Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Javna tribuna: Ali veste koliko prihrankov imate pri Modri?

Javna tribuna: Ali veste koliko prihrankov imate pri Modri?

Spoštovani,

meni to plačuje služba. Lahko lih tako sam spreminjam sklade in kako? Lahko jaz sam še kaj doplačam na mesec?

Hvala za odgovor in lp,

Spoštovana, imate vi morda kakšen enostaven predlog, koliko na mesec se splača varčevat, če si star okoli 35? In kaj izbrat – zanima me vaš top hit, za kaj se najpogosteje ljudje odločajo – to bo potem najbrž tudi najboljša varianta 🙂 Lep pozdrav

Moj mož dela v javni upravi in nič ne ve, da bi bil vključen v kakšno dodatno pokojninsko zavarovanje pri Modri. Kako lahko to ugotovim? Kako “bogato” so dodatno zavarovani javni uslužbenci – je odvisno od plače?

Poleg varčevanja za dodatno pokojnino imamo trenutno za vse naše varčevalce na voljo še posebno ponudbo zavarovanja za primer nezgodne smrti (10.000€ zavarovalnega kritja za samo 5,43€/leto). Ponudbo lahko najdete na e.Modra.si.

Pri Modri lahko vsi, tudi tisti, ki pri nas še ne varčujete, sklenete zavarovanje pravne zaščite partnerske zavarovalnice ARAG, ki je eden izmed vodilnih ponudnikov zavarovanja pravne zaščite na svetu.

S sklenitvijo zavarovanja pravne zaščite se lahko zavarujete pred odvetniškimi in drugimi sodni stroški, ki posamezniku pogosto predstavljajo veliko finančno breme. V primeru potrebe po odvetniških storitvah vam bo zavarovalnica ARAG lahko priskrbela pravnega strokovnjaka, hkrati pa bo poskrbljeno tudi za vašo finančno varnost, saj riziko visokih odvetniških in sodnih stroškov namesto vas prevzame zavarovalnica. Več o ponudbi boste našli tukaj.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Če prav razumem je ta portal narejen tako, da lahko sproti spremljam, kako mi skladi delajo. In če nisem kaj zadovoljna, lahko kar na tem portalu sama spreminjam? Kako?

Ali si lahko nastavim v profilu na e.modra.si, da avtomatsko dobim obvestilo bodisi na sms bodisi na mail, v primeru pomembnih aktivnosti, povezanih z mojimi sredstvi?

Renta, ki se vam danes skozi informativni izračun prikaže na spletni strani Modre oz. na e.Modra.si je izračunana na način, da vam pokaže kakšno rento bi danes prejemali, če bi bili upokojeni in stari npr. 65 let in bi imeli privarčevanih toliko sredstev, kot bi jih v času varčevanja privarčevali do upokojitve.

Informativni izračun predstavlja grobo informacijo o predvideni višini dodatne pokojnine na podlagi določenih predpostavk. Hkrati informativni izračun ne upošteva rasti plač in premij.

Informativni izračun privarčevanih sredstev je narejen na predpostavki, da je letni donos v dinamičnem podskladu 6,7 %, v preudarnem podskladu 5,9 % in v zajamčenem podskladu 3,4 %, donosi na sredstva pa se pripisujejo mesečno.

Ker je obdobje varčevanja zelo dolgo (30, 40 let) in je v informativnem izračunu ogromno predpostavk, gre seveda zgolj za informativni izračun, saj je za 30 let v naprej težko z gotovostjo napovedati v se dejavnike, ki vplivajo na izračun. Daje pa vam okvirno informacijo o tem, kaj lahko pričakujete ob upokojitvi.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Če ste zaposleni v javnem sektorju, ste zagotovo vključeni v dodatno pokojninsko zavarovanje pri Modri. Poleg tega svojim zaposlenim vsak mesec plačujejo premijo v dodatno pokojninsko zavarovanje številna slovenska podjetja.

Ali varčujete pri Modri boste najhitreje preverili tukaj.

Podatkov vam po telefonu vsekakor ne smemo posredovati. Ravno s tem namenom smo razvili spletno storitev e.Modra.si, kjer lahko naši člani 24/7 pregledujejo svoja zavarovanja, plačane premije, stanje sredstev in ostale pomembnejše informacije, povezane z varčevanjem za pokojnino. Zato vljudno vabljeni, da se registirirate in preverita koliko že imate privarčevanega in kaj bo to za vas pomenilo, ko se boste upokojili.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Konec meseca januarja boste vsi naši varčevalci, ki še niste uporabniki e.Modra.si, na svoj stalni naslov prejeli dokument z informacijami o vplačanih premijah v 2020 in skupnem znesku privarčevanih sredstev. Na potrdilu boste poleg naštetih podatkov našli tudi podatke o doseženi donosnosti podskladov, podatek o morebitnih individualno vplačanih premij, ki so predmet davčne olajšave ter podatek o prenosih, če so bili le-ti v preteklem letu izvedeni.

