Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kdaj ste vključili otroka v vrtec?

Kdaj ste vključili otroka v vrtec?

ko tole berem se pa počutim kot vesoljec!!!!

mi pa tak šit s temi vrtci. Prvega smo vklučili prvič pri 11.m, ker je bil non stop bolan izpisali po treh mesecih, ponovno vključili pri 2,5 letu, ponovono bolan fulllll, izpisali po pol leta ker je mami ostala na bolniški in ne boste verjeli mi je lažje ga imet doma, kot pa ves čas zdraviti in hoditi k doktarju. ta malega bomo dali v varstvo privat, večji pa bo šel sedaj že tretjič v vrtec pri 4,3 letu, nakar ga mislim pustiti notri do šole. me je pa strah do kosti, ker nimamo nobene sreče z zdravjem, največ je bil v vrtcu teden dni in to vsega skupi le 2x. za znoret. drugače pa ful družaben, ful vesel prijatlčkov in razen prvega tedna navdušen skozi.

eni imamo pač smolo na kubik :o(

Mi bili in smo na istem. V vrtec šel star slabe 3 leta, prej v varstvu pri gospe, ki je čuvala skupno 4 otroke, stare do 3 let. 4 dni vrtca – rota virus, ki se je končal v bolnišnici in se vlekel ko kurja čreva še več kot mesec po prihodu domov. Otroka zdelal v nulo. Ampak – ne bomo komplicirali, a ne, pa seveda tudi bolniške in dopusta pa frej ur itd ni bilo več, po 6 tednih je šel nazaj v vrtec. Za 3 dni – fasal neko dihalno virozo, ki se je skomplicirala v nek bronhi-bronhiolitis, karkoli že to pomeni, končal je zopet v bolnišnici, na kisiku. Doma smo ga imeli 2 mes, zvrstila sva se z možem, obe babici, oba dedija, še tete smo ponucali, da smo ga “res pošteno” zazadravili. Zdržal je en cel teden, pokasiral okužbo z RSV in zopet smo bili na kisiku v bolnici. Noro!!!!!! Prav pohlevno smo šli k naši varuški, dobesedno fehtat, če ga vzame vsaj tja do aprila, maja, ko bodo glavne okužbe mimo. K sreči ga je vzela. Prepričani, da smo “ta glavno” itak oddelali in se je otrok “prekužil”, smo šli maja, po več kot 3 mes, nazaj v vrtec. 3. dan – smrkelj, kašelj, malo vročine. 5. dan – piskanje ob vdihu, dihanje z naporom – bolnišnica, hirvikam :(((((( Da popxxxxš!! Ko smo pokasirali še norice, ki smo jih po 10 dneh prebolevali na inf. kliniki, smo čez vrtec naredili križ. Za vse večne čase. Na mojo veliko žalost je veliko preveč do konca neodgovornih ljudi, ki otroke vozijo v vrtec ne le na pol, ampka pošteno bolne in tako so vrtci namesto nadomestki domačega gnezda prava valilnica in kotišča vseh možnih okužb. Pomislila sem, da ima otrok kako motnjo imunskega sistema, pa je menda s tem vse v redu.

Pri slabih 4 letih smo presedlali na Waldorfski vrtec, kjer je kot prvo skupina precej manjša in kot drugo je dan zelo velik poudarek zdravi in polnovredni prehrani. V 2 letih tam je sicer skasiral eno angino in nekaj “smrkljev”, vendar je bil odsoten samo 1 x več kot 1 dan. V 1. razredu je manjkal v kosu od oktobra do decembra, ker se sploh ni izkopal iz bolezni, nato pa od marca do maja tudi bolj hodil “na obisk” v šolo, kot kaj drugega. V 2. razredu ni bilo bistveno bolje, zdaj v 3. pa še čakamo.

Ne vem, eni se očitno nikoli ne “prekužijo”. Zakaj ej tako, ne vem, vem pa, da ko si v 3 mes 3 x v bolnišnici, nekaj moraš naredit.

pri enem letu pa imamo dve babice in dva dedka..hodimo zdaj drugo elto pa ni boljšega. otroka sta se vrtec super navadila.ko opazujem druge ki jih dajo pri 3 letih ali še več se otroci derejo, trmarijo, skratka imajo grozne probleme.naj ti ne bo škoda denarja za vrtec

“ne se sekirat”

hvala za tole, saj mi je kr hudo ko berem, ker si v živo predstavljam tole na lastni koži, opub.

vsi so rekli, čakaj da bo star 3leta….čakaj da se prekuži, čakaj da začne vse jesti….čakaj, da pride poletje…čakaj ne vem kaj…..in sedaj sem ugotovila, da so to le pravljice, ker pri nas nič od tega ne drži. pa ko bo drugi otrok bo bolje bla bla bla…živ bla bla.

molim in prosim, da se spravita nase, to je vse, ker je tudi doma ta večji non stop kej, ta mali pa pobira vse. ni čudno da smo take mame dosti bolj nervozne, živčne in utrujene, ko je ves čas “nekaj”. res za pop* požrl pa je že vse mogoče pripravke, sirupe dodatke kolostrume in vitamine…..NIČ. :o(

najraje ga ne bi vključila, pa nimam kam z njim. si predstavljam, da bo v šoli nekaj podobnega. kako se rešit iz tega začaranega kroga?

