Najdi forum

KIRBY sesalec

No ja, Kirby in podobni so se vedno klasika, ce zelis kakovosten sistem sesanja je EDINA izbira centralni sesalni sistem, ki je del objekta in se vanj vgradi kot ostale instalacije.
Lahko je suh lahko je moker z avtomatskim odtokom v kanalizacijo. Tega ne more ponudit nobena klasika, efekt sesanja pa je pri zaprtem sistemu (kar centralni sesalec je) bistveno vecji, saj se posesan zrak izpiha ven iz objekta, ne pa da ti ga mece nazaj v dnevno sobo… ftw.

Ja, pa tudi v obstojece hise in stanovanja se lahko vgradi, sem ze videl primere bp.

Jaz sem ga tudi kupila. Potem pa smo se odločili za adaptacijo hiše. Spremenili smo tlake in od takrat sploh ne uporabljam nobenega sesalca, ampak le še neke krpe. Se mi ga ne da več prenašati naokrog. Sicer ni slab sesalec, ampak meni kar stoji v kotu.

Je bil ravno prejšnji teden na obisku serviser ( ki se vsake toliko najavi in pride brezplačno pregledat sesalec) in je rekel, da je kot nov.

Če koga zanima ga prodam za precej manjši denar kot vas pride nov aparat.

za nič na svetu ne bi kupila vodnega sesalca…. enostavno sod z vodo, ki ga moreš prenašati in dvigovati in menjavati vodo.. hvala za vodni sem ga imela in si ga nikdar več ne želim….

g. Vanja pa hvala za odkritost…. vem da je drag in vem da so /ste z njim zaslužili, kar je seveda normalno, sej tudi pri nakupih avtomobilov imajo prodajalci velike dobičke pa ga skoraj vsi imamo..

Vseklakor pa vstrajam pri svojem, ne kapricu ampak izkušnjah, ki sem jih navedla predhodno… zame je kirby zakon le nastavki – – plastika so problem

kar se pa tiče sesalne čistilne naprave…. smo jo gledali pred 12 leti na sejmu .. sice navdušena malček prekasno prišla na trg imeli že zgrajeno hišo… kolegica jo ima…. vendar pa uporablja vsekakor tudi sesalec….

tako da ni vse zlato kar se sveti…

POPOLNOSTI NI!

g./ga papez46
In KIRBY JE VREDEN malo ali nič.

No mala pripomba,ki veliko pove o vas…….

[hr]

G. Vanja je povedal, tisto kar delamo vsi… da delamo za denar… ….. mar vi delate za gratis, za karitas, rdeči križ…. dvomim…

Lastnosti sesalca tako + in – sem opisala predhodno že jaz .. le prebrati je potrebno tekst

IN ŠE ENKRAT : NI VSE ZLATO KAR SE SVETI…..
ŽIVLJENJE VEDNO JEMLJEM KOT BATERIJO NA ENI STRANI JE VEDNO PLUS IN NA DRUGI –

Se strinjam s Stelo, imam ga 6 let in sem zadovoljna in ga ne zamenjam za vodnega. Ga ima sestra in koliko opravka ima po samem sesanju še s sesalcem, vse je zamazano in prav ogabno, in koliko imaš še dela da ga očistiš.
Ne vem v kakšnem smislu vam je pretežak. Meni je težak le v primeru, ko ga dvignem in da posesam jogi na pogradu!
Menjava priključkov je pa mala malca, nič posebnega. Pri nas ga uporabljajo tudi otroci in ni nobenega problema.
lp

Tudi jaz sem nabavil Kirbiya. 6 let starega in (to zdaj vidim) zanemarjenega. Po začetnem navdušenju, da sem ga končno nabavil, je sledil šok: pri tem sesalcu se dela skoraj vse drugače, kot smo navajeni pri tistih iz supermarketov. Ko pa ti eden pokaže, kako to gre, navdušenje samo še raste: ta pa res spuca. Pa ko vstaviš še ta novo vrečo, iz katere ne smrdi, si zmagal.

