Najdi forum

Kje najti normalnega moškega

Enim je usojena ljubezen prej, enim kasneje, enim nikoli….
Jaz sem pri 45ih spoznala svojega moškega, sedaj mojega moža, s katerim se imava resnično zelo lepo.
Ni za obupat, pa tudi za obremenjevat se ni… Če je namenjeno bo prišel na pot, in tudi otroci… Če ne pa pač ne, pa kaj! Tudi samsko življenje je čudovito, vsaj jaz sem se imela vsa leta res odlično, rasla sem duhovno in imela čas le zase in za vse kar me veseli.

V bistvu imam podoben primer v obratni smeri…

Enkrat bo že…..

Jaz sem moški 33let. Od svojega dvajsetega leta sem sem v zvezi z sedem let starejše žensko. Svoja mladostniška leta sem garal, ustvarjal, skratka se odpovedoval marsičemu. Istočasno dobil dve prečudoviti hčerki. Vse super ok. Po drugi strani partnerka od teh 13 let koliko sva skupaj zaposlena cca 5 let brez kakšnih koli ambicij, ciljev…. Pri njenih 40 letih atek in mamica še vedno odločata oz. krojita življenjske odločitve namesto nje. Ne rečem da je ne ljubim ampak včasih res hrepenim po eni samostojni ženski ki bi me lahko razbremenila kakšnih pomembnejši odločitev ali da bi se lahko v trenutku nemoči uprl na nekoga ki zna pokazati svojo trdnost, odločnost, pridnost, marljivost,moč…. Ne skrbet nekje nekdo nekoč se bo pojavil ki bo znal cenit tudi tvoje vrline. L.p.

Teh kriterijev o socialnih problemih in podobnem pač ne razumem prav dobro. Sama na to nisem nikoli gledala in sem nekoč imela fanta, ki je pri 33ih bil po vaše zabluzen socialec, ki si nič ni ustvaril in takšnega sploh ne bi pogledale, saj do takrat še niti ene resne službe ni imel. Delal je nekaj na fuš, a večino časa je bil brez dela. Mene to ni motilo in sva bila nekaj časa skupaj, razšla sva se iz čisto drugih vzrokov, ne njegovega slabega finančnega stanja. Ostala sva v občasnih stikih in vam povem, da ima sedaj pri 40+ svoje uspešno podjetje. Toliko o tem, kako sodite človeka zgolj po tem, kaj ima v določenem trenutku oz. tistem trenutku, ko ga spoznate.

Veste, kdor je danes reven, je lahko že jutri bogat in obratno. A pri pameti in srčnosti temu ni tako. To imaš ali nimaš.

Morda to velja za tiste, ki jih ti poznaš, nikakor ne za vse oz. se sama v tvojem zapisu ne najdem.
Ko sem bila mlajša, je zaradi neizkušenosti bil še marsikateri dovolj dober, a sploh s tistimi začetnimi zvezami ugotavljaš, kaj sploh želiš in predvsem česa ne. Nikoli nisem bila naduta in nikoli mislila, da sem popolna, saj to sploh ne obstaja. Ko zdaj nazaj pogledam, kaj vse sem dovoljevala v začetnih zvezah pri 20+, ojoj. Kaj takšnega danes, 10 let kasneje, ni šans.

Več kot imaš izkušenj in let za sabo, višje imaš kriterije. Tisti, ki gre kriterije zniževat, samo zato, da ne bo več samski, si dela medvedjo uslugo. Mora to biti zelo obupana oseba, ki ne zna biti sama. Še vedno menim, da je bolje biti srečen samski kot nesrečen v dvoje in sama ne mislim zniževat kriterijev samo zato, da ne bom samska. Konec koncev sploh ni nobena tragedija biti samski in ne razumem, zakaj se ljudje tega tako otepajo in bojijo.

