Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami kateri slušni aparat

kateri slušni aparat

Najlepša hvala, Ena Bnena:-)

Zdrava prehrana brez živalskih sestavin, ki je obdelana na zdrav način (ne junk, ne ocvrta), izboljša delovanje ožilja, ker se žile ne mašijo in ni priložnosti za nalaganje oblog na stenah, posledično pa tudi ni skleroze in zato telo bolje funkcionira, saj so celice bogato prekrvavljene s kisikom in pretok hranil nemoten.

Članek je tule: http://www.sunwarrior.com/news/foods-for-hearing/,
ta povezuje ugoden vpliv zdrave prehrane, ki vsebuje vitamine, minerale, antioksidante in druga zdrava hranila, z boljšim sluhom.

Tukaj: http://www.vicdeaf.com.au/files/editor_upload/File/Information%20Sheets/Otosclerosis.pdf piše, da naj bi napredovanje otoskleroze upočasnjeval večji vnos kalcija s hrano.

Veseli bomo vaših izkušenj,

lepo vas pozdravljam!

mag. Petra Rezar

Ne verjamem, da bom dobila odgovor na to moje pisanje do ponedeljka, ko grem po nove SA, saj sem se za to pisanje odločila dejansko malo prepozno (sobota zvečer, hm), bom pa vsaj napisala tudi jaz svojo izkušnjo, ki bo morda koristila še komu in bo to moje pisanje imelo vsaj to malo vrednost, če že ne kake druge. No, pa naj začnem.
Svoj prvi SA sem dobila pred 11-12 leti. Samo za desno uho, saj sem na levo slišala še skoraj 100% dobro. Na desnem pa sem imela okoli 25% naglušnosti. Dobila sem napotnico in mi je bil svetovan Widex in s to edino informacijo sem se napotila prav tja seveda. In zadela loterijo, če lahko tako rečem, saj mi je ta vušesni SA služil zelo dobro in mi služi še sedaj, ko je minilo že toliko let od njegovega nakupa. In še dobro, da ga imam, saj ko se mi je po 6 letih (pred slabimi 5 leti) naenkrat poslabšal sluh in sem dobila nov SA, tako desni kot levi, mi je bil ta star aparat kot mana z neba. Ko so bili tej novi vušesni SA pri meni komaj nekje 3-4 mesece, so se namreč začele težave z njimi, za desnega trajajo še sedaj!!! Tako da očitno modernizacija ne nosi glih najboljših reči, vsaj ne vedno, no. Naj omenim samo to, da sem bila zmenjena celo z gospodom direktorjem Widexa, da se bova dobila in našla rešitev za moj novi desni SA, glede na to, da je za njih delal izvrstno, jaz ga pa nisem mogla imeti v ušesu več kot nekaj sekund, kako grozno je deloval. Seveda se nisem nikoli dobila z direktorjem, aparat je potem ležal v predalu dobro leto dni, ker si enostavno nisem mogla privoščiti, da bi prihajala na sedež Widexa vsak dan, za njihove pojme pa niso imeli kaj popravljati, glede na to, da je bil aparat brezhiben!!! No, po letu in pol, ko je ta aparat ležal v predalu in sem se le odpravila na Widex, ker sem nesla levi SA na servis, sem se odločila, da jim nesem dol še enkrat tudi desnega. Rezultat – hja, gospa, normalno, da vam ta aparat ne dela, če pa ima pokvarjen zvočnik! Ko sem jim rekla, da je ta aparat ležal v predalu ves ta čas, so mi pa rekli, da to pa ni res!!!!!! Tako da Widex nikoli več! NIKOLI!!!!!!! Ups, sem pozabila povedati, da sem za vsak aparat (levi in desni) doplačala 635 evrov, torej niso bili ravno najbolj poceni, da bi jih imela v predalu za prazen nič. Vseeno pa moram priznati, da so mi vsaj levega uspeli zrihtati kot treba, čeprav po dobrih dveh letih, ko je stalno delal probleme.
Pred 3-4 meseci se je ponovila situacija izpred slabih 5 let. Naenkrat, v roku 2-3 dni, sem ugotovila, da slišim spet dosti slabše na levo uho. Tako sem šla na Widex, da mi naredijo nove nastavitve, žal pa so ugotovili, da se je moj sluh tako zelo poslabšal, da ta aparat ni več ustrezen zame. To sem potem dobila potrjeno tudi na ORL, kjer so bili zelo presenečeni nad tam, kako se mi je to levo uho naenkrat poslabšalo. Ampak, tako pač je. Rešitve ni, sem pa vsaj dobila odobreno od ZZZS, da lahko predčasno, torej že zdaj, po slabih 5 letih, kar sem dobila prejšnje, dobim nove, tokrat zaušesne aparate, saj si s temi tu komaj še kaj pomagam. Med čakanjem na vse te dokumente pa se je zgodilo, da mi je levi aparat (spet) padel na tla in da se je razbila slušalka! Seveda sem takoj šla na Widex – morala bi plačati 80 evrov! Pa sem se odločila, da grem pogledat še na Neuroth. Osebje je bilo tam zelo prijazno in takoj me je prevzela njihova toplina in srčnost. Tako smo se zmenili, da prinesem dokumente tam, da mi bodo dali tudi na preizkus nekaj SA, da vidim, kateri mi bolj ustreza, in tako sem se 100% odločila za njih. No, ker sem pa že bila tam in ker so mi omenili, da mi lahko tudi oni popravijo ta levi aparat in ker brez njega ne morem, sem se odločila, da jim ga dam v popravilo. Rezultat – plačala sem 72 evrov (to je bilo v torek, 10.12.2013), v nedeljo, torej 5 dni kasneje, pa sem že začela imeti spet probleme!!!! Zdaj, ko vam pišem, v sebi norim, saj komaj kaj slišim, glede na to, da sem tisti dan, ko sem prejela ta levi popravljen SA, dala na popravilo desnega. Tako sem zdaj brez desnega, levi pa komaj funkcionira!!! In se seveda sprašujem, kaj zdaj!!! Widex očitno ne, Neuroth? Hm. Doplačilo? Brez doplačila? Pravijo, da pri Neuroth lahko za 20 evrov letno tudi zavaruješ svoj SA. Res super ponudba, ampak kaj mi bo vso to zavarovanje, če bom spet stalno brez SA???!!! Jaz želim slišati. Te SA potrebujem!!! Uh!! Živim z upanjem, da so mogoče te zaušesni aparati res toliko manj občutljivi, kot pravijo. Ker res ne zmorem še enkrat skozi vso to kalvarijo, sploh ker zdaj slišim dosti slabše kot sem pred slabimi 5 leti in ker mi je vsak dan, ki ga preživim brez SA, kot bi bilo eno stoletje. Ima kdo kak pameten nasvet zame? Že v naprej hvala.

