Najdi forum

Kako se zavarovati pred njimi

Povedala ti bom svoje izkušnje s enim reees tipičnim MOMsterjem. Bila z njim poročena celih 13 let. Kaj vse se je dogajalo v teh letih “srečnega zakona” je predolgo. Ko sem se začela zavedat, da bom končala na zaprtem odd v Polju, če kaj res ne storim, sem dobesedno pobegnila in se za nekaj časa skrila.
Isto kot pri tebi po 100 klicev, po 50 SMS samo, da bi odregairala. Nekaj časa nisem, ampak me je on bolje poznal, kot sem se sama. In enkrat mi je dobesedno “prebilo mozak” in sem ga poklicala, naj mi da mir, ker ga ne maram niti videti več. Ni treba pisat, kako hudo mu je bilo, kako me je pogrešal, kako nesrečen je bil brez mene…..skoraj bi lahko dobila hudo sladkorno….vse ena sama manipulacija in laž, ker je že lovil in ulovil novo žrtev. Samo čakal je, če se bom vrnila. Nisem se.
Neumorno je iskal stoinen način, kako bi me spet potegnil v svoje življenje. Že na ločitveni obravnavi me je spet napadel in kar pred vsemi ozmerjal z p….. in l…… Nisem odregirala, le sodnica mu je pribila, da je tako primitivno obnašanje nedopustno…..Ok, pustimo to ob strani.
V treh letih od kar sem odšla je izpraznil resnično ves arzenal možnih prijemov, kako me “dobiti nazaj v svoje življenje”. Sem vztrajala pri svoji neomajni odločitvi.
No, potem so prišli na vrsto “moji dolgovi” (kot pri tebi), ki ji imam do njega. Najprej je letel k enemu odvetniku in ga poskušal “namazati na kruh”. Ker ni imel nikakršnih listinskih dokazov za svoje trditve, ga je odvetnik spregledal in se ni bil pripravljen ukvarjati z njim.
Potem je spet odšel k drugemu, ta je nasedel in napisal eno napol grozilno pismo. Nisem odreagirala.
Zdaj je spet letel h tretjemu, tokrat odvetnici, ki je verjetno nasedla tem absurdom in spet sem dobila enormno vsoto, ki mu jo “dolgujem”. Posvetovala sem se s svojim odvetnikom, ki je rekel, da se na take pisarije ne odgovarja, če imajo kakšne resne dokaze, naj se obrnejo na sodišče in me tožijo.

Kaj ti hočem povedat? Da se ne pusti ustrahovati, ker strah je uničujoče čustvo. Ohromi te, ne moreš trezno razmišljati. Najprej se umiri, usedi in razčisti sama s seboj, kaj je realen strah in kaj je “strah v tvoji glavi”, ki ti ga je uspel “nadresirati”.

Zamenjaj številko, blokiraj njegovo, ne oglašaj se in ne odreagiraj na nič. On je slabič, ampak kljub temu se ga taktično izogibaj, čeprav dvomim, da je sposoben res kake večje neumnosti.

Lahko pa ga “potreplja po rami” kakšen bolj korpulenten prijatelj ali sorodnik. In boš videla, da ti bo dal mir. Je pa vse odvisno od tebe. Če boš padala na take finte, kot si napisala, se ga res ne boš rešila. On mora ugotovit, da ne bo “imel nič od tebe” in se bo začel ozirati za novo žrtvijo, če je že nima v rezervi.

Toliko. Ni nujno, da sem ti napislal, kaj koristnega. So pa to moje izkušnje in mnenje.

