Najdi forum

“Halo, a je loto ta številka ka sam je poklicao?

“Ja, loterija Slovenije, želite?”

“Jaz bi se rad pritožio”.

“Izvolite..”

“Protestiram, ka ste me izključili iz žrebanj.”

“Kako izključili, mi lahko prosim pojasnite?”

“Pri nabenem žrebanju me ne upoštevate.”

“To je nemogoče.Pa imate stavne listke?”

“Nimam.”

“Veste kaj, a ste Gorenc?”

“Poslušajte, od mene protuzakonito zahtevate osebne podatke. Za to vas bom tožio!”

“In zakaj nas boste še tožili?”

“Ker ste me izbrisali, protuzakonito in protustavno.”

“Madonca, vam se je utrgalo.Saj menda veste, da vsak, ki hoče sodelovati pri žrebanju, mora vplačati stavni listek. Šele potem lahko priigra zadetek.”

“Ne, vi bi nas morali obavestiti, vsakoga posebi, da imamo tu možnost kupiti stavne listke. Pa saj ste državna loterija”

“To že dolgo nismo, zdaj smo Loterija Slovenije, d.d.”

“Aha, vi pol men kao priznavate, da ste bili prej državna loterija, potem pa ste spremenili status, ne da bi o spremembah obvestili nas poštene vse drzžavljane.”

“Pa saj to vsi vedo!”

“Jaz ne vem nič. In veliko je tako ljudi ki nevedo.Morali bomo obvestiti Matevža Krivica, Helsinški monitor…in javnost nasploh o krivici..”

“Pa kaj pravzaprav hočete?”

“Pa da nam priznate status stalnih igralcev lota od takrat, ko ste prenehali biti državna loterija” majku vam a se vi norca iz mene delate?”

“In kaj boste potem zahtevali?”

“Potem bom zahteval odškodnino, vse glavne dobitke od takrat plus zamudne obresti”

LP!

-----------------------------------------------------------

Jaka, tokrat pa si ustrelil mimo s svojimi vici. Sem čist razočarana nad tabo.

Tole je en beden retro-balkanski joke, na katerega se lahko smeji samo kak hud osel. Spominja me na vse bedne nacionalistične vice, ki so jih npr. o Albancih (Šiptarjih) sproducirali Srbi, pa Hrvati o Srbih, pa oboji o Bosancih itd. itd. itd. Včasih se nestrpnost in fobije in sovraštvo in paranoje širijo tudi z nasmeškom, a se tega zavedaš?

Mene npr. ne zanima kaj-kako-kdo-zakaj so ga “srali” dotični, da so izbrisani. “Srali” so ga individualno in kot taki bi morali biti obravnavani posamično, če bi se že hoteli iti ločevat pleve od zrna. In ja, sem za to, da se nedolžnim in nič krivim dodeli dobra odškodnina. Mene bolj skrbi in zanima kaj ga je GENERALNO srala država, ki ima v svojih rokah vse vzvode oblasti. Država, ki ima rahlo prednost v boju proti posamezniku, a ne? In očitno je nakidala dober kup, ki še vedno raste. In iz katerega jo naj zdaj potegne ljudstvo, ker se klinčevi politiki bivši in sedanji sami ne znajo.

Sej, sam to bi rada povedala. Ne glede na Krivice, poslance, predsednika, bla bla bla… vse shizoidne vice, paranoje, referendumske odločitve itd…. se ti ljudje lahko pritožijo na evropsko sodišče za človekove pravice in bodo zmagali. Definitivno. Kaj pa država? Še en flek se bo razmalal nanjo.

Folk pa v paranojo zaradi odškodnin, ne pa zaradi skrbi kaj se dogaja z demokracijo, s parlamentarno ureditvijo, zlorabo instituta referenduma. Odlično, odlično. Tle bi se pa jaz smejala, samo bolj histerično, od sramu.

Jaka, odličen vic! Točno po meri današnjemu dogajanju o izbrisanih!
Večina zbrisani bi radi vse “pravice” in velike odškodnine, dolžnosti pa niso poznali ob času nobenih. Ponavadi tisti, ki bi rad sedel na dveh stolih pade med oba na tla.
Razni Krivici, monitorji, v prvi vrsti LDS in ZLSD pa ne vedo kako bi druge krive naredili za svoje napake in opravičili svojo nesposobnost.
Kar dve izredni seji v enem tednu. Sposobnost vladajočih pa taka!

Meni je tudi všeč vic. Dobro zadane situacijo!

lp,
V.

Men je pa hudo dober joke… ;-))) Bravo, Jakec!

Dobro, res dobro. ::::::))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

kako ste nastrojeni in privoščljivi:( Vse pa le ne gre metati v en koš. Zakaj kdo ni vezel takrat državljanstva,zakaj je kdo izbrisan – verjetno je toliko zgodb, kolikor je primerov. Nisem ne na eni strani, ne na drugi. Samo ta nestrpnost pa me le moti. Zelo moti. Vsak primer posebej bi morali preučiti, ja, to bi bilo dobro, vprašanje pa je kaj bi bilo najboljše. Nikoli ni za vse prav.

