Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Je to stalna praksa v domovih za ostarele?

Je to stalna praksa v domovih za ostarele?

glej, odvisno od tega, za kakšna zdravila gre. Pri nekaterih zdravilih najbrž ni potrebno pacienta pregledati vsak mesec, da mu potem predpiše ta zdravila za naprej. Tukaj se globoko spuščaš v strokovnost zdravnika, ki po tvoje zdravil ne bi smel predpisovati. Če dvomiš v pravilnost njegove sodbe, se obrni nanj (saj praviš, da boste v kratkem imeli sestanek, torej tam vprašaj, kako in kaj), kaj naj bi ti tukaj monovci odgovorili??’ sploh glede na to, da je splošen intelektualni nivo tukaj dokaj nizek? Vidiš, da jih večina celo meni, da jim kar v domu dajejo zdravila, da bi imeli mir pred njimi, kaj torej od njih pričakuješ, da ti bodo rekli? večina, ki jih ima svojca v domu, sploh ne ve, kakšno diagnozo ima ta svojec, potem pa pametujejo tukaj, kako se jim zdi, da zdravila niso v redu. Daj no, lepo te prosim! Na tistem sestanku vprašaj, kako in kaj, zakaj in kakšna zdravila ji predpisujejo in razčisti stvari. Tukaj boš slišala samo en kup stereotipov in bedarij večinoma od ljudi, ki ali sploh nimajo svojcev v domovih ali pa jih pridejo pogledat enkrat na dva meseca, potem pa pametujejo, kako “čudni” so se jim zdeli in da je to gotovo od preveč napačno predpisanih zdravil. Pajade!

Mislim, da sem jasno citirala, na kaj in komu odgovarjam. O zlorabah z zdravili ne govorim, ker zadeve ne poznam tako dobro. Moje osebno mnenje glede tega pa je, da mora zdravnik predpisati določeno zdravilo in ga ne morejo starostniku kar dajati medicinske sestre, “da bi imeli mir pred njim”. Vsak, ki zdravila dobiva, jih po vsej verjetnosti dobiva predpisana od zdravnika. Ali pa misliš, da jih dajejo kar prosto po Prešernu?[/quote]

Ammmm – ja. Še nikoli slišala? Začne se pa že s predpisovanjem antibiotikov otrokom. Ne verjameš? Verjetno nas ima kar nekaj staršev tukaj gor izkušnje s tem.
Ja, zdravila predpisujej kot bonbončke, žal. Malo poguglaj.

Tukaj je samo nekaj na splošno za uvod:

http://www.medenosrce.net/pogled.asp?ID=916%5B/quote%5D

A ti znaš brat? Pravim samo, da kdorkoli pač, otrok, starostnik…., dobi zdravilo predpisano OD ZDRAVNIKA. In da ne gre za to, da bi kar sestre določale, katero zdravilo je za bolnika primerno. ZDRAVNIK ga predpiše, ali pomirjevalo za starostnika ali pa antibiotik za otroka. Če pa menite, da zdravnik napačno predpisuje in ne opravlja pravilno svojega dela, PA SE PRITOŽITE!!! Saj lahko zdravnika, ki po vaše predpisuje napačna zdravila PRIJAVITE!

Jaz govorim samo o tem, da ne more kar sestra ali kdor si že bodi predpisati starostniku v domu neka zdravila. TO VEDNO OPRAVI ZDRAVNIK! BO ZDAJ ŠLO?

Oprosti, če sem te vrgla s tira in me zato obtožuješ, da se mi ne da za ostarele starše skrbeti. Moram ti povedati, da so mi starši umrli žal že zelo mladi, ko sem imela 21 let, tako, da sedaj nimam teh skrbi. Če bi bili pa živi, bi pa sigurno poskrbela zanje na način, ki bi bil najboljši zanje in to nikakor ne v domu.

