Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Je to stalna praksa v domovih za ostarele?

Je to stalna praksa v domovih za ostarele?


Ne mi govorit, sem sin, ki ima zelo, zelo slabe izkušnje!!!Tako grde, da zaenkrat o njih sploh še ne morem govoriti!!!

Ste morda pomislile da jih je morda le premalo na oddelkih,in da enostavno ne zmorejo vsega dela?Postavite se malo v njihovo kožo,kako lahko tako malo osebja vse paciente-starostnike poneguje,nahrani,razdeli jim terapijo,aja,pa še ven na zrak da jih peljejo!Krivo je vodstvo in ne negovalno osebje,žal.

Take stvari je najbolje razčistit v DSO-ju. Razčistit pa je nujno. Ne čakajte,da se samo uredi,ker se ne. Najbolje se je posvetovati z glavno medicinsko sestro,vsaj v našem domu je tako. Iz pogovora hitro ugotoviš ali /hvatajo krivine/ ali pa je tako res boljše za svojca.Večkrat si na obisku, boljša je kontrola, pa še osebje vidi, da ti ni vseeno zanj, ker ti res ni.

Na božič tudi jaz dobim mojo dementno mamo v pajacku ob 18,15 in za ograjco v postelji. Moj božič je bil zato precej trpek. Seveda sem hodila v kontrole čez cele praznike, pa se je zgodilo enako samo še na novoletni večer. Ko pretehtaš vse skupaj- zaradi dveh dni se ne podere svet,ostane še vedno 362 normalnih dni. Mama pa itak ne ve ali je petek ali svetek, vesela je vsakega od nas.

Dilem ali dom ali doma pri nas ni nikoli bilo zato, ker je mama družabni tip človeka. Pa ne govorite, da je dementni lahko sam doma,ker ne more biti. Dementen in pokreten je nevarna kombinacija. Nameni se na obisk pa se izgubi, pogreje si kosilo pa po nesreči zakuri kuhinjo, naša je kar naprej hodila k zdravniku ob koncu ordinacije pa me sestra pokliče,da jo pridem iskat. Po dopoldanski ordinaciji sem morala predčasno iz službe in jo peljat domov.Jasno, dolgčas ji je bilo sami v celi hiši. Sedaj ima družbo, ko v jedilnici sreča svojo cimro se obe razveselita,ker se spet srečata-itak sta obe pozabili,da sta v isti sobi. Včasih jih dobim ko si izrekajo sožalje ob smrti mame in ata- jasno pozabili so da sta ata in mama že dolgo pokojna. Ko zagleda mene,svojo hči,mi pa pravi da ni prav ker je nisem peljala na pogreb. Spet drugič jih dobim v dnevnem prostoru ko sestavljajo abecedo pa ugotavljajo kako zamotana reč je to. Malo telovadijo,se pogovarjajo.Torej so med sebi enakimi. Dom ni slaba stvar, samo na obiske moraš redno hoditi.

Tipični slovenci in slovenke. Veste da je nekaj narobe pa ste čisto tiho. Pišite medijem, pišite primernim institucijam. To je nezaslišano kaj se gredo. Glede na denar ki ga dobijo je oskrba zanič, pa še jamrajo da so v minusu. Najlažje je jamrat in govorit okol kaj je narobe. Da bi kej spremenili pa ne. Lahko napišete anonimko. Vse se da

to kar ene tu pišete je prav smešno. “Date” jih v dom?? nič jih je dajo ampak, mastno plačajo usluge za njih. V hotelih se zaposleni po kolenih plazijo pred gosti?? zakaj že? Tudi te stare ljudi v domu bi mogli isto obravnavat.

Glede zdravil pa kar neki nakladate.To,kar vam govorijo starci,ko ste pri njih na obisku je polovica resnice.Oni bi vedno neki-takoj. Jaz jih gledam v zdravstvenem domu.Nimajo časa počakat ampak v 15 min. 3x trka na vrata…..oni bi takoj,ne morejo počakat,aja še niso na vrsti…..

vglavnem nisem na nobeni strani ,ampak eni ste za prijavit,ker blatite ljudi,ki 8 ur letajo po oddelku in strežejo starčke,ki pozabijo,da so zvonili pred 2 minutami.

Avtorica tega posta sprašuje ali je v vseh domovih tako. Nekje je boljše, nekje slabše, tako kot po vseh službah. Primerjala bo naše izkušnje s svojimi in ukrepala, če bo potrebno. Vsaj mislim, da je bil to namen tega posta.

Ja zato so pa v domu ker pozabijo da so že zvonili, pozabijo da so že jedli . V domu so zato,ker so dementni in ker moramo mi otroci teh starostnikov hoditi v službo, da prilezemo do svoje pokojnine in tudi zato, da plačujemo prispevke,katere bomo koristili na starost. Starostniki so prej prispevali,sedaj pa koristijo- isto bo z nami.

Glede cene za dementne- 950e iz žepa + 450e iz zdravstva= 1.400e . Za ta denar pričakujem kolikor toliko dostojno skrb za mojo mamo.

Delovni čas- marsikdo bi bil vesel 8 urnega delavnika. Marsikdo bi bil tudi vesel redne plače. Pa četudi ti 5x pozvoni in četudi se 5x polula. Če ti je pod častjo prenašati zvonjenje, zamenjaj službo. Dvomim,da obstaja v Sloveniji služba,kjer ti plačo pošljejo na dom. Zaslužiti jo je treba na ta ali oni način.

Če ste na delovnem mestu negovalke v DSO pač prenašaš zvonjenje in umivaš pokakane ritke. Ne stresajte jeze zaradi prenizke plače in premalo osebja na forumih. Usmerite jo na direktorja DSO-on je pravi naslov, ne mi uporabniki. Mi uporabniki pričakujemo, da se za 1.400e dostojno ravna z našimi svojci.

PREOBRENJENOST, POMANKANJE,SLABA PLAČA NEGOVALNEGA KADRA IN OSTALE TEŽAVE ZAPOSLEIH, NE BI SMELI NITI SLUČAJNO OBČUTITI VAROVANCI,KI SAMI OZ.JIM SVOJCI DOPLAČUJEJO NEGO ,KI JE MESEČNO TUDI DVE PLAČI ALI TRI POKOJNINE.BOLJ JE STAROSTNIK NEMOČEN MANJ DOBI, OZ N E DOBI NITI TEGA KAR PLAČA.TO NAJ REŠUJEJO DOMOVI SAMI Z DRŽAVO.POZAM OBE PLATI,VSAKA ČAST SRČNIM DELAVCEM.DOMOVI SO ZA STAROSTNIKE,KI JIH PLAČAJO NE ZA JAMRANJE NEZADOVOLJNIH ZAPOSLENIH.LINA

Enako se je zgodilo pri nas vedar z razliko ze od prihoda v do 1 dan prejela v terapijo ter po operaciji ter po kenoterapijah ter po tem ko ni bila vec zmozna biti budna sele opazil da jih prejema cca 500 terapij in zahteval seznam zdravil ki jih prejem seveda jih nisem dobil in sem od hospica pooblascenca uspel da so koncno pokazali ta zdravila . sedaj bom pa vpletel vse institucije naj preverijo dom lipa store!
kako ste pa vi resili situacijo?

New Report

Close