Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izvid S-TSH

Izvid S-TSH

Pozdravljeni!

Prosila bi za vaše mnenje:
TSH: 12, 57 (0,27 – 4,2)
T3 : 4,40 (3,95 – 6,8)
T4 : 12,27 (12 – 22)

Hvala. KT

Spoštovana “Claudi”!

Pri vas gre za izrazito premahjno delovanje ščitnice, ki je posledica kroničnega limfocitnega tiroiditisa Hashimoto. Potrebno bo redno in trajno jemanje nekoliko višjega odmerka Euthyroxa. Priporočam Euthyrox 75 ug 14 dni nato Euthyrox 100 ug dnevno in kontrolo TSH in hormonov čez dva do tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “KT”!

Glede na navedene izvide gre pri vas za blago premajhno delovanje ščitnice – hipotirozo. Priporočam pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Lepo se Vam zahvaljujem za odgovor in nasvet.
Jutri začnem z jemanjem Euthyroxa tako,kot mi tudi Vi priporočate.
Hvala!
Claudi

Pozdravljeni!

Prosila bi za vaše mnenje:
TSH: 0,01 (0,270-4,20)
T3: 11,85 (3,10-6,80)
T4: 38,90 (12,00-22,00)

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre za prekomerno delovanje ščitnice (hipertirozo). Potreben je čim prejšen pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Lepo pozdravljeni,

stara sem 33 let, do sedaj še nimam otrok in imam naslednje težave:

[list]
[*] slaba koncentracija
[*] menjava rapoloženja
[*] lomljenje nohtov
[*] izrazito suha koža
[*] mrzle roke in noge
[*] utrujenost
[*] zjutraj ko se zbudim, bi šla lahko nazaj spat
[*] zadihanost ob hoji v zelo majhen hrib
[*] prekomerno potenje predvsem v vrat
[*] razdražljivost
[*] rahlo izpadanje las
[*] občasne vrtoglavice
[*] občasno zelo močno bolečino, kot da bi me nekdo preomil na pol, ta bolečine je največkrat ponoči in me zbudi, hkrati imam povečan pulz po kratkem času mine.
[*] zmanjšan libido
[*] telesna teža se mi nenomrlano povečuje ob zelo manjhnem zavžitju hrane
[*] prebavo imam neurejeno (včasih grem na veliko potrebo na vsake 3 dni, včasih na 2, nikoli pa redno vsak dan)
[*] mravljinčenje rok
[*] včasih imam občutek da mi otečejo veke[/list]

šla sem do svojega zdravnika, kateri me je napotil v lab. in pregledali so mi kri.

Izvid:

•S-TSH 3,9 0,27-4,20
•S-ST3 4,45 3,10-6,80
•S-ST4 L 10,60 12-22

Pred vsemi temi težavami sem bila vedno nasmejana, dobre volje in vedno za “akcijo” sedaj me pa vse to zelo moti in enostavno ne vem kdo je krivec za vse te stvari.

Prosim za mnenje.

Spoštovani!

Težave, ki jih navajate so zelo nespecifične. Lahko jih najdemo tudi pri hipotirozi. Pri vas gre zelo verjetno za normalno ščitnice. Nekoliko nižje vrednosti T4 so lahko posledica različnih dejavnikov. Vsekakor pa priporočam kontrolirati TSH in ščitnična hormona čez 4 do 6 tednov.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

Predčasno sem bila pri tirologu zaradi psihičnih in telesnih simptomov, ki jih je zdravnik opredelil, da je potrebno preverit raven hormonov in ultrazvok ščitnice.

Domov semj dobila ta izvid:

-Prihaja predčasno na kontrolo.
-TSH 0.35 (23.4.2013)
-V lanskem letu smo ugotavljali 19mm velik citološko nesuspekten evtirotičen nodus.Opazila je rast golše. Navaja slabo počutje in nemirnost.

