Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kako najti dobrega homeopata.

Kako najti dobrega homeopata.

Pozdravljeni,
ponovno ponavljam, dokler temeljito ne poskusimo, ne moremo vedeti, kakšne so možnosti za ozdravitev. Če ste pri 21 letih našli zdravilo, ki vam je pomagalo, se je vredno vrniti k istemu homeopatu in najverjetneje enakemu zdravljenju, morda potrebujete samo kakšno poživitveno dozo pravega zdravila.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Otrok je star 6 let. Kot dojenčku so se začele težave z dermatitisom, alergijami (pršica, jajca), astma. Največje težave so s kožo po nogah, ki je v določenih obdobjih katastrofalna, pri homeopatinji smo dobili najprej kalcij, sedaj še pršico in močnejši kalcij…upam, da bo sedaj kaj zaleglo. S kremami (Elidel, Locoidon) smo avgusta prenehali. Koža je z decembrom bistveno slabša, sedaj pa še prehlad in visoka vročina, ki sta stanje še poslabšali. Zanima me ali naj kombiniram z omenjenima kremama ali naj jih popolnoma opustim in ostanem samo na homeopatskih zdravilih?
Kakšno mnenje imate o konopljinem olju in olju črne kumine za otroka?

LP zanima me če lahko zdravnik homeopat z homeopatskimi terapijami pomaga odpravljati težave ki nastajajo pri cistični fibrozi in katerega homeopata bi priporočili .

Odgovor Pikapoki2015:
Sam svetujem, da mazila ne opustite čisto, če je stanje hudo, ker lahko še nekaj časa traja, da bo zdravilo zadosti učinkovalo, da se bo tudi klinična slika izboljšala. Pri meni velja pravilo zdrave kmečke pameti, vsa zdravila in kreme konvencionalne medicine ja, iščemo pa najmanjšo še učinkovito oz. potrebno dozo oz. koncentracijo.
O teh oljih za otroke nimam kompetentnih informacij in mnenja.

Odgovor jj1234:
Cistične fibroze se seveda ne da pozdraviti s homeopatijo, pogosto pa lahko dobro lajšamo akutne težave, ki zaradi nje nastanejo. Priporočam, da poiščeta izkušenega zdravnika homeopata z večletnimi izkušnjami tudi s tega področja. Te so izredno pomembne. Sam jih imam premalo in zato takih pacientov ne jemljem.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!
Zanima me kako homeopatija vpliva oz.pomaga pri dojenckih z laringitisom? Nasa 4 mesece stara puncka hrope in piska ze vec kot en mesec,bili v bolnici dvakrat,izboljsanje kratkotrajno. Poskusili bi s homeotatijo. Koga predlagate,ter kaksne so cakalne dobe?

Pozdravljeni,
te reči se da dobro zdraviti s homeopatijo. Svetujem, da najdete zdravnika homeopata, ki ima kakšno luknjo za take primere. Jaz je res nimam. Malo poguglajte in potelefonarite.
Pomemben podatek, ki ga bo zdravnik homeopat potreboval, je, ali dojenčici olajša dihanje mrzel ali topel zrak, ot kaj dihanje poslabša. Če ne veste, preskusite, odprite okno.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

moj tri letni sin, neprestano diha skozi usta, ponoči smrči in mu neprestano teče iz nosu. Bila sem pri ORL spec. in so mi dali zdravljenje z Nasonexom in redno, pogosto čiščenje nosu z raztopino za izpiranje noska zaradi povečane žrelnice. Povedali so mi, da če bo to neuspešno se bo morala povečana žrelnica odstranit.
Rada bi se izognila operaciji ter poizkusila homeopatsko zdravljenje.

Lepo prosim za nasvet.

Hvala, Katja.

Pozdravljeni,
operacija je vedno možnost, veliko (ne pa vseh) povečanih žrelnic pa se da pozdraviti tudi s homeopatijo. Ker gre za kompleksno kronično motnjo, vam svetujem obisk kompetentnega zdravnika homoepata, ki bo določil pravo zdravilo za vašega sina.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

mi lahko prosim priporočite, koga lahko obiščem in kontaktiram, da bi se dogovorila za srečanje.

Hvala za odgovor in lep dan, Katja.

