Najdi forum

Kaj se dogaja!?

gospod Primož, nekako ne najdem tvojega maila. Se opravičujem za tikanje, ampak tako bom lažje razložila, kaj me moti. Ni nič osebnega, zato mislim, da lahko napišem na forum.
Na forumu Enostarševske družine se že kar nekaj let, saj sem v tem času tudi sama prestala proces ločitve, novega konstruiranja družine in vsega kar je s tem povezano. Izhajam iz okolja, kjer se ločitve dogajajo redko, ločenci pa dobijo kup nalepk na hrbet. Forum mi je pomagal tako po čustveni plati, kot tudi pri urejanju formalnosti. Mislim, da je na forumu kar nekaj uporabnic, ki imajo veliko uporabnih informacij, obenem so pa tudi strpne in imajo širok pogled na zadevo. Forum je čisto lepo živel brez moderiranja. Saj se spomnim Kolotka, pa včasih kakšnih nestrpnih izjav Katke ali koga drugega. Najbrž sem tudi sama kdaj podala kakšno misel, ki je bila bolj rezultat trenutnega psihičnega počutja, pa je malo manjkalo zdrave pameti. Kar je pri uporabnikih najbrž tudi čisto normalna zadeva.
Če pa se na nekem forumu pojavi moderator, so najbrž pričakovanja do njega drugačna, še posebej, če se predstavi kot doktorand neke družinske terapije. Poglejte samo na zdravstvene forume ali pa na forum MOM, ki ga ureja Gitta Ana. Res kapo dol pred njo.
Moje mnenje je, da bi moderator moral imeti res veliko znanja tako s področja psihologije odnosov med spoloma, starševstva, pa tudi dobre informacije, kar se sodstva tiče.
Seveda ljudi vodijo različna svetovno nazorska prepričanja in s tem ni nič narobe.
Živimo pa v sodobni državi, kjer so postavljeni neki standardi življenja. Preživnina ni kaprica žensk, ampak je določena v zakonu, neizpolnjevanje tega, zanemarjanje in surovo ravnanje pa so predmet Kazenskega zakonika. Pred leti je začel veljati tudi Zakon o preprečevanju nasilja v družini. V ustavi je posebej omenjeno, da ljudi ne smemo diskriminirati po spolu, narodnosti, veri in drugih socialnih okoliščinah.
Zaradi tega menim, da si moderatorka ne more privoščiti, da preživnino dojema kot maščevanje žensk nad moškimi (ker je sama raje delala 4 službe), ravno tako pa ne trditve, ki me je razjezila zgoraj (kaj takega kot so ženske zmožne, moški niso). Tudi posploševanje enemu uporabniku, ki ima točno določen problem, čisto nič ne pomaga.
Morda v procesu pridobivanja svojega naziva rabi stranke oz. ji moderiranje prinaša točke, samo na drugi strani ekrana so resnični ljudje z resničnimi problemi, ne pa poskusni zajčki.

