Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ ICSI maj,junij 2015 GK LJ

IVF/ ICSI maj,junij 2015 GK LJ

Ciao,

pa se je začelo…dobila sem menstruacijo in jutri grem v Mb po inekcije. Ufff, držimo pesti.

Lep dan.

Upanje 24, srečno s špikanjem:) ni tako grozno, če boš imela puregon, je enostavna uporaba..

Včeraj sem bila na 2.UZ, torej 8 dan ciklusa.

V levem imam 2 večja folikla 12 in 8 (ter 5 manjših, ki se lahko še razvijejo.)
V desnem imam 3 večje folikle 13,11,8
Zdravnik zadovoljen…
Sem pa včeraj, torej na 8.dan ciklusa dobila še zdravilo Cetrotide,(za 2 dni) katerega si moram poleg vbrizgati, poleg Puregona. Jutri, 10 dan ciklusa imam ponovni UZ. Cetrotide, je pa malo bolj kompleksen za uporabo ampak, počasi se naučiš.. Preprečuje jajčecu, da bi popokalo oz.prezgodnjo ovulacijo.

Aja, pa priporočam ogled You Tube posnetkov-uporaba puregona, cetrotide-a, maš ful videoposnetkov…Je lažje, da ob branju navodil, ki jih itak prebereš pač pogledaš še posnetek..:)

Elle 29,

hvala lepa za napotke 🙂 Upam, da ne bom skupaj padla, ko bom videla te inekcije 🙂 Pa čestitke za lepe folikelčke 😀

evo,

3.UZ (10.dan ciklusa) je za mano, stanje :
desni j.: 16, 15, 14, 14,13, 10, 9
levi j.: 15, 11, 11, 10, 10

2.UZ (8.dan ciklusa ) je pa bil:

desni j: 13,11,8
levi j: 12 in 8 (ter 5 manjših)

V dveh dneh so se kar dobro namnožil..Bomo vidli v soboto, mam zopet UZ, če bodo naprej rastli tko kot je treba. Tako, da pred ponedeljkom še ne bo punkcije.
Pijem po nevem brezalkoholno pivo (0,5l/dan) in jem 2-3 jajca na dan..:)

elle 29, ma superrrr 🙂 Lepi folikli.

Jaz pa sem danes imela uz, en ovarij je poln malih foliklov, na drugem pa je cista 1 cm, naj bi ostala od ovulacije. Niso komplicirali zaradi tega. Dobila sem inekcije in UZ imam naslednji petek 🙂 Imam pa 150 enot Puregona.

Držimo figice 🙂

Upanje 24, super, končno tudi ti začneš:)

Saj boš videla, prvič je malo težko z iglo, potem se pa na Puregon injekcije navadiš. Sedaj si jih pripravim in vbodem v 1 minuti, prva dva dni sem pa potrebovala 20 min..:) Edino tale Cetrotide mi gre še zmeraj na živce,ne morem se ga navadit, igla je večja in debelejša kot pri Puregonu in je bolj neprijetno, mam mal težav z vbodom (psihičnih:)). Ampak brez njega ne gre…Sj bo 🙂

Sem včeraj vsa zmedena napisala…jaz imam Gonal, ne Puregon. No, danes sem si dala prvo inekcijo 🙂 Cetrotide pa moram še enkrat preštudirat kako si bom dajala, ker je igla res “grozna” videti. ma bom ozmogle 🙂

Malo sem skeptična glede doze 150 enot. Ker imam nizek AMH, sem pričakovala, da bom dobila višjo dozo.

Pozdravljene,
danes začnem s špikanjem (22.dan) .. ..3.postopek … dolg protokol… najprej suprafact 0,6 ml… čez 14 dni 1 UZ…
Punce kaj jemljete za lepše in veliko celic? Kaj predlagate?
Al res samo jajčka in pivo kot elle29.. hihihi 🙂

Upanje24,
Glede doze ti lahko zdravnik, ce bo videl da premalo reagiras, po 1.UZ predpose vecjo. Bolje pri manjsi zacet, pol pa ce je treba, se povecja. jst za AMH sploh ne vem kok mam, mi ga niso zmerli..

Tretjic, pozdravljena tudi ti 🙂

Jaz poleg piva in jajc jem se Cinkove tablete (ze pol leta) so baje dobre za celice (tako za moske kot za zenske), tako da mi2 s fantom oba vsak popijeva po 1 dnevno 🙂 drugace pa nic posebnega..jem normalno, ne izogibam se sladkorju, moki in podobnemu, kot se nekatere v postopku…ne da se mi se s prehrano posebej ukvarjat, ker pol si pa res skos zivcen 🙂 Nimam pa problemov z odvecno tezo..
Tebi so pa dali dolg postopek? kako se to sploh odlocijo ali kratek/dolg. Kaj pa je pri tebi “problem”, kaj pravijo zdravniki ?