Pozdravljeni,
konkretna imena javno je nehvaležno pisati. Lahko se registrirate in mi pošljete zasebno sporočilo.
Načeloma pa je v Sloveniji dober vsak homeopat, ki je tudi zdravnik in ki ima nekaj mesecev čakalne dobe na prvi pregled, to je precej dobra referenca.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni.
Kaj na obali obstaja slučajno dober homeopat.
Hvala, Lp.

zanima me kateri od vas homeopatov (kjerkoli v sloveniji) bi lahko pozdravil ali olajšal moje težave: imam namreč močne glavobole in migrene v času okrog menstruacije, dan prej pa še zelo depresivno in jokavo občutje, poleg tega pa je menstruacija neredna, prepogosta in zelo obilna. v tem času sem zelo nemočna in komaj opravljam svoje delo. sklepam, da je vse to povezano s hormoni. hvala

Man, na obali se lahko obrnete na dr. Joachima Grossa.
Keenaya1, pri vsakem zdravniku, ki ima opravljeno dodatno izpopolnjevanje iz homeopatije in je poznan z urejeno spletno stranjo, boste bržkone dobro opravili. Povprašajte kakšen spletni iskalnik in med prijatelji za priporočila.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni1

Sin je star 19let. Težave z žrelnico in izcedkom iz nosa so se začele nekje pri 14 letih. prej večjih težav s prehladi ni ime,pa tudi vnetja ušesa je imel mogoče 2x. rekel je , da mu poka v ušesih in se mu pojavlja kot da bi imel zamašena in ko mu poči, ga zaboli in malo bolje sliši. Hodili smo stalno na preglede , testiranje sluha, zdravnik se je odločil za operacijo žrelnice in vstavljanje cevk v bobniče. Po enem letu mu je ena cevka izpadla, drugo so mu pa odstranili. Težave so nekoliko boljše , vendar ima še vedno izcedek iz nosa, si večkrat na dan briše. so mu pa tudi pri testiranjih ugotovili min. alergijo na pršice. Mi lahko predlagate dobrega homeopata? smo iz Nove Gorice,
Hvala. lp

Pozdravljeni,
sem mami skoraj tri leta starega fantka, ki je bil ob rojstvu operiran za levostransko diafragmalno kilo. Po operaciji je splošna medicina uspela odpraviti težave s pljučno hipertenzijo, ostale težave pa so še vedno ostale : premalo ščitničnega hormona, hemipareza,… Ta vikend pa je bil zopet hospitaliziran na KOKIT-u v pediatrični Ljubljana zaradi ileusa, ki se je ponovil že tretjič (pri 7 mesecih ob uvajanju goste hrane, lani avgusta – skoraj dveh letih ter ta vikend – septembra pa bo star tri leta). Ileus se je na srečo do sedaj razrešil vsakič spontano brez operacije, vendar kirurgi predvidevajo kronične težave. Naj bi imel na predelu tankega črevesa zarasline, ki ovirajo prehod vsebine ter nekoliko razširjeno krivino ter s slabo peristaltiko na tem delu. Tudi vranica je nekoliko visoko in bomo imeli preiskave v tej smeri … če so pljuča na levi dobro predihana? … sicer je torakalni kirurg rekel, da če nima kroničnih bolečin v trebuhu ali dihalnih stisk, da kar se njega tiče ni za njegovo obravnavo… zanima me, če je kak homeopat na področju Slovenije, ki bi mi ga lahko priporočil za mojega sinčka? namreč, kar sem brala jih je kar nekaj vključno z vami, vendar imava veliko težav in potrebujeva nekoga, ki nama bo kos… Lep pozdrav in že vnaprej hvala za pomoč

Pozdravljeni, odgovarjam za MOJ SINČEK
tako kompleksna patologija je res primerna samo za najbolj izkušene homeopatske mačke, ker pričakujemo veliko težav dlje čas, saj je patologija v osnovi kirurške in genetske (kongenitalne) vrste – taka, da homeopatija ne more dosti narediti.
Ker pa je otrok še majhen, vendar lahko pričakujemo z nekajletnim dobrim homeopatskim zdravljenjem, da se bo organsko stanje toliko preuredilo, da bo akutnih zapletov manj, zato bi homeopatijo vseeno lahko priporočil.
Sam si raje ne bi upal sprejeti takega pacienta, lahko pa pobarate izkušenejše kolege (dr. Žužek, dr. Krevel, dr. Peterneljeva)

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pa še odgovor Tehtnici63
Nerad dajem konkretne namige in imena, zna biti kakšen kompetentni zdravnik homeopat na drugi strani meje, lahko se obrnete na dr. Joachima Grossa z obale, ali pa obiščete Ljubljano.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

dr. Krevla ne priporočam tistim,1. ki niso pripravljeni zaradi njega opustiti simptomatske medicine
2. ki občutijo, da jih samo ‘pro forma’ sprašuje po fizioloških stanjih
3. ki občutijo, da jih odpravi s kroglicami v čim krajšem času npr. na 5 minut
4. ki zaznavajo razliko med njegovim “učinkovitim” stilom dela in svojim celostnim načinom razmišljanja
5. ki nočejo biti zgolj pasivni pacienti, ki bi se podrejali zdravnikovi torturi, tako kot se že v javnem zdravstvu!

Mogoče bom izpadel naiven, ampak kaj je to simptomatska medicina?

Kaj pa dr.kavkler iz sentilja pri mariboru

New Report

Close