Še vedno ne razumem, zakaj meniš, da ženske delajo večjo škodo otrokom kot moški. Kaj če moški zanemarjajo, so nesramni, grozijo… ne delajo družini – otrokom in (bivši) partnerki nepopravljive škode? Komu delajo ženske škodo v imenu “koristi otroka”? Dokler je v korist otroka, je meni vseeno, kako škodo delam s tem bivšemu – konec koncev je on že pred tem nam naredil ogromno škodo. Pa še to je pomembno: nikoli ne more bit vse v 100% korist otroka. Jaz sem npr. tehtala med več možnostmi, kaj bi otrokom prineslo najmanjšo škodo. In ko sem to dobro razmislila, od tega nisem odstopala. Oče je imel izbiro – ali se prilagodi situaciji, ali na sebi kaj spremeni, da moji argumenti ne zdržijo več in se bom jaz prilagodila temu, v smislu najboljše koristi otrok, ali trmasto it dalje in pogojevat (kot smo imeli priliko pred kratkim brat v tem forumu). Moj pogoj je bil 00 alkohol, ker je bil to faktor, ki je prinesel največ škode. Čim je bil ta en pogoj izpolnjen (predvidevam, da je oče popustil mojemu izsiljevanju, vsaj tako bi verjetno rekla kaka terapevtka), sem popustila jaz. v korist otrok. Sedaj je korist nad škodo.
Konec koncev, kaj je narobe s tem, da moški popusti? Popusti v čem? Če govorimo o stikih: popustil pri tem, da bo svoj čas prilagodil urniku otrok (kar je mama itak storila že zdavnaj)? Popustil pri tem, da ne bo nenapovedano hodil h bivši kadar se mu zljubi? Kaj bivša hodi h njemu, kadar se ji zdi, mu pripelje otroke, kadar se ji zazdi? Komu dela mama škodo, ko ne pristane na stike takrat, ko ima otrok treninge košarke, ker si otrok želi hodit? Pa če govorimo o preživnini: Delajo bivše škodo otrokom, če se borijo za preživnino višjo od 100€? In oče popusti in se žrtvuje “v dobro otroka”? Guess what? Tudi mama za otroka marsikaj žrtvuje. Tudi svoj denar, veliko časa, dela.
Moški se težje prilagajajo novim situacijam. Edino v čemer so hitri, je nova veza. Problem nastane, ker tisti, ki so skočili v novo vezo ne bi veliko dajali za otroke, ker morajo imeti še rezervo za tanovo, pa tudi urnike bi prilagajali randijem. Tisti pa, ki so sami pa se ne morejo sprijaznit z novonastalo situacijo in bi radi imeli prosto, da prihajajo po otroke kdarkoli, torej bi nenapovedano vstopali tudi v življenje bivše. To sta seveda dve skrajnosti. so tudi taki, kjer so si že pred ločitvijo razdelili obveznosti z otroci in se dogovorili, kako bodo najbolje zadovoljevali potrebe otrok (finance, stiki, vzgoja). Ampak tudi pri teh je vsak malo popustil, kaj ne? In mogoče je tudi tu imel kak od staršev kako čudno zahtevo ali pogoj, le da je druga stran razumela, zakaj take zahteve.

Pa še komentar na ta citat (Alenke): “In če je na drugi strani psihopat, ki ima svoje igrice, če se nima s kom igrat, potem ostane zgolj oseba, ki je osamljena, grozno nesrečna in ranjena. Največje napake vseh strani, ki so žrtve, so te, da želijo na vsak način dokazat, da je na drugi strani bolna oseba, pa je afekt ravno obraten.” Mogoče sem neumna, ampak jaz otrok ne bi pustila psihopatu za 1 uro, pa če se do njihove odraslosti “igram igrice” z njim. Sistem je tako nastavljen, da moraš dokazovat, da je oseba na drugi strani bolna. Ampak druga možnost je, da popustim jaz, kot predlagaš. Tudi to sem poskusila in mi je bilo za to žal. Otroke sem dala v roke psihopatu, nasilnemu alkoholiku, po navodilu sodišča. In človek je ostal alkoholik in je ostal nasilen in jaz sem izzivala življenje mojih (in njegovih) otrok vsakič, ko sem to dovolila. Jeb** tako prilagajanje in popuščanje. To je bilo v čigavo korist? Odločila sem se, da je korist za otroke večja, če naredim po svoje in brez popuščanja.

Jaz ne govorim v primerih kot je tvoj Jalur, ker to tvoje vztrajanje je bilo pravilno. Ampak v primeru, ko se ženska čez noč odloči, ker se njej pač tako zdi, da otrok ne gre k očetu, brez razloga. In se potem vmeša CSD, sodstvo in policija, potem pa najde zgodbico, ki ni realna, še manj resnična (npr. da je nova partnerka počela to in to, tip pa samski). O ženskah, ki za to, da obdržijo svoj standard, ne otrokov, zahtevajo ogromne preživnine, stanovanje itd. O ženskah, ki so varale in delale zdraho, nikoli poskrbele za otroka, zdaj pa one pijane hodijo po otroke, pa jih more vsakdo razumeti, ter ker so matere lahko izsiljujejo s samomorom in ne vem še s čem. Govorim o teh in moje besede ne letijo na vse tiste, ki so morale čez pekel, da so ustvarile vzdušje, ki je koristno za otroka.

