Najdi forum

Kako se zavarovati pred njimi

Pozdravljeni!

Zanima me, kako se zavarovati pred osebo, ki živi v tvoji neposredni bližini in ti pije energijo takrat, ko si nemočen, sam v težavah?

Lp.Vesna

Vampirjev je več vrst in na zelo različen način “pijejo” energijo. Najprej je dobro vedeti kakšnega vamprija imaš v resnici v svoji bližini, da veš kaj lahko potem sploh narediš. Eni vas izčrpajo z zahtevami po pozornosti, drugi ustrahujejo, tretji z totalnim nadozrom ali posesivnostjo, spet drugi so tako zelo zahtevni in “občutljivi” da ste od skrbi za njih čisto hin…itd…….Morda bi bilo dobro, da opišete nekaj značajskih lastnosti in na kakšen način in s čim vam pije energijo?

GittaAna

GittaAna

Težko je opisati točno za kakšno osebo gre. Različna je njegovaoblika vedenja enkrat išče pozornost, drugič sprašuje o osebnih stvareh npr. koliko plačam za določeno položnico,včasih je ustrahoval z raznimi načini.Ni mi prijetno vsega tu izpovedovati.Rajši preko zs.

Lp.

nova
Uredništvo priporoča

Poglej si na internetu, je ogromno gradiva… sociopaths, emotional vampires, narcissists,… Povsod boš zasledila isti nasvet – no contact – in to je nedvomno edini način da se znebiš vpliva takih oseb, njihov cilj je črpanje energije oz. nadvlada nad drugo osebo; ko prekineš popolnoma vse stike, si zmagala ti.
Srečno 😉

Sama sem v odnosu s čustvenim vampirjem. Ko ima dneve, je lahko prijazen, dober, pozoren. Pričelo se je s čisto nedolžnim igranim prizorom da je zbolel in naj mu prinesem tablete (bil je bežni prijatelj), potem sva govorila, govorila, se tipkala po fb, do kave itd…..da je prišlo do poljubljanja in kasneje izletov z njegovim sinom. Vse je bilo vredu. Nikoli, absolutno nikoli pa ni pustil, da bi karkoli plačala (ko smo šli skupaj na kosilo, večerjo, kavo, sladoled). Ponavadi sva se prepirala “češ, da ni govora, da kdo plačuje dekle, in s podobnimi, izjavami). Tudi sem kam peljala s svojim avtom in mi je vztrajal, da vrne denar za bencin. Kasneje smo bili kdaj tudi v trgovini, pa sem si kaj ogledala in hotela kupiti, dala denar, pa ga mi je potisnil v torbico in plačal s svojim. Vsekakor sva se “pogosto” prepirala (čeprav to ni bil prepir) prav iz tega razloga. Rekla sem, da me ne bo kupoval za denar in podobno. Ampak kaj prida nisem nikoli dosegla. Po parih letih tega “skrivnega” in dolgotrajnega prijateljevanja (vsak v svojem stanovanju, vikendi pa velikokrat skupaj na izlet) in pomoči en drugemu (enkrat en skuhal, drugič drugi, počistila po beljenju, on pomagal pri drugih – moških zadevah). Je prišlo do prepira (enkrat ljubosumni izpad, drugič zaradi vožnje, ….) večinoma zaradi brezveznih zadev. Prepiri so potekali v zadnjem času z grožnjo, da bo vsem povedal kakšna sem, da bo raztrobil stvari, ki sem jih mu zaupala, da mu moram ves denar vrniti (kar je plačeval), da me bo preganjal itd. Stalno mi piše SMS in kliče. Večinoma so to prijazni SMS, včasih To se je dogajalo tudi prej, vendar prej na normalen način.Naredila sem tudi blokado klica, potem je pošiljal SMS in rekel, da njemu nihče ne daje “block” in naj, če hočem sebi dobro odblokiram. Preklinja, uporablja žaljivke na najbolj prostaški način.Ko se z njim mirno pogovorim, je ves meden, ko mu povem kaj si mislim, vendar na bolj normalen, brez žaljivk, nesramnosti itd. pa nori. Želela bi končati razmerje pa ne vem KAKO . Stvar me psihično uničuje. Imam posnetke groženj in preklinjanja in žaljenja. Povedala sem, da bom to uporabila, vendar pravi, da me bo “pregonil”, da njega policija ni nikoli iskala in da naj si ne drznem, da bi kdo potrkal na njegova vrata. Prosim za nasvet.