040415877 😉, lp S

Jah no, vsaka medalja ima 2 plati so vedeli že naši predniki. Nekaj me je strahotno zmotilo: black&white position. Ti si nadsuper, ti si oh in sploh in tvoji bivši so luzerji in pijavke. Pa vendar tvoje besede malo povedo o njih in tolikanj več o tebi. Odnos ni poanta – nekdo, ki mi max ustreza, ampak nekdo ob katerem lahko jaz kot oseba max rastem: to pomeni, da obvezno yogo obraza črtam iz seznama “wanna be, wanna do” in dragemu skuham odlično večerjo (čeprav jo v restavraciji lahko plačaš s katerokoli kartico). Rast ob nekom pomeni iti ven iz svoje cone udobja, pomesti pred svojim pragom in sprejeti odgovornost, da si žrtev lastnega hudo zajebanega egocentrizma in materializma. Vsak “ta prav” desc ima raje žensko, ki spoštuje kot žensko, ki ga popravlja. Ostala si sama – zakaj že? So se te še luzerji naveličali in so bile počitnice s tabo bolj muka kot počitnice?

Te popolnoma razumem. Sama imam podobno zgodbo. Sem pa pred dobrimi 5 leti srečala svojo sorodno dušo… V ženski in dala moškim nogo. Res, da sem se zaradi te odločitve odpovedala otrokom… Bodo pa v naslednjem življenju. Želim ti vso srečo v življenju in da boš srečna – kakorkoli že.

Morda to velja za tiste, ki jih ti poznaš, nikakor ne za vse oz. se sama v tvojem zapisu ne najdem.
Ko sem bila mlajša, je zaradi neizkušenosti bil še marsikateri dovolj dober, a sploh s tistimi začetnimi zvezami ugotavljaš, kaj sploh želiš in predvsem česa ne. Nikoli nisem bila naduta in nikoli mislila, da sem popolna, saj to sploh ne obstaja. Ko zdaj nazaj pogledam, kaj vse sem dovoljevala v začetnih zvezah pri 20+, ojoj. Kaj takšnega danes, 10 let kasneje, ni šans.

Več kot imaš izkušenj in let za sabo, višje imaš kriterije. Tisti, ki gre kriterije zniževat, samo zato, da ne bo več samski, si dela medvedjo uslugo. Mora to biti zelo obupana oseba, ki ne zna biti sama. Še vedno menim, da je bolje biti srečen samski kot nesrečen v dvoje in sama ne mislim zniževat kriterijev samo zato, da ne bom samska. Konec koncev sploh ni nobena tragedija biti samski in ne razumem, zakaj se ljudje tega tako otepajo in bojijo.
[/quote]
nikoli mislila, da sem popolna, saj to sploh ne obstaja

Tako kot ti nisi popolna, tako niso popolni partnerji, ki si jih/boš imela, zato ne gre za ne/dovoljevanje početja/obnašanja, sak nisi nikogaršnji paznik(ali pač?).
S starostjo, izkušenostjo bi lahko imela nekaj več razumevanja do ljudi s katerimi si/boš v partnerstvu brez, da se postavljaš v vlogo razsodnika kaj je dovoljeno in kaj ni

Sama ostani in uživaj. Si samostojna, čustveno močna, z oblikovanimi ideali popolnega moškega, ki ne obstaja. Ne zapravljaj časa je kar je. Imaš denar že to je veliko.


nikoli mislila, da sem popolna, saj to sploh ne obstaja

Tako kot ti nisi popolna, tako niso popolni partnerji, ki si jih/boš imela, zato ne gre za ne/dovoljevanje početja/obnašanja, sak nisi nikogaršnji paznik(ali pač?).
S starostjo, izkušenostjo bi lahko imela nekaj več razumevanja do ljudi s katerimi si/boš v partnerstvu brez, da se postavljaš v vlogo razsodnika kaj je dovoljeno in kaj ni
[/quote]

Eni imate res čas za seciranje in to, da se vpičite v točno določene besede, izven konteksta. Upam, da ste samski, da svojega partnerja ne “lovite” za vsak stavek ali besedo, ki jo izreče 🙂

V bistvu sploh ne veš o čem sem pisala. In ja, definitivno ne dopustim določenega vedenja, ki sem ga še pred 10 leti na svojo škodo. Kar ne pomeni, da drugemu karkoli prepovedujem, ampak enostavno s takšno osebo nisem skupaj. Je razlika, če še ne veš.

