Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Koliko dni po ponovnem začetju jemanja KT, je varno imeti spolne odnose?

Koliko dni po ponovnem začetju jemanja KT, je varno imeti spolne odnose?

Živjo!

Možnost je majhna. Seveda računam, da ste nadaljevali z jemanjem tablet.

Matjaž

Zivjo
Tabletke belara sem zacela jemati na zadnji dan m… Po 8. Zauziti tabletki sem imela nezas.sp odnos ali zascita ze deluje ali obstaja verjetnost za nosecnost?
Lp

Živjo!

Zaščita že deluje.

Matjaž

Pozdravljeni. Na vas se obračam z vprašanjem. Pred dobrimi štirimi meseci sem zaradi slabšega počutja (močnejši napadi migrene) prenehala z jemanjem KT Yaz. Sedaj bi jih ponovno pričela jemati. Zanima me, če morem počakati na menstruacijo ali sem po tednu dni rednega jemanja KT tudi zaščitena?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Zaščiteni ste po tednu dni rednega jemanja.

Matjaž

Pozdravljeni,
na prvi dan menstruacije sem začela jemati Yaz, a sem jih po treh dneh zamenjala za Cerazette. Ginekologinja je rekla, da moram cel prvi mesec uporabljati dodatno zaščito. Ali je to res?

Pozdravljeni!

Vaša ginekologinja je zelo previdna. Upoštevajte navodila za uporabo, pa bo vse v redu.

Matjaž

Zdravo. Imam tabletke zoely zanima pa mence jih zacnem jemati preden dobim menstruacijo ali delujejo ali ne?

Zdravo!

Delujejo tudi, če jih začnete jemati prej, a jih morate zaužiti vsaj 7 in med tem časom uporabljati dodatno zaščito.

Matjaž

Ali moras vzeti kontracepcijsko tableto se isto minuto ko dobis menstruacijo? Povsod pise en dan pac tisti dan ko dobis. Nikjer pa ne pise kolko ur po tem ko dobis mentruacijo

Ni pomebno, pač enkrat v prvih nekaj dneh menstruacije začnite jemati tablete.

Matjaž

Jemljem tabletke daylette. In sicer… Prvo sem vzela 5ur po zaverkj mentruacije
Naslednjo tabletko sem vzela potem naslednji dan zjutraj, torej po 14h. Ob petih zjutraj. Potem sem naslesnji dan vzela spet tabletko ob petih. Ta dan sem imela tudi spolni odnos. Brez zascite. Malo sem skepticna glede tega kaksna je moznost zanositve?…:c

Če ste skeptični glede zaščite, zakaj to omenjate po spolnem odnosu in ne pred njim? Ne skrbite, ste zaščiteni, nadaljujte z jemanjem tablet.

Matjaž

Zivjo:)
Tabletke jem 4 dni…Ali lahko po teh 4 dneh ze imam spolne odnose brez kakersne koli druge zascite,brez da bi zanosila ?
Hvala za odgovor !

Živjo!

Lahko, če ste tabletke začeli jemati v prvih dneh menstruacije in boste tabletke jemali še naprej.

Matjaž

Pozdravljeni!
Mene pa zanima tole:
Po kolikem casu jemanja tabletk(jemlem tabletke Belara,da tudi izboljsa mojo kozo) se koza izboljsa? Namrec imam kar nekaj mazoljckov.
Drugace pa sem vciraj pojedla svojo prvo skatlico 🙂
Hvala za odgovor 🙂

Pozdravljeni!

Običajno so spremembe vidne v 2-3 mesecih, a to so samo statistični podatki, ki vam nič ne pomagajo. Pomembno je, kako boste vi reagirali na zdravljenje.

Matjaž

Zdravo. Mene pa zanima kako je z zascito. Ce sem tabletke zacela ta mesec jemati prvic, s prvim dnem menstruacija,ki je bila v torek torej 1.3, in sem do zdaj uzela vse ob isti uri, od kdaj naprej sem zascitena? Kako dolgo je treba pri spolnih odnosih uporabljati se kaksno drugo zascito(kondom..), da nebo kaksnih presenecenj?

Zdravo!

Ste že zaščiteni.

Matjaž

Pozdravljeni
Prvo kontracepcijsko tabletko sem vzela pred prvim spolnim odnosom ter nato vsak dan ob isti uri..moje vprasanje je sem se vedno zascitena ter ali bi morala kontracepcijsko tabletko vzeti 1.dan menstruacije. Poleg tega imam par dni bolecine v trebuhu ter ob vsakem uriniranju me malo zascemi.
Hvala na odgovoru,iz mojega vprasanja se vidi da mlada in neizkusena.

New Report

Close