Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni!

KT niso škodljive za ščitnico in zaradi njih po vsej verjetnosti ne boste shujšali, prej obratno.

Matjaž

Spostovani,

kontracepcijo Jazz jemljem 8 let. Zelim jih prenehati jemati in me zanima ali je kaksen postopek ali lahko samo preneham?
Imela sem menstruacijo in pojedla sem prvega iz nove skatljice ampak sedaj nisem pojedla ze dva v naprej. Ali je hudo narobe, ker sem pojedla se prvega iz nove skatljice?

Hvala z odgovor

Pozdravljeni!

Lahko kar prenehate, nič ni narobe.

Matjaž

Pozdravljeni, sem 2 meseca po drugem porodu. Pred nosečnostjo sem jemala Yaz tabletke. Sedaj se še odločam katera oblika kontracepcije bi bila najbolj primerna in trenutno uporabljava kondom. Je pa tako da sva danes imela nezasciten spolni odnos, čeprav ni prišlo do izliva vame. Me pa vseeno malo skrbi predizliv. Bi bilo smiselno vzeti 2×2 tableti Yaz(tako mi je enkrat priporočala ginekologinja, ko sem nekaj dni pozabila vzeti tabletko)? Ali to nebi preprečlo morebitne nosečnosti?
Hvala. Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Dojite? Ste že imeli menstruacijo? Yaz niso najbolj primerna oblika za Yuzpejevo metodo, 2×2 tbl pa je sploh premalo. Če že, predlagam nujno kontracepcijo z LNG (Norlevo, Escapelle).

Matjaž

New Report

Close