Jaz ji dam za prav. Danes so moski tako pozensceni, da mora igrati zenska se vlogo moskega v vezi. Ni napisala nikjer, da isce idelnega, ker pri svojem statusu se zaveda, da tudi sama ni. Vsekakor je prav, da se ne pokoplje z enim brezveznezem, ki mu je edina briga kam bo sel pit ali da se za poloznice nima. Je tezko najt kaj ustreznega v teh letih, ko si ze toliko pameten, da ves, da ne rabis drame in scen, zato uzivaj, potuj, mogoce res spoznas tujca, ker ce ne zivis v mestu bos tezko najdla kaksnega na nivoju…res je bolj kot ne sociala…slisim od prijateljic, ki so samske…pa tud v postelji se ne potrudijo, tako da res je boga scena. Ni pa za obupat, uzivaj, denar imas, verjemi, da bi 80 % nesrecno porocenih takoj zamenjalo s tabo, da o samohranilkah, ki se prebijajo iz meseca v mesec ne govorimo. Glavo pokonci!!

Pozdravljeni,

zanimivo napisano in zelo resnicno. Sem resda sam in cez 40, ampak zivim sam sicer res v najemniskem stanovanju, delam vecino casa v tujini. Sem samostojen in preskrbljen. Se pa strinjam z Vami, da je veliko moskih maminih sinekov in zivijo od danes do jutri brez nikakrsnjih ambicij. Lepo povedano.

Lep pozdrav, Lucijan

Da bi lahko našli normalnega moškega, morate najprej tudi sami biti normalni.

Problem pa je, da “normalnosti” ni. Ne obtaja, ker je izmišljotina.

So le ljudje. Zelo, zelo različni.. tako kot imamo različne prstne odtise, so tudi druge karakteristike različne.

Za življenjsko obdobje, ki ga opisujeta pa stvari seveda niso rožnate za ženski spol. Toliko bolj, če gre za finančno uspešno žensko. Moški so povečini bolj tolerantni in se poročajo tudi “navzdol”, ženske to počno redko.
Uspešna ženska, ne glede na starost, bo tako imela veliko ožji krog potencialno primernih moških.

In ker so na svetu tudi bolj uspešne ženske od vas, je tudi konkurenca verjetno že vse “vredno” pobrala.

Samskega moškega, ki je pri 40ih še sam.. in da je celo OK človek, izdelan, razlgedan, situiran.. ni.
Nemogoče.
Pritisk prostega trga je neusmiljen. Za kvalitetno žensko, kot moškega bodo stali v vrsti – se zagrebli.. kot na razprodajah.

S tem, da imate tudi lastne zahteve in ste se v življenju končno naučili, da ne moreš imeti za partnerja pijavke.. je že nekaj.
Zdaj, v vaši starostni skupini bo moč najti kvalitetne moške, če jim tako rečemo (kvalitetno ne pomeni niti približno “normalno”!).. samo še med ločenimi.
Sveže ločenimi.

Kvalitetni namreč ne bodo ostali doglo samski. Je pa problem, ločitev je vir enega največjega vira stresa.. prekaša jo samo še smrt partnerja – torej vdovec bo še bolj v travmi.
Tu je torej veliko problemov.. prepoznati kvaliteto.. in se zavedati občutljivosti v teh pogojih: ločenec, vdovec.
Zadnji je veliko slabši. Malce post travmatskega stresa in krivda preživelega.. ter idealiziranje bivše – mrtve žene.. dela ta del moških v veliki meri neuporabne. Redki so tisti, ki znajo postaviti mejo.. se zavedajo kvalitet svoje bivše žene.. za njo žaljujejo.. a se tudi čez čas ne bojijo navezati novega partnerstva, ker se zavedajo sebe in jih ni starh ponovno ustvariti nekaj lepega.

Podobno bo pri ločenih težko ločiti, kdo je kvalitetenin samo trenutno ranjen.. ter kdo je manipulator že v prvi vrsti.

Obstaja preprosta enačba psihiatrov. Zelo zdravi ljudje v povprečju za celjenje po ločitvi potrebujejo en mesec za vsako leto skupnega življenja. Ker nas večina ljudi ni tako zelo zdravih, pa stvari trajajo malce dlje.
Smiselno je torej najti najprej prijatelje (ne glede na privlačnost) in šele čez čas narediti korak dlje.
In četudi vse štima.. velja drugo preprosto pravilo: Prva 3leta naj se ne dela nikakršnih velikih planov – skupnih podjetij, nepremičnin, otrok itd.

