Najdi forum

Klasika:Zaljubljena v ljubimca

Nasilje je nasilje in od nasilja se gre enostavno vstran.
Varanje pa je varanje in egoistično zadovoljevanje svojih potreb.
Ni opravičila za nasilje nad žensko, nad otrokom. Pika
Kakor tudi ni opravičila nad varanjem. Pika
Lahko pa živiš sam, počneš sam kar želiš in sam odgovarjaš za svoje postopke. Pika
Brez bergle na katero se naslanjaš. Pika

Prvo o samem naslovu – klasika, resnično in razumljivo. Goli seks kot mehanizem je presegel pamet.

Naprej: v izogib napačnemu razumevanju – menim da sta za nasilje soodgovorna oba. Nekaj si o tem sama napisala, sama prispevala soudeležbo in kot nežnejši spol potegnila kratko. Nasilja v nobeni obliki ne odobravam, ga pa skušam razumeti in me kot pri vsem ostalem, zanimajo ozadja. To je posledica, same niti gredo kot korenine globoko v zakon. Ko te je dec kresnil in se potem zjokal, je s tem pokazal nekaj, kar bi upal kot simptom trditi za oba – sta vsak sebi šibek člen, nesamozavestna in od-hoc dejanj. Zakon bosta morala reševati z dokajšnjo mero resnosti, sta na dokaj dobri poti propada. Ne zaradi tvojega ljubimca, predvsem kot osnove, vaju.

Upoštevaj, da se kot zvok dejanja širijo tudi na otroka. Večinoma se jih pušča ob strani, a istočasno “služijo” kot lep izgovor, zakaj z nekom ostati skupaj, vsekakor z večjo povzročeno škodo prav na njih. Da pa svojega otroka pred nekom zatajiš – vzrok meni tukaj sploh ni pomemben – imam zelo specifično mnenje, pa mislim da bolje da ga ne napišem, da ne sesuje MON strežnika..

V avanturo si šla zavestno in ne zaradi klofut doma. Prizadet človek mentalno ne more delovati pozitivno in odigrati zadovoljstva. Tukaj si tudi sama napisala, da si šla v eksperiment, ti pa se praviloma v življenju ne obnesejo. Fizično zadovoljstvo enačiš z ekvialentom navidezne sreče, a do morebitne uspešne zveze z loverjem je prav toliko, kot je do lanskega snega. Čimprej v realnost !!!

Takšno stališče do nasilja je za žrtve dodatno zlo in cokel, ko se skušajo rešiti iz tega začaranega kroga. Ker tako mnenje napiše moderator, je to še toliko bolj neugodno. Prosim, pouči se o nasilju, ker tega je na netu na tone in tone, dinamika niti slučajno ni tako preprosta kot se morda zdi iz opisanega primera (ženska jezika in dobi klofuto; a ženska včasih tudi samo presoli juho za možev okus, pa takisto faše klofuto – kar se tiče moža, z napačno dozo soli samo izziva in si klofuto zasluži, kar se tiče nje, je prav tako vse jasno: če bi znala pravilno soliti in jezikati do prave mere, klofout ne bi bila deležna).

Poskusi udariti soseda, ki ti mogoče malo glasneje kot bi bilo nujno očita, da veje tvojega grma rastejo čez njegovo mejo, in povej policistom, da te je izzival. Pa boš izvedel, kako je s soudeležbo. Popolnoma ista stvar.
Ali pa si nemara mnenja, da se ženo lahko klofne, če preveč naglas izrazi svoje mnenje, sosedov pa se ne sme?

Takšno stališče do nasilja je za žrtve dodatno zlo in cokel, ko se skušajo rešiti iz tega začaranega kroga. Ker tako mnenje napiše moderator, je to še toliko bolj neugodno. Prosim, pouči se o nasilju, ker tega je na netu na tone in tone, dinamika niti slučajno ni tako preprosta kot se morda zdi iz opisanega primera (ženska jezika in dobi klofuto; a ženska včasih tudi samo presoli juho za možev okus, pa takisto faše klofuto – kar se tiče moža, z napačno dozo soli samo izziva in si klofuto zasluži, kar se tiče nje, je prav tako vse jasno: če bi znala pravilno soliti in jezikati do prave mere, klofout ne bi bila deležna).