sam z gornjo tezo o prekomernem vnosu kalcija ne bi pretiraval.
tudi neke ekstremne diete mi zvene čudno. zdrava mera.

Za gornji post pa bi predvsem rekel : panike nikar, bo še slabše. Umirite se in stvari rešujte postopoma. Vse rabi svoj čas. vedno se najdejo rešitve
lp

Mihau, saj se pri meni ne gre za paniko, ampak samo za razočaranje in jezo. Če bi bila povsem gluha, bi to sprejela kot dejstvo, čeprav težko, ampak bi. Da pa imam doma toliko aparatov, za katere sem tudi kar dosti plačala, in da sem ob vsej tehnologiji tako rekoč gluha, to pa me jezi, še kako, sploh ko imam te probleme že skoraj celih 5 let!!! Sicer pa sem se vseeno zmenila na Neuroth, glede na to, da sem šla tam zaradi tistega levega SA. Upam, da mi ga bodo končno popravili kot treba, tako bom potem imela vsaj rezervo doma, v primeru, če bodo tej novi tudi slabi. Imam pa upanje, da bodo ok, saj baje da do zdaj niso imeli nobenega problema z nobenim od njih. Bomo videli, no. Trenutno čakam na vse tri: levega, ki je spet na popravilu, ter oba nova, ki jih bom verjetno dobila šele po novem letu. Mi pa vsaj moj star desni aparatek, ki po njihovem sploh ne dela, služi kot treba. In trenutno nisem gluha, kar je zame kot praznik, sploh po tolikih dneh gluhote. Za danes bi to bilo vse. Se bom pa oglasila, ko bo kaj novega. Lepe praznike in srečno vsem skupaj.