Hvala, cisto vsakemu posebej. Prebrala sem sedaj knjigo, prebrala kup forumov in rezultat je, da so vsi primeri identicni.Jaz sem placala.Vsi so mi govorili ne placuj. Ampak so bile groznje in hotela sem vsaj tako, da imam s tega vidika da mir,ter to uredila. Takrat sem mu povedala tudi to, da z denarjem ne bo kupil srece. In evo, dobi denar, se zahvali in rece, ce bom pripravljena se pogovoriti mi ga vrne. Mi ne pride vec na misel.Vem, da si mislite, pa smo ti povedali….ampak imaam zato cisto vest in je s tem prenehal-upam. potem smsi, da ce se takoj ne javim, me bo zbrisal s telefona- se ne javim. Potem me vabi na piknik, me ne more pozabiti, sem mu edina itd…plosca se obraca na boljse in po vseh vasih pisanjih cakam ponovno napade. Strah je le v tem, ko clovek ne ve kaksen napad lahko pricakuje, do cesa lahko pride. Sem pa res hvaležna za to stran, kjer se clovek ” izobražuje” in krepi moc, za ponovne napade in da ni sam. Vsa cast tistim, ki ste zmogli korak stran od MOM. Koliko casa bodo sms se leteli? Stevilke ne morem zamenjati, ker imam javno zaradi nekega dela in bi tudi novo morala objaviti. Moje stanje zato niha od “kaj mi pa more” , do ” kdaj me bo kje srecal in ali mi bo prisel na vrata”-blokade in strahu. Skratka ves cas premlevas v glavi. Hvala, hvala res vsem, ste mi v pomoc, tudi za vase natancne opise situacij!jaz pa….upam, da najde kaksnega drugega preko katerega se bo napajal….ampak ker je v sosoednji stolpnici bo vedno obstajala moznost, da se srecava pa ce se se bolj trudim se izogibat

Če si se tako odločila, da mu vrneš, kar si “po njegovm prepričanju dolžna” in imaš TI čisto vest. Prav. Ampak, že takoj, ko si to storila, te je začel nadlegovati z “svojim uveljavljenim orožjem”. Torej je on vodil igro in ti si odigrala svojo vlogo.
On ni želel tega denarja, on je hotel “tvojo reakcijo”, kakršna koli bi že bila. On nujno potrebuje čustveno hrano, brez nje je lupina, je zombi, ker se z njo napaja. Tudi, če bi se drla nanj, ga obkladala z neprimernimi izrazi, ga poslušala kaj naklada, se lepo pogovarjala z njim. Vse mu/jim pride prav, samo ignoranca ga/jih najbolj boli. Oni zelo prefinjeno “mečejo drobtinice” na pot, ki jih/smo jih pridno pozobali in mimogrede pozabili, da so nam še pred kratkim grozili, nam očitali stvari, ki jih nismo naredili. Skratka držijo nas na vrvici, dokler jim dovolimo.
Samo to in nič več.
To so zelo kompleksne zadeve. Prebrala sem vso razpoložljivo literaturo, tale in “sosednji forum” namenjen svojcem MOM/NOM. In predvsem, sem se poglobila vase in raziskala svoje šibke točke. Zaradi katerih sem sploh pristala v tem zakonu in tako dolgo vztrajala, kljub grdemu in nespoštljivemu ravnanju z menoj.
Vedi, da so oni mojstri manipulacij, izjemni glumci, znajo si pridobiti marsikoga. Ampak, najprej se vprašaj, koga si podredijo in zmanipulirajo. Ljudi z zelo specifičnimi karakternimi lastnostimi. Tukaj je tvoja največja skrb. Poglej vase in začni delati ne na sebi, ampak zase. Pusti ti njega, on si bo našel drugo žrtev. Slej kot prej.

Neeee, on ne bo odnehal. Po mojih izkušnjah, niti slučajno, dokler se boš odzivala. Lahko bo našel novo žrtev, vendar takoj, ko tista frišna ne bo več polnila njegovega praznega rezervoarja, se bo spomnil nate. In ponovno poskusil. Se zna zgoditi, da te bo “pozabil” za nekaj mesecev, celo let, pa te bo imel še vedno v imeniku mobija in te poklical, ko boš najmanj pričakovala.

Kot so ti je že večina pred menoj napisala. Edini način je ignoranca. Nobenega kontakta. Tudi, če bo najedal in te klical. Se pač ne javi. Bo nekaj časa moteče, ampak kaj potem.