Oni psihopati pa…kdo je to, je stvar subjektivne presoje posameznika. Nekaj kar je meni še sprejemljivo, mogoče drugim ne bo in obratno. Dejstvo je samo to, da se sam s sabo ne more igrat. Kar pomeni zgolj to, da vsakič, ko naredi napako, ki se po mnenju institucij lahko zgodi tudi vam, se ne razburite, ampak odreagirate mirno in po pameti. In z vsako takšno vašo reakcijo njegova moč pada in vaša je zmaga. To je vse.

Ma daj, če ženska najde izgovor, da otroka ne pusti na stike, je ogenj v strehi. če ta isti oče ne pride na stik, pa je vse v najlepšem redu. Kaj pa če sta mati in otrok povabljena na rojstni dan ravno takrat, ko je planiran stik? Otrok ne sme it, ker mora h očetu? Če pa je oče povabljen na rojstni dan v času stikov, ki je namenjen samo odraslim bo pa brez premisleka zamenjav žurko za stik. Malo realnosti.

Če pa je mati slaba mati (npr. alkoholik), pa bi moral oče TAKOJ zahtevat skrbništvo in predodelitev. Tu razlike med mamo in očetom jaz ne vidim. Če je eden od staršev neprimeren skrbnik, posebaj če ogroža otroka, potem je pot drugega starša vsaj meni jasna. Jer pač treba bit močen in zrdžat tudi take in drugačne grožnje. Če lahko to naredi marsikatera mama, potem bi lahko tudi oče. Tu razlike med spoloma ne vidim. Tudi moj bivši je grozil s samomorom. To je prej razlog, da otroci h takemu staršu ne gredo, kot obratno. Tak starš naj si najprej poišče pomoč in sebe spravi v red, šele potem pa lahko skrbi za otroke. Imam občutek, da smo ženske v večini bolj močne, ko moramo tako obnašanje drugega starša prenašat kot moški. Očitno imamo ženske več jajc kot moški, ko se je treba za otroke borit.

Ma daj, če ženska najde izgovor, da otroka ne pusti na stike, je ogenj v strehi. če ta isti oče ne pride na stik, pa je vse v najlepšem redu. Kaj pa če sta mati in otrok povabljena na rojstni dan ravno takrat, ko je planiran stik? Otrok ne sme it, ker mora h očetu? Če pa je oče povabljen na rojstni dan v času stikov, ki je namenjen samo odraslim bo pa brez premisleka zamenjav žurko za stik. Malo realnosti.

Če pa je mati slaba mati (npr. alkoholik), pa bi moral oče TAKOJ zahtevat skrbništvo in predodelitev. Tu razlike med mamo in očetom jaz ne vidim. Če je eden od staršev neprimeren skrbnik, posebaj če ogroža otroka, potem je pot drugega starša vsaj meni jasna. Jer pač treba bit močen in zrdžat tudi take in drugačne grožnje. Če lahko to naredi marsikatera mama, potem bi lahko tudi oče. Tu razlike med spoloma ne vidim. Tudi moj bivši je grozil s samomorom. To je prej razlog, da otroci h takemu staršu ne gredo, kot obratno. Tak starš naj si najprej poišče pomoč in sebe spravi v red, šele potem pa lahko skrbi za otroke. Imam občutek, da smo ženske v večini bolj močne, ko moramo tako obnašanje drugega starša prenašat kot moški. Očitno imamo ženske več jajc kot moški, ko se je treba za otroke borit.[/quote]

Ni tu kdo ima več t.i. jajc, ampak to, da ko oče hoče predodelitev, potem mati grozi, vsi gledajo čudno… Ogromno tega lahko celo tu gor prebereš, na drugih forumih, kaj vse te matere počnejo. In še vedno je nek stereotip, da ko mati odreagira naredijo SKORAJ takoj reakcijo, če oče, pol pa more ne vem kaj vse dokazovati. Dostikrat mora pa mati tudi dokazovati ne vem kaj vse in hodit k izvedencem, kot da je največji vojni zločinec.

Bistvo je v tem, da ni lahko ne eni in ne drugi strani, ter da so zakoni…no ne bi o tem, ker bi povedala marsikaj.