Moram pa reči, da imaš izbrano izrazoslovje, vsa čast. Srečni starci, ki skrbiš zanje.

Sorry, delo medicinskih sester je, da primerno, beri človeško skrbijo za ostarele ljudi. To je njihova profesionalna dolžnost! Zaradi ljudi, ki so v teh domovih imajo službo!

Ali pa dajmo za primerjavo: dajmo učiteljem možnost, da delajo tako z vašimi otroci: naj imajo na zalogi apaurine, helexe, pa če ker ne bo priden, pa jim ga bomo dali. Pa še eno sobo bomo imeli, kjer bodo lahko spali v postleji ta čas. Pa cel čas bo izoliran, pa nihče se ne bo pogovarjal z njim. A v šoli, pa ne sme biti tako?! A dejte, dejte …

Sramota, da se bolj ne skrbi za ostarele ljudi in večina lenih, nemarnih, vzvišenih sester ima samo to srečo, da je kadra še vedno malo![/quote]

Pa saj to ni res, no. A si res tako zabita, da misliš, da je od sester v domu upokojencev odvisno, kakšna zdravila bo dobival bolnik, ali pa se samo zajebavaš, ker nimaš kaj počet?

Oprosti, če sem te vrgla s tira in me zato obtožuješ, da se mi ne da za ostarele starše skrbeti. Moram ti povedati, da so mi starši umrli žal že zelo mladi, ko sem imela 21 let, tako, da sedaj nimam teh skrbi. Če bi bili pa živi, bi pa sigurno poskrbela zanje na način, ki bi bil najboljši zanje in to nikakor ne v domu.

Moram pa reči, da imaš izbrano izrazoslovje, vsa čast. Srečni starci, ki skrbiš zanje.[/quote]

Ja, seveda, ko ni več kaj povedati v svoj bran, se pa krepke besede podčrtuje s krepkim tiskom.:)))

Briga me za to, koga imaš doma in koga ne in za koga lahko skrbiš oziroma ne moreš skrbet. Odgovarjala sem samo na tvoj post o tem, kako citiram: ” Nekateri pa hodijo v službo, pridejo domov po 17h in kako naj bo ostareli nemočen človek sam doma ves dan, brez nege, hrane, itd.” In na ta tvoj del sem odgovorila, da so to samo floskule nekoga, ki se mu ne ljubi skrbeti za starega človeka. Navedla sem tudi različne možnosti, kako narediti, da tudi ZAPOSLEN človek lahko skrbi za ostarelega svojca, ne govorim na pamet, ampak iz izkušenj. če imaš kaj v zvezi s tem pripomniti, izvoli, drugače pa Shut the fuck up. Zadnjih par besed lahko tudi odebeliš, če hočeš.:))

Ammmm – ja. Še nikoli slišala? Začne se pa že s predpisovanjem antibiotikov otrokom. Ne verjameš? Verjetno nas ima kar nekaj staršev tukaj gor izkušnje s tem.
Ja, zdravila predpisujej kot bonbončke, žal. Malo poguglaj.

Tukaj je samo nekaj na splošno za uvod:

http://www.medenosrce.net/pogled.asp?ID=916%5B/quote%5D

A ti znaš brat? Pravim samo, da kdorkoli pač, otrok, starostnik…., dobi zdravilo predpisano OD ZDRAVNIKA. In da ne gre za to, da bi kar sestre določale, katero zdravilo je za bolnika primerno. ZDRAVNIK ga predpiše, ali pomirjevalo za starostnika ali pa antibiotik za otroka. Če pa menite, da zdravnik napačno predpisuje in ne opravlja pravilno svojega dela, PA SE PRITOŽITE!!! Saj lahko zdravnika, ki po vaše predpisuje napačna zdravila PRIJAVITE!