Bistvo vampirjev: ustrahuje in nadlegiuje te iz enega samega razloga KER TE LAHKO.
Ker mu pustiš. Ker so šle najbolj primitivne žaljivke in zmerjanja “skozi” iz si se še vedno
mirno pogovarjala z njim.
TAKOJ policijo, takoj prepoved približevanja, takoj zamenjat telefonsko številko-
Ker trenutno je tako, da se ti umikaš po en korak, on pa gre en korak naprej. Kaj bo
pa takrat, ko bosta prišla do zida?

Pozdravljeni, na policiji sem bila na neformalnem pogovoru. Svetovali so, ne se javljati na telefon….to sem storila. Rezultat je 100 klicov v dopoldnevu, groznje meni in starsem. Seveda zahteva denar, ki ga je “zapravil” zame. Trenutno sem na dopustu, bojim se za zivljenje in se brniti domov. Se bo to kdaj nehalo ali bom hodila po svetu stalno v strahu? Kaj svetujete naprej, ker sem na koncu z zivci, zelodec ne prenese skoraj nobeme hrane vec. Hvala za vsak nasvet za nadaljni korak

Saj lahko blokiraš njegovo gsm številko.

Telefon (oziroma številko) zamenjati, blokirati.
Če so grožnje kakorkoli dokumentirane (sms, telefon, mail) pokazati policiji, naj policija
z njim opravi pogovor, da ga malo strezni. Absolutno pokaži zobe, z družino, če je le mogoče
stopite skupaj, pa ja imaš v družini kakšnega možakarja, ki bi tudi zarenčal nanj? Ne bodi sama
v tem, naj ti ne bo nerodno, grožnje so resne, vključi čim več ljudi, to je ključ, ne skrivaj, naj bo
vsaka nadaljna interakcija med vami v čim večji družbi.
Predvsem ne kaži strahu, vsakič ko grozi, mu povej, da bodo posledice, vsakič javi policiji.

madona kako policija zavzeto opravlja svoje delo. Če si prejela 100 klicev in groženj, pojdi s tem na policijo in podaj prijavo. Prijavo podaj za vsako grožnjo, če policija ne misli reagirati, pokliči medije.

A potem je najbolje da se popolnoma izoliraš od vseh ljudi ….. v čem je smisel, da prekineš vse stike, ko pa se čez nekaj dni nate spet nalima nek nov vampir?

Žal ne verjamem, da je tvoj nasvet res uporaben. Tukaj gre za veliko bolj kompleksne zadeve….

