Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa kaj lahko ješ pri atkinsonovi dieti in kaj ne?

kaj lahko ješ pri atkinsonovi dieti in kaj ne?

Glede na to, da vsi strokovnjaki za prehrano svetujejo dnevni vnos beljakovin 15% do 20%… meni ne diši preveč ok tale dieta. Iz 20% na 80% – 90% beljakovin? Telo vendar potrebuje OH, še posebej, če se ukvarjaš z vzdržljivostnimi športi. In to celo od 50% do 70% OH!

Za zdravo hujšanje vzorec ostaja isti, le količine je potrebno zmanjšati. Razmerje med OH, B in M mora ostati enako.

Mene sicer A+M ni prepričala v neki drugi stvari: pravi, da je shujšala 50 kg v 8-ih mesecih. OK. Je prišla na idealno težo. Tudi OK. Ni športala in je jedla tudi ponoči? Ne kupim. Da pa nima težav s povešeno kožo, tega ji pa ne verjamem, razen, če se srečava v živo in mi dokaže 🙂 Samo spomnite se, koliko punc je v letu shujašalo od 30 do 140 kg (pa so tudi gibale!) in kako so tarnale, da jim koža visi in kako naj se je rešijo.
Jaz sem v letu in pol shujšala samo polovico kilogramov od A+M (25 kg v dvakrat več časa kot ona), torej sem hujšala 4x počasneje, redno tekla, delala vaje za moč, dvigovala uteži in ubežala viseči koži. Da pa ona nima težav s tem – ne verjamem.

Internetni škrat: shujšale so med 30 in 40 kg.

Anina – eh… Saj jaz ne potrebujem komu kaj doazovati al pa ga prepričevati… Jaz sama vem kako je pri meni. Če pa misliš, da ni res pa sama poskusi pa boš videla.

Ja Anina, tebi je pa res za verjeti, četudi ne pokažeš v živo:-))

Jaz sem v 2,5 meeca shujšala /bolezen, ne namerno/ 11 kg, ampak mi malo visi. Koliko bi šele, če se ne bi mazala z afroditino kremo, prakticirala toplo-mrzlo vodo, bi mi pa viselo ohoho!

In nenazadje, gledati tuje TV postaje o hujšanju, mi je mimo, ker živim v Evropi, pisana mi je evropska hrana.

P.S. Vse bolj se mi dozdeva, da imamo več kolajn iz zadnjih OI, kot pa ljudi, ki bi shujšali po dieti, ki reklamira AM!
:-))))))))))))))))))

Morski galeb – malo se ti narobe dozdeva. Tuje televizijske postaje so tudi nemške, italijanske. A to niso Evropske? Ne vem… Meni se dozdeva, da tebi geografija in splošna razgledanost manjkata…Ne poznaš nekoga zato ne moreš govoriti kaj je res in kaj ne… Zato imej ti svojo dieto in prepričanje jaz imam pa svojega. Če pa tebi kaj dol visi je pa tvoj problem… Mogoče si pa ena 50 letna bicika. Mi smo pa še mladi in je tudi tonus kože, mišic drugačen. Tk da… Ne bom se več s tabo ukvarjala. Piši kar hočeš. Itak pa nisi ti nek Bog, da bi se mu jaz mogla zagovarjati. Vem kako je pri meni… Če bi pa pri tebi bilo drugače bi pač bilo. Nismo si vsi enaki.

Za v živo pravim: nikoli ne reci nikoli!
Sicer pa so moji posti na tem forumu prisotni dve leti, iz njih se bere, da sem si nabrala veliko izkušenj in pozitivne naravnanosti. Mislim, da sem dokaj verodostojna 🙂

ne morem se ugriznit v jezik čeprav bi se mogla….. pa se bom vseeno in bom napisalo samo to A+M kot je napisal dracon javi se čez osem mesecev pa takrat poročaj rezultat…. če ti uspe obdržat težo po tej dieti svaka ti čast…. ti lahko tudi jaz iz prve roke povem da je to kratkotrajna dieta…
aja in glej ga zlomka lih tisto beležko si vstran vrgla v katero si si kg zapisovala….. hmmmmmm…

ne bom več komentirala… 🙂

iNiKa – ti bom na lep način odgovorila… Jaz to novo težo vzdržujem že več kot 1 leto. Tako, da vem kaj delam in kako je… Aja! Jaz pa svoje stanovanje tudi čistim ( ne vem kako je pri tebi ) in mislim, da je čisto normalno, da sem tisto beležko vstran vrgla po 1 letu. Halo… Pa prosim naredi mi uslugo in se ne javlaj in ne kometiraj te diete, če je nisi poskusila in NE Veš kako je. Aja! Pa po tvojih kometarjih sodim, da nimaš 100 pik v glavi pa tudi, če nosiš pikčasto pidžamo…

