Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako se znebiti sosedovih mačk

kako se znebiti sosedovih mačk

Ne razumeš problema, žal mi je.

Vsem hvala za trud. Nekateri ste razumeli v čem je problem, drugi ste bolj površno prebrali in me zmerjali z vsemi mogočimi izrazi. Zastrupljevalka pač nisem, ne toliko zaradi mačk in soseda, kot zaradi majhnih otrok, ki jih je v soseski kar nekaj in jih ne želim spravljati v nikakršno nevarnost.

Strinjam se, da je kriv sosed in ne mačke. Z njim pa se žal ne da kaj prida pogovarjati.
Preizkusila bom poper. Vodo, metlo, plašenje sem že in ni obrodilo sadov. Kot zadnjo metodo pa bom preuzkusila še en odličen nasvet: vsak drek bom odnesla sosedu na prag. Komaj čakam.

Pozdrav vsem, Alina.

Alina poper in ostale naprave in zvarki, ki jih prodajajo češ da odganjajo mačke NE delujejo. To sem že vse preverila in je škoda denarja.
Mislim, da bo najbolje, da si vzameš čas in jih podiš s “šlaufom” v roki.

Tudi naš vrt je postal mačji sekret sosedovih mačk. Mačje dreke pobiramo po travi – torej res definicija da mačke dreke zakopavajo ne drži, solato smo nehali saditi, rože ne okopavamo več…

Pravna pot – kot kaže je edina pot tožba, ker gre za motenje posesti (UL RS 87/2002)

Veterinarska inšpekcija ne ukrepa, ker ni pravilnika, da morajo biti mačke cepjene in evidentirane, torej mirne duše lahko prenešajo bolezni.

Okoljska inšpekcija ne ukrepa, so mi dali naslov mestne komunalne inšpekcije. Ta bi ukrepala, če bi mački srali (oprastite izrazu, ampak tako je, zlasti še ko imajo drisko) na mestnem zemljišču, ki bi mejilo na privatno zemljišče in bi nam smrdelo.

Na okrožnem sodišču so mi dali tel. številko odvetniške pisarne Zakonjšek, kjer ima vsak državljan brezplačno do pol ure pravnega nasveta.

Obstaja neka naprava, ki oddaja za mačke in pse neprijetno frekvenco.
Pri mojih starših se je na našem vrtu naselilo vse, kar sosedovega leze in gre, od mačkov do psov:) Mačji drekci so vsaj majhni, kaj pa, ko sredi najlepše glave solate najdeš pasjo klobaso:)
Naša dva se nista pretirano razburjala, ker je tudi naš pes pri sosedih ušpičil marsikaj. Stvar se je rešila, ko smo dobili drugega psa. In ko je ta poginil, spet ista zgodba… Mački so bili tako predrzni, da so čez balkon hodili spat na zakonsko posteljo mojih staršev in se sredi belega dne gonili na balkonski ograji. Mislim, vsaj diskretni bi lahko bili. No, vmes so poginili tudi vsi sosedovi psi, razen enega, ki že prej ni pogosto zahajal k nam, ker se res non stop ukvarjajo z njim in ni skoraj nikoli sam zunaj. Težave z mačkoni pa so se rešile, ko so nabavili mačko, ki ji je očitno uspelo vsej ostali mačji srenji dopovedati, da je vse to zdaj njeno in da bo poslej ona hodila spat na zakonsko posteljo…

Ma ne vem no, ali ste vsi prezrli, da ima ženska majhnega otroka, ki ima pravico, da se igra na domačem vrtu??? A imaš danes sploh še pravico zahtevat, da se ti zoprni sosedje (mačji ali pa na dveh nogah) speljejo in ti ne težijo in delajo škode? A se vam zdi da sploh lahko omogoči igro na posranem vrtu brez da bi pa mogoče morala prositi za dovoljenje društvo za zaščito živali?
So prijazne živali in so vsiljivci, ki jih je treba nagnat. Tako pri ljudeh kot pri živalih. Če ne gre zlepa, bo šlo zgrda.
Kar pogumno, začni z štajfiksom – vodni curek pod pritiskom, saj jim ni treba iztaknit oči, naj jih fajn prestraši, nadaljuj z bolj redikalnimi ukrepi.
PA NA SOSEDA SE SPRAVI! Spusti tamalčka na njihov vrt, naj se malo poigra z rožicami. Zahtevaj povračilo škode, teži, teži, sitnari, bodi mu trn v peti, tako kot je on s svojo golaznijo.
Mislim, menda lahko zaščitiš otroka in sebe, a te bodo mačke komandirale!!!