Punce,

dans imam punkcijo, držte pesti:)

Tudi jaz jem cinkove tablete ter pred postopkom sem jemala maco (med postopkom sem brala da ni priporočjljivo) … bom pa malo upoštevala pravila,ki jih je napisala ena punca iz svojih izkušenj… če želiš elle29 ti jih pošljem na mail…
Ja mene so že drugič dali na dolg postopek, ker sem pri kratkemu potopku prehitro reagirala na zdravilo Gonal. že po 1 UZ sem dobila stop inekcijo. Pridelala sem samo 4 celice in še te se niso oplodile… na koziliju se me potolažile, da je bil to čisto zgrešen postopek, da je šlo vse prehitro in da zato ni prišlo do oploditve. Zato so me že drugič dali na dolg postopek, kjer s zdravilom Suprafact upočasnijo delovanje jajčnikov in po 14 dneh na Uz začnejo opazovati kaj se dogaja…
Problem… imam rahlo endometriozo črevesja, lahko da je razlog lahko da ni… niso rekli nič specifičnega… načeloma vse ok.

elle 29,

kako si? Si imela ponovno UZ, ali si že na punkciji?

Jaz sem pa zelo slaba po inekcijah 🙁 Komaj stojim pokonci. Bom jutri poklicala v Mb. Je bilo še kateri tako, da je bila čisto brez energije?

Lep dan.

Upam, da si ok in da je bilo čimveč celic za oploditev. lp

pozdravljene, evo me nazaj iz klinike.
Torej na 11.dan spikanja (12.dan ciklusa) sem v soboto dobila stop injekcijo ob 22ih. Punkcijo sem imela danes ob 12ih. Punkcija torej sledi mojemu naravnemu ciklusu, torej ovulacija na 14 dan.
Ce bi rekla da ni bolelo, bi se lagala :/ ampak na sreco je dokaj hitro mimo. Odlezala sem pol ure in odsla domov. Pridobili so pa 13 celic, vec pa niso povedali. Nazaj morm priti v soboto in ce bo vse posreci, takrat transfer. Zdravnico sem pred punkcijo vprasala kaj je dober rezultat pa mi je rekla da so zadovoljni, ce jih dobijo 10. Tako da so bili zadovoljni z mojim izkupickom..nevem pa koliko celic je dejansko ok oz, zrelih, to mi niso povedali.
Upanje24, jst nisem imela nobenih stranskih ucinkov puregona,edino po stopki sem malo vec spala..res pa je,da na vsako drugace vplivajo te hormoni :/
TRETJIC, ti na ZS posljemsvoj mail pa mi lahko posljes. Cink je baje res vredu, da ga jemljes za celice, tako da ga bomo kar prdno naprej jemali 🙂

Zdej pa pocivam na kavcu, mi pase malo lenarjenja 🙂

moj mail: [email protected]

veliko sreče elle29.

mi2 pa sva v petek imela sprejem, vse lepo uredili, špiknila sem se tudi, ni kaj posebnega =) sedaj pa čakam m. upam, da bo kmalu. jaz jem samo elevit mož pa vitamin c in e. kar se prehrane tiče pa berem, da ste vse zelo zagnane in da se mau čuvati in jeste kar je pametno, joj jaz sem bolj slaba s tem. jem normalno tako kot prej. najboljše, da začneva z možem še cink, da bo vsaj še nekaj. aha imam pa Puregon 175

vse želim vse najlepše!!=)

luibella, no super, da tudi ti zacnes postopek vsak cas :))
Kar se tice prehrane, pa se jaz ne izogibam nicemur, jem vse kar mi zapase (brez cukra in testenin moje telo pac ne more hehe), vse kar sem jedla poleg tablet Cinka so bila jajca in pa pila sem brezalkoh.pivo (do punkcije). Vem, da ce bi se dodatno obremenjevala glede slabega vplivs OH, cukra in podobnega, bi bila se bolj zivcna, ze tko je fuuul prevec stresno vse skup. :/ ksna tortica na konc dneva zapase, da se potolazim 🙂 hihi.. je pa res, da ce imas preveliko telesno tezo, da je fajn pred postopkom mal shujsat, ampak na sreco sem jst bolj vitka po naravi.. vsaj neki 🙂

ja jaz imam tud to srečo=))), da me ni kaj preveč skupaj, mogoče kakšna mišica več bi mi prišla prav. je pa res, da nisem glih največja ljubiteljica mesa in da mi lahko od mesa kakšna pomembna stvar fali 😉

Elle29, meni se zdi tvoja punkcija uspesna…13 celic se mi zdi zelo lepa stevilka in drzim pesti da se jih cimvec oplodi.. tako bos imela transfer in se zamrznjencke..lahko se zgodi da te poklicejo ze prej(3.dan), tako je bilo pri meni drugic …
upam, da se bo meni tudi tako poznalo ker ze 2 meseca pridno jem cink… sicer pa imam se cas saj bo moja punkcija okog 20.6. ..ja tako dolgo traja dolg postopek..
mail ti se posljem… lp

New Report

Close