Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Kako shujšati 10 kg v enem mesecu

Kako shujšati 10 kg v enem mesecu

Najbolj pametno je hujšat s športom. Kilogrami ne bodo šli tako hitro dol, vaša postava pa se bo preoblikovala… Mišice tehtajo več kot ”špeh”.

Glede hrane pa… Pijte veliko vode, pojejte čim manj sladkorja in izogibajte se mastnim jedem.

Če boste to upoštevali, vam bodo kilogrami šli dol, pa še KUL boste izgledali.

Pri meni je delovalo.

Lp, Lanna

Heeiiillllaaaa

sem 12 letna punca z 70kg in 168cm.
rada bi čim prej shujšala ker imam itaq da preveč kil za svoje leta in višino.
če ve kdo kako pametno dieto,telovadbo ali pa kar koli,ki bi mi lahko pomagal bi vas prosla da me dodate na msn ali pa mi sporočite na [email protected].
hvaLa

zdravo! jaz sem pa punca, stara 12 let. kmalu bom 13. resnično bi rada shujšala, ker imam preveč kilogramov. saj meni se tako zdi. imam 75kg in 165cm. to je preveč, kajne? ali ima kdo kakšen nasvet, kako bi lahko shujšala? ali moram spremeniti način prehrane? ali se moram več gibati? drugače pa nimam veliko kondicije in je to pri meni teško, ker se mi začne vrteti 🙁 ali kdo pozna kakšno varno, zaneslivo dijeto?

RESNIČNO BI RADA SHUJŠALA IN BI ZAPRLA USTA VSEM, KI S PRSTOM KAŽEJO NAME ZARADI TEŽE!

Hvala.

Vpiši se na kako obšolsko dejavnost, nekaj v zvezi z športom, kjer vas bo več skupaj in boš redno telovadila in se tega ne boš niti zavedala.

Prvo spremeni način hrane, ker mladi res pojejo preveč sladkega in popijejo preveč sode, zelenjave pa sploh ne vidiš.
Kot sem odpisal en post višje svetujem tudi tebi.
Vpiši se na kako obšolsko dejavnost, nekaj v zvezi z športom, kjer vas bo več skupaj in boš redno telovadila in se tega ne boš niti zavedala.

lp

Prvo spremeni način hrane, ker mladi res pojejo preveč sladkega in popijejo preveč sode, zelenjave pa sploh ne vidiš.
Kot sem odpisal en post višje svetujem tudi tebi.
Vpiši se na kako obšolsko dejavnost, nekaj v zvezi z športom, kjer vas bo več skupaj in boš redno telovadila in se tega ne boš niti zavedala.

lp[/quote]

Še ena stvar. Verjetno imaš povišan krvi tlak, ker se premalo gibaš in ješ dosti slabo hrano. Tako da svetujem, da greš do osebne zdravnice in se naroči na biološke preiskave(holesterol, ldl, hdl, trigliceridi) kjer boš videla ali bo potrebno uvesti specifično dieto obenem pa začni redno kontrolirat tlak, da veš kako vrednosti imaš.

Lp

Sam sem shujšal nekje 7 kg v dveh mesecih. 5 Kg je šlo hitro dol, saj je bila sama voda, sedaj pa bolj počasi, trudim se, da bom shušal še nekje 7kg. Moj recept sladkarije, alkohol, pohano, ogljikove hidrate po 1 uri vstran, laufanje zjutraj ali večer (lahko tenis, rolanje…., vsaj 1-2 uro aktivno, no razen teka 40 min nekje do 70% srčnega utripa)

Recept zagotovljen.