Pozdravljeni,
Se strinjam z “v čem je smisel” in z “mac mac”. Jaz sem ga poklicala, ker mi je stalno težil in grozil s sms, češ, da sem mu dolžna denar, ki ga je zapravil zame. Normalno, da se je lepo pogovoril, nekako “znižal “ceno, da je vedno plačeval stroške zato, ker “sem se mu smilila”. Čeprav to sploh ni res. Sedaj je to njegov izgovor, prej pa je bila to njegova “možatost”, češ, da ženska, ki jo ima rad, ne bo plačevala nič. Sedaj pravi, da da roko v ogenj, da da srce in dušo za tistega, ki mu je blizu, ko pa enkrat poči, pa se z njega ne bo nihče zajebaval in naj mu vrnem. Bil je meden in prijazen, in pogovarjala sva se celo uro, ker ko je on govoril, nisem prišla do besede. Sedaj mi spet pošilja osladne SMS, kako me pogreša, pa ljubček pa objemčke, pa pogovore, da sem mu bila vses, mati, hči, žena, punca. Vem, da je v otroštvu veliko pretrpel, je priden, ampak ko poči, poči močno, močno. Želim končati odnos, pisala sem danes tudi ge. Dernovšek za nasvet. Kaj mi svetujete pa vi, plačam in UPAM, UPAM, da bom končno imela mir. Ali naj mira ne pričakujem nikoli več? Ali ima kdo izkušnje? Povedala sem, da se do petka “ko je dal ultimat za mojo odločitev” ne bom premislila. On še vedno upa. Po pogovoru sem se počutila sproščeno, mi je odleglo. Ko sem zvečer dobila njegov sms, naj dobro premislim, da me želi, sem bila ponovno znervirana in na trnjih. Podobno piše v knjigi Ne stopajte več po prstih. Hočem nehati, vendar ne na grob način, ki ne pelje drugam kot v nadaljnje psihično maltretiranje, ko ne bom vedela, ali zvečer sploh lahko grem iz stanovanja, kdaj se mi bo kaj pripetilo. Hvala vam, da stojite ob strani, da svetujete po svojih močeh

pošlješ mu sms, da z njim ne misliš imeti ničesar, kar pa se dolgov tiče, je za ugotavljanje le teh pristojno sodišče, torej ga napoti tja. Tvoje razmišljanje, da imaš možnost, da se v miru razideta, nima realne podlage, pri takih tipih to ni mogoče, razen, če bi se on vmes nalimal na novo žrtev. Torej prekini vse stike z njim in mu zagrozi s policijo.
Če želiš prekiniti z njim seveda, lahko pa naprej igraš samaritanko.

Zdej je razlika, ali ti je recimo kupil nov televizor, ker je mislil, da bosta živela skupaj, ali ti je pa plačeval
večerjice in šopke.
Za prvo ima osnovo, da te toži (preko sodišča, ne z grožnjami po SMSsih), za drugo nima osnov sploh.
Ne razumem pa nikakor, zakaj sploh komunicirati z nekom, ki nam grozi ? Zakaj se z njim pogovarjati?
Zakaj brati njegova sporočila?
Edini razumni odziv je blokirati številko (ali jo v skrajnem primeru zamenjati) , če pa smatra, da je še kdo
komu kaj dolžan, potem točno v te namene obstajajo odvetniki in sodišča. Ne pa grožnje.

Sejalec, absolutno se strinjam, vrtim se v krogu, ne v naprej, zelim pa izvedeti odgovor iz izkusenj, kaksne imate. Znizal mi je zahtevo po demarju, se vedno je zame visoka, rada bi le mir… Tudi ce placam. Ali bo mir? Predlagla bom ce me en mesec ne klice in ne pise in mu potem brez ovir dam . Ja bile so le vecerjice, pa zelo se je trudil, za vsako stvar, vendar ga nikoli nisem za to prosila, sedaj hoce, da vse “po njegove emo dobro malico” placam, ces dal sem ti veliko, tudi jaz sem dajala ampak to ne steje, ker on je dal vec….noro je. Ja, obstajajo sodisca, vendar bo on to izterjal drugace,tako da me unici psiholosko. Dobro mu uspeva, mene pa unicuje.Bojim se njegovega norenja. Seveda policija, seveda sodisce ampak ko si v taki situaciji me vidis resitve v teh ustanovah. Izkusnje, prere resevamja ranim, ki so bili uspešni, seveda je vsak primer zase drugacen

