starša Rh genotip Dd pa lahko dobi njun potomec od vsakega d skupino in ima v tem primeru genotip dd oziroma je RhD negativen. Rh genotip določajo na zavodu za transfuzijo.
Lp

Pozdravljeni,
mene zanima katero krvno skupino ima mati v primeru da,
oce ima A Rhd+,
hcera 0 Rhd+
in sin A krvno skupino.
Hvala in lep pozdrav.

Ali je to uganka ali kaj? Materi so vendar določili krvno skupino in to verjetno v vsaki nosečnosti. Predlagam, da bi pogledali njeno materinsko knjižico.
LP

Pozdravljeni.
Zanima me če lahko ista krvna skupina obeh partnerjev B – in enaki Rhd – vpliva na plodnost in na zdravje ploda med njegovim razvojem.

Lp Janez

Pozdravljeni
Enaka krvna skupina (B) in RH faktor nimata škodljivega vpliva na zdravje ploda v nosečnosti.
LP

Spoštovani,
res zanimiva tema tudi meni :))) upam, da vam ne preseda že preveč. Zanima me kako je z rh faktorjem pri krvni skupini. Mož ima namreč krvno skupino 0 in je rh – jaz pa 0+. Ker imava hči naju zanima ali je rh – bolj dominanten kot + ali ima 50 50 možnosti, da podeduje moževo krvno skupino 0-?
Hvala za odgovor.
lp

Spoštovani!

Po podatkih, ki ste jih navedli je verjetnost, da je vaša hčerka Rh Dneg. 50%.in prav takšna je možnost, da je RhD poz. Sicer pa si to lahko ogledate v njeni odpustnici po porodu. Zagotovo so ji določili krvno in Rh skupino

LP

Pozdravljeni, Stara sem 37 let in danes doživela pravi šok.

Sestra je trdila da ima krvno skupino AB
jaz imam 0

Oče pravi da ima 0 mama pa tudi da ima 0…

Kako je to sploh mogoče, da ima sestra AB?

Lp,

Ne vem.
LP

Spoštovani!

Mati AB (-), otrok A (+). Katero krvno skupino ima oče?

Hvala za odgovor in lp!

Spoštovani!
Predlagam, da vprašate očeta.
LP


V bistvu je zadeva boleča in na žalost obstajajo razlogi zaradi katerih vaš predlog ne pride v poštev in tako morda nikoli ne bom izvedela.
Če mi ne morete pomagati vseeno hvala in lepo pozdravljeni.

New Report

Close