sploh ne bom komentirala…. kdo pa je reko, da nisem probala te diete? preberi še enkrat moj prejšnji post… no da ti pomagam… napisala sem da ti lahko iz prve roke povem, da je dieta kratkoročna… samo sem jo sprobala in težo vzdrževala 2 leti in pol a potm dobila kr mal več kg nazaj kot jih izgubila…

o tem koliko pik ima kdo v glavi pa s tabo ne mislim razpravljat… raje svoje komentarje prebiraj in se zamisli

iNiKa – ljudje smo si različni… Lahko, da si se ti zredila nazaj ni pa nujno, da se bodo vsi… Nekateri bomo imeli še naprej dobro disciplino, ker smo se kr namučili in imeli veliko odrekanj med dieto. Glede komentarjev je pa tako, da bi se mogla ti tudi zamisliti…

A + M nikoli te nisem žalila… sem ti tudi napisala da če boš obdržala težo svaka ti čast…

povedala sem svojo izkušnjo in tudi izkušnje parih mojih kolegic so bile vse skoraj enake… vse so dobile kg nazaj… upam da jih ti ne boš…

iNiKa – oprosti, če sem te užalila. Pač najbolj me je motilo to, ko sem imela občutek, da me hočete prepričati v nekaj kar ni res. Pač, da me hočete prepričati v to, da nisem shujšala in, da se lažem.Ne vem kaj bi imela od tega, če bi se lagala…

A + M nikoli te nebi v nekaj prepričevala… svaka ti čast če ti je to uspelo… meni na žalost ni 🙂 upam da obdržiš kilograme…

iNiKa – hvala, hvala… Tudi jaz upam, da ti bo sedaj uspelo in boš srečna suhica…

Internetni škrat: shujšale so med 30 in 40 kg.[/quote]

jaz sem par let nazaj tud shujšala v 3 mesecih 25 kg, pa mi koža absolutno ni visela.

tanja32 – držim pesti, da ti bo uspelo! Pa poročaj koliko boš shujšala in kakšno je počutje…

DA ŠE JAZ POROČAM.Tudi jaz sem konec maja začela čitat o tej atkinsovi dieti in me je motilo edino to da ne semš jesti sadja, ker ga obožujem.
Pa sem z junijem začela, iz prehrane sem vrgla stran kruh, krompir, testenine, riž.Tega nisem jedla, cel junij, julij in avgust.Jedal pa sem veliko sadja zelenjave, kak jogurt, kavo z mlekom, vse vrste mesa (tudi pohano), zelenjavo pečeno, kuhano, v solati, vse vrste klobas in sir.Najprej sem mislila kako bo to hecno če bom hotel jesti salamo in sir pa brez kruha.Pa enostavno mi tak paše, si anrežem malo salame, sirčka zraven pa kakšen namaz, pa bučke, kumare, paradaižnik.
In sem shujšala v treh mesecih iz 72 kg na 58 kg.
Glava ki me je pred dieto bolela vsak dan, me je čisto nehala, zdaj sploh ne vem več kaj je glavobol.Bolje sem se počutim, več enrgije imam, boljše volje sem ker mi oblačila zdaj bolje pristajajo in nosim konf.št.36 ki je nisem nosila od srednje šole (stara pa sem 32 let in imam dva otroka).Še to Prva dva meseca nisem jedla nobene sladkarije, potem pa sem si privoščila tudi kakšen kos čokolade, kakšno tortico, sladolet (vsaj 1x na teden), pa tudi 1x na teden sem si dala nagradni dan in to ponavadi čez vikend in sem si z velikim veseljem privoščila doma narejen hamburger z pleskavico, ali domačo pizzo z vsem kar paše, ali pečen krompir.
Zdaj 4.mesec jem tudi kuhan krompir (ampak ne poln krožnik pač pa manjšo porcijo), pa tudi riž in testenine jem (pazim da ne kombiniram z mesom) včasih pa tudi z mesom, ampak vse v normalnih manjših količinah.Edino moram priznat da mi pa kruh ne paše in ga pač ne jem.
Gibanja nekega nisem imela ker ni bilo časa za aktivnosti-razen seks, pospravljanje po hiši, kuhanje, likanje, tekanje za otroci…
Skratka če bi se slabo počutila bi takoj prenehala, ampak jaz sem se po mojem prirejenem atkinsu počutila velikooo bolje kot prej.

Bravo! Tudi jaz jem po Atkinsu že 14 dni in se počutim fajn, polna energije in nič utrujena ter zaspana kot ponavadi. Tehtala se še nisem, ampak so pa že manjši šlavfi okol trebuha.
Kako je tebi teža padala na začetku, pa koliko kg preveč si imela?

NATALIJA – bravo! Samo bi še hitreje shujšala, če bi se res držala atkinsonove diete.

atk. – daj, daj… Stehtaj se, da vidimo koliko si shujšala. Pa piši kaj!

New Report

Close