Lep dan vam želim!

Kar streslo me je, ko sem prebrala tele vaše poste! Ja saj ste točno taki kot tisti, ki so povzročili vso to godljo z izbrisanimi! Nisem verjela, ampak zgleda, da je Slovencev res ena sama nestrpnost! A kdo sploh pozna kak primer? Saj tu sploh ne gre samo za tiste, ki so prišli od drugod in bili dejansko tuji državljani. Izbrisali so tudi cel kup v Sloveniji rojenih in celo življenje tu živečih ljudi! Sploh se pa ljudi kar ne “izbriše” kot da so neke številke! Če niso naši, so pa tujci. Ne pa izbrisani! A ste že slišali za kakšno civilizirano pravno državo, kakršna bi Slovenija rada bila (ali kar celo kdo misli, da je), kjer so kar izbrisali skoraj 1% prebivalstva?

Dajte se malo zamislit!

men je tud všeč..definitivno!!!

“Mene bolj skrbi in zanima kaj ga je GENERALNO srala država, ki ima v svojih rokah vse vzvode oblasti.”

to pa vprašaj LDS in ZLSD!!

Ja, hudiča !!! – pa zakaj IZBRISANI, če pa sploh niso bili VPISANI !!!

Drago ljudstvo, kako se vas da plahtat, nategovat, ščuvat, vodit na špagci, na koncu pa se še smejite ne da bi prav vedeli kako krivico delate s tem. Pa tudi če jo delate samo enemu samemu samcatemu ČLOVEKU, je to ena krivica too much in vas je lahko sram. Dokler vas pa ni, je sram mene zaradi vseh vas, ki vas je prijela taka veselost! Verjetno se imate vsi za same dobre ljudi, a ne? Takole sam pri sebi vsak misli, da ga je ena sama dobrota, kaj?

Glede gnilega jajca, ki si ga podtikajo stranke ena drugi….in ki ga kao trenutno za hrbtom ne opazi LDS in ZLSD… a so bili oni na oblasti takrat, ko so metali ljudi iz države? Pa tud to ni več važno. Zdaj več ne. Zdaj pa res več ne.

Drago zavedeno, nedolžno ljudstvo! Kot kaže, mora biti vsaka stvar v vaših nekrofilnih bučah na nek način preteklost, torej stvar zgodovine, analiz mnogih generalov in poljubne interpretacije mnogih voditeljev, ki bi jim prej lahko rekli verski, kot pa državni (ker prodajajo poceni ideologije s katerimi vas pitajo kot goveda). Samo da se ne bi kdo ukvarjal s sedanjostjo in živimi.

Drago dobro misleče, hahljajoče ljudstvo! Pejte si umivat rokce, tako kot si jih je pravkar JO.

Koka,

Ne pustim si reči, da sem naplahtana in naščuvana pač zato, ker vem zakaj gre. Gre za denar. Za mastne odškodnine. Zakaj bi sicer nekdo zahteval status za nazaj? Veš ti?
Državi se je veliko očitalo leta 92 (se dobro spomnim), da tala državljanstva kot žemljce. Zakaj jih ti ljudje niso vzeli? Zato, ker bi jih sicer izbrisale njihove matične države, tega pa si takrat niso upali.

No ja, morda nima smisla, da se prerekamo, verjetno gre samo za izkazovanje političnih pripadnosti…
Pa še to: Koka, kaj pa če si naplahtana ti?

V.

Ne, hudo se motiš, če misliš, da se gre za denar. Gre se za človeške pravice. Pa če ti je prav, da jih ima tudi kak “jugovič” ali pa ne. Enkrat on, drugič boš na vrsti TI. In ko se bo tebi kdo režal v ksiht in ti še govoril, da se ti gre za masten denar, se me spomni.

Koko se da tud plahtat, seveda se jo da. Ampak zelo težko, je že treba ponucat malo več inteligence. Plahtat, sem rekla. Ne pa naplahtat.

Državljanstvo, ki ga nisi vzel, ko se je formirala nova država, po 12letih NI človekova pravica. Preberi si ustavo!

Koka,
zelo žal mi je, ko si očitno čisto osamljena…
sploh nimam kej dodat, vse si že napisala, samo toliko – sva vsaj dve, ki ju je sram za vse ostale. Množičnost ovc je na žalost, zgodovinsko gledano pač dejstvo.
Masa ljudi lažje požre hrano, ki je fino servirana, premiksana in skoraj prebavljena od par tipov na vrhu.
Tko pač je. Brez truda, še s kakim vicem, da gre lažje v čreva.

Fuj.

Argumentov pa nobenih, CCC

Bože, pa saj že vrabci čivkajo, da gre za STALNO PREBIVALIŠČE in ne za državljanstvo!!!!

