Da, imamo zakone o tujcih (in to velja po celem svetu!!!) … in če se tujec v TREH DNEH ne registrira na bližnji upravi, potem se ga smatra, da je ILEGALNO priseljen, zato se mu posledično izreče KAZEN oz sledi IZGON

Ne moreš živeti v eni državi, imeti pa državljanstva drugje. Če se preseliš moraš prijavit spremembo bivališča. V tem je problem.
Po osamosvojitvi smo dobili po pošti potrdilo o državljanstvu, ne? Tisti, ki ga niso dobili so morali vedet, da je potrebno kaj uredit, saj se je vmes formirala nova država…
Verjamem, da take izjeme ko opisuješ obstajajo, zato bi bilo treba reševati problem individualno.

Jaka,
ustvaril si (verjetno nehote, vedno si se mi zdel tak pozitivec?) poligon za sproščanje najnižjih strasti…
Tukaj sem bolj občasno, včasih preletim kakšne vroče teme,…Občutek imam, da jih je nekaj (mogoče se celo ena oseba skriva pod več vzdevki), ki so stalno na preži, da lahko pljuvajo “svoja”stališča in resnice, (seveda so se in se še najhujše krivice vedno njim dogajajo. Krivda je ponavadi pri drugih (včasih celo res).

Samo tole bi rekla:
Resnica ni črno-bela. Strinjam se z Maxom, da je verjetno toliko zgodb, kolikor primerov. Takih in drugačnih. In da bi bilo potrebno vsak primer posebej preučiti, pa še ne bi bilo za vse prav.

Zdi se mi, da v takih debatah argumenti (niti ne vem, če to so), ne štejejo. Gre samo za zorni kot, ki je lahko ožji ali širši. Pa za dioptrijo, ki ti lahko mimogrede spremeni proporce, sploh če gledaš skozi tuja očala (koka je temu dobro rekla:”poljubne interpretacije mnogih voditeljev”, Lisa pa:”masa ljudi lažje požre hrano, ki je fino servirana, premiksana in skoraj prebavljena od par tipov na vrhu”. In to je to!

Več širine in strpnosti pa zdravega humorja nam vsem želim!

Kaj pa, če ima ta tujec stalno bivališče in svojo hišo in službo, s katero preživlja sebe pa še družino zraven … Mislim, da ne gre enačiti tujcev, ki prvič pridejo v neko državo zaradi kakršnihkoli že razlogov, s tistimi, ki nekje živijo, delajo in so pač zaradi čisto drugačnih okoliščin postali tujci.

M

zakaj pa imajo lahko slovenski izseljenci dvojna državljanstva? npr velecenjeni poslanec iz NSi?

Tudi tak tujec mora biti prijavljen, (imeti delovno vizo), plačevati davke …

Vsekakor, ko se odloči za to, se REGISTRIRA – to velja za vsakega, ki gre v drugo državo in tudi Slovenija je takrat postala DRUGA država …

Zakaj pa ne-vpisani niso želeli dvojnega državljanstva (ali pa bi se registrirali kot tujci) ?

“Ne moreš živeti v eni državi, imeti pa državljanstva drugje.”

Ja to je bilo v stari nedemokratični, represivni Jugi možno. Moja profesorica angleščine, z Britanskim državljanstvom in stalnim bivališčem (možem,otroci, bajto) v Sloveniji, je kar lepo shajala cca 30. let. Kar naenkrat pa to ni bilo več možno. In ker je bila na udaru tudi njena služba na univerzi, je zaprosila za slovensko državljanstvo. Ki ga je potem dobila, kot svežo žemljico, kot so to nekateri komentirali zgoraj.

res ti ne potegne… tudi če niso želeli slo državljanstva kot praviš, se jih ne sme brisati iz evidence stalnih prebivalcev… poglej med posti so že pisali o
tej razliki…

“Verjamem, da take izjeme ko opisuješ obstajajo, zato bi bilo treba reševati problem individualno.”

