Žena sreča moža za Valentinovo s šopkom rož v roki in ga vsa
nasmejana vprasa: ” Dragi, te rože so zame? “
Mož odgovori: ” Kje pa, te so za tajnico. “
Žena vzroji: ” Prasec, njej rože meni pa *****! “
Mož hladnokrvno odvrne: ” Menjaš?

He, he, he, he …. evidenca stalih prebivalcev 🙂) – ravno v tem je bil problem!

Ne vem koliko si star in koliko nazaj ti nese tvoj spomin – bilo pa je tako:

Ob nastanku DRUGE države – Slovenije, je bilo potrebno ‘popisati’ državljane in ostale ‘tujce’ (za to je bilo poleg 2 let še 6 mesecev časa). Ker evidence niso bile urejene (zemljiška knjga npr. še vedno ni!!!), je država po svojih trenutnih evidencah pošiljala tiste, se spomniš, rumene kartončke. Kdor kartončka ni dobil (med drugim moja tašča, katere rod je že nekaj stoletij na Slovenskem), se je moral javiti na najbližji upravi, kjer ga je potem dobil (brez NOBENIH težav, je kartonček tašča tudi takoj dobila). Celo tistih osem ljudi, ki so imeli prijavljeno bivališče na enem kandelabru (se še spomnite), je dokumente dobilo.

Zgodbe, pa tukaj ni konec. Se še spomnite, da je bilo potem potrebno te ‘rumene kartončke’ odnest ‘potrdit’ na urad? Torej, smo si morali tudi vsi mi ostali, ki smo bili v evidencah, urediti STATUS!!!

Za tiste pa, ki trdijo, da vsega tega niso vedeli, pa samo nekaj vprašanj:

Kdo ni vedel za plebiscit?
Kdo ni vedel za slovensko vojno?
Kdo ni vedel, da se bo Slovenija odcepila?
Kdo ni vedel, da je nastala nova država?

Nepoznavanje zakonov pa, baje, ni opravičilo …

Moja sestra Slovenka je poročila Hrvata, pred 30 leti. Imata sina in hči. Sin se je rodil na Hrvaškem, hči v Sloveniji. Ko se je zahtevalo v naši novi državi, da se zaprosi za slovensko državljanstvo, sta oba mož in sin takoj zaprosila in ga tudi takoj dobila – imata pa tudi hrvaško državljanstvo. Zato ne mi nakladat, da “nekateri sploh niso vedeli”! Raje recimo, da so bili tako arogantni do nove slovenske države ali šlampasti. Velika večina jih je pa imela svoje računice.
Tale LDSovska vlada je že 12 let na oblasti. Kaj pa so delali teh 12 let??
Niso hoteli drezat v osje gnezdo? So imeli preveč opraviti ta čas ko so kradli in nabirali kapital, kot je Peče lepo povedal.
Pa ne se sprenevedat, da so vsi isti. Takih kot so LDS in ZLSD ni v Evropi.
Evropa si bo z njimi res lepo opomogla…

Pa lakoto v svetu ne pozabi namešat v to debato.

Limona, tule si lahko prebereš, kako in kaj in kdaj (26.februarja 1992) se je dogajalo z izbrisanimi:

Moj rumeni kartonček, ki ga po nekem čudnem naključju še vedno nosim s seboj v denarnici (mogoče podzavestni strah, da nekoč ne izbrišejo tudi mene) ima pa datum 11.09.1992. Se pravi, več kot pol leta po tem, ko so tistih 18.000 in nekaj ljudi že izbrisali. Še dobro, da niso februarja izbrisali tudi mene, ko sem bila pa brez kartončka.
Aja, pa tega kartončka nikoli nikamor nisem nosila “potrjevat”, nikoli si nisem urejala nobenega statusa. Ja, imam pa res preklemano srečo, da nisem med izbrisanimi.

Saj se mi ne da več na to temo eno in isto mlet, pa me vsake toliko kak post “sprevi iz škatlice”.

M

No, ti vsaj veš, koga boš volila 🙂

Jaz pa ne.

Koka,Jaka je napisal štos,šalo,vic.A je to tako težko razumet.Seveda za kokoši je.

Jaka,super štos.Zelo dober.Še se priporočamo.

V svoji kokošji glavi ne razumem, kako se lahko kdo smeji stiski človeka. Če bi imela kako drugo glavo (npr. prašičjo, volovsko, oslovsko), bi nemara že lažje dojela v čem je štos in bi lahko rigala, prhala in mukala od veselosti skupaj s celo farmo in kmetavzarjem, ki jo vodi. O človeških glavah pa raje ne bi debatirala …tukaj moja kurja logika čisto odpove. Premalokrat sem videla te človeške glave, da bi lahko sodila kako se odzivajo na vice. In kaj je za človeka vic. Sploh pa sem kokoš in se tega zavedam, da ne pozabimo. Čudim se le, kolk živali se ne zaveda svoje živalskosti. Čudim se, kolk živali misli, da ima človeške glave, pa jih nima. Če bi si samo hoteli pošlatati lastno teme, pa bi našli kaka čudna ušeska, rožičke in grebenčke…in potem bi nemara padli v kako hudo depro. Kar pa ni v redu. Je že boljše, če obstaja človeška stiska, da se ji višje razvite živali (kokoši ne sodijo zraven) lahko smejijo in pozabijo na bolečino ki spremlja pogled v špegu.

