Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami kateri slušni aparat

kateri slušni aparat

Preverite še AUDIO BM d.o.o. Ob otvoritvi novih slušnih centrov v TRBOVLJAH in NOVEM MESTU imajo posebne pogoje (tudi v LJUBLJANI in MARIBORU). Dajejo konkreten popust, pa še daljinski upravljalnik šenkajo.
http://www.audiobm.si
(Ljubljana, Maribor, Novo mesto, Trbovlje)

Topel nasvet: Slušnega aparata z daljinskim upravljalnikom vam ne priporočam, ker kamorkoli daste daljinski upravljalnik, so potem problemi. Če ga imate v torbici ali kje, kjer ga nimate vedno pri roki, ne morete dati na drugo jakost ali zamenjati programa, ko želite, če ga imate pa pri sebi (npr. v žepu), se vam pa lahko nehoteno spremeni jakost, ko se tipke pritisnejo same od sebe, medtem ko hodite. Če imate pa zaklep za tipke, pa spet dodatno delo… Odsvetujem. Bolje, da imate vse kontrole na aparatu samem in samo pritisnete ali zavrtite, pa je gotovo.

Tudi jaz sem razmišljala tako – hočem enostavno slišati in se ne ukvarjati preveč z nastavljanjem. Akustik mi je predstavil vse prednosti in slabosti in ker se nisem odločila za dražjo izvedbo, ki omogoča celo samodejno preklapljanje programov sem se odločila za daljinski upravljalnik. Ker nosim najmanjši slušni aparat na njem nimam vseh kontrol (ni prostora). Vse zgoraj naštete težave so gotovo izmišljene in predlagam, da naj vsak preizkusi, potem pa sodi. Aja, še to. Največ sem daljinski upravljalnik uporabljala prav v začetnem uvajalnem udobju, ko sem se na zvoke še privajala, da sem lahko prevzela “komando”. Meni je v veliko pomoč še sedaj, predvsem v zahtevnih okoljih. Uporaba enostavna, nobenih težav!

Pozdravljena. Moram se oglasiti na tvoj zapis “Vse zgoraj naštete težave so gotovo izmišljene”. Sam sem nosil slušni aparat z daljinskim upravljalnikom 5 let (pred 20 – 15 leti) in sem imel vse te težave, ki sem jih zgoraj navedel. Res ne vem, zakaj sem imel takšne težave z njim – lahko, da je bilo kaj z daljinskim upravljalnikom kaj narobe ali pa ga ne bi smel imeti v žepu… Kje pa vi nosite daljinski upravljalnik? Je pa res, da sem kot dijak srednje šole takrat veliko več hodil naokrog kot zdaj, ko sem odrasel in mi je morda bil kdaj v napoto tudi tam, kjer mi zdaj ne bi bil…

Največ ga imam kar v žepu, ali kot obesek za ključe. Zaklep za tipke, da daje dodatno delo? Ne poznate očitno, kako je narejeno. Bolj enostavno in hitro ne bi moglo biti.
Imam tudi priponko, da bi ga lahko pritrdila za pas, vendar ga vsaj jaz tako ne nosim.

Daljinski upravljalnik, ki sem ga imel takrat, ni imel niti zaklepa za tipke, niti priponke za pas. Ja, danes je vse boljše in mogoče bi mi današnji daljinski upravljalnik bil več kot super. Zdaj imam polžev vsadek, ki ne potrebuje daljinskega upravljalnika in zato nisem več na tekočem z dogajanjem na tem področju… Se opravičujem za mojo nevednost.

Hojla!
Zdaj imam že drugi medel procesor za vsadek, in oba imata daljinca, za, mislim 4 programe in regulacijo jakosti.
Ga pa ne uporabljam. Morda še bom, da bo občasno, kako predavanje, močnejši.
So pa res tipke odprte, kot kalkulator.

Zanimivo pa kako zadnje čase štedijo v firmi MEDEL.

Najprej sem dobu ob prejemu nek kovček ko za pc, in cel kup reči, še polnilci…,

nato prt drugem nek plastificiran cenen kovček, a še dost opreme in polnilc,

sedaj pr tretjem pa tanke kartonske škatle, malo opreme, ceneno kratkoživo ohišje za baterijo, brez polnilca, malo opreme, tanjša, kratka navodila, je pa sušilec in 2×6 675 baterij. niso pa poceni te baterije, in vložki za sušenje iz ZDA? čakam ceno sušilnega vložka na Widexu.
BTW Američani zelo slabo na netu prikažejo, kako se vložek regenerira (ni zaslužka). Prej je blo na 80 stopinj v pečici, zdaj je prek 100, in ni mi jasno kako to gre. Bom na Widexu vprašal.
Vložek traja 2 mesca, pr men bo 4, ker bom dehidriral na 2 dni.

Akumulatorčke za AAA in polnilc bom sam kupil, a je medel nosilec za baterije zlo zlo cenena kitajska šara.

