Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Izvid krvi in urina

Izvid krvi in urina

Spoštovani, vaš izvid pomeni okužbo z vnetjem sečil. V urinu so prisotne številne bakterije, levkociti, eritrociti. Okužbe sečil zdravimo z antibiotiki, ob tem je treba uživati veliko tekočine. Pravilno zdravljenje z antibiotiki poteka na način, da pred jemanjem opravimo preiskavo Sandford – v urinu določimo število in vrsto bakterij.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

spoštovani

prosila bi za pomoč pri analizi urina…

2.8. sem imela vnetje mehurja (na hrvaškem) dobila antibijotik za 10 dni, ki sem ga jemala do 12.8.

18.8. ponovno vnetje z kvavim urinom (tako kot prvič) dobila nov drug antibijotik za 10 dni

izvid pa je:

Proteini H 3

Levkociti H 3

Hemoglobim H 3

pripisano, da zaradi številnih lvekocitov in zelo št. svežih eritrocitov ostalih parametrov ni mogoče določiti in še:

Sed – levkocidi: zelo številčni

Sed – eritrociti: zelo številčni

Sed – bakterije okrogle: številne

danes sem dobila še sanford, UZ trebuha in Nefrologa.

kaj pomeni izvid? nimam vročine, krvav urin sem imela le prvi dan, bolečine imam le v ledvenem delu.

hvala za razlago.

Spoštovani, trenutni izvid pomeni le to, kar ste opisali tudi z besedami: v v urinu je prisorna kri (Hb je pač krvno barvilo), in levkociti (celice vnetnice) in proteini/beljakovine (kot posledica vnetja).

S preiskavo po Sandfordu, ki je mikrobiološka preiskava (upam, da ste urin oddali PRED začetkom jemanja antibiotika) bodo na specialnih gojiščih določali, za katero bakterijo gre.

Lp, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Prosim za mnjenje izvida, otroka (15 let) boli trebuh na desni strani mesec dni, vmes hospitalizirana sum na slepič, UZ OPREDELJEN kot ginekološki ptoblem,  ginekološki pregled pa bp vse v mejah normale, na kar odpuščena domov s protibolečinskimi tabletami. Mesec dni po tem ponovni obisk urgence, zaradi močnih bolečin, poslana tudi tokrat domov s protibolecinskimi tabletami. Bolečina pekoča v trebuhu desno ves čas prisotna, fizična aktivnost otežena, na dotik boleč trebuh, tudi na levi strani ko se pritisne bolečina je prisotna na desni strani. Izgubljenih 5 kg v mesecu dni, redno odvaja blato-normalno. Urin je ne peče. Kaj bi lahko bilo?

Krvna slika:

S-alfa amilaza 0.68

S-lipaza 0.19

K-Lkci 4.6

K-erci 4.61

K-hb 136

K-ht 0.397

MCV 86.1

MCH 29,5

MCHC 343

RDW 13.3

K-TROMBOCITI 245

MPV 9.9

NRBC % 0.0/100

NRBC 0.0

S GLUKOZA 5.2

S SEČNINA 2.0

S KREATININ 58

S BILIRUBIN 19.7

S-A FOSFAZA 1.30

S BILIRUBIN (DIR.REAKC) 4.3

S KALIJ 3.9

S NATRIJ 139

S KLORID 104

S ALT 0.22

S AST 0.30

S GAMA GT 0.19

S CRP 0.1

URIN; LKCI 6-8 BAKTERIJE MALO. SEDIMENTA URINA EPITEL. SLUZ U RELATIVNA GOSTORA 1.010, UPH 6, U PROTEINI 0,U GLUKOZA 0,U METILKETONI 0, UROBILINOGEN  <1,  U BILIRUBIN 0, U HEMOGLOBIN 0, U LEVKOCITI 1, U NITRITI 0

Hvala za mnenje.

Spoštovani, tule ste na forumu Cepljenja, težave vaše mladostnice pa zahtevajo obravnavo pediatra, oz. ginekologa. Iz navedenih izvidov ni razbrati nobenih odklonov, glede na mesečno pojavljanje težav – se mi zdi predvsem smiselno nadalje raziskovati v smeri ginekoloških težav (nekatera dekleta imajo neposredno ob ovulaciji močne ostre bolečine). Nič niste navedli, ali so bile opravljene nadaljnje preiskave rodil in trebuha, UZ, ipd. Pozornost je treba posvetiti tudi večji izgubi telesne teže.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ZAHVALJUJEM SE ZA ODGOVOR IN OPRAVIČUJEM ZA NE PRAVO MESTO. Pregled pri ginekologu UZ, ker je še nedolžna je bil v mejah normale, zato je ginekolog zaključil s svoje strani bp. Bolečina je ves čas prisotna, kakšen dan več, kakšen dan manj. Tako tudi tel.temperatura varira en dan je, nato dva  dni ni, se pa vrti do 37.3.

Pozdravljeni

prosim za info, kaj pomeni da so povecani eritrociti v urinu (4-10), ne cutim nobenih bolecin in nobenih sprememb.

hvala za odgovor

Spoštovani, zgolj na podlagi enega parametra ni mogoče presojati, za kaj gre. Tehnika odvzema urina? Ste morda ženska, ki je imela med  oddajo urina menstruacijo? Ste bili pred oddajo močneje fizično aktivni? Kakršnakoli patologija na urinarnem sistemu? Kakšne so ostale vrednosti urina? Ključno je, da laboratorijske najdbe, vključno z osebami, presoja izbrani zdravnik. Pri pojavu eritrocitov v urinu je potrebno izključiti možne vzroke ( obolenja ledvic, mehurja ).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni

sem moski, in sicer imam samo povisane eritrocite, pred oddajo urina nisem imel aktivnosti, me pa zanima take vrednosti ali so toliko zaskrbljujoci, sicer imam napotnico za uz abdoma ampak do takrat me pa res zelo skrbi.

hvala in lp

Spoštovani, kot rečeno, na osnovi zgolj laboratorijske vrednosti ni mogoče dajati napovedi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close