Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Koliko dni po ponovnem začetju jemanja KT, je varno imeti spolne odnose?

Koliko dni po ponovnem začetju jemanja KT, je varno imeti spolne odnose?

Pozdravljeni!

Kontracepcijo je treba začeti uporabljati najkasneje 5. dan menstruacije, sam sicer priporočam 3. dan, v navodilih piše 1. dan. Če začnete izven navedenih dni, je prvih 7 dni treba uporabljati dodatno zaščito (kondom).

Matjaž

Zdravo zanima me ali je kaj naroce ce vzames tabletko in jo po pomoti pregriznes.. ne vem kako mi je to ratalo ampak sem jo pregriznila :/
Bo delovala vseeno ali mora vzeti se eno enako?

Zdravo!

Tudi pregriznjena tableta deluje.

Matjaž

Jemljem tabletke Qlaira..
27 in 28 tabletki sta neaktivni beli tabletki..
Zanima me ali je kaj narobe če imam nekaj dni prej tema dvema tabletkama nezaščiten spolni odnos..
Ali sem še vedno zaščitena al ne ker sta neaktivni ?
Hvala za odgovor

Ja, še vedno ste zaščiteni, tudi takrat ko jemljete neaktivne tablete.

Matjaž

Zdravo zanimam me ce zdravilo Canephron zdravilo za mehur, vpliva na kontracepcijske tabletke Qlaira?

Ne vpliva.

Matjaž

Zdravo…toraj ce sem jaz vzela svojo prvo tabletko prvi dan menstruacije in jih jemala naslednjih 21 dni vse ob istem casu zdaj pa imam pavzo sedem dni ali toraj zaščita še vedno deluje? Tudi če je to moja prva škatlica?

Zdravo!

Zaščita še vedno deluje, tudi če je prva škatlica. Ne pozabite pravočasno začeti z novo škatlico.

Matjaž

Hojla
Bom kar tu vprašala, čeprav to vprašanje ne spada pod to temo, upam pa da mi boste vseeno znali odgovoriti.

Če bi jaz morala menstruacijo dobiti danes in sem sedaj zjutraj z prvim jutranjim urinom naredila test nosečnosti, bo ta test vseeno točen ali bo zaradi menstruacije neveljaven.?

Upam, da me razumete.
(Npr. Ker tudi, če imaš zdravniški pregled in moraš dati vodo in če imaš menstruacijo testiranje vode je takrat brezpomensko).
Je test vseeno veljaven ? Ceprav bi danes morala dobiti menstruacijo?

Hojla!

Kam pa se vam mudi? Naredite test čez en teden, pa bo vse jasno. Sicer pa prisotni krvi v urinu ne vpliva na rezultat.

Matjaž

Ta test je bil samo za preverjanje, saj sem dobila menstruacijo danes 🙂

🙂

Zdravo..
Od petka pa do včeraj, se pravi torka sem jemala tablete Primotren..
Zanima me koliko časa moram še imeti zaščiten spolni odnos? Ker naj bi Primotren vplival na delovanje kontracepcijskih tablet Qlaira
Hvala za odgovor

Zdravo!

Primotren ne vpliva KT Qlaira.

Matjaž

O super a da ne vpliva? Toliko bolje..
Ker v navodilih pise naj se posvetujemo z zdravnikom, ce jemlejmo kontracepcijske tabletke, pa sem mislila da vpliva na delovanje na le te.

Navodila so stara, proizvajalci pa jih ne spreminjajo, ker to stane…

Matjaž

Pozdravljeni,
Jemljem kontracepcijske tabletke Qlaira, včeraj bi morala dobiti menstruacijo ( ponavadi jo dobim pri prvi beli tabletki, se pravi, včeraj bi jo morala dobiti), vendar jo še vedno nisem dobila, zanima me kdaj je primerno da obiščem ginekologa, ali je s tem kaj narobe da je še nisem dobila..
Zelo me skrbi, hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Pri KT Qlaira se pogosto zgodi, da odtegnitvene krvavitve sploh ni ali pa je zelo pičla. S tem ni nič narobe.

Matjaž

Kako pa naj potem vem, da ni nič narobe, ker me zelo skrbi?

New Report

Close