Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Koliko plače, koliko penzije?

Koliko plače, koliko penzije?

Imam še pet let do penzije, zaposlena sem v šoli, plače imam že zadnjih 10 let nad 1300 evrov, tam nekje. Zdaj 1330. Kje si izračunam, koliko penzije bom dobila? Hvala in lp

Najbolj natančno ti bodo povedali na ZPIZU, tja lahko daš vlogo za informativni izračun.

V grobem pa velja 63% povprečja najboljših zaporednih 25 let (revaloriziranih)
Pričakuj tam 800-900 eur, če si vseskozi imela podobno.

Tukaj imaš linkec https://www.zpiz.si/wps/portal/infozpiz2/!ut/p/b1/04_Sj9S1NLWwsDA0tjDRj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOI9DEzMjJwMHQ0MPF2dDRw9jDzdwnw8DN19DYAKIoEKDHAARwNC-r30o9Jz8pOAVvl55Oem6udG5VikOyoqAgBE0KNn/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

samo jaz ne znam izračunat. Mene zanima koliko približno bom dobil penzije, če imam plačo ves čas minimalca? Kaj dosti najbrž ne bo? Si ne znam predstavljat, ali to pomeni 300 evrov, ali 500 …

gre nekako takole primer
celoten neto zaslužek v letu 2005 bili so še tolarji
recimo da si v 2005 zaslužil 2500000 tolarjev x 1,54(revaloriz količnik) objavljeno na spletu za vsako leto posebaj = 3850000 deljeno 239.6 ( valutno razmerje ob sprejetju eura)=16068 eur v letu 2005 in ta znesek deliš z 12 mesecov = 1339 na meseec
in tako narediš za 24 let tam kjer imaš plačo že v eurih samo pomnožiš s količnikom in ko dobiš povprene plače za vseh 24 let jih sešteješ podeliš s 24 da dobiš povprečno plačo za celotno obdobje in nato pmnožiš s procentom osnove(ženske 63 moški pa v letu 2021 59.5%)
pa lep pozdrav


Če imaš vseskozi minimalca, boš dobil po 40-tih letih dela , če greš letos v penzijo, 581,05 eur.

Bo kar nad 900.Če imaš otroke, dobiš po šestdesetem letu še 1.36% na vsakega.Pa na Modro zavarovalnico ne pozabi , od tam dobiš tudi vsak mesec ene 80 evrčkov.Bo kar čez 1000 evrov vse skupaj…

Ja imam podobno situacijo, tam nad 1.000 evrov bo z vsem skuaj, ziher. Ni šfoh ane? Jaz sem poslal prošnjo za informativni izračun. Daj tudi ti, da boš ziher. Sem ves čas mislil, da bo ful nizko, okoli 600 evrov, pa so me kar presenetli

Kar sanjajte samo razočaranje bo šokantno, 1300€ pomeni 650 do max 700€ pokojnine pa še to, da moraš tako povprečje imeti 25 let, me prav zanima kdo je imel leta 95 2600 takratnih mark neto plače in od te vsote tudi plačeval prispevke.

25 let kar lepo računaj na 350 €. Jaz sem dobila tak informativni izračun.

Iva

Ne piši in ne zavajaj.Bom pa že vedela , saj imam približno enak dohodek in grem letos v penzijo.

trenutno ne, poznam ljudi, ki so jim izračunali 600€ na polno delavno dobo s povprečno plačo 800, o 1300€ plače so lahko samo sanjali. Avtor ziher lahko računa na ene 800€, če bo tako kot do zdaj.
Sicer gre pa komot lahko do šalterja, te lepo sprejmejo, poberejo podatke in ti pošljejo izračunano najkasneje čez pol leta.

Ko dopolniš 58 let ti ZPIZ pošlje informativni izračun penzije. Pri nas v službi je lani oseba, ki je dopolnila 58 let dobila izračun penzije 900 €, pri plači 1.350,00 €.

Ni toliko važno koliko plače dobivaš danes, ampak je važno koliko si dobival plače v najboljših zaporednih 24 tih letih.
Gospa zgoraj piše da ima zadnjih 10 let plače 1300 eur , jaz to razumem da je imela prej nižjo plačo, ampak nima veze, kot sem že zgoraj napisal , v kolikor imate vseh 24 let tako plačo potem bo pokojnina okoli 850 eur. To da pa zraven prištevate še pokojninski steber je pa drugo, v končni fazi je to privilegij javnega sektorja, saj moramo vsi kateri smo zaposleni v gospodarstvu sami iz svojih neto plač , varčevati za svoje pokojnine v raznih stebrih

Bo kar nad 900.Če imaš otroke, dobiš po šestdesetem letu še 1.36% na vsakega.Pa na Modro zavarovalnico ne pozabi , od tam dobiš tudi vsak mesec ene 80 evrčkov.Bo kar čez 1000 evrov vse skupaj…
[/quote]

Iz Modre zavarovalnice ko gre lahko dvigne ves znesek, da pa potem kaj dobiva pa ne vem.

Res je!

Iz Modre zavarovalnice ko gre lahko dvigne ves znesek, da pa potem kaj dobiva pa ne vem.
[/quote]

Če dvigneš v enem znesku, plačaš davek in to precej in dobiš ven dosti manj.Če imaš na Modri zavarovalnici 8000 evrov, jih dobiš ven samo še 5000 ..Tako da to stori le redko….Če tega denarja ne dobiš in prej umreś, ga dobijo tvoji dediči.

Če dvigneš v enem znesku, plačaš davek in to precej in dobiš ven dosti manj.Če imaš na Modri zavarovalnici 8000 evrov, jih dobiš ven samo še 5000 ..Tako da to stori le redko….Če tega denarja ne dobiš in prej umreś, ga dobijo tvoji dediči.
[/quote]

Torej je boljše, da pri pokojnini dobivaš še vsak mesec nekaj na račun od Modre zavarovalnice in zneska ne dvigneš.

Ne piši in ne zavajaj.Bom pa že vedela , saj imam približno enak dohodek in grem letos v penzijo.
[/quote]
Seveda in svizec zavije čokolado, koliko imaš sedaj plače je eno koliko bo pa povprečje skozi 25 let pa popolnoma drugačen izračun poleg tega ti in tebi podobni prištevate poleg še izplačila iz pokojninskega stebra, ki pa nimajo nič z izračunom pokojnine pa še malo preračunaj koliko si vlagala v to dodatno in koliko bo mesečno izplačilo iz tega, tudi pod razno ne boš dobila vloženega nazaj.


Tudi to ni res, za polno delovno dobo in polno starostno dobo je pokojnina približno 577€ ne glede na to kako nizka je bila plača, razliko do te vsote doda država.

Ma lepo te prosim kakšen privilegij javnega sektorja, za tistih 6 evrov na mesec, ki jih dobijo vplačanih v zaprti sklad na Modri zavarovalnici. Še sploh pa Modra, z najnižjimi letnimi donosi in najvišjimi stroški upravljanja. Sam zaposlen pri zasebniku, kolikor sam vplačam v pokojninski sklad, toliko mi še doda delodajalec. Na koncu imamo vsi korist, firma ima oprostitve pri davku, zaposleni pa veliko ugodnost in končno večjo pokojnino. Ve se, da pameten delodajalec ceni svoje zaposlene in jih tudi ustrezno nagradi!

New Report

Close