ST.LOC. palpatorno povečan desni reženj ščitnice.
UZ ŠČITNICE levi reženj ščitnice b.p., desni reženj ščitnice je povečan na račun izoehogenega, delno degeneriranega nodusa, velikost 29x18x36mm.
SCINTIGRAM ŠČITNICE nodus je hiperfunkcijski

LABOR: IZVID (30.4.2013):
-TSH=0,174
-FT3=5,88
-FT4=16,20
-Tg=176,9

MNENJE: indicirano je zdravljenje za RaJ..

A mi lahko prosim razložite izvid in kakšno je zdravljenje glede na izvid.

Prisrčna hvala in en velik pozdrav
Janja

Spoštovani!

Glede na navedeno gre za latentno (blago) prekomerno delovanje ščitnice, zaradi avtonomnega gomolja v ščitnici. V tem primeru je dejansko najprimernejše zdravljenje z radiojodom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Dobil sem sledeče izvide ščitnice:
S-TSH 0,98 (0,35-4,94)
S-fT3 5,38 (2,63-5,40)
S-fT4 17,77 (9,0-19,05)

UZ ščitnice je bil b.p.

Lahko prosim komentirare rezultate?

HVALA!
Aleks

Pozdravljeni,

pri kontroli z izvidi, ki sem jih predhodno dobila po pošti mi je tirolog svetoval terapijo z jodom in sicer;
-aplikacija RaJ 5 mCi na tešče.

Zanima pa me sledeče:
– ali bo ta doza (5 mCi) joda poškodovala tudi ostali zdravi del ščitnice in ne samo hiperfunkcijski nodus?
– ali se zna zgodit, da postanem hipotirotična?
– ali se zna zgodit, da bom kasneje potrebovala tablete za uravnavanje hormonov?

Malo sem v skrbeh, ker mi tirolog ni povedal kako je s tem, ampak mi je samo rekel, da se bo nodus zmanjšal, ter vsi simptomi, ki sem jih imela, bodo izginili.

Hvala Vam za odgovor,
Janja Š.

Spoštovani!

navedene izvidi so v mejah normale in kažejo na to, da je ščitnica zdrava.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “Janja Š.”1

Odmerek 5 mCi je majhen. Pri avtonomnih gomoljih v ščitnici navadno apliciramo med 15 in 30 mCi.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Dobil sem sledeče izvide:
S-TSH 0,010 L (0,55-4,78)
S-fT3 22,20 H (3,5-6,5)
S-fT4 64,22 H (11,5-23)

Lahko prosim komentirare rezultate?

HVALA!

Franjo

Spoštovani,
prosila bi vas za mnenje oz. komentar sledečih izvidov (zaskrbljujoče zmanjšano delovanje ščitnice ali še ne)? Najlepša hvala za odgovor.

S-TSH 2.14 (0.40 – 4.00)
S-T3 prosti 2.86 (3.1 – 6.8)
S-T4 prosti 11.44 (12.00 – 22.0)

Lep dan,
Neža

Spoštovani “icnarf”!

Glede na navedene izvide gre pri vas za izrazito hipertirozo (prekomerno delovanje ščitnice). Potreben je nujen pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,
se opravičujem, ker bom moje vprašanje postavila tu, a žal v temi PCO nisem dobila odgovora. Opravičujem se tudi za dolžino razlage:-)

