Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako se znebiti sosedovih mačk

kako se znebiti sosedovih mačk

iz betonskih reči fasad tlakovcev se to da dol s štrajfiksom

Če to leti name, si še enkrat preberi moj prispevek 🙂 Mi smo krili kar iz svojega žepa. Da ne omenjam, kako so veti v manjših mestih 100 let za …. da ne znajo ukrotit divje prostoživečke, ki jim v smrtnem strahu pleza po steni, ah, ne bomo o tem.

Super potem, da ste jih kastrirali. 🙂 Čeprav škoda, da ste mogli iz lastnega žepa, ker je to odgovornost občine (čeprav se narsikatera temu zelo izogiba). Ja take veterine, kot prviš so mi znane, ker smo še pred nekaj leti tudi tu imeli nekaj podobnega. :S zdaj se je na srečo malo zamenjalo osebje in lažje sodelujem z njimi. 🙂
Ne morem ti točno reči, kaj je za naredit, da se s/k še tiste ki se jih še ni, ker je to v vsaki občini malo drugače urejeno. Pokliči pristojno zavetišče za vašo občino pa njih vprašaj. Pri nas recimo, ni treba niti do zavetišča mačk vozit, ampak jih ujamemo in peljemo direkt na lokalno veterino kjer jih samo s/k, nato pa jih spustimo nazaj na lokacijo. Vse stroške krije pa občina (le izpolniti je treba en obrazec, da je žival prostoživeča). 🙂 Seveda vse to v dogovoru z zavetiščem. 😉

blinky, kako pojasnit občini, da gre za prostoživečko, če jo pa hraniš? Na vasi se težko določi, kera je kera, če se hrani pri nekom, je to kao že lastniška.

Obvestiš jih TAKOJ, ko se mačka pojavi in ne šele potem, ko jo že hraniš. Pravzaprav obvestiš pristojno veterinarsko organizacijo ali pristojno zavetišče.

Pa na vaseh bi blo sploh fino vedet katere lastniške mačke niso sterilizirane (in jasno mački kastrirani). Potem bi bilo lažje vedet čigava skrb so potomci in lastnike morda lažje prepričat v s/k.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

@neprij. :
Tako kot je že Sleepy rekla, takoj, ko se mačka pojavi rešit zadevo! In kljub temu, da mačko zdaj nekdo hrani, ti kar povej, da je prostoživeča, hranjenja, pa verjetno bolje, da ne omeniš. Ti odloki, da je mačka po 2 dneh, ko jo hraniš, tvoja, so najbolj neumni varčevalni ukrepi občine. S tem se pač zavarujejo, da jim ni treba financirat s/k prostoživečk in jih enostavno pripišejo kar tistim ljudem, ki so se muce vsaj malo usmilili in ji dali nekaj za jest. Seveda zgleda ne pomislijo na to, koliko mačk bo v par letih nastalo iz ene, katere sterilizaciji so se na ta način izognili. :S
Tako, da ti kar reši kot prostoživečo. Mislim, da bodo tudi v zavetišču razumeli, da lačno žival nahraniš. Le na občini je je bolje reči, da muce nihče ne hrani. 🙂
Drugič pa rešit, takoj ko muco opaziš! 🙂

zdej pa pazite katerega boste volili da na bomo spet imeli nepravno državo.janša je enkrat že pokazal kaj meni o tem, ko je bilo treba zrihtat za strojane jih je raje preselil z izgovorom da je to ceneje kot imeti vsak dan 100 specialcev na vasi

Svetilnik, to ni politična tema, za izražanje mnenja in blatenje nad politiki imaš druge forume.

blinky, sleepy: Glede na to, da ima Prekmurje dva zavetišča za cel rajon, je najbolje, da se obrnem kar nanje? Mislim, da zavetišče v M. Soboti izvaja s/k tudi za prostoživečke. Okej, torej najbolje, da kar njih kontaktiram pa potem dalje. Dvomim, da je sploh katera druga mačka v naši vasi s/k. Prolem pri teh veterinarjih v vukojebini je tudi v tem, da nočejo s/k mlajših mačk (se pravi pod pol leta) in tudi brejih ne, potem se pa moraš tam pregovarjat in izpadeš ta hujš mesar in sadist. Da ne omenjam, da so tako trdi kar s etiče dogovarjanja za s/k, hočejo že vsak teden dni vnaprej pa da so cepljene (wtf), razgliščene (to je tud tombola), pa takih “operacij” ne izvajajo popoldne pa ne ob petkih … dejansko pa sploh niso seznanjeni s problematiko prostoživečk.

Bom raje prej DZZZ Prekmurje kontaktirala.

S s/k mladih mačk žal ni problem samo v vukojebini, se pa izboljšujejo stvari.