Vse, ki so že uporabniki e.Modra.si bo obvestilo kot vsako leto čakalo na e.Modra.si pod zavihkom »Dokumenti«.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Seveda. Gre za ponudbo zavarovanja nezgodne smrti. Zavarovanje lahko naši varčevalci še vedno sklenete na e.Modra.si. Sklepalni obrazec boste našli pod rubriko “Sklepanje/urejanje zavarovanj”

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Prej sem dostopala s prejšnjim računalnikom, zdaj imam novega pa ne gre. Kaj lahko naredim, da mi pošljete novo kodo?

Seveda. Menjava podsklada, v katerem želite varčevati je vaša osebna odločitev, ki jo lahko 1x letno tudi spremenite in zamenjate podsklad. Edina omejitev pri tem je vaša starost, saj so podskladi s svojo naložbeno politiko prilagojeni določeni starostni skupini.

Tako lahko na primer v dinamičnem (najbolj tveganem) podskladu varčujete do svojega 50 leta starosti. V preudarnem podskladu, ki ima že nekoliko bolj umirjeno (manj tvegano) naložbeno politiko lahko varčujete do svojega 60 leta starosti. Starejši od 60 let pa lahko varčujejo le še v zajamčenem podskladu, ki je varen in so naložbe pretežno usmerjene v zagotavljanje varnosti sredstev (obveznice). Ob višji starosti se namreč bližamo upokojitvi in zato morajo biti sredstva, ki ste jih privarčevali za dodatno pokojnino na varnem, kljub temu, da so pričakovani donosi v zajamčenem podskladu ravno zaradi naložbene strukture najnižji.

Podsklad lahko zamenjate ali samo za tekočo premijo, ali pa med podskladi prenašate tudi že privarčevana sredstva. Na e.Modra.si boste za oddajo digitalnega obrazca potrebovali digitalno potrdilo, na voljo pa so vam tudi obrazci za tisk v docx obliki. Tam lahko spremljate tudi poslovanje podskladov, torej njihove donosnosti na mesečni, letni, zgodovinski ravni. Na podlagi tega se lahko potem tudi odločate za prenos sredstev v drugi podsklad.

Prav tako lahko na kolektivno polico pokojninskega zavarovanja začnete vplačevati tudi individualne premije. Individualne premije pa vam tudi znižujejo osnovo za odmero dohodnine. Koliko lahko na ta račun privarčujete pa si ravno tako lahko izračunate v e.Modra.si ali pa na spletni strani, in sicer tukaj.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Uporabnikom se zahvaljujemo za vsa vprašanja, ga. Mojci Trkman pa za izčrpne odgovore.

Uredništvo Med.Over.Net

Izjemno nehvaležno je svetovati na daljavo ob nepoznavanju vaših siceršnjih življenjskih okoliščin. Višina optimalne individualne premije je predvsem odvisna od vaših želja, vašega (želenega in trenutnega) življenjskega sloga in predvsem od vaših finančnih zmožnosti.

Ker vam vplačevanje individualne premije poleg varčevanja za prihodnost ponuja tudi davčno olajšavo (vplačana premija vam znižuje osnovo za odmero dohodnine), je morda smiselno z načrtovanjem začeti s tega vidika. Tukaj boste našli informativni izračun davčne olajšave, s pomočjo katerega lahko začnete razmišljati o primernosti višine varčevalnega zneska.

Kaj bi izbrana višina premije pomenila za vašo dodatno pokojnino, pa si lahko izračunate tukaj, s pomočo informativnega izračuna višine dodatne pokojnine.

Za pogovor in individualni nasvet pa so vam vedno na voljo tudi naši svetovalci. Pokličite na 080 23 45 ali pišite na [email protected]. Pomagali vam bodo, da boste sprejeli najboljšo odločitev zase.

