Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja KAJ LAHKO PRIČAKUJETE OD INSTITUCIJ?

KAJ LAHKO PRIČAKUJETE OD INSTITUCIJ?

Zadnjič mi je svetovalka na CSD povedala, da so stiki bolj pomembni od šole, zanimivo :$

Bistva tega sicer najpomembnejšega dejstva, ki ti ga je svetovalka omenila in kaj ti je s tem hotela povedat tako ne bi razumela, tudi če bi ti razlagala več ur …

Bistva tega sicer najpomembnejšega dejstva, ki ti ga je svetovalka omenila in kaj ti je s tem hotela povedat tako ne bi razumela, tudi če bi ti razlagala več ur …[/quote]

Ker ti vep, v kakem kontekstu je svetovalka to omenila? Iz mojega zornega kota je drugače.

je lahko pomembneje od šole. Tako da to je zelo relativen pogled. Glede stikov pa je dejstvo,da je pomembna kvaliteta stika,ne kvantiteta. Institucije bi po mojem mnenju morale v osnovi pomagati starševa,da spremenita komunukacijo na relaciji starševstva,ki je bistvena za otroka. Otrokom se tudi v dvostarševskim družinam dela škoda,če gre npr. za fasadno družino,tako da mnogokateri čutijo pravo olajšanje, ko gresta starša narazen.Da pa starša ohranita/spremenita/ med sabo komunikacijo brez obtoževanja, blatenja, itd., na tem bi morale institucije delati oz. biti ustanovljene za ta namen. Starši potrebujejo pomoč,tako eden kot drug in ne kazanja s prstom in vlečenja vrvi kdo je močnejši ker to je zguba za otroka in starša, ki sta zanj ključna!!!!!!

Nekdanji partner se za otroka ne zanima, na stike hodi takrat, ko njemu paše – torej neredno, sin pa je šoloobvezen. Torej je otrokova obveznost, da hodi v šolo, dela naloge in se uči, ker če ne jih potem jaz poslušam. Dokler bo tako nima nihče nič za govoriti in mi očitati.

Zaenkrat je šola še obvezna. Starši so dolžni poskrbeti, da jo otrok redno obiskuje, dela naloge, se uči, hodi pravočasno spat, da je v šoli spočit,.. Tudi starš, s katerim otrok ne živi. Je treba na otroka mislit, ne na vse ostali, in druge obveznosti, hobije partnerke in podobno malo dat na stran.

Kaj pa če se neskrbnik sploh ne zanima za otroka in njegove obveznosti. Jaz tudi moram upoštevati in se prilagoditi otrokovim obveznostim. Oče pa na stik pride ali pa ne…

Kaj pa če se neskrbnik sploh ne zanima za otroka in njegove obveznosti. Jaz tudi moram upoštevati in se prilagoditi otrokovim obveznostim. Oče pa na stik pride ali pa ne…[/quote]

Ne moreš nič. Žalostno. Poznam to tudi jaz. Me je že večkrat prijelo, da prijavim očeta zaradi zanemarjanja otroka in za kršitev družinskih obveznosti. Ker ko jaz nisem dovolila, da gredo otroci na stik, sem hitro dobila policijo na vrata. če pa se oče ne prikaže, pa je vse OK.

Kaj pa če se neskrbnik sploh ne zanima za otroka in njegove obveznosti. Jaz tudi moram upoštevati in se prilagoditi otrokovim obveznostim. Oče pa na stik pride ali pa ne…[/quote]

Ne moreš nič. Žalostno. Poznam to tudi jaz. Me je že večkrat prijelo, da prijavim očeta zaradi zanemarjanja otroka in za kršitev družinskih obveznosti. Ker ko jaz nisem dovolila, da gredo otroci na stik, sem hitro dobila policijo na vrata. če pa se oče ne prikaže, pa je vse OK.[/quote]
mene je zmotilo, da to reče oseba z univerzitetno izobrazbo, sicer fakulteta za socialno delo ni preveč zahtevna. Učiti se pa je verjetno treba kaj, da pridobiš naziv uni.dipl….

Ne moreš nič. Žalostno. Poznam to tudi jaz. Me je že večkrat prijelo, da prijavim očeta zaradi zanemarjanja otroka in za kršitev družinskih obveznosti. Ker ko jaz nisem dovolila, da gredo otroci na stik, sem hitro dobila policijo na vrata. če pa se oče ne prikaže, pa je vse OK.[/quote]
mene je zmotilo, da to reče oseba z univerzitetno izobrazbo, sicer fakulteta za socialno delo ni preveč zahtevna. Učiti se pa je verjetno treba kaj, da pridobiš naziv uni.dipl….[/quote]

Socialnim delavkam bi moralo biti jasno, kaj so pravice in obveznosti otrok in kaj pravice in obveznosti, predvsem pa dolžnosti staršev. Če bi meni to rekla, bi ji garant kaj nazaj bleknila, ne morem bit tiho ob takih izjavah “kompetentnih” oseb.