No nevem, ko berem koliko so krivi vrtci za bolezni – koliko pa vi naredite, da je vaš otrok zdrav?

Mojemu je otroška zdravnica odsvetovala vrtec, da blontni otroci, z modrimi očmi in potrjenimi alergijami nimajo kaj početi v vrtcu! Tabičala mi je da bo otrok več doma kot v vrtcu!

Bolni smo bili 1x in še to samo vročina. Do sedaj še nismo pili antibiotika…..

A ne misliš da je nekaj narobe v družini da je otrok toliko bolan?
Prehrana, gibanje, ukvaranje z otrokom….

No saj ne obsojam nikogar – a jaz bi najprej pometla pred svojim pragom in se vprašala kaj delam narobe! Ker virusi in bakterije so v zraku dostopne vsem ne samo enim otrokom.

Seveda pa si nikoli ne želim vaših izkušenj in vam srčno želim da se rešite zdravstvenih težav.

In kaj naj bi mama delala narobe ,da je otrok toliko bolan? Vpr. zato ,ker smo mi večinoma doma bolani.

P.s. pa smo blond,z modrimi očmi in alergiki .

Veliko lahko delamo narobe.

Poznam mamico, ki ji je otrok neprestalno bolan. Ker ne je ko je bolan (nekako razumljivo, saj tudi nam ni do ničesar ko smo bolani) jo nagradi z čokolado ali bonbončki, da vsaj nekaj poje.

Poznam mami, ki otrku za zajtrk da čokolado, da ga spravi v vrtec….o teži otroka nebom…

Pri nas doma še nismo kupili čipsa, smokijev, bonbonov, soka ki ni 100%
Vikikremo – nutelo (ni reklama) še nismo kupili – kupujemo lešnikove namaze, v specializiranih trgovinah – eko brez sladkorja- ki kozarček stane 6 € in več.
Moj otrok je česen kot nekateri jabolka. Za kosilo je vsak dan kuhana zelenjava na sopari, +solata.
Pa da nebo pomote, je tudi čokolado, bonbone, kekse….
Pa še bi lahko naštevala stvari, katere se meni zdijo pomembne, nekaterim mogoče ne. Sem že večkrat kaj napisala, pa sem izpadla kot tiranska mama, ki otroku ne privoči sladkarij, in prigrizkov – pa sem daleč od tega.
Ampak se mi ne ljubi vedno znova ponavljat kaj delamo, kako ker nevem kaj vse delajo ostali in še manj zagovarjat in pojasnjevat nekomu, ki iz stavka, da moj otrok je česen – razbere, da ga mučim.

Nikjer ne trdim, da mamici ki so otroki bolani tega vsega ne počneta – sem napisala, da bi se jaz sama pri sebi vprašala kaj je narobe, da je otrok bolan. Če bi pri meni vse štimalo bi to omenila in šele nato krivila vrtec.

P.S – a ste obiskali bioenergetika? Mi ga smo in se izogibamio tudi stvarem, na ketere ga v bolnišnici niso testirali pa nam je bioenergetičarka povedala da je alegičen… In sedaj nimamo težav niti z alergijami več.

naša dva tsa šla pri 1 letu v vrtec pa sta bila prvo leto res bolana,fantek bolj deklica manj. celo leto smrkava.sedaj sta se utrdila..trkam..

sama sem mnenja da more otrok čimprej v vrtec. prej gre boljše je in prej se navadi. glede bolezni je pa tako.. ko bo šel v vrtec bo tisto leto bolan al bo star 1 leto al pa 3. to more dat skozi

Obiskujemo bioenergetika in to preden je bil kak otrok sploh v planu, pa homeopata, pa stanovanje imamo premerjeno in zaščiteno, kuham sama dom 95% vse hrane, kar je le mogoče bio, eko, upoštevam vse principe zdrave, polnovredne prehrane – če bi res bilo toliko na tem, bi morali pri nas zdravje izvažat! Zunaj smo v vsakem vremenu, kolikor le čas dopušča, veliko po hribih, 3 tedne na morju….ni da ni. V tolažbo ostane edino misel, da kaj bi šele bilo, če bi delali drugače…. Priznam pa, da marsikdaj zavidam komu, za katerega vem, da živijo od kinderjajc, smokijev in Happy mealov, ččepijo pred tv in pc noč in dan, pa pokajo od zdravja!!