De omnibus disputandum..

Eni imate res čas za seciranje in to, da se vpičite v točno določene besede, izven konteksta. Upam, da ste samski, da svojega partnerja ne “lovite” za vsak stavek ali besedo, ki jo izreče 🙂

V bistvu sploh ne veš o čem sem pisala. In ja, definitivno ne dopustim določenega vedenja, ki sem ga še pred 10 leti na svojo škodo. Kar ne pomeni, da drugemu karkoli prepovedujem, ampak enostavno s takšno osebo nisem skupaj. Je razlika, če še ne veš.
[/quote]

Najbolj prepoznaven slog uspešnih partnerstev, tistih, ki so najbolj povezani in dejansko ljubeči, je prav v tem, da se znajo spoštljivo prepirati o še tako majhnem detajlu.

Za manj zdrave ljudi to deluje, kot “seciranje”.. dejansko pa gre za fine-tuning, kjer je bistvenega pomena, da se parnterja ras najgloblje razumeta.. kar pa je ob nepopolni človeški govorici in več pomenih ene in iste besde pač vedno zanimiv podvig.
Zato uspešna partnerstva rešujejo stvari včasih tudi s pogovori globoko v noč. Noben od njiju namreč ne bo več igral noja in skrival glavo v tleh.. da bi bolje izgeldal za “sosede”.

Obratno od Keeping up aperances.. ravno na RTV SLO.

De omnibus disputandum..

Ženska na položaju in neodvisna ta bo težka verjetno nisi za noben kompromis ampak mora obveljati tvoja – največja težava. Kaj je zate normalen avto? Avto za 100.000 € ker skozi omenjaš, da imaš vse a res. Če imaš službeni avto to ni tvoj avto. Meni je važno, da se vsedem v avto in naredim 1000 km ali več v kosu. Pa da ne žre 20 litrov plus. Tale izjava je super Skrbim za izgled. Poglej v omaro če imaš kavbojke z luknami take že kupljene to ne drži. Emšo ni problem sedaj se rojeva 60 + Moški, ki veliko delajo si privoščijo profesionalke ker vejo kaj dobijo za denar. Ko prideš iz službe imaš še energijo za kaj: sprehod, kolesarjenje ali nočno smučanje. Obupati pa ne smeš. Se mi pa zdi, da take članke pišejo novinarji, ki najdejo perečo temo, ki je kar razširjena v času obilja.

Pozdravljena

Ce mi das moznost ob spoznanju na kavi bi bil zelo vesel

LpA

dejansko včasih ljubezen ustvari odgovornega moškega. z mojim smo kot prijatelji še hodili žurat pa prekrokali marsi katero noč, živel je pri starših, delal malo tu malo tam. danes imava na poti otroka urejava stanovanje vsak svojo redno službo. vsako leto potujeva in se imava neizmerno lepo. kar pomeni da lahko tako moški iz dekleta naredi odgovorno žensko tako tudi ženska naredi odgovornega moškega, le razlog za trud je potrebno najt pa mogoče ne tako ostro in ozko gledat. 🙂

Eni imate res čas za seciranje in to, da se vpičite v točno določene besede, izven konteksta. Upam, da ste samski, da svojega partnerja ne “lovite” za vsak stavek ali besedo, ki jo izreče 🙂

V bistvu sploh ne veš o čem sem pisala. In ja, definitivno ne dopustim določenega vedenja, ki sem ga še pred 10 leti na svojo škodo. Kar ne pomeni, da drugemu karkoli prepovedujem, ampak enostavno s takšno osebo nisem skupaj. Je razlika, če še ne veš.
[/quote]
Tebi se zdi, da veš o čem sem jaz pisal? 🙂

Kot tudi drugi v tej debati ugotavljajo, da je vzrok samskosti v nas samih in ne v vseh napačnih okoli nas, bi samo še dodal kako se tvoje pisanje bere na mojem zaslonu:
“V svojo zgodbo o uspehu želim stlačiti še lik partnerja pa nikjer nikogar ne najdem”

Včasih so takim rekli naj si kupijo barvice in si ga narišejo…. 😉 😛

New Report

Close