In kaj je gospa na CSD narobe rekla?


smo pa očetje ki bi radi skrbeli za otroka in skrbimo kolikor se da tudi sedah pa nam institucije to ne dovolijo, s tem ko mama preprečuje stike institucije pa ne storijo nilesar ali kot je tukaj podobna tema ko ščuvajo otroka proti pčetu !!!!


smo pa očetje ki bi radi skrbeli za otroka in skrbimo kolikor se da tudi sedah pa nam institucije to ne dovolijo, s tem ko mama preprečuje stike institucije pa ne storijo nilesar ali kot je tukaj podobna tema ko ščuvajo otroka proti pčetu !!!![/quote]

Po drugi strani pa ne storijo ničesar tudi v primeru, če oče otrok ne povoha in zanje ne skrbi. Torej smo kar se pomoči institucij tiče na istem mame in očetje.

Institucije delujejo le na papirju, praksa jih demantira.

Tukaj nekateri opisujete (očetje), kako vam bivše podivjane ločenke odtujujejo otroke. So tudi obratni primeri, kjer so odtujevalci očetje – podivjani ločenci.

Podivjani ločenci / ločenke si za svoje poslanstvo vzamejo uničiti vsakršn odnos do drugega starša, ga dejansko eliminirati. Sostarševstvo je nemogoče.

Kaj stoji za stavkom, ki ga otrok ponavlja: “Nočem k očetu.” “Nočem biti z očetom.” “Nočem k mami.” “Nočem biti z mamo.”

Za temi stavki je prikrito zadovoljstvo in nagrajevanje otroka s strani starša, ki odtujuje. In ti stavki niso nič drugega kot rezultat subtilne manipulacije otrokovih čustev s strani odtujevalca. Ker otrok naravno potrebuje in si želi OBA starša. Ko pa se nezdravo naveže v pakt s staršem odtujevalcem in opazuje, kako starš odtujevalec ravna z drugim staršem, dejansko prevzame obnašanja odtujevalca. Tudi besednjak tega otroka, kako govori o drugem staršu, ni besednjak otroka, ampak je besednjak odtujevalca. Otrok sam od sebe ne govori takih besed. Od nekod se uči.

Razmerje med podivjanimi ločenkami in podivjanimi ločenci, ki odtujejo je nekje 78% ženske in 22% moški. Ko so odtujevalci moški, so ti še hujši od žensk.

Gre za narcisistčne osebnosti, z lastnostmi narcisistične osebnostne motnje. Servilno prijazni do vseh drugih, do očeta / matere svojih otrok pa neverjetna zloba in privoščljivost.

Očetov ki odtujujejo otroka je 2%.

Mater, ki odtujujejo otroka je 98%.

Ker je očetov ki odtujujejo troka materam zanemarljivo malo vas prosim, da govorimo samo o materah, ki odtujujejo očeta in otroke.

Jagodinka Simonovič zavajaš in lažeš.
Dejansko je več kot 95 % staršev ki odtujujejo žensk in ko odtujujejo so veliko hujše kot moški. Tudi podivjanih ločenk je več kot 90 % ženskega spola.
Ne poskušaj spreminjati dejstev in relativizirati ogabnosti, ki jih počnejo ločene matere.
Podivjane ločenke, ki odtujujejo otroke in očete so najhujše možne kriminalke, saj uničujejo LASTNE otroke!

To je tudi eden od razlogov, da moški ne želijo biti z ločenimi ženskami, v 90% so te neprilagojene, s psihičnimi težavami ali drugače neprimerene za bivanje v paru.

https://www.facebook.com/brainwashingchildren/
Anketa z dne 02. december 2018 ·

Most alienating is done by:

22%
Narcissistic fathers
78%
Narcissistic mothers

Samo v Angliji je bilo v letu 2018 kar 695.000 moških bilo žrtev družinskega nasilja!!!!

V Sloveniji pa še naprej govorimo samo o ženskah, ženskah, ženskah, ženskah, ženskah, ženskah, ženskah.
In diskriminiramo, diskriminiramo, diskriminiramo, diskriminiramo, diskriminiramo.

Slovenija in Slovenska društva so še vedno v prejšnjem stoletju, nazadnjaška in zakompleksana kot je bila 500 let prej invizicija.
Mirovni inštitut je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

Ženska svetovalnica je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

SOS telefon za ženske je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

Društvo za nenasilno komunikacijo je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

https://twitter.com/i/status/1103550849895227392

Jagodinka Simonović lažeš in zavajaš.
Ker v Sloveniji v več kot 95 odstotkih otroka dodelijo materi je pri nas odtujevanje v 98 % s strani Narcisistične matere.
V Iranu, ki ima podobno spolno diskriminatorno prakso, kot Slovenija, le, da v Iranu otroke dodeljujejo moškim.
Številke, ki si jih navedla pa so verjetno za skandinavske države, kjer obstaja sostarševstvo (50:50).
Tam pa matere odtujujejo samo v več kot 3/4 primerov.

New Report

Close