Poskusi udariti soseda, ki ti mogoče malo glasneje kot bi bilo nujno očita, da veje tvojega grma rastejo čez njegovo mejo, in povej policistom, da te je izzival. Pa boš izvedel, kako je s soudeležbo. Popolnoma ista stvar.
Ali pa si nemara mnenja, da se ženo lahko klofne, če preveč naglas izrazi svoje mnenje, sosedov pa se ne sme?[/quote]

Totalno si zgrešila, preberi še 1x.

Nisem prikrivala otroka, z ljubimcem si skoraj nič nisva povedala en o drugemu, ne bom vam v detajle razlagala kako je bilo, ker je brezveze, ampak lahko rečem le tako, da sva si na prvi pogled bila zelo zelo ušeč in se kar precej hitro spustila v posteljo, umes sem samo omenila, da sem zasedena. Govorila sva bolj malo. Pod zasedena se lahko razume marsikaj, lahko bi na dolgo in široko razlagala, da imam otroka, bratrance, sestrične, brata in teto po očetovi strani itd… ma sploh ni stvar v tem. Tipa sploh nisem poznala in sem si z njim želela ZGOLJ IN SAMO sex in zakaj bi on moral vedeti vse o meni? Bi mu morala pred tem sexom, ki se je zgodil v sekundi povedati svoj življenjepis????? In eto sexala sva, zgodilo vse je, vse bi bilo OK, če se preprosto ne bi več nikoli srečala. Ampak sva se, vsakič samo za urico ali malo več, za spolni odnos in nobenega kofetkanja bla bla bla. Zdaj pa je prišlo do točke, ko si ga želim non stop, ne samo za urico in dve. Aja pa ko sem mu rekla da sem zasedena, bi mu seveda odgovorila na vprašanje, kot na primer, “kako zasedena, poročena, u vezi???” ampak me ni vprašal popolnoma nič, rekel mu je da mu je čisto vseeno kaj in kako. Zdaj pa priznam da je že čas, da mu povem v kolikor se bom še naprej vidla z njim.

Če te nič ni vprašal, ga tudi ne zanima. Ima te za seks in konec.
Ne računaj, da boš sedla s starega stola na novega. Bi bila razočarana!
Raje razmisli o svojem zakonu. Ampak očitno si že.
Tako da ima ena gor kar prav. Si pač varalica. Zate upam, da se ne opečeš.

V bistvu ne vem in ne vidim kaj želiš od nas. Govorim v množini. Da si prav ravnala ker si se odločila za skok čez plot. Pa misliš da ljubimca zanima ali imaš ti hči in podobne zadeve. Ima zaenkrat sex kdaj si ga s teboj želi in nobene obveznosti.
Ti si tista ki sanjaš da bo vse sprejel sedaj.
Zna biti tudi zelo trd padec zate. Tudi ta opcija obstaja kljub temu da si zatiskaš oči pred tem. No malo te že skrbi a ne.

Ne zdi se mi prav, da nekateri tu prednostno obravnavate fizično nasilje od psihičnega. Psihično zna puščati veliko večje posledice kot fizično in očitno je, da to nasilje ona izvaja nad svojim moškim. Vendar ženske tega itak ne vidite, ker večina vedno vidi samo svojo plat zgodbe.