Lep pozdrav in vztrajaj na svoji odločitvi, če si to zareees želiš.

Za punca 08:

Ker dobro vem, kaj preživljaš, sem poiskala na netu še tole: Čustveni vampirji / Psihologija in odnosi / VIVA.si.
Intervju z dr Dernoškovo z dne 10. nov. 2014.

Morda te bo prepričalo in se ga boš nehala bati.

Lepo bodi.

Pozdravljeni,

NE NEHA SEEE! Danes je bil v moji službi….si predstavljate! Povedal je, da bo sodelavcem vse raztrobil, kar sem mu povedala, da bo dal na net vse slike, da se hoče z mano lepo pogovarjati in naj ga odblokiram s telefona. Noro je!Rekel je, da naj mu “pušim kurac” ampak on mi bo stopil na rep. Poklicala sem na policijo in čakam, da me pokličejo nazaj. Ne vem več, kaj storiti. Včeraj je 4x zvonil zvečer na domofon in se skril. V bistvu pomoje niti policija ne bo pomagala in bo lahko še slabše.

Ne ne bo.
Lepo smo ti rekli, ne dajaj mu denarja, ker on to jemlje kot znamenje TVOJE ŠIBKOSTI. Poleg denarja
si mu dala jasno sporočilo, da si dovzetna za grožnje in nadlegovanje, da če bo dovolj časa pritiskal, bo
dobil, kar bo hotel. ZATO smo ti rekli, da se ne pusti izsiljevati. Ker ga vsaka “zmaga” potrdi v upanju, da
te bo lahko obračal naprej.
Zdaj obrni ploščo. Nehaj bežati in se skrivati, ampak začni napad. Policija, prijatelji, sorodniki, KDORKOLI
ni važno, za pomoć prosi kogarkoli, naj ti ne bo nerodno, naj ga nekdo prime za kravatelc in strese kot
mačka.
Policija MORA ukrepati, če bodo mlačni in neodzivni, ne odnehaj, zahtevaj zaščito in jih spomni, da je
98% umorjenih pri nas ŽENSKEGA SPOLA in naj naredijo svoje delo. Če bo policaj ugovarjal , pojdi pa k
šefu, načelniku. Ampak ponavadi ukrepajo. Če imaš kaj prijateljev, pa naredite “zasedo”, povabi ga
na “pogovor”, na dogovorjenem mestu naj ga pa pričaka 5-10 ljudi, ki naj ga obstopijo in mu lepo mirno
povejo, kaj vse se mu bo zgodilo, če te ne pusti pri miru. Kakšna klofuta lahko tudi pade.
Ja, stopi mu na rep. Boš videla, kako bo cvili, saj je v resnici ena velika REVA.

Predvsem mu ne pokaži več šibkosti, ne prosi, ne jokaj, ne umikaj se.

