Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Kako do belih zob…

Kako do belih zob…

Preberi si tale članek: http://www.virmodrosti.com/zdravje/beli-in-zdravi-zobje-resnica-je-povsem-drugje/
Boljšega nisem našla nikjer, ker imaš res vse informacije, ki so koristne.

Pozdravljeni,

2 vprašanji

1. včeraj me je začel bolet zob, spodnja enka, predvidevam da sklenina ker luknjice ne vidim. šla sem sicer tudi do dežurnega zobarja, in je rekel samo da naj uporabljam sensodyn in pa nujno čiščenje zobnega kamna. imaste mogoče še kak nasvet? naslednji teden odhajam na dopust in nebi rada težav 🙂 Mogoče kakšen zobni premaz , plomba?

2. probala bom uredit čiščenje zobnega kamna še pred dopustom če se bo izšlo, sedaj pa vprašanje. pred vsakim posegom (operacija ipd), naj bi prejela antibiotično zaščito(prolaps mitralne zaklopke). cca 5 let nazaj sem dobila antibiotik pred ruvanjem modrostnega. Doma imam sicer Ospen 1500, kjer v navodilih piše da je tudi za to. Mogoče veste kok vzet pred posegom? Osebna zdravnica je na dopustu, tako da jo težko vprašam za kakšen nasvet 🙂

lp,

Pozdravljeni,
vaše vprašanje mi je ušlo; sem ga spregledala. Rada bi vam podala nasvet. Glede na to, da imate težave s srcem, vam svetujem, da poskrbite za to, da boste imeli zobovje v izjemno dobrem stanju. To pomeni, da ne bo aktivnih kariesov ali procesov ob koreninah zob, prav tako naj bo dlesen popolnoma zdrava. Vsa dogajanja v ustni votlini vplivajo na stanje celotnega organizma! In pa, nikar ne jemljite antibiotikov na lastno pest, vedno le po navodilih zdravnika!

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close