Jaz uporabljam widexove aparate že 24 let. V tem času nisem imela nobenih okvar. malenkosti. Popravilo je bilo izvedeno v roku enega dne, zjutraj sem ga prinesla, popoldan dvignila. Seveda so bila plačila, sem se pa v naprej pozanimala kakšna. aparata uporabljam približno 18 ur vsak dan. Odnos do mene je bil korekten in ok. Vsak akustik si je vzel čas zame, vedno sem se prej napovedala. Pred 24 leti mi je bilo sicer vse grozno in tudi odnos mi ni bil primeren, res pa tudi nisem vedela ničesar glede naglušnosti. Vem da je grozno ker ne slišite, vendar kot je rekel mihau, skušajte se umiriti. Koncentrirati se je dobro na branje iz ustnic, na pisanje /sama vse to prakticiram, na domače kretnje in ja .. hvala tehnologiji za računalnike.
Morda bi bilo ok, da poiščete lokalno društvo gluhih in naglušnih in se povežete z njimi. Nekatera društva imajo tudi skupine naglušnih, oglušelih v odrasli dobi. Če rabite več suporta vam lahko posredujem tudi osebni naslov. Veliko energije vam želim, da prebrodite težave.

Hvala, ker ste delili z mano te vaše izkušnje, naglušnost. Kot vidim, ste vi zadovoljni z Widexom in mogoče niti niso tako slabi, je pa najbrž odvisno tudi od tega, kje nekdo živi. Če bi bilo tu pri meni na obali možno dobiti nazaj aparat v 24 urah, bi bila več kot srečna. Je pa nanj ponavadi treba čakati vsaj 5 dni, včasih pa celo več. Če ga namreč uspejo popraviti v poslovalnici, potem nam ga vrnejo v nekaj dneh. Če pa ga ne morejo popraviti tam, ga pa pošljejo v Ljubljano in to avtomatsko pomeni, da se čaka na aparat vsaj 5-7 dni. Če je potem aparat popravljen, je to ok, ampak pri teh dveh mojih aparatih se žal to ni zgodilo, tako sem imela samo 2 možnosti na razpolago: ali da sem stalno v poslovalnici ali pa da aparate dam v predal. Najbolj pa je bilo (in je še!) hudo, ker sem čakala na popravilo ves teden in ko sem potem aparat končno dobila nazaj, je bil še vedno pokvarjen kot prej ali pa celo še bolj. Sploh desni, ki ga zdaj niti nimam več doma, glede na to, da nisem bila pripravljena plačati tistih novih 80 evrov za njegovo ponovno popravilo. Enostavno se mi ni zdelo smiselno ponovno dajati denarja za nekaj, kar mi ni služilo ves ta čas in kar so stalno popravljali, popravili pa nikoli. Žal mi je samo za nekaj in sicer za to, da nisem naredila kot nek gospod, ki je baje en cel teden hodil vsak dan dol v poslovalnico, dokler mu končno direktor ni odobril izdelave novih aparatov. Od takrat naprej je namreč bilo vse ok. Očitno bi bila morala tako narediti tudi sama, čeprav dvomim, da bi kaj uspela, glede na to, da so se težave z mojima SA začele nekje po 3-4 mesecih, ko sem jih dobila. Upam, da je to preteklost in da bom od zdaj naprej končno imela aparate, ki bodo končno služili svojemu namenu. Kar pa se tiče branja iz ustnic, to počnem že zdaj, kadar le lahko, saj marsikdo od mojih znancev govori tako potiho, da ga včasih niti z aparati ne razumem dovolj dobro. Je pa res, da nekateri ljudje ne govorijo dovolj razločno in s takimi, vsaj pri meni, branje z ustnic odpade. Sploh pa ljudje radi pozabljajo, da jih ne slišim vedno dobro, in tako potem govorijo večkrat z mano obrnjeni stran ali pa v drugi sobi ali pa ko je tema. Saj veste sami, kako to gre. Me spoštujejo in ko jih spomnim na to, da jih ne razumem, se takoj opravičijo in se obrnejo k meni in mi to povedo še enkrat. Ampak problem ni v temu. Če ne bi imela aparatov, bi itak bilo isto. Ampak ker bi vedela, da pač ne slišim dobro, ker nimam aparatov, bi bilo to eno. Vedeti pa, da imaš aparate, da pa so tej stalno v okvari in da si z njimi ne moreš pomagati…. To pa utruja in nori. Sploh ko greš spet in spet v poslovalnico in te ne jemljejo resno. To utruja in nori še bolj. Ne vem, če imate vi srečo z vašimi aparati, ali jaz nesrečo z mojimi. Vem samo, da zdaj upam na boljše. Sploh, ko sem videla, da so me na Neuroth vzeli resno (povedala sem jim vso to kalvarijo, ki sem jo imela na Widex), tako da lahko samo upam, da bo zdaj boljše. Ni lahko biti gluh. Je pa lahko biti gluh, ko veš, da druge rešitve ni. Ko pa veš, da rešitve so, in ko veš, da bi lahko slišal kot drugi, pa ne moreš zaradi malomarnosti in neresnosti drugih ljudi, takrat je pa neznosno biti gluh, resnično. To je vsekakor moja izkušnja in moje mnenje. Po 5 letih norenja mislim da je tudi nekako logično, da te mine potrpljenje in da ti je vsega zadosti. Pet let ni tako malo, vsaj zame ne, no. Vsekakor bi pa bila zadovoljna, če bi še naprej bila v kontaktu z vami. Biti med enakimi in deliti težave z enakimi, to je nekaj čisto drugega, kot deliti težave s tistimi, ki niso nikoli šli skozi to. Hvala za ponudbo! Zelo ste prijazni, res. Če želite, se mi lahko oglasite na moj majl – [email protected]. Vesela bom vašega majla. Če se ne bereva več letos – lepo praznujte in srečno.