Jaz govorim samo o tem, da ne more kar sestra ali kdor si že bodi predpisati starostniku v domu neka zdravila. TO VEDNO OPRAVI ZDRAVNIK! BO ZDAJ ŠLO?[/quote]

Odpri oči, beri, izobrazi se. Zloraba zdravil – oziroma pretirano predpisovanje – v sodobnem svetu je problem svetovnih razsežnosti. Ampak vidim, da si ti ena v taboru tistih, ki slepo zaupajo zdravnikom, verjamejo v njihovo nezmotljivost in v to, da imajo gospod doktor vedno prav. Nimajo. In na srečo imamo z internetom odlično orodje, da si lahko tudi sami odpiramo oči in pravzaprav aktivno sodelujemo pri svojem zdravljenju. No, kdor to želi, seveda.

Mislim, da sem jasno citirala, na kaj in komu odgovarjam. O zlorabah z zdravili ne govorim, ker zadeve ne poznam tako dobro. Moje osebno mnenje glede tega pa je, da mora zdravnik predpisati določeno zdravilo in ga ne morejo starostniku kar dajati medicinske sestre, “da bi imeli mir pred njim”. Vsak, ki zdravila dobiva, jih po vsej verjetnosti dobiva predpisana od zdravnika. Ali pa misliš, da jih dajejo kar prosto po Prešernu?[/quote]

Ja, zdravila so predpisana od zdravnika, ampak zdravnik starostnika že ne vem koliko časa tudi od daleč ni pogledal. Sumim, da zdravnik piše recepte glede na poročanje med. sester, to pa dvomim, da je čisto po pravilih.

O razlogih, zakaj za babico ne skrbimo sami doma, pa tukaj ne mislim razpravljati, ker nima nobene veze s temo.

Še za Jalur: na forumu sprašujem čisto iz radovednosti, kako je drugod. Zdi se mi pa, da ne rabim biti psihiater ali zdravnik, da bi vedela, da je z babičinim podstrešjem vse v redu. Ima stvari pri svojih letih bolje pošlihtane in popredalčkane kot marsikdo, ki je pol mlajši od nje.

Metulka, registrirana pa žal nisem, tako da če je še kakšna druga možnost?[/quote]

Ja, da se registriraš, na primer. Ali pa pustiš kak mail.

Odpri oči, beri, izobrazi se. Zloraba zdravil – oziroma pretirano predpisovanje – v sodobnem svetu je problem svetovnih razsežnosti. Ampak vidim, da si ti ena v taboru tistih, ki slepo zaupajo zdravnikom, verjamejo v njihovo nezmotljivost in v to, da imajo gospod doktor vedno prav. Nimajo. In na srečo imamo z internetom odlično orodje, da si lahko tudi sami odpiramo oči in pravzaprav aktivno sodelujemo pri svojem zdravljenju. No, kdor to želi, seveda.[/quote]

Str. 34

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/samec-anamarija.pdf

Izrecno omenja medicinske sestre.
In podobnih navedb je kar nekaj, če se ti da poguglati.

Sorry, delo medicinskih sester je, da primerno, beri človeško skrbijo za ostarele ljudi. To je njihova profesionalna dolžnost! Zaradi ljudi, ki so v teh domovih imajo službo!

Ali pa dajmo za primerjavo: dajmo učiteljem možnost, da delajo tako z vašimi otroci: naj imajo na zalogi apaurine, helexe, pa če ker ne bo priden, pa jim ga bomo dali. Pa še eno sobo bomo imeli, kjer bodo lahko spali v postleji ta čas. Pa cel čas bo izoliran, pa nihče se ne bo pogovarjal z njim. A v šoli, pa ne sme biti tako?! A dejte, dejte …

Sramota, da se bolj ne skrbi za ostarele ljudi in večina lenih, nemarnih, vzvišenih sester ima samo to srečo, da je kadra še vedno malo![/quote]

Pa saj to ni res, no. A si res tako zabita, da misliš, da je od sester v domu upokojencev odvisno, kakšna zdravila bo dobival bolnik, ali pa se samo zajebavaš, ker nimaš kaj počet?[/quote]

A si ti tako zelo zabita in tupa, da ne veš, da sestre posredujejo mnenje o stanju oskrbovancev? Ha, sem dregnila v osje gnezdbo, a? Sorry, draga quebeck, imam medicinsko sestro iz doma pred nosom.

