Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Izvid krvi in urina

Izvid krvi in urina

Pozdravljeni,
pišem vam zaradi nenehnih vnetij nožnice, ki postajajo že skoraj moj redni spremljevalec.
Pojavljajo se mi skoraj vsak mesec, bodisi 1 teden pred ali po menstruaciji. Menstruacija je redna vsak mesec, je pa zelo boleča, z malo krvavitvijo in traja le 2-3 dni. Naj povem še to, da se s partnerjem že več kot leto n pol trudiva na naraščaju, a zaenkrat še neuspešno. Po vsakem spolnem odnosu vseeno uriniram, saj je bila to prva stvar, ki sta mi jo svetovala tako ginekolog kot osebna zdravnica, ko se mi je to začelo pojavljati. Sedaj imam obutek, da me ginekolog ne jemlje resno, enkrat mi je le vzel bris in rekel, da je vse vredu, mene pa je tako peklo in srbelo, da ne vem, kako je bilo lahko vse ok.Če bi bilo res, bi bila sama tega najbolj vesela.
Sedaj je stvar zopet ponavlja, v petek me je začelo ob uriniranju boleti, zlasti proti koncu, nato pa še srbeti.Danes sem šla k dežurni zdravnici, ki me je poslala v laboratorij. Pravi, da so sečila vredu, da naj pa se oglasim k svojemu ginekologu. Ampak mislim, da me spet ne bo niti dobro pregledal, glede na to, da me po letu in pol, odkar poskušam zanositi ni niti enkrat poslal na kakšen uz in podobno in mislim, da me ne jemlje resno, mene pa ta vnetja resnično morijo.
Zadnji rezultati v laboratoriju so bili naslednji (pišem samo tiste, ki odstopajo):
U-Eritrociti 1
Sediment Lkci (št.) 11
Sediment Erci (št.) 4
Sediment Lkci (konc.) 61
Sediment Erci (konc.) 21

Res sem že zelo zaskrbljena zaradi teh nenehnih vnetij in ne vem več kaj storiti, zato vas prosim za kakšen nasvet.

hvala in lp.

Tanja

Spoštovani, pravzaprav ne vem, kaj je vaš glavni problem.
1. V kolikor obstaja kakršenkoli problem s sečili, lahko UZ sečil opravite tudi samoplačniško.
2. v kolikor imate težave u riniranjem, morate vsekakor misliti tudi na to, koliko pijete in se res truditi, da pijete čim več. Zadostno pitje tekočin (vsaj 2 l dnevno reči marsikateri problem).
3. Ponavljajoča se vnetja nožnice (če to res so), ki nastajajo po menstruaciji, lahko pripišemo marsičemu: spremembi nožnične flore ob menstruaciji; izogibajte se tamponom, sintetičnim vložkom, uporabljajte bombažne predloge, za umivanje uporabljajte rahlo kisla mila, vaginalete, predlagam tudi, da vaše vprašanje zastavite na forumu ginekologija.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

zanima me, če mi lahko razložite naslednje rezultate:

S-ALT 0,57 ( do 0,56)

U-Eritrociti (Hb) 1 (0)
eritrociti 0-5
bakterije številne

najlepša hvala, lp

Maja

Ne vem sicer, zakaj so vam kontrolirali encime – transaminaze (morda zaradi delovanja jeter?), vrednost je tik nad zgornjo mejo normale in če so drugi izvidi encimov ok, ne pomeni nič posebnega.

Urinski izvid morda nakazuje vnetje sečil (številne bakterije); ni pa nujno. Tak izvid dobimo tudi ob slabem odvzemu urina; slabo umito spolovilo; npr. ; ni odvzet srednji curek (prvi curek urina bi morali zavreči). Brez opisa vaših težav in namena odvzema vzorcev za laboratorijske preiskave ne ne morem presojati.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

No sedaj so me klicali iz laboratorija, da morem po izvide, pri čemer so me napotili k osebni zdravnici in to še danes. Seveda ne morem k svoji osebni zdravnici, ker jo imam na drugem koncu Slovenije..
V glavnem na izvidih je bilo (obkroženo) sledeče:

K-levkociti 12,3
U-Levkociti 1

U-sediment:
Levkociti 10-20
Bakterije številne
Epitelijske celice številni

V glavnem vnetje mehurja je pri meni dejansko že kronično, zaj me pa zanima a je res kaj tako hudega v teh obkroženih vrednostih, da morem kao še isti dan nest izvide domov ali je ponovno vnetje mehurja, ki sem ga itak vajena in se mi skoz ponavlja kljub amoksiklavu, primotrenu itd.