Enoznačnega odgovora na to, kaj je trenutno najboljše oz. za kaj se ljudje v tem času odločajo torej ni. Vsak varčevalec je svoja oseba, s svojimi pričakovanji, željami in zmožnostmi.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Vsi zaposleni v javnem sektorju so vključeni v dodatno pokojninsko zavarovanje pri Modri, in sicer se vsa vplačila zbirajo v Krovnem pokojninskem skladu javnih uslužbencev. Premija dodatnega pokojninskega zavarovanja javnega uslužbenca je prikazana na plačilni listi zaposlenega.

Vsi podatki o prihrankih naše varčevalce čakajo na e.Modra.si, kjer lahko brez dodatne administracije poskrbijo tudi za vplačila individualnih premij oz. urejajo svoje varčevanje.

Višina premije za zaposlene v javnem sektorju je stvar dogovora med državo in sindikati javnega sektorja in se vsaj 1x letno usklajuje, vsekakor pa ni odvisna od višine plače posameznika, temveč od premijskega razreda, v katerem se posameznik nahaja.

Skupna premija delodajalca je sestavljena iz minimalne premije in dodatne premije, katere višina je odvisna od dopolnjenih let delovne dobe na dan 1. 8. 2003 zaposlenega javnega uslužbenca. V primeru prve zaposlitve oziroma prekinitve in ponovne zaposlitve v javnem sektorju po 1. 8. 2003, delodajalec plačuje premijo, ki ustreza prvemu premijskemu razredu. Premije, ki je vplačana s strani delodajalca, se ne da zvišati, saj se za zdaj, ne da prehajati med premijski razredi. Višina premij po posameznih premijskih razredih za leto 2021 so objavljene tukaj.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

e.Modra.si je storitev, ki je bila razvita kot odgovor na potrebe naših strank in z namenom, da varčevalcem omogočimo spremljanje svojih varčevalnih/zavarovalnih polic z domačega kavča, 24/7.

Zato lahko na e.Modra.si najdete vse pomembnejše podatke o skladu, v katerem varčujete, med katerimi so tudi podatki o uspešnosti poslovanja sklada, ki se mesečno posodabljajo.

Na e.Modra.si lahko torej tudi zamenjate podsklad v katerem varčujete.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Vstop v e.Modra.si ni pogojen z določenim računalnikom, zato menjava le-tega na možnost vstopa nima vpliva.

V postopku prve registracije, ste si sami določili geslo za vstop. Če ste geslo pozabili, ga lahko kadarkoli ponastavite. Po vpisu svoje EMŠO številke na e.Modra.si se vam bo v drugem koraku pokazala možnost klika na povezavo “Ne spomnim se svojega gesla”. Kliknite na povezavo in si nastavite novo geslo za vstop.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Za enkrat ta možnost še ne obstaja, a v Modri tudi na področju razvoja ne mirujemo in že delamo na tem. Razvijamo aplikacijo, ki bo omogočala tudi tovrstne nastavitve, ki vam bodo vsekakor omogočale še boljši pregled na varčevanjem in boljšo obveščenost. Na voljo bo predvidoma še v tem letu.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Mislim, da sem uspela odgovoriti na vsa vaša vprašanja.

Ob tej priložnosti se vam še enkrat zahvaljujem za sodelovanje. Če se vam bodo v prihodnje zastavljala nova vprašanja, povezana z varčevanjem za dodatno pokojnino, vas vabim, da vprašanje zastavite na forumu pokojninsko zavarovanje (tukaj) .

Lahko pa pokličete tudi naše svetovalce na 080 23 45 ali nam pišete na [email protected].

Lep dan želim vsem skupaj,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Spoštovani,

 

na ZPIZ-u so mi informativno izračunali da bi pokojnine imela cca 700 do 800 evrov, odvisno od tega kdaj bi se upokojila.

 

Trenutno sem v primanjkljaju 6-8 delovne dobe (toliko časa sem bila brez službe zaradi študija in drugih okoliščin).

 

Želela bi imeti neko solidno pokojnino, da si lahko sama plačam oskrbo v domu, če bom težko bolna.

 

V preteklosti sem že varčevala za osnovno (ZPIZ) in dodatno pokojninsko zavarovanje pri drugi zavarovalnici, vendar ker nisem imela službe, sem morala oboje prekiniti (max obdobje mirovanja dod. zav. sem že izkoristila).

 

Stara sem 39 let, brez otrok, delam kot srednja med. sestra v bolnici. Razmišljala sem za dodatno delo. Urnik troizmenski…

 

Kaj mislite da bi se mi najbolj splačalo?

Končala sem tudi visoko admin. šolo. V tem poklicu nisem bila uspešna da bi si našla kaj boljšega.

 

Hvala za

odgovor. Lp

 

 

New Report

Close