V bistvu je po predpisih dovolj obvestit zavetišče, ki mačke odlovi, s/k in vrne (v kolikor je okolje varno, mačke pa niso primerne za posvojitev).To opravi zavetišče, s katerim ima občina, v kateri so zapuščene/prostoživeče mačke najdene, sklenjeno pogodbo. Za večino pomurskih občin je to sicer Mala hiša, se pa lahko še preveri tudi na občini, ker so v prekmurju tudi občine, ki pogodbe sploh nimajo sklenjene.
Za pomoč se pa da pomagat tudi z lokalnim društvom, jasno. V Ljubljani recimo za Gmajnice odlov izvaja društvo Mačjelovka. Kako je v pomurju ne vem, mislim pa, da bi bili v društvu pripravljeni pomagat, saj so precej aktivni tudi na področju s/k mačk. Vsekakor ne more škodit se obrnit na njih.

Je pa res treba to naredit takoj, ko se pojavi maček, ne čakat. Pa tudi zdaj nikar predolgo čakat.

~ ~ ~ http://bobi4ever.net/doglog Hello, hello, remember me? I'm everything you can't control.

Ti kar Dzzž Prekmurje kontaktiraj, jaz mislim, da ti bodo z veseljem pomagali. Pa ne prehitro odnehat, ker v zavetišču in presvsem na občini te znajo prepričat, da te mačke niso nikogaršnja odgovornost in ni kaj za naredit. Kar naenkrat torej ni niče več pristojen in je kar je. Tako, da takim ne nasedat in kar vztrajaj pri svojem. Tudi v primeru, da ima nekdo veliko nesteiliziranih mačk – lastniške torej – se da marsikaj narediti. Pošlješ prijavo na vurs in v primeru, da ima lastnik finančne težave se to smatra kot socialni problem in inšpektor določi s/k vseh muc, stroške pa naloži občini. To ti govorim, ker vem kakšna je po navadi situacija na vaseh – vse mačke hkrati niso od nikogar (ko je treba h vetu peljat na primer) in so od vseh (le dokler so zdrave pa počistijo ostanke od kosila). 🙂

Za info 🙂

Na krvnih testih, ki so nujni za pregled za zastrupitev takoj ugotovijo ali je bila mačka zastrupljena. K je moj maček zbolel, sem takoj posumila na bližnjo okolico. Ne samo, da bi ti zagrenila življenje. Strup…ste ga kdaj pojedli?
Očitno ne, da bi pametovali. Jaz pa sem zastrupljeno žival videla na lastne oči. Trajalo je mesec in pol, da je k sebi prišla. Da prištejem še stroške veterinarja in živce, kako sem vsak dan gledala, kako ni mogla skočiti več na pručko.

Seveda sem šla takoj do vseh bivših sosedov. Na srečo imajo sami mačke in do najbližnjega soseda imam 100 metrov. Pa kaj če meni sosedova mačka poserje vrt. Glavo ima človek, da misli z njo. In atorica, če misliš z njo sio takoj preberi, kaj tvoji strupi za vrt delajo na tvojih otrocih in tebi.
Ko boš prebrala vso literaturo, kar je nujno, da boš sploh razumela, boš ugotovila, da je mačji drek pa čeprav nanj stopiš veliko bolj zdrav.

Strup, eden od strupov deluje tako, da se kri več ne strjuje. Vse organe počasi zaliva kri, ki se ne strjuje več. Bruhanje, zvijanje, jokanje..zadušitev…zaradi lastne krvi, ki oblije vse organe pogine.

Se strinjam z gospo, ki je poiskala rešitev z lučkami. Morate vedet, da ni vsak lastnik mačkov tudi dober gospodar. Ampak maček ni kriv, da je tako. Maček spada v družino zveri in se ga ne da dreserat. Če ima možnost bo raje šel ven, kot bil v hiši. Izjema so stanovanjski mački.

Če ti sosed ni všeč in nimaš rada živali. Naredi tako, kot sem jaz. Ampak sama imam rada živali. Pozanimala sem se pred nakupom hiše, ali imajo sosedi radi žival. Morda je bil sosed tam pred tabo.

Ne splača se jezit. Žival ni kriva. Morda ti bo sosed kdaj pomagal. Definitivno pa se ne spuščaj na raven sociopata zastrupljevalca, ker ti bo žal, ko boš prebrala, kaj strup dela. Pa še enkrat eraje imam pognojeno hrano domače živali, kot pesticide na mizi.

bravo opla

Malo bi popravila oplo. Nimamo mačk, ki pač gredo ven in mačk, ki so stanovanjske, ampak se odgovorno lastništvo šteje tudi v teh točkah, da mačke takim zadevam ne izpostavljaš.