Pozdravljen g. sejalec,
na policiji sem bila že pred časom- ko sem šla situacijo opisati, nisem delala prijave. In policaj je povedal lokalnemu policaju, ki tega MOM-a pozna. Rekel mu je naj ne teži, in naj ne bo otročji in naj me pusti na miru – tako nekako sem razumela zadevo iz pogovora s policajem kasneje. Potem me policaj (lokalni) sreča na cesti in pravi, kako je. Povem mu, da me je MOM ustavil na cesti in mi žugal, naj se ne premaknem, naj povem kaj sem težila na policiji itd itd. Skratka, situacijo mu zelo na kratko opišem. Policaj mi pove, da mi itak MOM ne bo nič naredil, ker je drugače dober človek, ampak “saj veš, južnakarji težko prenesejo poraz in da jih ženska zapusti”- “če ti bo še težil mi povej in mu bom napisal globo”. V bistvu sem mu hotela (policaju) reči, če jo bo napisal tako, kot jo je, ko je MOM udaril svojo bivšo, ki mu je baje težila. Namreč, ni mu jo napisal, samo bivši je rekel, da jo kao je in da ji bo sedaj dal mir. Kar se tiče prijateljev – jih nimam takih “težke kategorije”, da bi ga “pregovorili”. S tem ne bo nič. Vem, da dolgovezim in težim že na tem forumu, ampak te stvari so neznosne in kot pravim, ne vem v katero smer peljejo. Kar se tiče denarja, mi je “plačilo” svetovala tudi oseba, ki se nekako spozna na MOM ljudi. Tudi sama, kljub, nenehnemu teženju, menim, da ni bilo slabo, da sem plačala, da vsaj s tega vidika ne grozi. Mi je pa v obrokih dolžan za ipad – in ni hotel, da bi to na hitro poravnala. Ker me s tem drži na “vrvici”, da mi mesečno daje v nabiralnik. Danes pa mi je – predrzno – prinesel v službo. Normalno, da se nisem mogla izogniti, nisem mogla niti odragirati, kot bi bilo dobro. Stene imajo ušesa in tega se je dobro zavedal, kajti kakor hitro sem hotela ignorirati, je povzdignil glas. Klicala sem na policiji, kjer so rekli, da bodo zadevo povedali lokalnemu policaju (trenutno je v službi) , le-ta me še ni poklical. V kolikor me ne bo, grem popoldne na sedež. Kot pravim, grozi, da bo povedal vse moji sodelavki, kaj sem o njej rekla, da bodo slike na FB in bodo vsi vse vedeli – to so klasične grožnje MOM – pa vendarle, se bojim kaj lahko bo.Nisem si mislila, da bo prišel v službo, je pa dosti divji, ko ponori. Njegovih klicev je noro (imam block narejen na telefonu, tako, da še vedno vidim, kdaj kliče, vendar se ne javljam). Klical je tudi z drugih telefonov in skrite številke. Čeprav bi zamenjala številko, jo lahko izbrska, tako da ne vidim smisla v tem. Ali pač? Še enkrat hvala, hvala. Btw, pisala sem tudi danes ge. Dernovšek, če bi me lahko sprejela na pogovor, tudi samoplačniško, samo, rada bi vedela kako daleč zadeva lahko gre, ker gospa ima takih izkušenj najbrž polno. Res je, so reve vmes…v mojem primeru, mislim, da ne gre za revo, ki samo izsiljuje in psihira.

No, potem ti pač preostane policija, pa se zmeni na policijski postaji, naj se z njim
pogovori drug policaj, ne tisti, ki ga pozna, ker prvič pač ni bilo učinkovito. Povej, da so
se pritiski pojačali in da se bojiš za življenje, naj ga pač bolj ostro primejo.
Kakšnim pokroviteljskim “sej taki nič ne naredijo” v odgovor malo pojasni statistiko umorov v
Sloveniji in jim povej, da njih malo bolj oster pristop nič ne stane, tebi pa lahko reši življenje.
Še en ukrep je tudi prepoved približevanja, to lahko prepreči take izpade, kot si ga imela v
službi.
Udari z vsemi topovi, v tvojem pisanju je zaznati vdanost v usodo in cincanje, kar on prav gotovo
občuti, saj ima zelo usposobljenje radarje za to.

Pozdravljena punca08!

Po dolgem času sem spet malo pokukala na tale forum. Vse kar smo ti “napovedali”, se je zgodilo. Ni odnehal in tudi ne bo, ker bolj kot ti pozna tvoje šibke točke. Dobesedno čuti tvoj panični strah. Oni so zelo senzibilni in te tako dobro preučijo, da te še radar ne.

