Najdi forum

izvršba preživnine

Pozdravljeni,

Sem sicer še samo dijak, vendar bi naj dobial od očeta še preživnino.
Ne živim sicer več niti z materjo, od nje nisem in niti ne bom zahteval denarja ( dolga zgodba selitve.)
Vendar je Oče , nehal enostavno plačevati preživnino na prej določen račun.
(Trentuno manjka samo Januarski in verjetno bo tudi Februarski obrok)
In zdaj brez tega ne morem plačevati “najemnine”.

Bil že na našem “novem” CSD ( Center za Socialno Delo), povedli so mi tako;
” za izvršbo preživnine sicer SI oproščen, potrebuješ nek obrazec, prvotno odločbo in najnovejso
“obsetilo” ( to kaj dobivamo vedno Aprila-vsaj jas)” – Obrazec bi naj dobil kar na sodišču.
” Vendar bi bilo lepo, če bi prej vspostavil stik z očetom in ga povprašal.”

Klical sem v njegovo službo, pisno ga vprašal in tudi prosil ( nimam previsok Ego za to)
v sluzbi so me prevezovali sem ter tja ( pogovor z 6imi osebami pa noben neve kje ta človek je, po mojem ga kar nekdo po domače “krije”, ok) torej SEM poskusil z stikom , neuspešno.

v kolikor sem tukaj prebral;
-sodne takse ni
-naj bi to obravnavali v 2-3 tednih ( optimistično)
-in sodeč po obrazcu, lahko celi JAZ izbiram kako bo to plačano? ( terjava z tekočega računa / neke nepremičnine..)

Torej, vaše mnenje. Ali bom dobil za prezivetje ali ne?

Prosil le brez vseh etno-moralnih mnenj x), zanimme le po našem ljubem državnem zakoniku ali je to sploh možno .

Pozdravljen,

piši mi na ZS, da se dogovoriva kako in kaj 🙂

Lp
S.

zdravo!
js mam pa eno vprašanje. sama sem dala izvršbo za očeta ker preživnine ne plačuje že nekaj let, sicer je na “socjali” in me zanima če je moznost da mu toliko denarja kolikor more nakazati mesečno lahko odvzamejo od socialne pomoči?


Mogoče malo neresno, a če je na sociali, ima toliko časa, da kaj plača v naturalijah – torej, da kaj naredi.


Mogoče malo neresno, a če je na sociali, ima toliko časa, da kaj plača v naturalijah – torej, da kaj naredi.[/quote]

kok to mislite “da kaj naredi”

Skuha kosilo, pripravi drva, uči otroka…

Ne morem verjeti, v roku enega tedna od vložitve je sodišče poslalo sklep o izvršbi in je bivši plačal takoj. Prej sem ga pa 1 mesec opominjala, je verjetno mislil, saj mu nič ne more.

Katero sodišče?

Jaz še kar čakam. Pa prijavo sem dala pred pol leta, pa se še vedno poca na tožilstvu.

Ne morem konkretno, lahko pa napisem,da gre za manjši kraj savinjska regija.

New Report

Close