Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Kako do belih zob…

Kako do belih zob…

Pozdravljeni,

odločno nasprotujem beljenju doma.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Soočam se stežavo…. Umijem si vsaj 2x dnevno zobe…pa vseen mam rumene… Ne pijem kave , čajev redko kda, kadim ne , alkohol ne….Nerazumem zakaj imam še kr takšne zobe? Imate kak nasvet da bom dobil bele zobe…nisem pa zagovornik beljenja…

Pozdravljeni,

predlagala bi pregled pri stomatologu, ki bo ocenil dejansko stanje vaših zob.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Z belilom hahha ;PP

No, jst bom probala tole mešanico: pecilni prašek + med.

Samo ne vem, kako dolgo je potrebno to držati v ustih, na zobeh…nekaj minut, verjetno.

Pozdravljeni,

dragi moji, zobna tkiva se ne obnavljajo, obnavljanje je le minimalno; zato pazite kaj počnete s svojimi zobmi. Bi vam vseeno priporočala dobrega in odgovornega stomatologa.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

zanima me kako vpliva peskanje zob na zobno sklenino oz na celotno zobovje. Je ta postopek škodljiv? Kaj pa UZ odstranitev zobnih oblog in poliranje? Predvsem pa me zanima ali te postopki preprečujejo morebitni nastanek kariesa? Seveda ob primerni zobni higieni. Torej za kaj točno se ti postopki uporabljajo-s katerim namenom ter kakšen učinek imajo. Sama sem imela do sedaj 3 kariese-sedaj vsi uspešno sanirani, sedaj bi rada preprečila nadaljni nastanek zobne gnilobe ter izboljšala videz svojih zob-barvo! So tako ti postopki primerni zame?

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

omenjeni postopki pripomorejo k vzdrževanju čim boljše zobne higiene in zdravim obzobnim tkivom. Za preprečevanje kariesa je potrebna čimboljša higiena, pravilna prehrana. Mislim, da se je vaš zobozdravnik pravilno odločil.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,
Sem nekje zasledila umivanje zob z bukovim ogljem in me dejansko zanima kakšen je dolgotrajen učinek ali poškoduje sklenino in ali se lahko vsakodnevno uporablja?lp

Kaj mi kdo pove kako do belih zob?

Sama uporabljam Sonicare, ki mi je v treh letih “polepšal” videz zob za tri odtenke.
Dobila sem ga za Božič.
Sonicare “odtrga” nogice bakterijam kariesa in se tako ne morejo vezati. Imela sem počen inlay na šestici spodaj. Kar dve leti nisem vedela, da je počen…ker ni bolelo, ker ni bilo kariesa!

Priporočam. In ne menjam.

Če imate pravega zobozdravnika in, če mu zaupate, se pogovorite o tej ščetki. Naj vam jo naroči preko svoje ordinacije, jo dobi ceneje.

Slišala sem za trakove ki ti belijo zobe ali nekaj takega, samo ne vem, če se v Sloveniji dobijo. Imenujejo se Crest Whitestrips.

Pozdravljeni,

če ste prebirali, kaj sem napisala v forumu glede beljenja, potem veste, da sem strokovno proti domačim belilnim postopkom in se na pomoč obrnite drugam oz. pozivam bralce foruma glede izkušenj.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

GA. dr.dent.med. Nataša Prebil, vsi tukaj, ki imajo kaj v glavi vedo da za vašim odločno nasprotovanjem beljenju doma tiči ZASLUŽEK.

DOMAČI IZDELKI SO NAJBOLJŠI IN NAJBOLJ ZDRAVI. Pred 2 tednoma sem se pogovarjala z 74 letnim gospodom, ki ima še zdaj svoje in to zelo ZDRAVE zobe. In zakaj? Ker si že celo življenje prideluje svojo zobno pasto iz zelišč in sode bikarbone!

Za vse, ki bi radi imeli zdrave in bele zobe pa delim z vami svojo naravno pasto: Kokosovo olje, 2 žlici sode bikarbone, nekaj gline, 5-10 bio eteričnega olja (jaz npr. uporabljam pepermint ali cimet), in par žlic vode.
Je bolj kremasta in shranjujem jo v plastičnem lončku. Pa naj me koklja brcne, če ni to bolj naravno in zdravo od nekakšni laserjev in podobno…
+ Lahko se pohvalim, da so moji zobje zelo zdravi.

Odločitev je vaša!

Lep pozdrav vsem skupaj 😉

Pozdravljeni,

spoštovana gospa neimenovana, očitno zelo slabo berete tale forum, saj bi sicer ugotovili, da sem sama osebno proti vsakršnem beljenju; doma ali v ordinaciji, ker se predobro zavedam posledic takšnih postopkov. Ker pa sodobni trendi oz. pacienti vztrajno zahtevajo tudi belilne postopke, jim svetujem, da so kontrolirani postopki z laserjem razmeroma varni. Sicer še enkrat poudarjam, da mojim pacientom odsvetujem vsakršno beljenje.

Kot moderatorka te strani se trudim pisati čimbolj objektivno in v forumu ne pišem o svojih osebnih prepričanjih, ker to ni korektno do širše javnosti, pač pa se oziram na pravila stroke.

Pa še v vednost; vašega provokativnega in osebno žaljivega pisma mi sploh ne bi bilo potrebno objaviti, ker sama moderiram forum.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Zivjo! Star sem 17 let in imam tezavo z zobom poleg sekalca. Zob izgleda razcepljen, kot da bi imel dve plasti. Na zaceku rasti zoba je izgledal normalno cez cas pa se je obarval v nekaksno rjavo-rumeno barvo. Kaj predlagate?? Zelo mi gre na živce, ker vpliva na mojo samozavest.. Lp

Pozdravljeni,

brez pregleda težko ocenjujem za kakšno težavo gre pri vas; je to vitalen ali avitalen zob, gre za prirojen ali pridobljen defekz, morda le karies… Priporočam vam obisk zobozdravnka, ki bo primerno postopal.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Ja rekli so mi da gre za karies…LP

Pozdravljeni

Že nekaj časa uživam magnezijev citrat v obliki granulata( Diasporal).Zato me zanima ali je magnezij res pomemben za zdrave zobe? Naj bi reminaliziral zobno sklenino.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

potem ko so zobje zgrajeni, ne moremo več bistveno vplivati na njihovo sestavo. Zobje se gradijo v času nosečnosti matere in otroštva, torej predno izrastejo. Kasneje na sestavo zobnih substanc ne moremo bistveno vplivati, razen na površinske plasti zob, kjer pa poteka pod vplivom zunanjih dejavnikov ves čas proces mineralizacije in demineralizacije. Zato so pomembnejši zunanji nanosi substanc na zobe ( zobne paste, ustne vode, kreme, ambulantni nanosi raztopin ipd.) Magnezijev citrat v obliki pijače pripomore k uravnoteženju soli in mineralov v telesu kar vpliva na zobe podobno kot uživanje uravnotežene prehrane ( vpliva na sestavo sline, metabolizem organizma v celoti).

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

tu sem zato, da moderiram forum glede načel uradne medicine, zato vam ne morem kaj prepričljivega odgovoriti. Dodala bi le, da pazite, da si ne uničite zob (abrazija, erozija zob- uničenje trdih zobnih substanc zaradi grobih čistilnih sredstev).

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close