Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Koliko plače, koliko penzije?

Koliko plače, koliko penzije?

spoštovana ga. Mojca

Prosim še za vaše mnenje
gospa navaja da ima privarčevanih cca 8000 eur v vaših skladih
kakšna je po vaših izračunih njena doživljenska mesečna renta oz mogoče da napišete tudi višino v kolikor se odloči da bo rento izkoristila v 15 letih
Pa reciva da je gospa stara 62 let
najlepša hvala in lep pozdrav

.

https://www.zpiz.si/wps/portal/infozpiz … BIS9nQSEh/

jaz sem delal leto dlje kot 40 let. Za ta čas sem dobival 20% nato 40% pripadajoče penzije.
Kazalo mi je na cca 1.450+ penzije.
Sedaj imam (januar 2021) 1.730€ penzije. Je pa res, da sem imel vsaj 12 let izjemno dobro plačo za v SLO – ki je šla v povprečje 24 let
Izračun dobiš šele, ko se dejansko upokojiš.

Ti si naš najboljš prjatu…♥️

Kateri denar bo izgubljen? Itak boš v pogodbo napisala, če se tebi kaj zgodi, kdo bo naprej dobival ta denar.
[/quote]

V primeru smrti med izplačevanjem pokojnine se ne izplača celotna vrednost police drugemu, tako da je velika večina vrednosti v tem primeru izgubljena.

Vse za kar so plačani prispevki.
[/quote]
Hvala ti in tudi mađioničarju. A potem lahko vzamem za relevantne letne obračune od FURS?

5 ljudi kateri prejemajo manj kot

super bravo za vas, nam izdate na kakšnem položaju ste bili zaposleni
kajti v slo je cca 60% ljudi kateri prejemajo manj kot povprečno plačo to je cca 1100 eur in ti bodo prejemali med 600-700 eur penzije malo:(((
gospa Mojca vas pa še vedno prosim za podatek o višini rente za cca 8000 eur na računu Modre zav
hvala in lp

Pozdravljeni.

Višina rente bi bila vsekakor odvisna od tega, za kakšno vrsto rente bi se odločila. Če vzamemo vaš primer: starost ob začetku prejemanja rente 62 let in 8.000 € privarčevanih sredstev, bi bila klasična doživljenjska renta brez jamstva okoli 65 € četrtletno, renta s 15 letnim jamstvom bi znašala evro manj, renta s pospešenim izplačevanjem za obdobje 5 let pa bi bila okoli 75 € mesečno prvih 5 let, po izteku tega obdobja pa bi do konca življenja prejemala 30 € na vsake 3 mesece.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

če prav razumem stavek:
klasična doživljenjska renta brez jamstva okoli 65 € četrtletno —-ali to pomeni 65eur na 3 mesece , se pravi 21 eur na mesec in kaj pomeni beseda brez jamstva

hvala in lp

Pozdravljeni.

Višina rente bi bila vsekakor odvisna od tega, za kakšno vrsto rente bi se odločila. Če vzamemo vaš primer: starost ob začetku prejemanja rente 62 let in 8.000 € privarčevanih sredstev, bi bila klasična doživljenjska renta brez jamstva okoli 65 € četrtletno, renta s 15 letnim jamstvom bi znašala evro manj, renta s pospešenim izplačevanjem za obdobje 5 let pa bi bila okoli 75 € mesečno prvih 5 let, po izteku tega obdobja pa bi do konca življenja prejemala 30 € na vsake 3 mesece.

Lep pozdrav,
[/quote]

Gospa Mojca

če prav razumem stavek:
klasična doživljenjska renta brez jamstva okoli 65 € četrtletno —-ali to pomeni 65eur na 3 mesece , se pravi 21 eur na mesec in kaj pomeni beseda brez jamstva

hvala in lp

Pozdravljeni.

Pozdravljeni.

Prav razumete. Brez jamstva pomeni, da ni zajamčene dobe izplačevanja. V primeru smrti prejemnika izplačilo rent preneha.

Izplačevanje z jamstvom npr. 5 let pomeni, da če prejemnik rente umre po prvem letu prejemanja rente, se rente še 4 leta izplačujejo upravičencu (oz. dediču, če upravičenec ni določen).

Lep dan želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]


Se pravi da boste gospe v kolikor bo dočakala 87 let v 25 letih izplačali cca 6300 eur , vplačala je pa cca 8000 eur —-ne razumem.
Prav tako pa verjamem da zavarovalnica kjer so strokovnjaki oplemeniti najmanj s 5% donosom letno bi morala teh 8000 eur v 25 letih oplemenititi na krepko čez 20000 eur.
Vaša klientka bo pa dobila malo več kot 6000.
Prosim da me popravite , če se motim
hvala

Pozdravljeni.

Ko govorimo o 8.000 evrih ne gre za višino vplačil temveč za višino privarčevanih sredstev. Torej za vsoto vplačil ter vseh pripisanih donosov.

Pri informativni višini pokojninske rente pa govorimo o začetni odmeri višine pokojninske rente, ki se trajno poviša, ko sklad, iz katerega se izplačujejo pokojninske rente, izkaže dobiček.

Lep dan želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Mega metal Ruše firma ki je postala največji sovražnik za delavce. Pod prejšnjim vodstvom smo postavili firmo na noge.. Sedaj pa nobenega razumevanja med vodstvom in delavci. Nižanje plač do minimuma..

New Report

Close