Pa saj to je res huje kot bi steni govoril….tam ti je vsaj jasno, da ne sliši…

Zanimivo, a ne? Ena ženska, ki jo prav dobro poznam, po vseh prednikih Slovenka, kot taka deklarirana v vseh popisih prebivalstva in vseh evidencah, je kar naenkrat “postala” Hrvatica, ker se je rodila na nepravem bregu Mure. Bila je državljanka Juge in državljanka Slovenije. Nekje med osvobajanjem je kar naenkrat postala nihče. Pa še vedela ne bi tega, če ne bi čisto slučajno šla urejat nekih dokumentov na občino in je še pravočasno oddala prošnjo za nekaj, kar ji pripada po genih in po kraju stalnega in neprekinjenega bivanja. Ablast je morala PROSITI za slovensko državljanstvo. Njena najstarejša sestra, kmetica, ki živi sredi nekih rovt, tega ni storila pravočasno. In je bila zaradi svoje neuke vere in prepričanja v to, da je Slovenka (se pravi to, kar je bila celo življenje), “nagrajena” s takim pervertiranim šikaniranjem, da se zbruhaš. Ne bom ti opisovala, kaj je morala ženska prenašat, ker ne bom tvegala, da se kakemu sadistu še malo raztegnejo usteca v nasmešek. Sam neki te bom vprašala. Kako hudičevo državljanstvo bi morala jemat, če ga je pa že imela? Kdo ji ga je vzel? Na kaki pravni podlagi? A je dobila kako odločbo o tem, da je kar naenkrat nihče? A se je imela možnost pritožit? Ona tega ne ve do danes, ji boš pa ti verjetno znala argumentirano pojasnit in odgovorit, a ne? CCC

Koka, v vsem se strinjam s tabo. Imam prijateljico, tudi celo življenje živi v Sloveniji, ki je, na srečo pravočasno, čisto po naključju izvedela, da nima SLO državljanstva. In je zadevo pravočasno uredila. Jih je pa cel kup, ki niso imeli takšne sreče. Sem braza nekaj njihovih zgodb, kaj so delali z ljudmi, pa so mi šli kar lasje pokonci. Se človek zamisli, kaj konec koncev lahko v taki državi tudi njega doleti.
Sploh pa – in še enkrat: če nekdo nima našega državljanstva, se ga pač obravnava kot tujca, ali nimamo celo neke zakone o tujcih? Ampak, kot sem že rekla, v civiliziranem svetu se ljude ne briše!!!

M

podoben primer kot zgoraj opisani (koka) se je pripetil prijateljevemu očetu… janez se je rodil slovenskim staršem vendar v neki vasici ali mestu na hrvaškem… v njegovem ranem otroštvu pridejo spet v slovenijo kjer živi odkar ve zase… potem pa dokazovanje da je slovenski državljan, klicanje na hrvaško v pristojno upravno enoto za kraj v katerem je bil rojen… skratka cela kolobocija s papirji in birokracijo v sloveniji in na hrvašekm, da mu je po dolgem času vendarle uspelo zbrati vse papirje… nihče ga ni obvestil, da on ni Slovenec… “sreča v nesreči” je bila da mu je potekla osebna izkaznica, ki jo je želel zamenjati in potem se je začelo…

potrebno pa je tudi ločiti med stalnim bivališčem in pridobitvijo državljanstva. imeti urejeno stalno bivališče je zgolj eden od pogojev za pridobitev slovenskega državljanstva. ok. vendar pa te NE SME nihče izbrisati iz registra stalnih prebivalcev, če ti ne zaprosiš za državljanstvo, kar pa je bilo storjeno in v tem je poanta!!! če stvari bolj plastično ponazorim, to je približno tako, kot če opraviš vozniški izpit in dobiš vozniško dovoljenje, vendar ti ga čez čas vzamejo oz. ti ga črtajo, ker v – recimo – enem letu od pridobitve nisi kupil avta in ne šofiraš… češ, saj ga ne potrebuješ…

sicer pa je vsem “našim vrlim možem” malo mar tako za izbrisane kot za vpisane… letos je volilno leto, pa volitve v evropski parlament, pa še kaj bi se našlo… kdo je mrdnil zaradi novega davčnega zakona po katerem bodo velike družine na slabšem, kje so študentski domovi, kje stanovanja, kje so delovna mesta… nisem slišala opozicije ali kogarkoli drugega da zahteva izredno sejo zaradi zaprtja tobačne (ki posluje z milijardnim dobičkom) ali Vipapa… kaj je kdo storil glede ogoljufanih v zbiljskem gaju… in ostalih podobnih stanovanjskih aferah… vse te afere so tudi čefurji skuhal, a ne…

naredite mi to deželo spet čisto… zveni znano, mar ne?

pa lep dan vsem skupaj…

New Report

Close