Najdi forum

izvršba preživnine

A sem rekla, da nisva imela namena živeti skupaj ali kaj ? Mislim da si padel z drugega planeta. In jaz drezam vanj? Sploh ne drezam, v tem je problem. Ampak pri tem, da je nastal otrok ( je tudi vedel, da lahko pride do tega ne ? ) je imel toliko zraven kot jaz in naj nosi svoj del odgovornosti.[/quote]

Razčisti si pojme. Seveda drezaš vanj. In ne iščeš njegove odgovornosti, temveč njegov denar. Poimenuj stvari realno in ne zavajaj z izmikanjem realnosti. Če mu ni za vaju, ga pusti pri miru in omogoči vama mirno življenje. Z izvršbo bi ti znal pogoreti avto, ti poči kakšno rebro…marsikaj…[/quote]

jaz ga puščam na miru kot drek na cesti. Očitno pa je tudi s tabo nekaj na robe. Misliš da naj bi se ognila dedcu samo zato ker se je on odločil, da ne bo plačeval ? Sicer pa ko sem vložila izvršbo je veselo plačal 🙂 pa mi ni pogorel avto niti kaj drugega. Ti pa si malo pošlihtaj v glavi

Citiraj prosim, kje si to izrecno navedla?

Nisem. ker ni potrebe da bi navajala moj odnos s to osebo. Prosila sem za pomoč ne za tvoje brezvezne komentarje.

Potem pa ne tvezi kako sem udaril mimo, ker ne morem vohati kaj želiš povedati. Če so ti komentarji brezvezni, jih pač ne beri. Ali pa poveži, pa bodo zvezni. Vendar tega očitno ne zmoreš. Zato raje bevskaš vame in trosiš notranjo trohnobo na net.

pa daj ne bodi tako poln sam sebe – lepo ti je prikazala, kam so vedno, ob vsaki težavi, usmerjene tvoje misli…pa daj se malo preberi

Ja Kolotek tejle hčerki pod nickom Masia si pokazal kakšni pezdeti ste fotri v resnici….

Ti pa itak trobencljaš in vidiš samo eno (ki pa je kot smo že velikokrat ugotovili) mučno za tisti majhen % primerov kjer se to dogaja. Ob tem pa se mnogo številčnejši primeri ne rešujejo, ki so ravno tako mučni še za toliko večji % ljudi!

Tem pezdetom dajete ve noge narazen v upanju, da vas bo oplodil največji bedak na planetu? Po tvojem komentarju sodeč se ne motim. Izvršba preživnine je kot kidanje lanskega snega.

Kolotek, smiliš se mi.

dragi kolotek in njemu podobni!

Ob prebiranju tvojih postov nisem vedela ali se naj drzim za glavo al se naj razjocem ali kaj naj clovek misli ob vseh tvojih besedicenjih.Sploh se mi zdi, da nisi vreden niti enega odgovora z moje strani.Teče prvi mesec ko nisem prejela prezivnine in sem danes PONOSNO vlozila predlog za izvrsbo prezivnine. Zakaj? Tri leta je odkar sva z bivsim narazen in v teh treh letih bi clovek pricakoval, da ljudje dolocene stvari prebolimo in gremo naprej s svojim zivljenjem. Da spoznas, da za dolocene stvari v zivljenju pac niso krivi drugi, se dogajajo zaradi taksnih ali drugacnih razlogov v glavnem so tukaj in se morajo dogajati.V zivljenju ne obstaja prav in narobe. Je samo tisto v kar se odlocimo verjeti. Po razhodu z bivsim nisem nikoli do njega gojila nobene zamere. Ko sem videla, da sva si enostavno prevec razlicna so se moja custva do njega ohladila do cesar ima vsak clovek pravico in zato se nisem ne vem kdo, ker sem dala noge narazen nekomu zaradi katerega sem takrat verjela, da bo moje zivljenje lepse. Stikov med njim in otrokom nisem nikoli omejevala, celo spodbujala sem jih, ga vsak drug vikend dokler se nismo imeli tocno dolocenih stikov klicala in sprasevala kdaj bo prisel po otroka. Tudi zdaj ko so stiki doloceni se jih ne drzi. Sploh tistega dela o tem, da otrok pri njemu prezivi tudi kaksen teden med poletnimi pocitnicami. Da o vseh drugih pocitnicah niti ne govorim, ker ga ni niti blizu. Ljudje smo si razlicni to sem v svojih letih bivanja na tej zemlji ze spoznala, pa vendar me vcasih malodusnost nekaterih ljudi, se vedno boli. Čeprav vem, da ljudje na nek nacin taksne ljudi sami privabljamo v svoje zivljenje se se vedno vprasam….iscem ime iscem izraz s katerim bi lahko opisala nekoga, ki se za dobro svojega otroka ni pripravljen pogovoriti z bivso punco s katero je spocel tega otroka.Ne…se vec on se na telefon sploh ne oglasa…in se vprasam kaj za bozjo voljo…komu na tem svetu naj…ce se otroku BOG NE DAJ…kadarkoli kdajkoli karkoli zgodi to sporocim?Če ne ocetu svojega otroka,ki pa se na telefon ne oglasa. Jst razumem, da so razmere za vse nas tezke…vem, ker sem trenutno tudi sama brezposelna a se kljub temu trudim, da bi svojemu otroku lahko…pa ceprav le s 300 evri socialne pomoci in 100 evri otroskih dodatkov omogocila vsaj pokritje njegovih osnovnih potreb. In s temi 400 evri na mesec moram preziveti sebe in otroka. Ob dejstvu, da zivim v najemniskem stanovanju in imam mesecnih stroskov 300 evrov.Kje so se obleka, obutev in hrana za otroka. In potem se zvecer vsedes pred racunalnik in odpres tale forum, ki je namenjen izmenjavi mnenj ,se strinjam a hkrati tudi pomoci in se ti oci na siroko odprejo ko prebiras komentarje alias kolotek. Jaz zal nimam te moznosti, da bi mi kdo daroval obleke za mojega otroka, nimam moznosti, da bi mi kdo podaril igrace ipd. In potem ko zanemarimo vse to…se ti oce otroka niti oglasi ne na telefon, ko zelis vsaj pojasnilo zakaj dolocen mesec ne bo prezivnine. Prepricana sem, da je v vsakem od nas toliko razumevanja, da bi se dalo s pogovorom z nekim dialogom vse resiti. A za dialog sta potrebna dva. Nisem niti ne uzaljena zaradi pisanja nekaterih tukaj gor a se s pravico vprasam v kaksnem svetu zivimo???