Pa kakšno mnenje, no? O čem govoriš? Da s svojim mnenjem sestra pove, da naj pacientu predpiše še več tega in tega zdravila, ker bi rada imela mir????? Sem medicinska sestra v domu upokojencev in tudi jaz ne vem, o čem govoriš. A sem tudi jaz zabita in tupa ali pa ti kar nekaj na pamet natolcuješ? Če že kaj, zdravnik vpraša medicinsko sestro, ki je v tesnem stiku s pacientom, ki je dementen ali pa drugače ne more sam izraziti mnenja, kako kaj napreduje ta in ta bolnik. Vendar nikoli v zvezi s tem, ali naj predpiše določena zdravila ali namesto pregleda. Pregled opravi tako, kot ga mora in zdravila predpiše po lastni presoji. Če pa rabi informacije o stanju pacienta,ki sam ni sposoben tega povedati, pa je to čisto nekaj drugega. Informacija zgleda tako, da poveš, kako pacient sodeluje, ali je aktiven, ali ima bolečine itd. Pač nekdo mora povedati, kako je z njim čez ves dan, če že sam ne more!!! Saj lahko to informacijo daste tudi sorodniki, če svojca redno obiskujete, ne bo imel nihče nič proti.

To, kako sestre vaše svojce naravnost omamljamo in zastrupljamo, pa.. … nimam besed, res ne.

Ampak ti imaš pa res težavo z razumevanjem. a ni ženska že ne vem kolikokrat povdarila kaj hoče povedat?:)) a kje piše, da verjame zdravniški presoji? celo o pritožbah govori. Pravi samo to, da ne more medicinska sestra, vsaj pri nas, predpisovati zdravil. Tega ne sme po zakonu! Daj se ti izobrazi malo, da ne boš lapala tja v en dan. Če pa kakšna sestra to počne, pa deluje v nasprotju z zakonom in jo je treba prijaviti ,ker gre za kaznivo dejanje. česa ne štekaš, res?

Tudi sama sem delala v domu starostnikov. Moram reči da kar lapate, kot vsi slovenci dejmo kritizirat. Sploh pa, če vam je tako hudo za vaše starejše, raje prebijte čas ko ste tle da kritizirate na monu, v nedeljo – z njimi. Če jih že imate tako radi. In ni res, da se jih kar fila s tabletami, one pa kofektajo. Za kafe – ki ga, če ga spiješ – kaj hitro morš pohitet, da vse narediš. Res ste katastrofalni ljudje in še vedno mislim da jim je bolje v domu, kot bi jim bilo pri vas. Če bi bili tako bolni oz. nezavedni sami sebe, kot nekateri so. Gospa, ki ji je bilo za mamo, je vsak dan hodila k njej, ob času obrokov, ker je vedela da morda s tem komu lahko namenimo več časa, ona pa lepo počasi z mamo. In še nekaj, nikar ne mislite da se tiste ki sami ne morejo jesti, kar fila kot purane. Za vsakega si pač moreš vzeti čas. In niso ljudje ki tam delajo živali, ampak so tudi ljudje. Ženske imajo tudi svoje domove doma, kot ve.