Torej, zdaj veš, da nisi ravnala prav. Kaj sedaj? Najprej pokliči na pristojno PP in zahtevaj, ne prosi, sestanek z kriminalistom/kriminalstko, ki je specializiran/a za družinsko nasilje. V vsaki PP je zaposlena taka oseba. In podaj prijavo. Ne, da prosjačiš, nekoga na cesti, ki ga pozna “naj ga spametuje”. Njih se ne da spametovati.
Resno se loti tega problema, ker sicer ne boš imela miru. Itak, da ga še nekaj časa ne boš imela. Zberi okoli sebe ljudi, ki ti bodo res pomagali. Ampak, najprej se moraš TI resno odločiti, da nočeš z njim nobenih kontaktov več. Ko ali če bodo ljudje, ki ti lahko pomagajo, ugotovili, da še vedno kontaktiraš z njim, se bodo odmaknili in si mislili svoje. Nihče več se ne bo izpostavljal, ker bodo to razumeli, kot zlorabo pomoči.

Glede FB. Naj ti grozi, da bo objavil nevemkakšne fotke. Saj tisti FB lahko tudi ukineš in ga nekaj časa sploh ne uporabljaš več. Tudi zloraba tega medija in širjenje neresničnih in zlonamernih stvari je kaznivo dejnje.

Samo grozi ti, ker ve da si čisto prestrašena, ker ti je nagnal tak strah v kosti, da si čisto panična. In to je zanj sporočilo, kje te lahko stiska v kot, te nadzoruje in hromi tvojo normalno presojo. Torej te obvladuje. Nikar. Resno se postavi zase, poišči vse možne načine pomoči in vztrajaj v “nobenega kontakta”.

Ne govorim kar nekaj na pamet. Vse to sem dala skozi in zdaj, po treh letih (ja dolgo je trjalo) je mir.

Lep večer želim!

Nina nana123 in sejalec…hvala za podporo, ki jo potrebujem, saj me občasno grabi panika in ponoči se zbujam in razmišljam o njegovih nadaljnjih potezah (sploh, če dobim SMS – sicer “prihajajo v block mapo”), pa ko jih preberem, me vrže.. Včasih je z mano boljše . Policaju (lokalnemu, ki me je potem poklical) sem opisala situacijo, ker sva bila tako dogovorjena še od zadnjič, če se še kaj dogodi, povedal sem tudi o statistiki, kot je svetoval sejalec. Povedal je, da se zaveda tega, da se bo z njim pogovoril, da me ne more tako ustrahovati itd. Menim, da se tudi policaj bolj nagiba k ustrahovanju MOM kot pa, da bo MOM resno pristopil k bilokateremu dejanju. Policaj se je pogovoril. Rekel je, da je MOM zatrdil, da sem mu jaz rekla, naj pride k meni v službo in mi prinese denar za ipad, za vse ostale besede ne vem. Seveda je policaj podvomil v to, da sem ga vabila. Vse kar je zaenkrat naredil je, da mu je zagrozil z denarno kaznijo, če se bo nadlegovanje nadaljevalo in da tokrat ne bo več pogovora z njim. Po tistem sem dobila še nekaj SMS (češ, kaj sem se lagala policiji in da je vse izvedel in da bo zbrisal mojo številko in naj ga pozabim itd. itd. da bo moje slike pokazal ljudem, da se me bodo otroci sramovali in da naj ga izbrišem iz glave…skratka zmedeni SMS). Včeraj, pa, nisem sigurna, je zjutraj, ko sem šla v službo s kolesom, on prišel iz službe z avtom in je zapeljal dlje kot običajno, tako, da me je še videl v hrbet od daleč. Pomoje je bil on, nisem pa sigurna. Kupila sem si sprej za vsak slučaj, napravila kratko povezavo, na telefonu za hitri klic. Še sem v strahu, ker menim, da ne vem če bo konec in kako daleč si drzne iti. TRI LETA – praviš Nina nana!!! Noro. Ali sta vidva stanovala blizu eden drugega? Ker dvomim, da bo tri leta dovolj, ker smo nekaj 100 m stran s stolpnicami, čeprav se mi noro dolga doba zdi. O zadevi so obveščeni moji starši in sestra. Stikov ne mislim več imeti, čeprav me je že parkrat imelo, da bi ga poklicala in mu povedala, da ne vem več, kaj želi doseči, kvečjemu to, da dela še večji razdor. Vedno je govoril, da bi se rad na miren način pogovoril, da bi želel, da ostanemo prijatelji, da ne bo obračal stran glave, ko se srečamo itd. itd. Skratka, sama sem mislila pred meseci, da bo šlo po mirni poti, pa ni šlo. Pa saj to itak povsod piše, kako bo in kako dejansko je. Molim za mir in hvala vam za vse besede, ki mi dajejo upanje, da nekoč, nekoč, mogoče, bo mir.