Sem pa tu na isti valovni kot ve, ker mi je totalno mimo, da če jaz nočem dat otroka na stik, potem sem takoj kazensko ovadena, pa če imam za to konkreten razlog, če pa gospod ne pride, ker se mu ne da, potem ga zadene kaj…nič. Močna logika ni kaj.

Jaz pa ne verjamem in se ne strinjam, da se katerakoli “slaba” mama bori proti predodelitvi.

Sem poznala eno mamo alkoholičarko, je izgubila službo in dedec jo je zapustil, seveda zarad nove frače. Ampak kje so bili otroc???? Ja pri njeni mami valjda, ker tudi dedec je rabil najprej s tanovo medek pit kot pa se za otroke brigat. CSD jih je hotel že dat v rejo stari mami, da bi bili vsaj materialno preskrbljeni, saj se mama za njihovo dobro ni hotla odrečt alkotu, niti pod ultimatom ne. In ta se ni lih prtirano borila za tadva uboga zanemarjena otročiča!!! No tud foter se ni, dokler ni skontal, da se mora borit zanju, da bo lažje prišel do novega fleta (prej so pač živeli v hiši, ki je bila last njenih staršev). No in ni mel lih večjih problemov dobit niti skrbništva niti fleta…Mama se pa niti sliučajni ni borila, ker je bila preveč predana alkotu (ma dobro je gundžala po vogalih, naredila pa nič. Ampak zakaj bi ljudje (moralno) podpirali pijano žensko??? Otroci so se nam smilili predvsem zato ker je bil tudi oče fičfirič, tanova pa itak noseča in jo prejšnjadva nista zanimala več kot deviza za stanovanje)..Kkao se je zgodba končala oz. nadaljevala sicer ne znam povedat, ker sem jo nehala “spremljat”, ko je oče dobil otroka, tanova še ni rodila, jaz pa sem se preselila in izgubila stik.

Še vedno ne poznam nobene mame, ki bi delala veliko sranje (ma ja ene dve varalici sta malo srali pa se pol skulirali), se pa sreča ogromno moških psihopatov in ta delež samo še raste, ker točno vedo kako je možno prizadeti ljubečo mater – preko otroka namreč. Žal teh čistev institucije ne vidijo in psichoti blazno dobro pridejo tam skoz, pa še preslepijo vse butaste psihologinje, ki se imajo za strokovnjakinje na raznih institucijah brez težav. Žalostno in res strahotno “v korist otrok”!

Edino ka rbi res pomagalo bi bili izjemno pohotreni postopki, ki ne bi omogočali manipulacij, ter obvezno svetovanje res dobro usposobljenih strokovnjakov za področje ločenega starševanja. To bi pa morda le bilo v korist otrok, če bi se komurkoli v tej državi že ljubilo kaj storiti za otroke.

PS: Zanimal bi me % žensk, ki zahtevajo “nerealne” preživnine??? Ob povprečni mora biti ta merjen v promilih ali kako? Če sploh obstaja???? Ker stroški za otroka znašajo minimalno 500 evrov, za mojega pa so brez luksuza preko jurja – no pa da si ne bi kdo domišljal, da otrokovf oter slućajno kaj prispeva. Nič ne prispeva in se na to lahko požvižgam. Ampak vsi pač nimajo tega privilegija, da bi se lahko na to požvižgali….

Realna preživnina? Odvisno od potreb in načina življenja. Za nekoga je lahko ogromno že 100 €, za drugega pa 500 € ni dovolj.

Bom počasi začela verjeti, da so v našem koncu takšni biserčki od mam. Če malo [poguglate] in vpišete zanemarjenje otrok s strani mater, boste za celjski konec našli vsaj 2 primera v enem letu, ki sta bila medijsko izpostavljena.

