Najdi forum

Ime za fantka

Kitty kaj pa Marcel.Mislim da ni pogosto ime,meni se ful dopade,vendar ga ima že nečak,tako da pri nas ne pride v poštev.

Pol bo prevelika podobnost z očetovim imenom…. :))))

:))))))) NIna…… niceeeeeeeeeeee:)))))

Od imen, ki jih imata v izboru, je pa meni Filip najbolj všeč…. :)))

Naš bo pa Max… :)))

Moj dragi je pa Marcello :-))) Tko da odpade.

Imam pa tudi jaz nečaka Marcela, ma ga večina namesto Marcel kliče Marčelo 🙁
Včasih je pri tujih imenih treba tudi malo pomislit kako bo to v neki državi potem slišat in če bodo razne tete to znale izgovarjat. Je pa verjetno velka razlika ali si iz recimo Ljubljane ali kakšne mičkene vasice. Vsaj meni je tako.
Dejansko so pa potem vse ‘štručke” luškane ne glede na ime 😀

Jaz sem pa razumela, da bosta vidva punčko imela 😀

Samo bi tudi Italijani izgovarjali pravilno, ker s postane z le med dvema samoglasnikoma.
Mare pa bi res cudno zgledalo (morje?!).
Sicer pa tudi Italijani uporabljajo k (Kevin, Patrick, Katia itd.), ceprav ga kao ni v abecedi (kot ni v slovenscini x, y …)

Samo Kevin, Patrick, Katia sta glih toliko italijanka kot Max in Alex slovenska :-)))
To za s pa ne vem na kaj se nanaša.

Ja ja….. če bi lahko izbirali….. :)))) Ma kaj ki nikol ne veš….. :))

Meni drugače zračuna….. Kaku zdej…

ma kaj zdej Lara Croft ti boš tudi zibala? :-))))

Ma, veste kaj – MAKS je zelo domače ime. Izvor latinski (kot vsa krščanska imena), ampak pri nas je to v rodbini staro ime. Maksimilijan, po dolgem.

In zakaj pišete z x??? Zato da zveni tuje??

Mi imamo doma malega Maksa in sem kar užaljen, če me kdo vpraša, če se piše z x Ne vem, no, ljudje ne poznajo zgodovine. V začetku prejšnjega stoletja je bilo v Sloveniji veliko MaKSov.

Ampak za Kitty odpade eno in drugo, ker noče x ali k v imenu.

Meni je najboljše ime (poleg Maksa) Martin. Super zveni, povsod ga znajo izgovorit, ima velik zgodovinski pomen,…

Tista varianta DION… prosim , no, Celine Dion????

Ma meni je všeč ja, če zveni tuje…. pa tudi črka x mi je ful dobra…. :))

Bi imeli Crisa, če se ne bi pri nas “r” prebral trdo….

No najin prvi sin je Tilen. Ime sem zbrala jaz. To mi je bilo všeč že iz mojega otroštva.

Sedaj za drugega (če) bo punčka:
Martina ali Tina
(sedaj ima prednost pri izbiri mož in ker je njemu ime Martin, se je odločil za zgoraj navedeno).
Po moje bi bila Maja :)).

Za fantka pa mi je všeč (mož še nima favoritov):
Jan, Tristan, Timon, David, Tian (to pa pri možu čisto odpade, ker mu ni všeč).

No to so moji predlogi.

LP

ojla…
Vsak posameznik ima svoj okus…
Meni je všeč ime DION….pa ne zaradi Celine Dion…
Pač pa poznam fantka s tem imenom,ki sem ga nekoč strigla in je imel zlo lepe dolge laske in tedaj sem si obljubila ,da bo mojemu tako ime…
Rada imam imena ki niso glih pogosta…zato je moja hčerka Hana…pa so se na začetku tudi vsi zgražali…sedaj je pa že več teh imen.

Živjo!

Predlagam Hugo.

S

Meni Dion ni všeč, ker nekateri to naglašajo na i, potem pa se to sliši kot “adijo”.

meni je zelo všeč Jurij

Meni pa je vsec ime Jan.Tako je ime tudi najinem malem soncku.

Lep dan!

Vsi štirje iz tvojega prvega so mi v redu, zamenjala bi le Gregorja z Gregom.

New Report

Close