Kljub vsemu je tud malo panike v reagiranju.
Sicer pa je razumljiva, ker živite na meji med svetom slišočih in svetom gluhih. Sam sem ta svetova že prerasel.

Servisi, zastopniki. Po mojih izkušnjah poden od podna.
1. Ostudne cene rezervnih delov v zdravstvu – primer: 6 navadnih kablov, črne žice, 1 m dolžine, s vtičnico – 350E. Proizvodna cena največ 20E. Kolk bi stal pol prenosni PC pri njih – 50000E? Kdo da 320 E v žep? TRgovci in država.
2. Serviser ti da tak nasvet za vzdrževanje, da se čimprej obrabijo in rabiš nove.
3. Bagatela, npr Čiščenje kontaktov – stotine E
4. Šparanje pri številu zaposlenih ustvarja vrsto. Serviser je tudi blagajnik, ureja izložbo, puca okna… vi pa čakate.
5. Kvaliteta, poreklo? Kupiš naraščaj in na vratu ima vtetovirano made in p r china, cena pa kot da je izdelano npr v avstriji. Globalizacija?

Gor me, zaenkrat, drži zgolj to, da bo še slabše. Dno. Poden. In vsi razen redkih a nemočnih posameznikov bomo tiho.
V mojih mladih letih na obali so temu rekli stoka
Lp in srečno (jo bomo rabili)