Verjetno je centralni sistem res boljši. Pa res toliko, kot je dražji? Pa še k sosedu pihamo nesnago. Kaj pa zavest o varovanju okolju? Če vržemo iz hiše, še nismo pospravili…

Gospa STELAAAAA naj se mi javi, če rabi kakšne plastične nastavke. Bomo posodelovali, če želi.

pozdravljeni!

imam sesalec atlantic lura ki je na trgu 4 tedne moram vam povedati da kirby,delfin.. in vsi katire sem imela so bili al pretežki,veliko delov je bilo treba spucat pri tem atlanticu pa dam noter 3-5 deci vode in spucam 110 kvadratov stanovanja v pol uri,res povem vam da je stvar zelo zelo dobra !!!če katirega zanima kaj več me naj pokliče na 041 995 303

:)) ha, ha in koliko si pa potem že zapravil-a za sesalce? Reklama pa taka.Neverjetno komplicirate s temi sesalci.Na koncu vam vendarle vsak samo prah posesa:) Če hočete res čisto je treba kar mokro krpo v roke vzeti.

ako imaš veze za hrvatsku javi se [email protected]

lp
marjan

LEP POZDRAV g.kala28 je kar dolgo trajalo da sem ponovno prišla na forum…. ja čas teče in nič ne reče… oglasila sem se kako pa zdej kako se bova zmenila
rabila bi tiste cevi, ki vsesavajo smeti ..dve daljši ter kotni priključek za ti dve cevi….ter nastavek za v rebrasto cev, ki se potem nadaljuje v propeler.
se pravi 4 kosi…. sem pa tudi klicala na matmar d.o.o. in ja ponudba je bila se ve….

zatorej me zanima pač protiponudba…. ker če ne se bom kar sama znajdla, pri kakemu aluminičarju…..

lp.
stelaaaaa

Mislim, da razen kotnega nastavka nisem dobro razumel, kaj točno rabite. Javite se mi na moj mail naslov (Odgovor preko zasebnega sporočila), pa se bova lažje pogovarjala. Tudi fotke bi bile dobrodošle.
LP!

Lepo pozdravljeni!

Mi lahko kdo svetuje kako naj očistim sedežno garnituro-mikrofibra

Hvala

mikrovibra….. jaz imam stole z mikrofibra blaga…

lahko rečem le to, da sem z mikrokrpico (kupljeno v lidlu- zelo ugodna cena pe še ok. le z mehčalcem se je ne sme mehčati) pošpricala z odstranjevalcem maščob (kupljeni, lidl, spar, hover) ter narahlo podrgnila po mikrofibri ter potem ponovno z čisto mikrokrpico prebrisala in z suho mikro krpico osušila , oz.- zdej ko je toplo daš blizu rariatorja. ČISTO

ps.
ne pretiravajte z čistilom… raje večkrat po malem.
[hr]

PA ČE KOMU PRIDE ŠE PRAV SLEDEČE:

Če pa kdo ima usnjene kavče, ali usnjene stole se ti čistijo z APLSKIM MLEKOM….
ja prav ste slišali alpsko mleko .Mleko vsebuje maščobo in ne suši usnja, mu daje lesk in sijaj ter je zelo prožno… ter je bolj blago kot voda…..
******
v avtobomilu pa sem usnejne sedeže sicer skeptično a vseeno premazala sedeže z SVINJSKO MASTJO BREZ SOLI, poudarjam BREZ SOLI…. fantastično
… ne moreš verjeti kakšen učinek….. to sem delala spomladi ko je bilo zunaj že vroče in je usnje v avtomobilu dobesedno vpilo mast…. dva dni sicer malo dišalo po svinjski masti ma drugače zeelo odlično…
namig dobila od enega starejšega gospoda…… stestirala že drugo leto……sedeži kot novi….

lp
stelaaaaaaaaaa

Zanima me če je kdo kupil že vreče ali kakšne rezervene dele pri Vanji Koraču. So splača tam kupit? Ali ima samo slabe ponaredke, glede na ceno v primerjavi z matmarine.

Ne vem kaj pa kako, samo vem, da ko je moja mama šla na servis matmar line, ker zadeva ni delovala, so ji zaračunal tam okoli 50 €, pa je hotela, da ji dajo zamenjan del, se je kar namatrala, da ga je dobila. Kar pa je bilo povsem logično saj so ji za zamenjavo varovalke, ki stane v elektronabavi 0,79€ zaračunali 50€ (potrebno delo odvitje dveh majhnih vijakov in zamenjava varovalke z dvema prstoma, pribljižno 10min dela za ekstra nesposobnega človeka)

Pa se spravi s kirby-jem sesat po stopnicah- pretežak
pod posteljo- ne gre previsok
pospravi v omaro- prevelik

Edina ok zadeva je krtača za tepihe, to je pa tudi vse.