Stara bom 29 let. Leta 2007 so mi pri 23 letih pri endokrinologu ugotovili PCO sindrom in prekomerno poraščenost. Takrat sem se zdravila z Aldactone, nato pa z Aglurabom. Menstruacije sem imela skoraj ves čas redne, občasno na dva meseca. Probleme sem imela ves čas s prekomerno poraščenostjo. Nisem imela občutka, da se je poraščenost ob jemanju tablet drastično spremenila. Oktobra 2010 sem spontano zanosila praktično v prvem poskusu in julija 2011 rodila zdravega dečka. Maja 2012 sem bila zopet pri endokrinologu in je ugotovil povišano razmerje LH:FSH. Zopet mi je predpisal Aldactone 100 mg. Nisem jih začela jemati, ker sem bila sita tablet (med drugim sem od oktobra 2008 do marca 2009 jemala Concor, ker sem imela WPW sindrom in so mi ga leta 2009 z ablacijo “pozdravili”). Poleti 2012 mi je osebna zdravnica rekla, da naj kar jemljem Aldactone in sem septembra 2012 začela. Kalij je bil po 14 dneh jemanja ok. Tablete sem pomoje kar ok prenašala, edino motilo me je, da sem bila npr. po kosilu takoj lačna, oz. sem imela občutek, da mi pade sladkor. Pa tudi sicer sem večino časa lačna..Tablete sem 8. februarja 2013 nehala jemati zaradi čudnih težav. Ponoči sem se zbudila, se mi je grozno vrtelo, sem šla na wc in potem ležat..začela sem se tresti..mož mi je prinesel isostar in banano, potem je bilo malo bolje, ampak sem šla še na veliko potrebo (verjetno zato, ker sem se ustrašila). Potem sem bila tisti dan kar ok, edino na wc sem veliko hodila. STvar se je ponovila čez dan še dva dneva, potem sem šla k zdravnici (ekg je bil ok, kri tudi-elektroliti in to..). Potem sem tablete kar nehala jemat, ker sem mislila, da imam zato težave. Osebna zdravnica je rekla, da jih lahko neham jemati, ker ni tako nujno, da jih jemljem. Sicer hodim tudi na psihoterapijo, ker so raznorazne zdravstvene težave pustile posledice na psihi. Se opravičujem, ker sem dolga, a bi rada čimbolj opisala mene in moje težave. V četrtek začnem z lasersko terapijo v dermatološkem centru. In me zanima sledeče – ali bi morala nujno jemati tablete, da bi terapija bolj pomagala? Kaj vi menite o laserski terapiji glede na mojo diagnozo – naj bi bila uspešna ali ne? Kaj lahko naredim s to mojo diagnozo – grem lahko še h kakšnemu zdravniku? Sicer bi najraje svoj PCO zdravila z zdravo prehrano in zdravim načinom življenja, ne pa s tabletami. Bojim se tudi, da če ne bom jedla tablet, da se mi ne bi pojavilo še izpadanje las, prekomerna teža in ostalo, kar pritiče PCO. Kaj menite o dr. Sanji Toljan in njenemu načinu zdravljenja?

Joj, koliko vprašanj, se opravičujem, ampak res bi rada prišla stvari do dna. Ne pa da jem tablete in čakam, kdaj bo spet prišlo slabo počutje.
Zahvaljujem se vam za vaš čas in odgovore.
Lep pozdrav,
Darja

Pozdravljeni,

Pred tremi leti je zdravnik diagnoziral hipotirozo. Po letu iskanja pravilne doze mi je določil Euthyrox 75. Naročil mi je, naj kontroliram TSH vsako leto enkrat. Vseeno sem to storila vsaj na pol leta. TSH je bil vedno višji. Marca je bil TSH 3,96. Maja pa sem kontrolo ponovila še enkrat, ker sem v dveh mesecih kljub normalni prehrani pridobila 3 kilograme. Zdaj je moj TSH v dveh mesecih padel na 0,99. Moj zdravnik pravi, da nadaljujem z Euthyrox 75 in TSH kontroliram čez eno leto. Je mogoče možno, da je doza prevelika?
Zanima me če je možno, da ščitnica vpliva na pridobitev kilogramov.

Hvala za odgovor.
Lp,Nina

Spoštovani “NezkaK”!

Pri vas gre za normalne vrednosti TSH in mejno znižane vrednosti pT3 in pT4. Niste nevedli kakšne težave imate. Glede na to, da je vrednost TSH v mejah normale gre zelo verjetno za normalno delovanje šlčitnice. Priporočam kontrolirati TSH in prosta hormona čez tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close