No, jaz poznam ogromno teh primerov. Recimo eden, ki se je na koncu obrnil v pravo smer. Fant in punca se dogovorita, da bosta imela zgolj vezo za sex. Lepo in prav, na kar se ženska po 2 letih odloči, da bi se poročila z njim, ji on reče ne in sta končala. Potem pa ona spet ja no saj sva lahko sex prijatelja, on itaq da ja. No ona je vmes namensko nehala jemati tabletke oz. je lagala, da jih je. Zanosi in mu do 3 meseca ni povedala. Ji on jasno pove, da z njo ne misli bit, ampak da ji bo z veseljem pomagal pri vzgoji. No in ona mu težila, da če ne bo z njo, ne bo otroka nikoli videl, pa je vključila celo svojo žlahto in njegovo, da so mu govorili, da se vsaj zaradi otroka mora poročiti z njo. Je vztrajal pri tem, da ne, ker do nje ne čuti nič in ne bo z njo, še posebno ne z razlogom otrok, da ji bo pa pomagal. Ona rodi in ga ne vpiše kot očeta in mu niti ni dovolila kakršengakoli stik. Je dal noter vlogo za določitev očetovstva, teste plačal sam in na sodišču dokazal da je oče. Določeni so bili stiki in je en čas ona to dovolila in mu pri vsakem stiku težila, da on je njena usoda in da morata biti skupaj. On vztrajal da ne. Je dobil obisk policistov, da pretepa otroka. Ugotovijo, da je lažna uvadba, potem, da spolno zlorablja otroka – lažna uvadba, da njej grozi, lažna uvadba. No, nato da noter za predodelitev skrbništva, zmaga ona, ker ni imel tehtnega razloga. Potem mu spet ni dovolila imeti stike, oziroma mu je rekla, da lahko, če bo z njo. Tu se ji je postavil po robu in rekel ne. 2 leti se je nato boril, da je lahko otroka videl. No, saj je šel v šolo kukat itd. Tako da je vsak trenutek izkoristil za to, da je lahko vsaj malo videl otroka. No, razplet je bil ta, da je otrok pri 11 šel k njemu in je še vedno z njim, ker je otrok sam želel iti in je to povedal na sodišču in CSD. Ta ženska, ju je še nekaj časa nadlegovala, po 5 letih obupala in ju zdaj pusti pri miru. Še vedno samska in govori okrog, da je on njena sorodna duša in da ga bo čakala, ker ve da bosta enkrat skupaj. In to ni zgodba mojih klientov, ampak mojega znanca in če ne bi imel toliko suporta pri prijateljih, bi se mu zmešalo.

Se pa strinjam, da je zakon glede tega…družinski zakonik, če bi bil sprejet, bi okrnil marsikatero manipulacijo, ampak zgodba vemo kako se je končala.

Alenka, tebi nekaj ni jasno. Zakoni že obstajajo, s takimi ali drugačnimi pomanjkljivostmi, ampak tudi kak nov zakon ne bi bil popoln. Za začetek bi bilo dovolj, da se sedanja praksa na sodiščih, CDSjih,… spremeni v okviru teh zakonov.

Če govorimo o zlorabah s strani staršev, bi rekla, da je v povprečju v Sloveniji več zlorab s strani očeta kot matere. To je dokazljivo dejstvo preko uradnih evidenc. In če očetu ne uspe zlahka predodelitev ali mu ne gre vse kot bi moralo s stiki… enako je pri ženskah. Se na sodišču čudijo? Poznamo tudi ženske. Ne verjamejo? Vem vse o tem tudi jaz.

Le zakaj misliš, da je moškim težje, ko se borijo za skrbništvo ali stike kot ženskam? Misliš, da pri ženskah, ki smo v podobnem položaju, kot tvoji zgoraj opisani primeri, da gre hitreje in enostavneje? Misliš, da je nam lažje?

Če govorim o svojem primeru…. kljub temu, da je oče alkoholik, bil obsojen zaradi nasilja v družini in zaradi ogrožanja varnosti, bil tudi kasneje s strani nove partnerke ovaden zaradi naslija v družin in ogrožanja varnosti (kar v veliki meri potrjuje, da jaz nisem dala lažne ovadbe)….. smo šli kar trikrat skozi postopek na sodišču na prvi stopnji, vmes tudi na višjem sodišču. Veš komu so se sodniki in socialni delavci najbolj čudili? Meni, Za koga so mislili, da ni pri zdravi pameti? zame. Čisto upravičeno, ker sem bila res na robu, ob vsem, kar sem morala skozi dat. Zakaj misliš, da so očetje v podobnem položaju bolj “bogi” kot ženske? Misliš, da nekaterim od nas bivši ne grozijo? Meni noben družinski zakonik ne bi pomagal pri tem boju, le malo vloženega dela in truda s strani CSD v okviru obstoječe zakonodaje in njihovih obstoječih nalog in malo zdrave kmečke pameti s strani sodnikov, zopet v okviru obstoječih zakonov. Če pa niso sposobni niti ugotovit dejanskega stanja, ker se jim ne ljubi, čeprav imajo vsa pooblastila, pa je na nas, da dokazujemo. neglede na spol. Tukaj govorimo o mejnih primerih, ker večina se (vsaj upam) o odnosih med staršema in starša-otrok nekako uspe sporazumeti.