Kirby? 15 let pri hiši. A zakaj? Ker sem ga kupil od “prijatelja”, ki je takrat prodajal Kirby. Že takrat se je njegov šef vozil s Ferarijem, ki ga je zaslužil z dobro organizirano prodajno in poprodajno mrežo. Dejstvo je, da je sesalnik OK. Je ba ODLOČNO predrag za tisto kar nudi. Koliko Electroluxoih enostavnih sesalnikov lahko kupiš za ta denar? 50? Pa kaj vse zna…. ne moreš našteti. Še avto lahko z njim polakiraš. Škoda, ker ne pelje psa na sprehod in ne dela kot vibrator…. Sem delal kalkulacijo, koliko let bi za ceno Kirbyja lahko plačeval tedensko pomoč v gospodinjstvu. Ja… kakšna 3 leta. Pa posesano, pomito in zlikano bi imeli…. in vsako leto enkrat bi lahko kupili nov sesalnik. Pa ne kirby. Ampak… SUPER prodajalce imajo, da uspejo tako napravo prodati za tak denar.

Nomen est omen pravi latinski pregovor.

Če kupite namesto Audija A6 deste jugecov, bi se teoretično vozili veliko dlje, kot z Audijem, a ne? Pa bi se res?
Kaj pa mikrofiltriranje posesanega? Ste kdaj čistili HEPA filter? Upam, da ste to počeli kje na travniku. Če ne, je boljše da si kupite metlo namesto sesalca. Ta fino itak dobite vse nazaj pri “poceni” sesalcih.

S kirbijem sesam na 14 dni, pa mam 5 x manj prahu oz. muck okrog računalnika kot prej, ko sem kao z vodnim s hepa filtrom to počel vsak teden.

Sicer je pa Kirby samo prvič drag. Naslednji je 50% cenejši in je povsem primerljiv s primerljivimi (ne tistimi iz sepermarketov).
Kdo pa pravi da kupiti novega? Kupil sem 6 let starega za 250 EUR. In sem zadovoljen!!!
Žal je tako kot povsod: kvaliteta se plača, malo tudi renome. Ostalo pa se odločamo sami.

Ko bere človek ta forum, dobi odlično predstavo o nas slovencih. Če bi faušija gorela, bi bila že v ognju cela. Klasičen pojav, da imajo tisti, ki zadeve sploh ne poznajo o njej največ za povedati. Ne vem, zakaj se toliko obremenjujete z zadevami, ki se vas sploh ne tičejo. Če imajo ljudje denar, naj ga zapravijo za tisto kar si želijo. Če ga pa drugi nimate, je pa normalno, da mora biti sesalec iz supermarketa boljši od Kirbiyja.

Lep dan, slovenčki

Še en nezanemarljiv podatek: Kirby 580 W, ostali sesalci 2300 W pa navgor. Kateri se spoznate zraven sesalcev še na matematiko, pomnožite čas porabe s porabo električne energije. Dobili boste zanimiv podatek.

Lep dan.

Pozdravljeni.

Prodam sesalec Kirby, z vsemi pripomočki + šamponirka. Sesalec je kot nov!!!
V času nakupa (pred 5 leti) sem razmišljala zgolj o prihodnosti in ga hranila v kotu, sedaj ko pa sem prišla do svoje hiše in je treba stopiti v svoje gospodinjstvo, pa sva se z možem odločila za keramiko in laminate in sesalec mi je samo v napoto.
Gre za zelo dober sesalec, vendar za današnje čase bistveno (pre)drago stvar…
In še nasvet za bodoče kupce – preden se ga odločite kupiti, dobro premislite, glede njegove uporabnosti, da ne boste na koncu ob vsoto denarja, sesalec pa bo sameval v kotu (kot se je npr. zgodilo v mojem primeru).

Dosegljiva sem na tel. št.: 031 742 248.

Lep pozdrav!

New Report

Close