Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tablete Yasminelle

Kontracepcijske tablete Yasminelle

Pozdravljeni!

Vsa hormonska kontracepcija lahko pri nekaterih ženskah povzroči razrast glivic. Le-te so vedno prisotne, zato se jih ne morete kar znebiti, lahko pa poskrbite za čim bolj kislo nožnično floro, v lekarni vam bodo svetovali ustrezne preparate. Med uporabo KT nimate ovulacij, torej tudi menstruacij ne, imate pa menstruacijam podobne odtegnitvene krvavitve, vaš ciklus je povsem umeten. Najprej morate poskrbeti za svoje zdravje (ustrezna telesna masa), potem bo najbrž tudi menstruacija prišla. Zakaj sedaj krvavite ne vem, najbrž gre za vmesne, prebojne krvavitve iz tanke sluznice, to zagotovo ni menstruacija. Več boste najbrž izvedeli po pregledu.

Matjaž

Pozdravljeni,
Mene pa zanima,ce lahko zacnem jesti tabletke na sredini meseca, torej ne prvi dan menstruacije..ali je lahko kaj narobe?
Najlepsa hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Načeloma lahko, a morate v naslednjih 7 dneh ob redni uporabi KT uporabljati še dodatno zaščito (kondom).

Matjaž

Spoštovani.
Že nekaj let jemljem tablete yasminelle. Ta mesec pa sem pozabila vzeti drugo tabletko v prvem tednu. Vzela sem jo približno 30 ur prepozno, skupaj s tretjo tabletko. Urgentne kontracepcije nisem vzela. Sem pa imela 6 dni pred pozabljeno tabletko nezaščiten spolni odnos. Zanima me če je možnost zanositve zelo povišana? Hvala.

Pozdravljeni!

Menim, da možnost nosečnosti ni povečana, v kolikor je to bil edini spolni odnos v tem času. Za vsak slučaj predlagam, da naslednjih 7 dni pri odnosih uporabljate tudi kondom.

Matjaž

pozdravljeni!

pred enim mesecem se obiskala ginekologinjo in predpisala mi je KT Yasminelle. zacela sem jih jemati ob prvem dnevu menstruacije. sedaj sem na koncu prve skatlice in nikoli nisem pozabila vzeti kaksne in vedno sem jih vzela ob istem casu. sedaj bom imela 7 dnevni premor. zanima me ce sem glede na to da je to moja prva skatlica sevedno zagotovo zascitena med premorom.
hvala za odgovore lp 🙂

Pozdravljeni, ste zaščiteni.

Matjaž

Spostovani.

Jedla sem ze KT in na to koncala. Zacela sem jemati tablete yasminelle. Tablete jem redno ob istem casu. S fantom imama redne spolne odnose. Zanima me ce lahko zanosim ce spusti v mene? Ker trenutno se tega ne dela in bi rada, da pridema oba do konca.

Hvala za nasvet.

New Report

Close