Zdaj gledam kolk dni bo nov procesor delal s tremi 675 baterijami, ki so zdaj v njemu. Cena za 6 baterij je nad 5 E. Ansman in varta sta cnejša. So pa baterije nevaren odpadek (jih je na kile) in s polnjenjem čuvam OKOLJE. Ker akumulatorček zdrži par let.

Očitno cel svet postaja le za enkratno uporabo. Kaj pa naslednje generacije????

Pozdravljeni,

vabimo vas, da si ogledate tudi ponudbo slušnih aparatov Beltone, s katerimi smo na slovenskem tržišču prisotni že 4 leta.

V naši poslovalnici v Novi Gorici vam bomo z veseljem predstavili naše slušne aparate, katere lahko brezplačno preizkušate do 3 mesece!

Smo družinsko podjetje, specializirano za prodajo, oskrbo in servisiranje slušnih aparatov Beltone ter drugih pripomočkov za naglušne. Nudimo tudi meritev naglušnosti, tako na domu kot v naši poslovalnici.
Naše glavno vodilo in cilj je, da lahko čisto vsakemu naglušnemu pacientu z našimi slušnimi aparati zagotovimo boljšo kakovost življenja. Beltone slušni aparati z več kot 70-letno tradicijo se ponašajo z najsodobnejšo tehnologijo, privlačnim videzom in stremijo k zadnjemu trendu inovacij.
Poleg vsega naštetega pa stremimo, da smo na trgu konkurenčni s cenami. Zavedamo se, da smo v obdobju hude svetovne krize in marsikdo si tako potrebnega slušnega aparata ne more privoščiti, zato pri nas dobite tudi odlične brezplačne slušne aparate v breme obveznega zdravstvenega zavarovanja. Prepričani smo, da bomo lahko marsikomu omogočili nakup slušnega aparata, saj ponujamo širok izbor cenovnih razredov, tako se bodo počutili bolj suverenega v družbi in se družbe in prijateljev ne bodo izogibali.

Ponudbo si lahko ogledate tudi na http://www.slusniaparati-beltone.si/

Z vseljem vam bomo pomagali do prave izbire!

Pozdravljeni!

Ker se tudi jaz odločam za nov slušni aparat me zanima, kakšen aparat mi priporočate (odločam se med Widexom in Siemensom), glede na to, da bi potrebovala takšnega, ki je primeren za lažje komuniciranje v hrupnem okolju?

Kakšne karakteristike mora aparat imeti? Sem bila tudi že v različnih poslovalnicah, ampak se mi dozdeva, da so prodajalci pri svetovanju v večini pristranski in jim ni moč zaupati, saj njihovo mnenje v veliki meri ni objektivno. Zato se tudi obračam na vas.

Hvala za iskren odgovor!

Pozdravljeni,
ker nimam informacij iz katerega kraja ste, predlagam naslednje:

– pri izbiri aparata zahtevajte najprej testiranje aparatov, to vam omogočajo v Neurothu, kjer pokrivajo kvalitetne aparate. V BTCju je na voljo tudi nova poslovalnica Audio BM, kjer se vam posvetijo.

– smiselno je obiskati izkušenega surdopedagoga, ki individualno obravnava uporabnike slušnih aparatov. Prinesite izvid avdiograma in bo vam pojasnil možnosti slušnih aparatov in pravilne izbire le teh. Z njim tudi lahko, potem na napotnico, izvajate slušne treninge privajanja uporabe slušnega aparata.
Morda bo vam zadostovalo za nekaj obiskov, saj večina ne izkoristi te možnosti in zato imajo težave pri uvajanju rabe slušnega aparata. V Ljubljani se lahko oglasite na Zavodu za gluhe in naglušne Ljubljana, kjer poznajo to problematiko, saj se s tem vsakodnevno srečujejo. Tehnik vam lahko pojasni razlike med aparati kot tudi surdopedagogi poznajo značilnosti aparatov.

Potrebno je vedeti, da obstajajo navadni slušni aparati kot tudi digitalni aparati in so velike razlike med njimi tako v ceni kot v kvaliteti. Digitalni lahko izključijo moteče zvoke iz okolja. Orientirajte se torej na možnosti med doplačilom kot med različnimi proizvajalci. Pomembna je tudi kvalitetno izdelana oliva.

Za dodatna vprašanja sem vam na voljo.

Želim vam veliko zadovoljstva pri uporabi aparata.

http://www.audiobm.si/AUDIO_BM.htm

mag. Petra Rezar

Vsi dobavitelji imajo aparate na testiranje. Iz audioloske ambulante kjer ste bili na pregledu in do pripomocka pristopate prvic vam daj narocilnico za testni slusni aparat. To imajo vsi. Nekateri pac porabijo na destine evrov da to reklamirajo. In ja pri vseh dobavitelji dobite aparat na preizkus. Je pa hec da moderator dodaja link enega podjetja.