Mihau, res je, zadnje mesece res živim na meji med svetom slišočih in svetom gluhih. In ubija me to, ko vem, da bi lahko slišala dobro, ker na srečo to možnost še imam, da pa zaradi neustreznih ljudi, ki so zaposleni na teh tako pomembnih delovnih mestih, mi je to onemogočeno. Sicer po naravi nisem pesimist, je pa moj problem, da vidim vse črno-belo. Zame so ljudje nasploh ali super ali pa brezvezni. Tako je tudi s temi ljudmi v teh in drugih poslovalnicah. Ali so super in grem z veseljem k njim in jih takoj sprejmem za “svoje”, ali pa zame tako rekoč ne obstajajo. No, v sredo grem končno po nove aparate. Za vsakega bom plačala po 250 evrov, ker mi jih drugače ne zavarujejo. Zavarovanje pa me bo stalo 20 evrov na leto za vsak aparat, torej skupno 40 na leto. Zame, vsaj trenutno, je teh 540 evrov izredno velik znesek, sploh, ker si bom morala ta denar sposoditi. Tako da si lahko predstavljate, koliko mi tej aparati pomenijo. Ogromno, res. Sploh ker imam najbolj uničen sluh za razumevanje. Visoki toni so pri meni problem, hja. Na levem usešu slišim celo komaj pri 85-95 decibelov, torej sem prav blizu 100% glluhosti in če bo šlo tako naprej, bom v nekaj letih prav tam. Zato zaenkrat tako računam na te aparate in da ne bom spet v 30 dneh 20 dni brez njih in 10 z njimi. Ker preživljati še enkrat to isto kalvarijo, ne, hvala! Sploh ker zdaj slišim dosti slabše kot pred 4-5 leti in imam srečo, da vsaj z enim aparatom slišim kolikor toliko dobro, da pa bi bila brez obeh….hm, svet nore tišine, na katerega pa še nisem pripravljena in niti nočem biti pripravljena, če mi ni treba. Ko oziroma če se bo pa to enkrat zgodilo, hja, no….bom to sprejela in preživela, itak, da bom. Do takrat pa želim uživati ta svet slišnosti do maksimuma, kolikor se da, kolikor dolgo bo mogoče. Z aparati, ki bodo delovali!
Kar pa se tiče vašega mnenja glede cen in kvalitete. Iskreno, niti ne razmišljam o temu, ker me take reči, ko mislim na njih, vržejo preveč na tla. Tako da skušam živeti maksimalno v miru, brez politike, brez razmišljanja o tem, kako bi lahko vse bilo drugače, če bi le ljudje ne bili tako lakomni, in kako bi lahko vsi imeli vse, če bi le tisti tam gor bili samo malo bolj človeški. Pred leti me je izredno zanimala politika, ko pa sem ugotovila, da me gledanje novic vsak dan posebej vrže iz tira, sem se odločila, da je konec s tem. In sem za vedno zaprla televizor. In tudi zdaj ga ne gledam, pravzaprav ga doma sploh nimamo. Pa še vedno vem preveč in še vedno me take in drugačne reči vržejo s tira. Žal živim med ljudmi in hočeš nočeš imam opravka z njimi pa čeprav v čim manjši možni meri. Ampak brez ljudi se ne da. Kot se ne da brez SA in kot se ne da ravno zaradi moje hude naglušnosti biti stalno v krogu tega našega bolanega materializma. Moja skrita želja? Oddaljiti se za vedno od vseh in vsega in uživati v raju narave in miru. In v neznanju, brez informacij, kolikor je to možno seveda.
Srečno tudi vam….iz srca.

Pozdrav!

Sem testirala aparate Neurotha in Widexa…

Moram priznati, da sem bila zadovoljna z obema aparatoma. Je pa res, da sem reskirala nek denar in vzela malo boljše.

Pri widexu sem bila bolj zadovoljna z pristopom do strank, zato sem vzela od njih…

Lep pozdrav iz prekmurja 😀
Mihaela

Čestitam za nov aparat in veliko uspeha in zadovoljstva vam želim!

mag. Petra Rezar

Pozdravljeni,

Dobil sem naročilnico ta testno obdobje, to bo moj prvi SA – imam pa 67% okvaro sluha. zdravnik me je takoj preusmeril na Otolineo in sicer na SA Bernafon. nikjer nisem zasledil kako je s kvaliteto teh aparatov in kako so strokovni pri tej firmi. Prosim tudi za mnenje, če pridejo v upoštev za mojo naglušnost samo zauhelni aparati – namreš sem star 33 let in sem športno aktiven.