Je pa tu pomembno vedet, da se v skrajnih primerih obe strani počutita napadeni in ogroženi. Na koncu ni zmagovalca. Vse rešitve so slabe, vprašanje je le, katera je za otroka najboljša. Zato pa bi se moral CSD vključit bolj aktivno. Sedaj namreč mnenja pišejo na podlagi 30 min pogovora in nimajo pojma, kako ljudje v resnici živijo. Oni so tisti podaljšek sodišča, ki lahko stvari preveri na terenu.

Mame in očetje smo v teh skrajnih primerih v podobnem položaju. Vsak mora dokazovat svoje. če govorimo o grožnjah, kakršnihkoli že pa menim, da smo jih bolj pogosto deležne ženske s strani moškega kot obratno. Le da so nekatere stvari bolj “kulturno sprejemljive” kot druge. Na koncu, po razmisleku, ne vidim nobenega razloga, zakaj bi bilo moškim v teh postopkih težje kot ženskam.

alenka: torej, da skrajšamo tvojo zgodbo, je bilo tako: tip je bil pripravljen imet žensko samo za fu*at (namenoma uporabljat tak izraz), ko je prišel otrok je bila dobra tudi kot maternica, ki je rodila nasladnika, za vse kaj drugega – prijateljstvo, ljubezen, skupno življenje pa ni bila dobra. fajn. poznam tudi obratne primere, ko je tip dober samo za fu*at in kot spermodajalec, v nekaterih primerih tudi kot 20letni preživninski zaveznaec, v nekaterih pa niti ve ne, da je oče otroku.

ampak pustimo to … v mojem primeru je bilo tako, da sem šla stran. prvič sem hotla it že po prvem otorku, potem se je zgodil (ja, z moje strani ni bilo želje) še drug otrok in potem sem šele uspela dvignit rit ter it. ne samo, da je potreboval 4 leta, da je dojel, da sem res šla za vedno, ne zaradi drugega tipa, ampak ker nočem živet kot sva živela, niti hčera ni hotel videt, ker je vedno ponavljal, da hoče vse tri ali pa nobene. meni je bilo za preživnino malo mar, a ker je tako težil na csd z uradnimi stiki (hotel ju je imet pol meseca, čeprav je delal v tujini po tri mesece skupaj) in preživnino, sem po nekaj letih zagrabila tudi jaz, najprej s stiki, ki jih itak ni izvajal, čeprav sem mu hčeri vozila na dvorišče in ga dobesedno pred celo njegovo žlahto prosjačila, naj ju vsaj pogleda in bo malo z njima, potem sem ga dala pa še na sodišče zaradi preživnine, ki je ni redno plačeval (meni pa so jo povsod upoštevali).

narazen sva že 15 let. cela večnost. ampak zato njegova mržnja do mene ni nič manjša. vsaj tako si razlagam to, da je lansko leto hujskal hčeri naj prideta živet k njemu, letos je eno na vrat na nos hotel spravit v tujino študirat, že nekaj let jima meče naprej preživnino, ki jo plačuje in da kako si jaz z njo ustvarjam luksuz, po drugi strani pa ju je v vseh teh letih samo enkrat peljal na morje (oziroma sploh plačal počitnikovanje zanju), pri njem preživita izjemno malo časa in tudi sicer se zelo malo slišijo. midva sva dokončno prekinila stike (jaz) pred letom dni, ko sem šla na csd podpisat za predodelitev hčere in če bo po moje, ga nikdar več ne bom videla. to pa ne pomeni, da hčerama prepovedujem stike z njim ali se kakorkoli sovražno obnašam do njega. mi je pa res iskreno žal, da jima ni oče, kakršnega si zaslužita.