Kar se zastrupitev tiče se mi pa zdi, da se ljudje resnično ne zavedajo, kaj se zgodi, če pač nastaviš strihnin, kar je najpogosteje in najlažje dobavljivo. In zaradi barve ter okusa zelo privlačno tudi otrokom!

Bom opisala samo enega od primerov, kjer sem bila ob prvi pomoči prisotna;
maček doma ves čuden, miren, odsoten… Ker so bili iz bolj odročnih krajev, sem predlagala, da ga pripeljejo na eno od Lj. klinik. Maček je bil takrat že čisto “mimo” lastnica pa histerična do konca, Sem jo poslal ven na luft in čakala z mačkom v naročju na veterinarja. Čez nekaj minut se mi je cedilo nekaj toplega od naročja navzdol, vsi so začeli zganjat paniko.
Ja, tako zgleda “nedolžna” zastrupitev. Maček je začel krvavet iz vseh sluznic in skozi kožo, kjer si se ga dotaknil – torej tudi povsod, kjer sem se ga dotikala, medtem, ko mi je ležal v naročju.

Zdaj se pa malo zamislite, kako fino bo, ko bo enega od “roza bonbončkov” pobral kakšen otrok.

Saj vem, da je tema stara kot svet, pa vendar ne morem, da ne bi…. Kako si upaš trditi, da imaš rada živali, v isti sapi pa razmišljaš, kako bi jih ZASTRUPILA ???
Zastrupi ti svojega sončka, potem pa glej kako bo crkaval v mukah. PRASICA SI !!!

Jojoj, da mačke ne spraskajo avta? Potem so mačke naše sosede res unikat. Spraskajo namreč streho avta, zlezejo pod pokrov motorja in se tam grejejo (polno dlak!), v drvarnici in izven nje vse polulano (tudi višje kot pol metra) ter pokakano. Govoriti, da je mačji drekec dober za zemljo kot kravji ali kurji, je milo rečeno neumnost saj je uporaba mačjih in pasjih kakcev v vrtnarjenju strogo prepovedana. Nisem imel nič proti mačkam. Sosedovih 10 na eni strani in sosedovih 10 na drugi, mi je pogled na mačke povsem spremenilo. Da bi zaradi mačk delal ograjo? Lepo vas prosim! Tudi jaz vi potreboval human načrt, pa ne verjamem, da obstaja. Žal…

kakršnokoli mučenje muc je kriminalno dejanje in kot tako kaznivo po zakonu upam da vas sosedje prijavijo, če bodo videli kaj protizakonitega

no mi imamo pa malo čudaški primer, pa bi prosila za pomoč.

zraven nas je živel možev stric, ko je umrl so to posest prevzeli njegov svak, mački ki jih je ta stric imel, so ostali na posesti, tukaj ne živi nihče, tako da mačke silijo na našo posest, smo se poizkušali pogovoriti, predlagali sterilizacijo mačk, pridejo enkrat tedensko, niti to ne, pozimi jih v bistvu sploh ni gor, zdaj če jih hranijo nevem, klatijo se v bistvu po celi vasi, tako da dobijo kje kaj za jest od koga, ker niso čisto koščene.

Načeloma nimam niti nič proti njim, če pridejo preblizu hiše jih poizkusim z vodo prestrašiti, vrt sem si zaščitila z proti točno mrežo, je pa hči alergična na dlako in konstantno se ji ponavlja mikrosporija, ki se, vsaj mi je bilo tako rečeno, prenaša iz mačk, tako da sem začela razvijati odpor do teh mačk.

zdaj z možem sva se pogovarjala, svaka prijaviti inšpekciji bi naredilo samo družinske spore, dopovedati se mu nič ne da glede sterilizacije, mačk je zdaj že okoli 13-14, poizkusili bomo če bi občina krila sterilizacijo, tisti preparati iz trgovine, ultrazvočna naprava, kaj jaz vem vse, smo tudi že vse poizkusili, ne deluje.

Sama se začenjam v lastnem domu počutiti ogroženo, pa vem da niso krive mačke, ampak neodgovoren lastnik. Kako jim dopovedati da naj ali začnejo skrbeti za živali ali naj jih dajo v zavetišče?!?!

“ kakršnokoli mučenje muc je kriminalno dejanje in kot tako kaznivo po zakonu upam da vas sosedje prijavijo, če bodo videli kaj protizakonitega”

 

Kaj pa to, da sosed muči celo sosesko s svojimi mačkmi? Vrtovi posrani, travniki posrani, golazen mačja vsepovsod. A to ni mučenje, ko preštihaš vrt, poseješ solato, zato da ti jo golazen mačja potaca in posere in je neužitna?

Poper ne deluje, mimogrede. Najdejo par cm zemljišča, ji ga nisi popopral in grejo preko tega na vrt.

New Report

Close