Izvidi pač kažejo na uroinfekt, in pri takih izvidih je pač na mestu opravljanje t.i. preiskave po Sandfordu, kjer se bakterije določi tako po številu in vrsti. Če imate pogosta vnetja mehusra, je še toliko bolj pomembno, da se ugotovi povzročitelja in temu primerno tudi zdravi.

Najbrž pa ste urin oddali zaradi nekih težav, mar ne?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

že pol meseca me boli v predelu mehurja( kot da bi mi nekdo pritiskal na mehur), vendar voda me ne peče. Po dveh dneh so me začele še ledvice špikat in ker so bile bolečine močne, sem vzela tisto noč ketonal. Od tistega dne me ne špikajo več, temveč je prisotna stalna bolečina ( kot bi me bolela v križu; kakšen živec vkleščen). Ker kljub veliki količini popite vode, kapsulam brusnic, urifar ( takrat je bilo malo boljše glede mehurja), potem se pila 5 dni antibiotike Primotren in ker ni bilo rezultatov, sem šla na odvzem urina, ki je pokazal naslednje in sicer:

hemoglobin: 1
eritrociti 3-4
bakterije številne
ph vrednost 6
druge vrednosti normalne.

V laboratoriju so mi rekli, da je malo krvi v urinu. Nakar sem šla k moji osebni zdravnici, katera pravi, da so izvidi vredu, da glede ledvic, da to niso boleče ledvice, ampak da me verjetno bolijo mišice. Glede mehurja pa tudi, da to ni mehur, ker bi pokazalo na izvidu urina, ampak mogoče kaj ginekološkega. Ginekologa sem imela konec novembra 2012 in je vse vredu( tudi bris). Zdravnica mi je rekla, naj pijem dosti in počivam in dala protibolečinske tablete ibufren. Prosim za nasvet, kaj vi menite, saj me bega, da mi rečejo v laboratorijo eno, zdravnica pa drugo. Sama menim, da sem si prehladila mehur, ker imam tako delo, da se veliko na mrazu, decembra sem bila dostikrat premočena in tukaj so rezultati 🙁 Najlepša hvala za Vaš odgovor in lepo pozdravljeni!

Spoštovani!
Pojav krvi v urunu ter zbadajoče bolečine v predelu sečnega mehurja in ledveno so lahko povezane s pojavom ledvičnih kamnov ali peska. Predlagam, da opravite UZ sečil, zaradi številnih bakterij v urinu pa tudi bakteriološko preiskavo urina po Sandfordu. Pijte čim več tekočine. Delo na mrazu ne škodi, prehlajen mehur pa ne obstaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

lp, bil sem v zdravstvenem domu, kjer so mi pregledali tudi vodo, medicinska sestra je dala vodo v neko napravo in cez malo časa povedala da je vse ok? zanima me kaj pove ta naprava! hvala in lp

lp, nazadnje sem bil v zdravstvenem domu, kjer so mi pregledali vodo. Zdravnica je dala na nek aparat in čez nekaj malega časa povedala da je voda ok? zanima me kaj vse pokaze ta naprava, torej je voda ok?

hvala in lp

Žal ne vem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
sem v 19t nosečnosti in imam vseskozi slab urin:
Sediment:
Erci vseži 12-114 E
Erci izluženi 25-30 E
Levkociti 0-1
Epitel pos
Bakterije malo

Hemoglobin 3 poE
Vse ostalo v meji normale
Gin. mi je pogledala ledvice z UZ in ni videla nič sumljivega.

V bolnišnici NM kjer hodim na kontrole glukoze pa je rezultat U-Eritriciti 5+ 10^ 6^ /L

Bi morala še na kakšno dodatno preiskavo, me mora skrbeti ali počakam do avgusta in potem naprej?