Bravo, bravo, bravo! Ni še vse izgubljeno.

oxana, koka ipd…
vsa vzporedna vprašanja ki jih zastavljate (in to upravičeno) ..je naslov znan….
tu se govori tako kot da so v opoziciji krivi za vse negativno in pa nakopičene probleme, za “izbrisane” pa nepoučeni in nestrpni, medtem ko je pozicija zadolžena zgolj za “odpravo” “izbrisanih”, za ostalo jih pa ne briga (2/3 večina!!!)…

“Verjamem, da take izjeme ko opisuješ obstajajo, zato bi bilo treba reševati problem individualno.”

Bravo, bravo, bravo! Ni še vse izgubljeno.””

Povej to Potrču!!!!!!!! Zakaj pa čjo vse v enem žaklu čez spravt??

namerno se nisem opredeljevala do opozicije ali pozicije, ker imajo vsi isti imenovalec… najbolje zase poskrbeti… kako so že rekli, isto s**** drugo pakovanje…

pa brez zamere…

lepo se imejte in ne bodite kisli…

>naredite mi to deželo spet čisto… zveni znano, mar ne?

baje je tako, da ko eden začne namigovat na hitlerja pomeni, da mu je zmanjkalo argumentov

Zakaj insistiraš na tem, da je to problem ene stranke oz. ene politične opcije? Tud jaz nisem s prstom kazala na nobeno posamezno stranko, prav tako, kot je rekla Oxana. Pa ti bom povedala zakaj ne. Zato, ker je jasno, da v čisto vsaki stranki, ne glede na to kako je ofarbana, obstajajo kalibri, ki jim osebno in intimno kar paše tako stanje. In to osebno, intimno razpoloženje je tisto, ki me najbolj skrbi. Ne tisto, kar ima kaka stranka v svojem predvolilnem programu.

kako to da predsednik vlade govori da kazalci kažejo navzgor, da ni nikakršnih težav, da se vse sproti rešuje, vsi ostali pa mu veselo prikimajo(ve se kdo)…
…tle pa se eni sprašujete kje je to, kje je ono, zakaj je temu tako, zakaj to ni tako itd.
..a mi lahko to kdo razloži…
koka prosim…
.. no javnomnenjske raziskave, pa politični barometer pa kaže…. kar vedno kaže….

“nisem slišala opozicije ali kogarkoli drugega da zahteva izredno sejo zaradi zaprtja tobačne (ki posluje z milijardnim dobičkom) ali Vipapa… kaj je kdo storil glede ogoljufanih v zbiljskem gaju…”

oxana, nisi omejala opozicije?
še enkrat za domačo nalogo dobro in počasi preberi!! svoj odstavek

draga simona limona, ne bit tako kisla… argumente podala in utemeljila… jih je pa več tisoč… če nam niso všeč je pa drugo…

lepo se imejte vsi skupaj

imaš prav… hotela sem le poudariti da nihče od 90-tih najpametnejših na katerikoli strani ali kdo drug tega ni izpostavljal…

bistvo pa ostaja …

pa lep dan

Mater, me je skoraj kap, ko sem pogledal na forum…..Ni bil moj namen podžigat strasti……niti tistih za, niti tistih proti….. ta vic sem dobil po mailu in sem ga skopiral sem gor, da se še kdo nasmeji….
Obstajajo vici, kjer vsi Štajerci veljamo za pijančke, pa se ne razburjamo za to. Obstaja kup vicev o Hitlerju in Židih, pa te nihče nima za nacista, če jih pripoveduješ. Obstaja cel kup črnega humorja na račun malih otrok, pa se starši ne pritožujemo zaradi tega…..Zakaj pa se ne bi še o izbrisanih malo pohecali??
Sonce je zunaj, žal ga jaz danes ne bom čutil na svoji koži, izkoristite ga, pojdite na sprehod, na kakšno pijačo, naredite kaj pametnega okrog hiše, razveselite otroka s kolesarjenjem, peljite psa na sprehod…… politiko pa dajte na stranski tir…. verjemite mi, da vam bo lepše….
Tak, malo sem vam zatežil s tem pisanjem, pa taki pač sem…..pa da ne boste rekli:”Ja, kaj pa vic?”, dobite še vic (copy – paste)

Kasno naveče ulazi ćerka u kuću, a otac koji je čekao reče:
– “Opet si pušila.”
Ona preplašeno reče:
– “Nisam, hoćeš li da dunem.”
– “Ne moraš, samo se obriši”, odgovori otac.

LP!

-----------------------------------------------------------

New Report

Close