Jst se zarad vključitve otroka v vrtec ne bi sekirala … otroci so zelo, zelo prilagodljivi (moj je v varstvu pri tašči, sm se pa sekirala, kako neki bo tam spal … in evo, spi brez problema :)).

Se pa ne strinjam s tistimi, ki pravjo, da je treba dat otroka čimprej v vrtec. Čist po občutku se mi zdi, da narava ni predvidla tko zgodnjega ločevanja otroka od matere (npr. pri 1 letu). To je pač moderna izmišljotina, ker mamo tko družbo urejeno.

Tisti otroc, ki neradi hodjo v vrtec … mogoče jim je treba prisluhnt … se je treba uprašat, kakšno “energijo” prenašamo na otroka (a vzgojitelcam zaupamo? a smo čist pod stresom zarad sto dnevnih opravkov? pa še s partnerjem se kej kregata …). Otrok dobr zaznava dogajanje v družini.

Mislm, da se čist preveč sekiramo … pr 1, 2, 3, 4 letih? A ni čist useen … 😀 Pr 25 letih se človeku ne bo poznal, al je šou en let prej al pa kasnej v vrtec 😀 Radi se mejmo, pa bo 🙂

Glede zdravja in prehrane … berem enkratno knjigo, ki mi jo je priporočila moderatorka foruma Dojenje. Nutrition and Physical Degeneration. Knjiga temelji samo na podatkih s terena (ameriški zobozdravnik v 30. letih prejšnjega stoletja potuje po svetu in proučuje izolirane skupnosti, ki se prehranjujejo z lokalno hrano), ne vsebuje nobenih teoretičnih flanc, ima ogromno fotografij, ki dokazujejo, kaj naredi neprimerna prehrana. In ugotavljam: naša družba je že precej daleč od tistega, kar je naravno. Ni pomembno le, kaj dajemo jest otrokom, pomembno je tudi, kakšna je bila naša prehrana (tudi pred zanositvijo in med nosečnostjo), prehrana naših prednikov. V knjigi fotografije več kot nazorno prikažejo, kakšne posledice pusti moderna prehrana (bela moka, bel riž, konzervirana hrana, sladkor, marmelade …), ki jo prevzame npr. eskim, takoj na naslednji generaciji (se pravi, otroci eskima, ki je prevzel moderno prehrano, imajo deformirano zobovje: zožani zobni loki, zobje čist razmetani; da ne govorimo o drugih zdravstvenih problemih: tuberkuloza, artritis …). Ob branju te knjige se mi učas zazdi: mn veš, bolš je 😀

Pa srečno,

LiLu

Jaz sicer ne morem kupovati bio eko in ne vem česa, ker tega pri nas nimamo toliko, Lidlom ne zaupam, pa še denarja nimam glih tolko, da bi hodila drugam po kvalitetno hrano. Se trudim tu in tam kupiti kaj od kmetov, dostikrat pa kar v Tušu pač kar je. Zelenjavo kamufliram, sadje silim – žal, sladkarij pa ne kupujemo, razen kinder čokolado, ki jo dobi, za kako nagrado, ko je res priden.

sem tudi sama razmišljala in še razmišljam v tej smeri, da sva zmožem kriva ta bolezni, čeprav midva nisva bolana dosti. mogoče stres v družini, mogoče premalo veselih stvari, pa ne vem, saj se fullll trudiva, vse narediš za otroka/e, tvoji so. Tudi sama sem ful zakrbljena vedno, verjetno preveč, pa se vse to odraža. Ne vem, res ne vem, če bi vedela bi zadevo gladkomalo rešila.

edinole kar sem ugotovila je, da v vrtcu zboli 2x na mesec za hujšimi zadevami, doma pa 1x na mesec mileje, čeprav smo tudi antibiotikov pojedli lani 10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja, vem preveč obupno preveč, pa ne vem kako zadevo rešit??!

Sladkarije skoraj da ne jesta,smo veliko zunaj in tamali poje ogromno sadja in zelenjave( večinoma z domačega vrta )

dejstvo je,da vsi ljudje nimamo enakega imunskega sistema.Eni so bolj dovzetni ,eni pa manj.

Moram potrkati da zdaj jemljemo biogaja kapljice in da še nismo zboleli-jupi .

New Report

Close