Strinjam se z prejsnjim komentarjem na temo linka moderatorke. To je tako pristransko.
Lani sem preizkusala slusne aparate 3 dobaviteljev : widex , neuroth in otolinea.
Pri vseh sem bila zadovoljna z uslugo. Preizkusala sem za usesne aparate in moram povedati kako navdusena sem bila nad ucinkovitostjo. Tezko primerjam kateri proizvajalec je boljsi. Na koncu sem bila najbolj zadovoljna z widexom in otolineo in se odlocil za otolineo.
Pretehtal je obcutek toplega, osebnega sprejema in obravnave, hkrati pa strokovnosti in obvladovanju zadeve.
Ponovno v svetu slisecih, zadovoljna ker sem nasla Otolineo na Metelkovi v Ljubljani.
Njihove slusne aparate ima sedaj tudi moja mama in je ravno tako zadovoljna kot jaz.
Priporocam preizkusanje pri vecih prodajalcih, sama sem presenecena nad izkusnjo in zadovoljna z izbiro.
Pozdravljeni!

Bravo Đoni, tale moderatorka zelo očitno navija za nekatere. Mislim, da bi moral biti moderator nevtralen, ali pač podlega stricem iz ozadja…

Pozdravljeni! Na temo izbora slušnih aparatov je bilo že precej napisanega, vseeno pa mi dovolite, da vas povprašam: kaj pomeni, da ste s slušnim aparatom ZADOVOLJNI?
Sem v fazi preskušanja novih slušnih aparatov – rabim novega zaradi poslabšanja sluha. Preskusila sem najboljše (beri: najdražje) pri nas, a sem imela previsoka pričakovanja. Govor in zvoke ojača (itak), število besed, ki jih RAZUMEM, pa je le za malenkost višje kot brez aparata.
Uporabnica SA sem cca 15 let, stara sem 51 let. Ker imam malo nenavadno okvaro in izjemno dobro slišim nizke tone ter zelo dobro berem z obraza, mi je uspelo uspešno komunicirati tudi brez SA nekje do 80% okvare po F. Nato sem uporabljala vušesne. Zdaj je moja okvara 99% in še malo – v bistvu 100%, zato preskušam zaušesne. Na storitve tako v Widexu, Neurothu in AudioBm nimam pripomb, povsod odlični. A sem upala, da bom z najboljšim SA lahko razumela več besed (avtoradio niti besede, tv brez podnapisov ali razbiranja z obraza nič, govor za hrbtom nič, gledališče tudi v prvi vrsti nič, če ne vidim ust, vnučka nič ne razumem – kljub aparatu). V tehničnem smislu so odlični: brez težav ga nosim med tekom na smučeh, nevtralizira šum vetra, gum, zvokov iz ozadja, poudari govor – a besed ne razločim.
Akustiki več storiti ne morejo, vseeno mi svetujejo visokocenovni aparat za mojo okvaro zaradi zmogljivosti aparata, možnosti dodatnih funkcij… Tudi dodatne pripomočke sem preskusila. Dilema: doplačati zelo visok znesek za to, da zvoke bolje slišim, ne RAZUMEM pa bolje tudi govora, je precejšnja. Pa zato, ker SA pač moram uporabljati.
Ima kdo podobno izkušnjo? Koliko besed pri visokem %F razumete brez branja z ustnic, ko napišete, da ste z aparatom ZADOVOLJNI? Vprašanje se seveda zdi čudno, saj je pri vsakem drugačna okvara, ampak ali razumete toliko, da bi se npr. lahko učili tujega jezika (kar se mi zdi fantastično)?

Pozdravljeni,

zahvaljujem se, da delite svojo izkušnjo in hkrati pozivate ostale uporabnike, da se oglasijo.

Uporabnikov SA je mnogo več, zlasti med starejšimi, ki imajo drugačne interese kot mlajše generacije, ki si želijo polno izkoristiti možnosti SA. Na mestu spodbujam ostale, da podajo svojo izkušnjo:-)

mag. Petra Rezar

z wideksom kot aparat ni slab slab so servisi slabe izkušnje imam tudi z akustiki.

Nas je več, ki imamo slabe izkušnje z odnosom zaposlenih na Widexu. Pa ne z vsemi.

Zato je pomembno, da se preverijo vse možnosti na trgu in izmenjajo izkušnje uporabnikov.

Pomemben je le cilj, da je uporabnik zadovoljen.

mag. Petra Rezar

Prosim bralce za komentar zadovoljstva z aparati in poslovanjem AUDIO.BM! Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Mislim, da ti težko kdo pove izkušnje z njimi. Ker so na tržišču 2 leti. Idi k firmam, ki imajo v Sloveniji tradicijo in znanje. Widex ali Neuroth. In ja seveda ljudje imajo dosti izkušenj z enimi in drugimi saj so že dolgo na sceni in imajo ogromno strank. Jaz sem zelo zadovoljen z Widexom tudi ko sem šel k Neurothu sem bil zadovoljen ampak sem vseeno ostal na Widexu, ker sem navajen njihovega zvoka in imajo servis, do sedaj so mi vedno porihtali zadevo. LP

New Report

Close