Hvala za Vaše odgovore, ki mi bodo v veliko pomoč.

lp, SP

V postev pridejo razlicne oblike, odvisno od moci. Jaz sem imela pri taki izgubi cic model …vusesni. testirajte aparate razlicnih ponudnikov …v sloveniji jih je 5.

Sem se prav namučila, da sem našla vseh 5 ponudnikov slušnih aparatov v Sloveniji.

Po abecednem redu so to:

1. AUDIO BM, d.o.o.
http://www.audiobm.si
(Ljubljana, Maribor)

2. Bonus d.o.o.
http://www.slusniaparati-beltone.si
(Nova Gorica)

3 Neuroth slušni aparati d.o.o.
http://www.neuroth.si
(11 mest v Sloveniji)

4. Otolinea d.o.o.
http://www.bernafon.si
(Ljubljana, Velenje)

5. Slušni aparati – Widex, d.o.o.
http://www.widex.si
(10 mest v Sloveniji)

Po kakšnih kriterijih pa zdravnik preusmerja u firme?

Ni neke logike pri usmerjanju kam po SA. Preiskusite razlicne in se odlocite za tistega ki vam najbolj ustreza.
Tudi cevljev ne kupite kar prvih, ocal tudi ne, pa recimo sesalca tudi ne, niti avta.
Za vse se potrudite in poiscite. Res pa je, da vecina potem ostane pri enem dobavitelju. Jaz sama imam rada tudi vedno istega akustika in se narocim vedno pri enem.
Res pa je, da so bili vcasih dobavitelji v neposredni blizini otologov in seveda je clovek v soku oddtaval do prvih vrat.

Tudi pri iskanju partnerjev greš sem ter tja in na koncu se odločiš katerega boš imel….imam prav?

Moje izkušnje:

Zelo ŽALOSTEN IN RAZOČARAN sem zaradi widexa…. Veliko denarja in nič muzike……

Svetujem NEUROTH!

Menjajte, ponudnikov je kar precej, od Neurotha do Audio BM v BTCju v LJ.

mag. Petra Rezar

Tako je Robert… tudi partnerja iščeš. Pa zamenjaš če ni ok ;).
Mislim da po statistiki najmanjkrat zamenjamo banko.

Slušne aparate pa se splača preiskusiti, predvsem pa vztrajati ko se jih začne nositi. Je težko, toda splača se biti v svetu zvokov. Po mojem mnenju. Odločitev pa je od vsakega posameznika.

razumem : “Jaz sama imam rada tudi vedno istega akustika in se narocim vedno pri enem.”

Robert : Če si zadovoljna hvala bogu……ti si ž spola?? Če bi pa šla v murskosoboško bolnico k AKUSTIKU….bi rekli, hvala lepa za sodelovanje in lep pozdrav…..

razumem : “tudi partnerja iščeš. Pa zamenjaš če ni ok 😉 “
Robert : 20 let z isto partnerko je že malo preveč ane…..morda pa delamo na tem…..se nikoli ne ve…..čeprav ene cure me ponujajo…..ampak mene muči simpatija z OŠ…..

Pozdravljeni

Z receptom sem šel malo okoli…

Probal dva kateri so najdlje v sloveniji. Widex pa Neuroth. Probaj oboje. Nekak sem se odločil za Widex. Aparati do Danske proizvodnje in držijo samo eno znamko za katero stojijo. Neuroth ima sicer več znamk nimajo pa servisa oz. na servis lahko čakaš tudi po en teden. Widex ima servis v vsaki poslaovalnici kolko sem jih razumel. To je važno če se kaj zgodi, da dobim zadevo čimprej popravljeno.

Tudi pristop zaposlenega me je pritegnil bolj k Widexu. Pa še nekaj Widex proizvaja samo slušne aparate in nič drugega.

Imam zaušesne aparate in slišim!!!

New Report

Close