Spoštovani,
mikrohematurija na nosečnost nima nobenega vpliva, kljub vsemu pa z UZ ledvičnega peska ni mogoče izključiti. Boljša metoda za zmanjšanje verjetnosti ledvičnih mikrokonkrementov je pregled sedimenta urina, če v njem ni nobenih kristalov. Diferencialna diagnoza pri izolirani mikroeritrocituriji brez pridruženih sprememb je še IgA glomerulonefritis, ki je benigne narave in več desetletij komaj kaj napreduje. Menim, da lahko zaenkrat stvar spremljate.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani;
moj deset letni sin že tretji večer bruha in toži o bolečinah v predelu trebuha. Zanimivo je, da je čez dan vse v redu z izjemo morda malo zmanjšanega apetita, zvečer pa se že tretji večer spopadamo z omenjenimi težavami. Včeraj sva bila zvečer na urgenci, kjer je zdravnik “ugotovil”, da “ne bo nč hudga, vlaknin dosti za mehko odvajanje” in da je izvid “u redu”. Meni, ki sem že tako bolj panične sorte mi po glavi roji vse od pojava celijakije do kaj hujšega. Če takole laično pogledam izvid se mi tudi ne zdi prav vse v redu, saj določeni parametri kažejo na vsaj malo anemičnosti…Prosim za odgovor strokovnjaka. Prvič pišem takole. K-Lkci:9,7 10″9/L, K-Erci:4,42 10″12/L, K.Hb :115g/L,
K-Ht:0,336-1, MCV: 76,1 fl, MCH:26,0 pg, MCHC: 342g/L, RDW:13,3%. K-trombociti 299 10″9/L,
MPV: 7,2fl, S-glukoza 5,9 mmol-L; S-sečnina:5,1mmol/L; S-kreatinin:38u/L, S.kalij:3,90 mmol/L. , S-natrij: 158mmol/L, S-kloridi:104mmol/L, S_CRP:0,5mg/L

Spostovani, hemoglobin je res malce nizji, a to z navedenimi klinicnimi znaki, oz. Tezavami, ki jih ima sin, ni povezano. Ce je bil klinicni pregled brez posebnosti, tudi laboratorijski izvidi ne pomenijo pomembnih odstopov od normale. Strinjam se z ugotovitvijo urgentnega zdravniks

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,
Zelo sem zaskrbljena, trenutno se nahajam v Kliničnem centru, oddelek za nuklearno medicino, danes sem prejela kapsulo radioaktivnega joda, doza 925, hkrati so me obvestili da imam levkocite 1,9. Naj omenim da sem pred 5 dnevi prenehala z jemanjem athyrazola 2×2 in prej 2×1 tableto ki sem jih pred tem jemala 1 leto, mogoče pa še nekaj več. To je bila 5.epizoda avtoimune hipertiroze, bazedovke. Z athyrazolom sem začela septembra 2008.
Prosim za vaš odgovor in se vam vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav.

Spoštovani, o tem, kar vas skrbi, se jutri pogovorite z lečečim zdravnikom na viziti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani!
Zanima me ali mi lahko razlozite izvid, ki sem ga dobila pri zdravniskem pregledu za sluzbo.
BIOKEMIJSKE PREISKAVE:
-S-HOLESTEEOLI 6.0 (4.0-5.2)
-S-LDL-HOLESTEROL 3.9 (do 3.5)

HEMATOLOSKE PREISKAVE:
-K-HEMOGLOHIN 107 (120-150)
-K-HEMATOKRIT 0.337 (0.360-0.460)
-(K)ERCI-MCV 73 (83-101)
-(K)ERCI-MCH 23.1 (27.0-32.0)
-(K)ERCI-RDW 17.8 (11.6-14.0)
-MONOCITI 12 (2-10)
-EOZINOFILCI 12.5 (1.0-6.0)
-EOZINOFILCI 0.7 (0.02-0.67)
-K-SR 21 (do 21)

ANALIZA URINA:
-U-LEVKOCITI 2 (0)
-U-ERITROCITI(Hb) 1 (0)

U-SESIMENT:
-Eritrociti 0-5
-Levkociti 6-10
-Bakterije stevilne

Naj omenim se, da sem kadilka, imam srcni sum, debelost 1. stopnje, bila sem na kolonoskopiji pred 3 meseci in je vse vredu.
Zanima me za kaksna bolezen bi lahko bila.

Hvala za odgovor

Spoštovani, iz navedenih izvidov lahko ugotovim le, da ste nekoliko slabokrvni: imate prenizko vrednost hemoglobina, eritrociti so tudi manjši, potrebno bi bili pogledati železo; imate povišan holesterol, v urinu pa številne bakterije, kar bi bilo lahko (ob odsotnosti znakov, ki kažejo na okužbo seči – peče, ko greste na vodo, ipd) posledica nepravilnega odvzema urina.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem dobila neprijeten občutek v mehurju (kot da moram konstantno na wc + je malo boleče, ko grem). Šla sem na raziskave urina in te so pokazale (pišem vrednosti, ki so odstopale):

– U-Hemoglobin (2 poE)
– U-Levkociti (3 poE)
– U-Sed Lkci (6-10)
– U-Sed Epitel, ploščati (številni)
– U-sed Bakterije (številne; paličaste)

Zanima me, če moram jemati antibiotike ali se lahko z veliko pitja sama pozdravim? Stara sem 33, kadilka.

Hvala,

Sonja

New Report

Close