No, tole je pa čisto tipično izsiljevanje, nekdo si izmisli, da mi je nekdo drug nekaj dolžan in ga maltretira.
Ti nekaj povem. To dela samo zato, ker LAHKO. Ker ima resno upanje, da bo nekaj dosegel, PLUS užitek
v tem, da bte ustrahuje in muči. Ker se ga bojiš. In ker on to ve.
Stara resnica je pa tale: največji ustrahovalci so tudi največji strahopetci. Pokažeš jim zobe in so manjši
od makovega zrna. Ker tako oni vidijo svet – deli se na močnejše in šibkejše in če jim pokažeš, da so
šibkejši, to sprejmejo. Praviloma so čisto krotki pred avtoriteto (policija, sodnik)
Si prosila koga za pomoč? Imaš okoli sebe kakšno osebo, ki ti lahko pomaga? Ali pa (kot večina žrtev)
skrivaš, ker te je sram? Ker je v sebi dobro veš, da je stvar tako absurdna, da nanjo nihče ne bi pristal?
Naj te ne bo sram, obrni se na ljudi okoli sebe, taktika ustrahovalcev je namreč točno ta – osamiti žrtev, da
jo lažje matrajo, ali si pa že v štartu najdejo bolj samotarske ljudi, ki jim bodo prepuščeni na milost in
nemilost..
Moj predlog je tale : poveš mu, da ne boš več prenašala groženj in izsiljevanj, da prekinjaš kontakt z njim,
da boš v primeru nadlegovanja TAKOJ poklicala policijo (in to tudi zares naredi), zamenjaj številko in
email naslov, obdaj se z ljudmi, povej čim več prijateljem za svojo stisko. Če smatra, da si mu kaj dolžna,
naj te toži, ti pač smatraš, da mu nisi dolžna nič.
In potem VSAKO, čisto vsako nadlegovanje prijavi policiji. Če so bile grožnje, te MORAJO jemati resno, pa
tudi če ne, morajo vsaj posredovati.
Ker ne, tudi če plačaš, ne bo miru. Nasprotno, ko bo dosegel prvo zmago, bo dobil apetiti po naslednjih, ker
si pokazala, da se te da zlahka ustrahovati.

Mislim, da enostavno ne razumeš kako psihopati funkcionirajo. Ti bi najbrž rada plačala denar, ker nočeš imeti nič z njim in se ti gnusi, da si bila s takim človekom v zvezi in bi rada s plačilom izničila svoje ravnanje. Vsak se lahko zmoti in ti se ne rabiš slabo počutiti, če si bila s takim človekom. Je bila pač napaka, zdaj je konec in pika.
Če mu boš začela postavljat pogoje, bo to on smatral kot nadaljevanje odnosa in ne kot prekinitev.
Sejalec ti govori prave stvari, ampak ti nočeš slišati, ker en del tebe hoče nadaljevati to dramo. Čemu?
Tip je reva, nič ti ne more, samo od tebe je odvisno ali se boš igrico šla naprej.


Se strinjam z napisanim in tudi s Sejalcem. Sama imam podobno izkušnjo in povem ti iz prve roke, da na lep način tega ne boš rešila. NIKOLI. Tudi če odplačaš svoj “dolg” ne, ker potem bo našel kaj drugega. Edini način kako se rešiš iz tega je, da prekineš vse stike, ne odgovarjaš na klice ali sporočila, ker oni hočejo samo odziv, da se nahranijo. To delajo tako dolgo, dokler si ti pripravljena igrati žrtev in se ga bati.

JAAJA, prosila bi, če lahko konkretneje opišeš, kaj se je dogajalo “po tem”….na koga se lahko obrnem na nasvete. lahko tudi privat.Res sem preveč občutljiva, da me zadeve vržejo iz tira. Nisem dovolj močna, pa še v glavi razmišljam samo kaj mi lahko naredi. Seveda, se ga je potrebno nehati bati, ampak težko to “uredim” v glavi. Včasih se čutim močno, včasih vem, kako bom odreagirala, spet drugič me “slabotne” misli preplavijo. Ali v Ljubljani še obstaja skupina za pomoč “svojcem” MOM?

dobro pomoč ti lahko nudijo na DNK tel. št. 01 43 44 822 – pon, tor , čet od 10-15 ure
SOS telefon tel. 01 544 35 13 oz. 01 544 35 14 od pon – pet od 9 – 15 ure.

New Report

Close