Vzgojnovarstvendružina, registrirala si si predolg nick in boš z njim stalno sesula videz foruma. Verjetno si opazila, da je zdaj drugačen kot pred tvojim prispevkom, bolj natlačen … Prosim, če misliš pogosto sodelovati tukaj gor, izberi kaj krajšega ali pa tega razdeli na dva dela.

Glede tvojih težav pa: moški ego je huda zadeva, sploh v nekaterih predelih Evrope.

khm khm samo zate…bom razmislila:)

vzgojnovarst…
koliko imaš starga otroka…mogoče ti lahko podarim kakšne hlače, gojzarje-…
sporoči

puncko imam stara je pet let zelo si prijazna

p.s.dina 45 morala sem nick spremenit:)tukaj vzgojno…

oprosti, da se šele zdaj javlajam…
če bi rabila kaj za deklico mi pusti svoj kontakt, pa se ti javim…

khm, khm, ženski feministični revanšizem je potrebno nemudoma izkoreniniti po vsem svetu. Milom ili silom!!!

khm, khm, ženski feministični revanšizem je potrebno nemudoma izkoreniniti po vsem svetu. Milom ili silom!!![/quote]

Gor pod lepljivo pri preživninah je ena mati korajža napisala, kako perverzno se ji zdi preračunavati stroške za otroka in kako ona z minimalcem preživlja sebe in hčerko, od očeta noče nič, ker je ponosna ženska. Pojdi ji hitro aplavdirat, da ne boš rabil spet dva meseca, da boš izumil pameten odgovor.

khm, khm, ženski feministični revanšizem je potrebno nemudoma izkoreniniti po vsem svetu. Milom ili silom!!![/quote]

Gor pod lepljivo pri preživninah je ena mati korajža napisala, kako perverzno se ji zdi preračunavati stroške za otroka in kako ona z minimalcem preživlja sebe in hčerko, od očeta noče nič, ker je ponosna ženska. Pojdi ji hitro aplavdirat, da ne boš rabil spet dva meseca, da boš izumil pameten odgovor.[/quote]

Glej brihta, ta mati bi lahko tudi tebi bila zgled. Pa ti verjetno niti dva meseca ne bosta zadoščala, da bi dojela zakaj.

Tudi jaz že skoraj 1 leto doživljam enake probleme. Od novembra 2010 je oče za otroka plačal samo 3 preživnine – na roko seveda. Vmes sem mu grozila, da bom šla na CSD vse povedat in bom podala predlog za izvršbo. Njegov odgovor na to je bil, da kar naj če upam, da on je vsak mesec iz svojega TRR dvignil 200 eur, kar je dokaz da jih je dal meni. Denarja seveda ni bilo. In kaj lahko storim zdaj?

Vložiš izvršbo, pa naj dokaže, da tega denarja ni dvignil za svoje potrebe. Mislim, od kdaj je pa dvig na bankomatu recimo dokaz, da si poravnal obrok posojila, plačal račun in podobno? Če ti preživnino daje na roke, je on v bistvu v slabšem položaju kot ti. Kako imata uradno določen način plačila?

Poznam človeka, ki je moral ženi plačat del preživnine za nazaj, čeprav je otrok živel pri njem. Ampak tega nista uredila uradno, en otrok je ostal pri mami, drugi je živel pri njem in se mu je zdelo, da je s tem stvar urejena. In nehal plačevati preživnino (saj je tudi ona njemu ni za otroka, ki je bil pri njem). Bivša žena je malo pred pretekom treh let (ko zapade posamezen obrok) vložila izvšrbo. Na sodišču mu je uspelo zgolj zmanjšati svoj “dolg”, plačati je pa vseeno moral kar precejšen znesek. Pa je en otrok dokazano živel pri njem.

Ali veliko plačuješ z gotovino? Če vse plačaš prek položnic in s kartico, zlahka dokažeš, da vse mesečne obveznosti poravnaš negotovinsko, pologov po 200 evrov na mesec pa tudi nimaš … torej, kam naj bi ti skrila ta denar? Oziroma zakaj bi recimo dvignila gotovino za plačevanje, če si pa imela njegovih 200 evrov v denarnici?

New Report

Close