Ko sem pisala sem gor, sem pričakovala napad in obtoževanja. Pa saj sem tudi sama dosti stara, da vem, da to kar sem naredila ni prav. Saj vem, da je grdo od mene, ampak res ne vem kaj se mi dogaja v glavi, pač želela sem nekam izliti svoja čustva.
Verjamem da ljubimec z mano želi samo sex, sem tudi zgoraj že napisala, da verjetno, ne bi želel z mano ustvarjati družine, in po tehtnem razmisleku sem si rekla, da je brezveze da sploh razmišljam v tej smeri, ker koneckoncev, tudi v njega enkrat ne bi bila več zaljubljena.
Veliko ljudi vara, pa bili slabi ali dobri po srcu, jaz osebno sebe nimam za slabega človeka, sem dobrosrčna in imam mehko srce, zato sem tudi sama sebe presenetila s prevaro. Sem tip osebe, za katero nihče ne bi rekel da varam. In ravno to je , kar je zgoraj že nekdo napisal, da nisem tip človeka za avanture. Očitno nisem, želela sem biti, pa ne zmorem, ker preveč vpletam srce.
Moža imam rada, skrbim za njega in vse, a zaljubljena sem v drugega. Upam da me to čimprej mine, da lahko živim po starem naprej.
In lahko se zgodi komurkoli, tudi komu izmed vas tu gor, ki imate čistunske komentarje, nikoli ne veš kam te pripelje življenje.

A si mogoče do zdaj že spregledala neko dejstvo, ki se ga da razbrati iz tvojih postov?

Dejstvo namreč, da v tvojem odnosu do moža in ljubimca obstaja paralela, in da ti, žal, ta paralela napoveduje dokaj žalostno prihodnost – ker se dogaja že zdaj v sedanjosti!

Z ljubimcem si šla zaradi golega seksa. Je bila pač “urgenca”. OK, do sem vse jasno. Šla si in vse si imela splanirano – DOKLER SE NISI ZALJUBILA! Zdaj se ne obvladaš več! Planiranje ti je ušlo iz rok! Razumska poza (“samo seks in nič drugega”) te je pustila na cedilu! POSTALA SI ŽRTEV NEOBLADLJIVEGA VEDENJA!

In tvoj mož? Sanjski moški na začetku – zdaj te enkrat do dvakrat na leto pregarba, zlasa, davi, prebrca. In potem joka. “Ah, poglej ga, kako mu je žal! Bogi! Saj me ima rad, taka nežna dušica. Pa tako je srčkan do otrok in živalic. Jasno, da sem si zaslužila, da me pregarba in prebrca – kateri otroček in živalca bi ga pa lahko tako zjezila? Sama sem kriva, kaj pa jezikam! On je pa bogi. Pa še tako milo joka. V redu, stvari imam pod nadzorom.” IN NEKOČ BOŠ POSTALA ŽRTEV NEOBLADLJIVEGA VEDENJA!

Paralela med možem in ljubimcem je v tem, da si v obeh primerih domišljaš, da imaš nadzor. PA GA NIMAŠ! Zaljubljenost ti je to dokazala! Tako kot te je zaljubljenost čisto zmešala, da ne veš več, kje se te glava drži, tako te bo moževo nasilje nekoč zagrnilo po dolgem in počez, da – kako ironično – zares ne boš vedela, kje se te glava drži. SITUACIJE NE OBVLADUJEŠ! Zdaj te je zadela zaljubljenost in si odpovedala na celi črti, nekoč pa te bo zadelo “slovo od mladosti” in s svojim šarmom, ženskostjo, materinskostjo NE BOŠ VEČ OBVLADALA NASILJA SVOJEGA MOŽA! Zdaj misliš, da ker si tako “fejst mlada” in sem dobrosrčna in imam mehko srce, lahko iz moža izvabljaš solze kesanja, potem ko te je nabil – misliš, da ga lahko pripraviš do kesanja, ti, s svojo “mladostjo in lepoto”. A kakor ti je pri ljubimcu odpovedal razum, ti bo pri možu odpovedal “šarm” – TAKO KOT SI OBSTALA NEMOČNA PRED ZALJUBLJENOSTJO, TAKO BOŠ NEKOČ OBSTALA NEMOČNA PRED MOŽEVIM NASILJEM! Zaljubljenost in nasilje sta namreč v tvojem primeru eno in isto!!! Oba sta sili, ki ju NE OBVLADUJEŠ!! Ena je notranja, druga zunanja, obe pa sta močnejši od tvojega nadzora! Zato, ker delaš napako, ko si DOMIŠLJAŠ!!!, da ju obvladaš (eno z razumom, drugo z mladostjo – videla si, kako je razum sfrčal pred zaljubljenostjo)!

