Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Koliko dni po ponovnem začetju jemanja KT, je varno imeti spolne odnose?

Koliko dni po ponovnem začetju jemanja KT, je varno imeti spolne odnose?

Zanima me..ali sem zaščitena če sem znotraj 7dnevnega premora(cas menstruacije) vzela tabletko 6 dan menstruacijske krvavitve..ce jih prejsnji mesec nisem jemala..in zacela v tem mesecu..ali mora bit nujno prvih pet dni da vzames tabletko da si zasciten?..in od takrat sem vzela 3 tabletke?

V času premora ste zaščiteni, saj ste tabletke 3 tedne pred tem redno jemali (ne glede na začetek jemanjanja).

zanima me ce sem zascitena glede na to da sem prvo kontracepcijsko tabletko uzela 2 dan menstruacije vzela pa sem ze 7 tablet vsak dan ob istem casu..sem popolnoma zascitena pred nosecnostjo ali ne????

Ste zaščiteni.

kaj ce tabletk ne zacnes jemati na 1. dan menstruacije ampak npr 3 dni pred menstruacijo in jih jemljes vsak dan ob isti uri, po kolikem casu zacne delovati zascita?

Čez 7 dni.

Zdravo.

Imam tabletke Harmonet. Samo tokrat bi si rada skrajšala 7 dnevno pavzo za menstruacijo, ker gremo na morje. Se pravi, zadnjo tabletko imam za vzet v sredo, prvo naslednjo v četrtek. Zanima me ali lahko začnem z jemanjem tabletk naslednjega cikla že v torek (2 dni prej kot običajno) ali to sploh ni priporočljivo. Ter če lahko ali so kakšne vedenjska nihanja ter ali je zaščita prav tako v redu.
Hvala

Lahko jih jemljete kontinuirano brez pavze. Lahko pa pride do vmesnih krvavitev. Če pavza ni daljša od 7. dni, ste takoj zaščiteni.

Spoštovani,

ginekolog mi je predpisal KT Daylette, le te pa sem prvič začela jemati dan PO menstruaciji. Koliko dni mora preteči, da sem zaščitena pred zanositvijo?

Zahvaljujem se Vam za odgovor in lep pozdrav!
A.

Ali za vas dan po menstruaciji pomeni, ko je menstruacija že prenehala? Če je tako, ste polno zaščiteni po 7. dneh rednega jemanja.

Lep pozdrav, tudi jaz imam eno vprašanje… že skoraj pol leta jemljem kontracepcijsko zaščito Stediril-m… zacela sem jo jemati cisto pravilno, se pravi prvi dan menstruacije, vzela sm jih 21 in imela 7 dni pauze, ter 8. dan sem jih zacela jemati spet… prejsno soboto sem vzela zadnjo tabletko iz skatlice in na novo, bi jih morala zaceti jemati spet vceraj (nedelja, 19.10) vendar sem pozabila in sem jo vzela sele danes (ponedeljek 20.10) okoli 11 ure zjutraj… s tem da sva s partnerjem veceraj imela spolne odnose in se nisva “merkala”… ali obstaja moznost zanositve? Hvala za odgovor!

Pozdravljeni

konec decembra 2014 sem imela umetni splav. Začela sem s tabletkami Belara, 5 dni nazaj. Jemati sem jih začela na 2. dan menstruacije. Zanima me, ali sem že zaščitena po 5-ih dneh čeprav sem jih vzela 2. dan menstruacije? Namreč imela sem nezačiten spolni odnos misleč, da tabletke delujejo, sedaj sem pa skeptična, ker sem v obdobju, kjer sem bolj plodna kot sicer, zaradi zanositve in splava.

Hvala za odgovor

Tabletke delujejo takoj, če jih pričnete jemati v prvih 5. dneh menstruacije.

Matjaž

Redno jemlem kontracepcijo ze 2 meseca. Danes sem prvic imela spolne odnose brez kondoma. Koliksna je moznost zanositve?

Lahko ste brez skrbi.

Matjaž

Pozdravljeni,

jemljem KT Daylette (ginekologinja mi je za začetek predpisala 3 škatlice),
zanima pa me, če je normalno, da ni menstruacije, ko jemljem placebo tabletke? Porabila sem že prvo škatlico, med placebo tabletkami krvavitve ni bilo, zdaj začenjam drugo škatlico. Jemljem jih vedno ob istem času, brez bruhanja in prebavnih motenj, antibiotikov. Kaj storiti, če tudi druge krvavitve ne bo? Možnosti, da bi bila noseča, ni.

Hvala za pomoč.

Pozdravljeni!

Včasih KT tako močno zavrejo maternično sluznico, da ta nima od kod krvaveti. Dokler ni možnosti za nosečnost, vas odsotnost odtegnitvene krvavitve ne rabi skrbeti, tudi če je ni več mesecev zapored.

Matjaž

Kljub tabletkam se nisem dobila menstruacije, je pa ze cetrti dan vmesnega tedna ko jih ne jemljem. Imela sem spolne odnose brez kondoma. Je kaksna moznost da sem noseca?

Če ste tabletke redno jemali, je možnost nosečnosti ekstremno majhna.

Matjaž

Živjo!
Mene pa zanima kakšna je možnost zanositve če sem v prvem tednu 5 dan pozabla vzeti tabletko, spolne odnose pa imela 7dan(sepravi 2 dni po pozabljeni tabletki) brez kondoma ali kakršne druge zaščite. Teden preden sem začela jemati tabletke nisem imela spolnih odnosov. Tabletke jemljem približno eno leto redno.
Hvala za odgovor

New Report

Close