Jaz bi se tudi postavila v bran zaposlenih v domovih.
Moja stara teta je bila čez 90, ko je šla v dom in je vendarle tam preživela še kar nekaj let, ki jih ne bi, če bi bilo tako hudo, kot tule opisujete.
Glede predpisovanja zdravil, je bilo pa tudi pri njej nekaj napak. Teta je imela namreč predpisanih kup zdravil, ki so navzkrižno zelo neposrečeno delovala in jih sploh ne bi smeli kombinirati. Po drugi strani, je morala pa zdravniku kar na debelo naložiti kako ne more spati. Zaradi tega se je pritoževala tudi nam, pa čeprav je, ko je bila pri nas več tednov na obisku, non stop dremala in to v okoliščinah (hrupu) ki naj ne bi bile združljive s spanjem. Večkrat, ko se je prebudila iz takega spanja, je trdila, da ni spala, čeprav je minuto prej še smrčala…. In če takemu potem zdravnik še verjame, hitro pride do neustrezne rabe zdravil. Sicer pa se je to dogajalo, ko še ni bila v domu. Ko pa je tam bivala, je bilo pa več cvetk z njene strani, ki naj bi očrnili dom…. Zgleda da se starostniki z leti tudi oddaljujejo od resnice…

Se strinjam. Meni se zdi, da je za dobršno mero kritik na račun domov krivo nerazumevanje in nepoznavanje značilnosti, ki pridejo s starostjo. Potem je pa za vse spremembe in probleme krivo osebje v domu, čeprav bi do večine pojavov prišlo tudi v domači oskrbi.

Pa kakšno mnenje, no? O čem govoriš? Da s svojim mnenjem sestra pove, da naj pacientu predpiše še več tega in tega zdravila, ker bi rada imela mir????? Sem medicinska sestra v domu upokojencev in tudi jaz ne vem, o čem govoriš. A sem tudi jaz zabita in tupa ali pa ti kar nekaj na pamet natolcuješ? Če že kaj, zdravnik vpraša medicinsko sestro, ki je v tesnem stiku s pacientom, ki je dementen ali pa drugače ne more sam izraziti mnenja, kako kaj napreduje ta in ta bolnik. Vendar nikoli v zvezi s tem, ali naj predpiše določena zdravila ali namesto pregleda. Pregled opravi tako, kot ga mora in zdravila predpiše po lastni presoji. Če pa rabi informacije o stanju pacienta,ki sam ni sposoben tega povedati, pa je to čisto nekaj drugega. Informacija zgleda tako, da poveš, kako pacient sodeluje, ali je aktiven, ali ima bolečine itd. Pač nekdo mora povedati, kako je z njim čez ves dan, če že sam ne more!!! Saj lahko to informacijo daste tudi sorodniki, če svojca redno obiskujete, ne bo imel nihče nič proti.

To, kako sestre vaše svojce naravnost omamljamo in zastrupljamo, pa.. … nimam besed, res ne.[/quote]

O tem, da ko zdravnik pregleduje osrbovance, da tudi sestro vprašajo kakšno stvar.
O tem govorim. Seveda ne reče, da bi rade mir, si pa predstavljam kaj in kako reče. Ne se delat neumne!

Pa kakšno mnenje, no? O čem govoriš? Da s svojim mnenjem sestra pove, da naj pacientu predpiše še več tega in tega zdravila, ker bi rada imela mir????? Sem medicinska sestra v domu upokojencev in tudi jaz ne vem, o čem govoriš. A sem tudi jaz zabita in tupa ali pa ti kar nekaj na pamet natolcuješ? Če že kaj, zdravnik vpraša medicinsko sestro, ki je v tesnem stiku s pacientom, ki je dementen ali pa drugače ne more sam izraziti mnenja, kako kaj napreduje ta in ta bolnik. Vendar nikoli v zvezi s tem, ali naj predpiše določena zdravila ali namesto pregleda. Pregled opravi tako, kot ga mora in zdravila predpiše po lastni presoji. Če pa rabi informacije o stanju pacienta,ki sam ni sposoben tega povedati, pa je to čisto nekaj drugega. Informacija zgleda tako, da poveš, kako pacient sodeluje, ali je aktiven, ali ima bolečine itd. Pač nekdo mora povedati, kako je z njim čez ves dan, če že sam ne more!!! Saj lahko to informacijo daste tudi sorodniki, če svojca redno obiskujete, ne bo imel nihče nič proti.