Seveda bo mir. In sicer takrat, ko od tebe ne bo dobil tistega, kar želi.
Želi pa tvoj odziv. Želi, da ti je neprijetno in da doživljaš tesnobo ob njegovih SMSih.
Veš kaj? Kaj pa ko jih ne bi več brala? Se lahko pripraviš do tega? Resnično ne razumem,
zakaj jih še vedno bereš. Ko prileti SMS, ga enostavno zbrišeš brez odpiranja. Če že RES
ne moreš zamenjati številke, oziroma ga blokirati (kolikor vem, to brez problema naredi
tvoj operater) Tudi ZARES v svoji glavi prekini z njim, odreži ga, ne zanimaj se več zanj.
Ne pusti več, da ti vstopa v življenje.
Jasno, zdaj, ko si se uprla, bo probaval še nekaj časa, da bi videl, če resno misliš. Najprej
se ti bo kazal od daleč (to komot ignoriraš, kaj ti pa more) , potem bo poskusil spet malo od
bliže (takrat TAKOJ pošlji nanj policijo, pa naj plača, če je tako trmast)-
In to je to. SMSe briši dosledno (vem, da si radovedna kaj piše, ampak se premagaj), ne išči
ga več za vogali, v avtomobilih, v množici, če te pa direktno nadleguje, takoj policija.
In se bo naveličal, ker ne bo več tistega, kar ga napaja. Tvojega strahu.

Oj, ne da sva blizu stanovala, midva sva bila poročena in sva živela skupaj. Nekaj časa v mojem stanovanju, ko je kupil svojega, pa sva se preselila v njegovo.

Tudi sama sem se ga bala kot hudiča. Vsakokrat, ko sem dobila njegov sms in tisti znak klik-klik, me je dobesedno presekalo od strahu. Vem in te razumam. Zavestno sem se odločila, da jih ne bom brala, celo izklopila sem opozorilni znak, brisala vse po vrsti. Zamenjala številko in nihče razen mojih najbližnjih je ni poznal. Če sem morala poklicati koga, ki ni bil glih zaupanja vreden, sem jo dala pod skrito številko.

Res je bil popolnoma nepredvidljiv, enkrat kot cuker in spet drugič čisti norec. Pa alkohol je zlorabljal v velikih količinah.

Nekaj časa se zelo mečejo na zobe in te poskušajo zvabiti nazaj. Je ni reči, ki ti je ne bi obljubili. A istočasno že zelo zagnano iščejo novo žrtev. Ponavadi že imajo na lagerju nekaj lahkovernic, pa vseeno poskušajo še pri “pobegli žrtvi”.

Ne odzivaj se na nobeno provokacijo. Res se bo nehal “truditi”, ko bo ugotovil, da ne padeš prav na nobeno finto in grožnjo. Vse njegove laži so projekcija. Torej to kar govori o tebi in tebi, je v bistvu on in govori o sebi.

Ja, dolgo je trajalo. Ampak je bilo vredno truda. Zdaj je mir, ker si je našel novo žrtev, ki je, kot slišim govoriti “vaške klepetulje”, že po enem letu ugotovila, da “se z njim ne da živeti”.

Ne bom se ponavljala, večkrat preberi nasvet Sejalca in to je to. Zelo preprosto, ne smeš mu dovajati čustvene hrane s katero se napaja.

Lepo bodi, kljub vsemu!

New Report

Close