Nisi samo ti brala Živalske farme.

In daj se skulirat.A ljudje še vicov ne smejo več pravit.Takoj so nestrpni.Kaj si pa ti?Prijazna,dobronamerna,pozitivistična…

Ne, živalske farme pa nisem brala. O, katastrofa, zdaj pa še razmišljam ne več – niti s svojo kurjo glavo. A je to možno? Vse je že zapisano in dorečeno. Nič ni več novega pod soncem 🙂 Še več, celo zgodovina se rada ponavlja 🙂 Ampak izgovarjanje na zgodovino je bojda prvi znak pomanjkanja argumentov, kot je nekdo nekoga podučil zgoraj, ko je navajal zgodovinske besede nekega gospoda z brčicami.

Danes ne bo jajca od mene, sem čist v krizi.

Vici se bodo seveda pripovedovali, dovolim pa si ekskluzivo, da se vsem ne smejim, če lahko. A lahko? Please? Če ne bom zaradi tega izpadla nestrpna…

Ja, pa sem res prijazna, dobronamerna in pozitivistična. Zato tudi verjamem Jakcu13, da je nenamerno sprožil tole debato.

Vsi smehi, ki so sledili mojemu “nestrpnemu” opozorilu, pa so bili daleč od nenamernega, neškodljivega smeha.

verjetno so ti v nosečnosti podivjali hormoni. izpadi so ti odpuščeni.

He he he. Jaz sem taka divja kokoška tud kadar mi ne divjajo hormoni. Je pa fajn izgovor, ki ga nucam kadar se le da. Vseen se zahvajujem za generalno odvezo.

no, jaz bi samo pripomnila tu eno stvar, ki ni v zvezi z izbrisanimi. Zakaj, če komu ni všeč nek vic, ali določena šala in to potem pove, zakaj bi bil to človek brez smisla za humor, kar sem že v večih primerih opazila na tem forumu???

Ja, tudi jaz sem dobila potrdilo o državljanstvu (rojena v sloveniji slovenskim staršem, ki so bili rojeni v sloveniji slovenskim staršem, ki so bili rojeni v sloveniji……).

Čez nekaj let smo urejali neko zadevo, kjer je bilo potrebno potrdilo o državljanstvu in so ugotovili, da je pod mojo številko vpisan moj že 20 let pokojni stric (ki je umrl še v davni, davni jugi…)

Toliko o verodostojnosti potrdil o državljanstvu!

Nataša

PS: sicer se pa meni zdi tale kolobocija o izbrisanih le navadno kupovanje volilnih glasov! ko se že bližamo volitvam.

Jaka, naj ti bo za vzor slovenska policija. Drugič piši vice v stilu:

Se srečata prva oseba NN in druga oseba NN v Nekem kraju ob Nedoločeni uri. Nakar prva oseba NN pove drugi osebi NN Nekaj zajedljivega, druga oseba NN pa prvi osebi NN odločno odvrne Nekaj.

Ti garantiram, da s tako metodo pisanja ne bodo prizadeta čustva nikogar, celo Koka bo morda vic sprejela kot vic , ne pa v njem iskala politične konotacije in pritlehne poskuse vbijanja šovinizma v ovčjerodne predstavnike človeške vrste.

🙂))))

Koka, ti si pa sitna!

🙂)))))))))))))

P.S. Problema izbrisanih pa tukaj ne bom obravnaval, ker je bila naslovna tema namenjena nečemu čisto drugemu…..

Jaka…to, to rabi tale forum….je že tako prekleto dolgčas! A ni bilo časih fajn ??:))

Lep dan ti želim, nič se ne sekiraj….Jaz čim se pojavim gor, me že napadejo…Sem šla med izbrisane:))))

ooo frfra! Sem se že spraševal, kje si? Veš, jaz sem tudi rojen pizdarijetvorec, vendar vsaj v zvezi s politiko ne delam več pizdarij. Zadnja, ki sem jo naredil, je bila prehuda…..

LP!

-----------------------------------------------------------

heheh Roman, bom upošteval tvoj nasvet… 🙂)) Samo, potem bo šele hudič, ker bo vsak rekel, da sem z NN mislil njega (spomni se knjige o policaju Petardi)……

Drži se!

LP!

-----------------------------------------------------------

I ti sine Brute?

: Koka, ti si pa sitna!

Duuh.
Tomaz

New Report

Close