Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija kak nasvet iz prve roke glede atopičnega dermatitisa?

kak nasvet iz prve roke glede atopičnega dermatitisa?

Jaz sem kot otrok zbolela za AD, koža jebila na zacetku okoli ust rdeca nato po vratu , za usesi ,pregibi …Tako je bilo vsako leto huje, posebaj ko se menjajo letni casi.Bila sem 1 mesec na dermatoloskem ker ni bilo milimetra zdave koze. Probala vse, kar se ja dalo pa so bila samo kratkotrajna izboljsanja. Obvezno moras paziti na hrano nic svinjine salam jajc jagod pomaranc…V glavnem da ne opisujem 15 let borbe ker sem bila vcasih psihicno n koncu, se mi je zgodil cudez. Po rojstvu otoka zgleda da zaradi hoormonske spremembe se je bolezen umaknila oz. izginila. Ze 20 let nimam nobenh problemov vec.Vem pa zelo dobro kako je hudo. Predlagam ti za umivanje naravno ozmetiko Weleda dobis jo v DM, je zelo vredu. Veliko srece na tej tezki poti

Prosim, če mi zna kdo pomagat…

Dva meseca imam že hude težave….večkrat dnevno in kar tako mimogrede….začne me peči desno uho in čez nekaj trenutkov imam kožo po telesu tako rdečo in vročo, kot bi jo izpostavljala soncu…vse me srbi, peče….včasih se skoraj do krvi spraskam….če vzamem claritine zjutraj je nekako dve, tri ure mir…potem se pa ponovi….piše da lahko claritin samo eden dnevno vzamem….si umijem lase in me začne full peči lasišče….rdečico imam po rokah, nogah, hrbtu, trebuhu…včasih so celi kosi kože rdeči, včasih je to kot bi bila hudo popraskana….to se mi dogaja tako doma kot v službi….kot bi me miljon mravelj grizlo….alerijske teste imam, ker imam napisano pod hitro, v aprilu……zdravnica je napisala in mi rekla, da gre verjetno za atopični dermatis…znaki so tudi taki kot pri koprivnici…..če je tako, potem alergijski testi ne bodo nič pokazali? Se bom mogla praskati 24 ur na dan? Kako nej si pomagam? to kr pride, mimogrede, ne glede na to, kaj delam, katero hrano jem…. Hvala vsem za pozitivne nasvete.

Pozdravljeni,
pri AD ni nujno da ste alergični. Stara sem 20let, AD imam že od rojstva. Nekaj let nazaj sem hodila k bioenergetiku-po pol leta je vse izginilo, potem sem pa čez približno 5let prišla čisto slučajno v stik z drugo bioenergetičarko, pri tej so mi simptomi “vn udarli”, tako da sem billa 4 mesece zaprta v sobi, sobo sem prezračevala minimalno (bilo je poleti, živimo na deželi.imam alergijo na travo). Povedat pa mislim, da bioenergetiki niso vedno najboljša rešitev.

Pozdravljeni,

http://www.inobsmedicus.si/132612.html
Lahko si preberete o negi kože pri atopijskem dermatitisu.
lp

Alergijski testi so pokazali alergijo na pelode trav, ker pa imam težave vsakodnevne in je res grozno čakam na sprejem na dermatološki kliniki. Upam,da kej ugotovijo. Ker je res kriza….brez tablete zdržim zdej sicer že tri dni, potem pa ne gre več. Če želim zanositi ne smem jesti tablet.

pozdravljeni!

Katera pralna sredstva za perilo so poleg Froscha in Corala še dovolj blaga za atopični dermatitis? Hvaležna vam bom za odgovore!

New Report

Close