Punca, ti nimaš pregleda nad situacijo! Verjameš nekim svojim notranjim glasovom, zunanja situacija te pa pušča na cedilu! Zato, ker si lahek plen lastnih iluzij in slepil! Zaljubljenost ti je nazorno pokazala, kaj se zgodi, ko uidejo stvari izpod nadzora. Če boš tako nadaljevala, boš kmalu videla tudi, kaj se zgodi, ko izpod nadzora uide nasilje. In zapomni si: otrok ne bo večno “fleten, sladek otročiček”. Nekoč bo začel jezikati tudi otrok. In kaj takrat? Srhljivo je že zdaj vedeti, kaj se bo nekoč zgodilo v nekem devetem nadstropju pri odprtem oknu … Naredi sebi in otroku dobro in BEŽI STRAN OD MOŽA, DOKLER ŠE LAHKO!

Ej sorry, ampak vsem se ne more zgodit, ker znamo eni razmišljat še preden nam začne voda v grlo tečt. Ne pa potem jok in stok, smiljenje samemu sebi in označevat za čistune vse ki ti direkt v fris povedo kaj in kako in te ne ujčkajo z “uboga revica, kam jo je življenje pripeljalo” in podobnimi bedastočami..

Imaš prav. Vsakemu se lahko zgodi. Ampak eni skočijo, drugi ne. Vidiš razliko?
Jaz nisem čistunka, daleč od tega. Tudi ne zagovarjam nasilja – vsaj načeloma. Ampak, če zdajle vse to še enkrat počasi preberem… Da ne bom lagala, če bi bila jaz tvoj mož, bi te pošteno na gobec.

Ta izraz me je zbodel v oči. Veliko ljudi vara. Lepa miselnost ni kaj.
Saj če drugi zakaj še nebi jaz, a ne. Tisto o nasilju ima tudi svojo podlago, ni pa to nujnost. Glede nasilja bo žal držalo le eno. Tako psihičnega kot fizičnega.
Komur se dovoli da počne kar hoče ta se nikoli ne ustavi, nikoli ne sprameni svojega vedenja.

Atlantida!

Naj že takoj v začetku povem, da ne odobravam varanja. Nobenega. Vendar te razumem. Razumem osamljenost, žalost, bolečino, brezno, v katero te pahne klofuta, udarec… In obup. Poskušam si zamisliti, kakšne misli se ti podijo po glavi – takšne so se nekoč tudi meni. In opravičila v smislu, saj sem sama kriva, zakaj nisem bila tiho, zakaj sem morala to in to… Saj on vendar ni slab, kriva sem jaz, ker ne znam biti tiho, ker mora biti moja zadnja, ker jasno izražam svoja stališča… In pod vsemi temi pritiski, ki jih izvaja on nad tabo in ti sama nad sabo, popolnoma razumem, da potrebuješ nekoga, ki te ne obsoja, ki si te želi – ki te na nek način prebuja. Misel nanj ti pove, da si še živa, da si ženska, mlada, lepa… Saj si teh občutkov vendarle želimo vsi…

Tvoj ljubimec? Ne morem reči, če bo zagotovo s tabo zaživel v novo življenje, niti, da te bo pustil, zavrgel, ko mu boš povedala, kaj in kako je na stvari. Svetujem ti lahko samo na podlagi svoje izkušnje, ki je tvojemu primeru dokaj podobna.