Hahaha 😉 Dober povzetek.

Meni je zanimivo, da tip, ki nima nobenega namena si s partnerko za seks ustvarit družino ne poskrbi sam za zaščito. Kondome pa res prodajajo na vsakem vogalu, ena redkih stvari, ki jih lahko kupiš 24 ur na dan.

Vidiš, spet ti s svojim pavšalnim rovarjenjem proti ženskam. Pa če tudi bi bilo res (samo ti ne verjamem, ker imam tudi jaz čisto konkretne podatke, samo za razliko od tebe ne smem pisati o tem), ne more biti woman haterka moderatorka na pretežno ženskem forumu. Tvoji predsodki proti ženskam butajo ven v skoraj vsaki temi.

In ni cankarjeva mati, ampak je cankarjevska mati, poglej v SSKJ, uporabljeno je pa vseeno malo bolj pravilno kot tvoji pijanci ob plodu, prosto po preširno in medvedje usluge, če nanizam samo nekaj cvetk, ostali seznam si zbrisala in se mi ne da sestavljati novega (btw., iz konteksta, v katerem si uporabila to besedno zvezo, sklepam, da sploh ne veš, kaj pomeni). Ko smo že pri tem, kdo se skuša delati učenega.[/quote]

Bravo, tale Alenka je največja strokovnjakinja v Slo, na več področjih, ni kaj. Smeši se ob vsakem svojem zapisu.

Počasi sem se naveličala teh napadov na moderatorko in nenehno tehtanje in siciranje njenih besed, vse do pravopisnih napak.
Sama lahko rečem samo eno. Kapo dol. Če bi CSD in sodni izvedenci imeli vsaj kanček njenega pristopa k problemom in njeno sposobnost presoje, bi nam bilo vsem marsikaj prihranjenega, največ pa predvsem našim otrokom. Državne institucije nenehno trdijo, da gledajo izključno na korist otroka, a vsi vemo, da to še zdaleč ni res. Pri izdelavi izvedeniških mnenj uporabljajo copy paste sistem, velikokrat otroka celo prekrstijo, napišejo mnenje dolgo par listov, ki je eno samo mlatenje slame… Morda gospa Alenka naredi kakšno pravopisno napako, ampak ne spregleda pa tistega kar je bistveno in res začuti otroka. Upam, da bodo nekoč njena mnenja in mnenja njej podobnih terapevtov na sodišču večvredne kot tisti dragi kopirani visokocenjeni zapisi sodnih izvedencev, ki roko na srce vidijo le tistega jurja kakor hitro stopiš kot stranka v njegovo pisarno.
Drage ženske morda bi res bil že čas, da si več ne skačemo v lase in si ne iščemo nekih navideznih sovražnikov. Naše zgodbe so grenke, boleče in še zdaleč ne z enako vsebino. Enaka nam je le bolečina, jeza, žalost, razočaranje in strah….Lahko bi si bile v oporo in si medsebojno pomagale biti boljše mame in biti bolj udarne na sodiščih, ko je to potrebno. Ne rabimo novih front. Tukaj tolčete po tisti, ki je edina na vaši strani…. a najdete na CSD več pomoči???? A vas tamkaj sploh poslušajo?.. slišijo vas ne.

oh, kriza …. po desetih dneh pogledam na forum in ugotovim da se še zmeraj dajete v tej temi … z moderatorko vred!

vsako tele ima svoje veselje. mimogrede: kaj točno je tvoj problem?

vsako tele ima svoje veselje. mimogrede: kaj točno je tvoj problem?[/quote]

e, tako :-)… in tu vidim da imate največje veselje se kregat, dokazovat drug drugemu kak imate ve in edino ve prav in kako je vse drugo zanič …. pa ni važna tema in zakaj jo je kdo odprl…
moji problemi so ob vaših izpuhteli 🙂 …

Še dobro, da imajo moderatorko s katero se lahko kregajo, da imajo bivši malo miru pred njimi. Drgač bi bili oni žrtve:-).

Prepričanega prepričevat je popolna izguba časa.;)

New Report

Close