To, kako sestre vaše svojce naravnost omamljamo in zastrupljamo, pa.. … nimam besed, res ne.[/quote]

O tem, da ko zdravnik pregleduje osrbovance, da tudi sestro vprašajo kakšno stvar.
O tem govorim. Seveda ne reče, da bi rade mir, si pa predstavljam kaj in kako reče. Ne se delat neumne![/quote]
Mislim, samo predstavljaš si , kaj in kako reče…. In iz te “predstave” rata tule gor teorija zarote, kako med. sestre malodane strežejo po življenju ubogim oskrbovancem. Kako lahko tako zlonamerno brez nekih trdnih osnov kar blatite osebje?
Pa da ne bo pomote. Nisem zdravstvena delavka , niti nimam v sorodstvu nobenega medicinca, da bi se sedaj vlekla ali navijala zanje…. Ampak malo pa bodite realni, no.

če kermu kej ne paše naj vzamejo svojo mamo/očeta/babico/dedka/teto/prijatelja/znanca/od sestrinega moža bratovo babico in podobne namišljotine, ven iz doma in k sebi domov. kaj puščate v takšni oskrbi potem svoje najljubše če je tako hudo? jaz že nebi mirno gledala kako mi mamo filajo z 1001 tableto pa služba gor ali dol. vsi ste tako pametni da glava peče. ste lahko hvaležni da obstajajo takšne ustanove, ki sprejmejo ljudi za katere vi NOČETE skrbeti. če pa vam ne ustreza skrb in da se ne pogovarjajo z njimi in nevem kaj pojdite delati kot sestra bomo videli koliko dolgo boste še pametovali.

..sicer nisem zaposlena v domu,ampak v bolnišnici.Sem pa v času svojega študija spoznala dva zelo različna domova v Sloveniji.Strinjam se s predhodniki-kr neki lapate..in vsakega izmed vas pametnjakovičev bi dala za en teden-ma ne,en dan na delovno mesto sestre v domu.In da vidim,koliko kavice boste popili…pa se nasmejali;))in…obilo sreče pri “predpisovanju terapije”.
p.s.drugače pa zdravniki tudi pri nas vprašajo sestro kako so bolniki in jim brez vednosti svojcev (še čudno da jih ni kdo tožil)predpišejo zdravila-tudi pomirjevala-in bog nam pomagaj-tudi privežemo še koga.

Naša babi je v domu po možganski kapi in je glede na njeno stanje to bila najboljša rešitev. Vse tiste tako skrbne, ki o oskrbi v domovih vse vedo so: ali disciplinsko odpuščene iz domov, ker so slabo in grdo delale in se sedaj tukaj maščujejo in širijo neresnice ali zafrustrirane babe, ki niti sebi in niti drugim ne privoščijo mirne starosti. V domovih v okviru svojih zmožnosti za starejše dobro skrbijo, pazijo nanje in tudi poskrbijo, da so zdravstveno oskrbljeni. In zakaj bi jih filali s tabletami. Tista, ki je začela tole polemiko je imela razlog, ali zgoraj naveden, ali pa senzacionalizem brez primere, ko bo lahko na podlagi odgovorov tule sestavila en dober članek za jokave trač cajtenge. Fuj in fej !

Se popolnoma strinjam… Pa ne samo to – ko so naši dedki in babice doma, jih marsikateri vnuk sploh ne povoha, ko pa gredo v dom in tam umre (se pač zgodi… leta so leta ali pa bolezen), so pa vsi na nogah kako bogi je bil njihov dedek, pa kako pogrešajo ubogo babico…
Lepo vas prosim… vsi tej so dvoličneži in komaj čakajo, da se nad nekom izživljajo, še posebej, če lahko še tožijo in kaj iztožijo…

http://vancka.moj-album.com/

New Report

Close