Kako doseči, da držiš pulz tako nizko (70%)?? Redno tečem od aprila 2-4krat tedensko, ponavadi zjutraj na tešče, včasih zvečer. Ponavadi odtečem 9-10km, dvakrat na mesec pa tudi kakšno daljšo razdaljo (17-21km). Prejšnji mesec sem si kupila polar uro, da bi merila utrip in kalorije. Ampak mi nikakor ne uspe ostati pri nizkem utripu. Že takoj na začetku mi poskoči na 80% MSU ali več, ko tečem v hrib pa sploh. Na začetku sem imela vklopljen zvočni alarm za trening izven območja (65-85% MSU), ampak je bilo to piskanje tako pogosto, da zdaj zvok izklopim. Med tekom včasih preverjam utrip, ampak je nizek samo pri teku po hribu navzdol. Brala sem, da je za kurjenje maščob najboljši tek na tešče pri nizkem srčnem utripu. Jutranji tek mi je najljubši, ne morem pa ostati na nizkem utripu, razen če bi šla tako zelo počasi, da bi se komaj premikala. To pa potem ni več tek. Ko tečem brez gledanja na uro, doma potem ugotovim, da povprečno tečem pri 88% MSU. Kakšen nasvet?

Izogibaj se hribov.

Zakaj pa bi se morala izogibati? Bolj težko je najti popolnoma raven teren za daljši tek. Mogoče sem se narobe izrazila – ne tečem v hrib ampak v klanec 🙂 Pa še to ne ves čas. Če grem na ‘mojo progo’ sta pač vmes dva manjša klanca. Problem je, ker že na ravnem terenu presežem ustrezen utrip.

Teči počasneje. Ne vem, če si že kdaj videla nogometaše ko imajo ogrevanje ? XX krogov po 400m stadionu pa grejo tak počasi, da si človek misli, da nič ne delajo, kakor da hodijo skoraj. To je bistvo kardio teka, tečejo počasi in veliko. Pravilno dihanje tudi pomaga.

Lp

Mi lahk ponagate visoka sem 169cm.kolk je normalna teža te višine?

Prosm da mi čim prej povete!

Hvala v naprej!

na tej strani vpiši svoje podatke http://www.smsdieta.si/indeks-telesne-mase/

Tudi jaz sem visoka 169 cm in imam trenutno 70,5 kg, kar sicer še spada pod normalno težo, ampak je to zgornja meja, zato bi jih rada imela vsaj 5 manj. Veliko maščobe imam predvsem na spodnjem delu – stegna, rit, kolena, meča. Vsi pišejo, da se da najlažje shujšati z gibanjem, ampak pri meni to ne drži. Veliko se gibam, skoraj vsak dan: tečem, kolesarim, plavam, hodim v hribe, pozimi tudi v fitnes,na aerobiko in tečem na smučeh … Pa mi nikakor ne uspe, da bi šla pod 70kg. Pri prehrani tudi pazim: dopoldne več hidratov, popoldne več beljakovin, veliko vode, zelenega čaja in nesladkane limonade, po treningu beljakovinski napitek. Ne vem, kaj bi še morala spremeniti.

Ni univerzalne teže. Ko se pogledaš v ogledalo ti bo vse jasno koliko je potrebno.

lp

hojla! stara sem 12 let,velika sem 170cm in težka 68kg. vem da je to preveč,zato bi zares rada shujšala. poskusila sem že vse diete,celo center za zdravljenje debelosti sem že obiskovala, pa sem se spet zredila nazaj in zdaj sem še bolj debela kot prej. POMAGAJTE MI!!!

zanima me,koliko kg bi morala imeti,če sem visoka meter 70 in tehtam 68kg?

aja, pa še to! moj e-mail: [email protected]

nika_debeluška!

mislim,da bo res treba narediti nekaj,da ne boš več zgledala tako debela. potrudi in dvigni svojo velecenjeno rit in začni migati!!!!

heeiilaa… no js sm se zaljubila v enga k ma skor 20 kil mnj k jst in jst bi te 20 kil dala za 4 mesece stran…..stara sm 15-16let pač velika sm 167cm in pač rada bi zloo shujšala to je moja želja…jaas stegna mam ko slon… trebuha sploh nimam vse kar jem gre u stegna in js to sovražm mogoče poznate kako rešitev za to…al bom mogla tečt..sam mišice so težije od špeha…in pač js ne bi bla rada debeluška….plisss …..I NEED YOUR HELP…..

New Report

Close