Nasilje se stopnjuje, udarci kmalu preidejo v kaj več in če do sedaj še nisi končala na urgenci, to še ne pomeni, da nekega dne mogoče tudi ne boš. Mogoče celo skupaj z otročkom. Ali pa on sam, saj konec koncev bo mogoče nekega dne tudi on jezikal več, kot bi bilo treba…

Karkoli je razlog, da se svojega moža rešiš, zgrabi z obema rokama. Pa četudi je samo malo možnosti, da boš nekega dne s sedanjim ljubimcem. Kdo ve, mogoče pa se tudi on zaljublja vate, kot ti vanj? Počasi, korak za korakom, mu vedno, ko se vidita, povej kaj več o sebi. Mogoče samo tako mimogrede omeni, kje sta bila z otrokom… O možu mu jaz zaenkrat še ne bi kaj dosti govorila. Da si poročena, ve, ostalo je zaenkrat tvoje – tako je moje mišljenje.

Poskusi zaživeti sama z otrokom – finančno, praviš, si neodvisna – to naj bo tvoj temelj, potem pa boš videla, kaj bo z ljubimcem. Ali bosta skupaj ali ne, ali bo on spoznal kakšno drugo, brez otroka, kot praviš (čeprav če te ima nekdo rad, te ima, pa čeprav imaš pet otrok), mogoče pa boš tudi ti ugotovila, da on ni pravi zate. Ampak to v tej fazi sploh ni pomembno. Najpomembneje je, da odideš od moža, kar pa je verjetno tudi najtežje. Nihče od nas nima nobenega zagotovila, da bo zveza, ki jo začenja, srečna za vse življenje. Tvegaj. Mlada si še. In zakaj bi zapravila svoje in otrokovo življenje?

Januarka, hvala ti 🙂

Še en primer, kako ljudje radi poslušamo tiste nasvete, ki nam “pašejo” v uho. 😀

Ja sam res, tisto kar je želela slišat, vse ostalo presliši- kr neki. Ne vem zakaj pol folk sprašuje stvari, če nočejo kritik!

Matejček, ne razumeš. In želim ti, da ti tudi nikoli ne bi bilo treba.

Samo nekdo, ki je doživel nasilje, psihično ali fizično, ve, kaj se dogaja v glavi tistega, ki prejema udarce. In kako se samopodoba z vsakim prepirom slabša in slabša… Od tod tudi odgovori v smislu: pusti ga, takoj proč… Seveda, saj to je jasno tudi vsakemu otroku. A kako? Kje naj nekdo, ki za vsak prepir, povzdignjen glas, udarec, klofuto, brco… krivi sebe, najde moč, da to zvezo prekine, ko pa je vendar sam kriv za stanje, v katerem se nahaja? Kdo bo taki ženski lahko dopovedal, da je lepa, dobra, mlada, pametna… in si zasluži lepo, mirno življenje?

Splošno prepričanje v naši družbi je še vedno, da si ženska, ki jo mož pretepa, to zasluži. Ker zastonj je že ne bi udaril. In tako razmišlja tudi Atlantida. Kako torej ven iz tega?

Ne, še enkrat poudarjam, res ne odobravam nobenega varanja, pa iz kakršnega koli razloga že je.

Vendar, Atlantida, če že imaš ljubimca, ga izkoristi. Ne v materialnem smislu, pač pa zgolj kot pomoč v svoji glavi. Izkoristi svojo zaljubljenost v toliko, da se rešiš moža, vama z otrokom urediš življenje, nato pa dobro premisliš kaj in kako naprej.

Držim pesti zate!

J.

matej23 ja kaj pa ????!!!!! Predvsem je šla zahvala v to smer, ker se je zares potrudila in napisala nekaj konkretnega in ne samo ona tudi “jasno in glasno” in “cec” in še kdo gor malo višje, so veliko bolj obiširno napisali, nekaj kar bi mi pomagalo, pri lažjemu razumevanju mojih dejanj. Ker komentarji v smislu “

“In kaj bi hotela slišati?
Upam, da je tudi tvoj mož tako kot ti, da ima tudi on ljubico. “

mi čisto nič ne koristijo…

Atlantida

Kaj ti pa pomaga Januarka, če sama praviš in priznaš, da mož ni nasilen. Kaj zdaj, je nasilen ali ni nasilen.

Ali si zdaj ugotovila, da te je njegovo nasilje popeljalo drugemu pod ……

New Report

Close