6x ene močna uspavala + mačja hrana in je zadeva rešena

Ti, Realist, če se ne motim, si bil še včerja “kmet” !
Res si pomilovanja vreden!

Mačka, ki ga z vodo poliješ, ne bo več na obisk. Neboleče za žival in neškodljivo. Sosedov maček je prihajal na vrt pretepat našo mačko in z vodo smo problem rešili.
Res pomaga in tudi, ko vas ne bo doma, ne bodo več prihajali.

Hja, meni se en hodi v bazen kopat, tako da…

Jaz bi kupila ultrazvočni odganjalec. Naj bi odganjal mačke, pse, kune, lisice in ostale kosmatince, ki si jih ne želite za družbo na vaši posesti. Škoda, ker ne deluje še na nezaželjene človeške obiske:-)).
Dobi se tudi nek sprej, katerega posprejaš recimo okoli gredic, kamor ne želiš da maček zaide ali pa okoli vrat, skozi katera ne želiš da maček vstopi, ampak za vrt se meni zdi primernejši odganjalec kot sprej.

PA NA SOSEDA SE SPRAVI! Spusti tamalčka na njihov vrt, naj se malo poigra z rožicami. Zahtevaj povračilo škode, teži, teži, sitnari, bodi mu trn v peti, tako kot je on s svojo golaznijo.

Ne morem vrjet da lahko nekdo mačke poimenuje z besedo golazen!!! Ne morem vrjet kaj vse plazi po naši zemlji!!!!!

Da lahko zaradi mačke tako znoriš, mora biti v tvoji glavi nekaj hudo narobe. Upam, resnično, da imaš tudi sosede takšne kot si sam. Verjemi, da ti lahko marsikakšno zakuhajo! IN srčno upam, da ti bodo!


mačke niso nobena golazen, zame je golazen človek, ki tako poimenuje mačke, sram te bodi da v civiliziranem svetu tako imenuješ mačke,zato pa so vojne zaradi takih kot si ti, sploh pa večjega deka kot je človek ga itak ni, kdo pa se bolj poserje smrdeče kot en otrok, ki ga pol po možnosti še previjaš na pultu tam k kuhaš pol pa to požreš.fuj in fej

Kupi si nekaj petard (piratke) v Avstriji in jih čakaj. Verjemi – nobena se ne bo nikoli več vrnila, ko ji bo počilo za ritjo.

Svet je pa poln extreminstov – takih, ki bi imeli 100 mačk in takih, ki ne bi imeli nobene. Zato so vojne del naše civilizacije. Saj ni tako samo pri mačkah, ampak pri vseh zadevah.

Moj mož ne mara mačk, ker stalno ščijejo po vseh stvareh poleg hiše. problem smo rešili tako,d a imamo sedaj svoje mačke in tujih ni več toliko okoli hiše, ker vedo, da to ni njihov teritorij.
Je ap resm, da luluajo povsod, čeprav imajo zunaj pesek az to, včasih kaka skodelica vode po glavi ne škodi.


tale nasvet pa ni čisto zakonit, piratke so prepovedane to ti dobro veš , druga zadeva pa je da je metanje piratk živalim mučenje živali se pravi si dvakrat v kaznivem dejanju

S/K jih, pa bo markiranja manj – če še niso, seveda.

Yo_, pri nas na vasi ščijejo po steni neK samci, ki prihajajo od bogsigavedi kod. Imamo okoli 10-12 S mačlk in enega K samca, ostalih samcev ni oz. niso naši (seveda pa preganjajo našega in ščijejo po steni). Težko uporabit kakršenkoli kemični preparat proti mačkam, če imaš še lastne mačke poleg. Ena stvar je, da se hrane ne pušča zunaj, ko mačke pojedo. Je pa definitivno najbolje imet svoje S/K mačke.

Za teh 10-12 je treba poskrbet za sterilizacijo oziroma kastracijo. Če so prostoživeče je občina dolžna to kriti. 🙂 Če tega ne uredite bo mačk vedno več in več (samo iz ene samice, ki ima npr. 2krat letno po 5 mladičev, “nastane” v enem letu 10 novih!).

New Report

Close