Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hude bolečine v nogi

Hude bolečine v nogi

Spoštovani!

Po teku lahko pride do vnetja kit in veziva, kar povzroča bolečine, kot jih opisuješ. V nekaj dneh bi se morlao stanje bistveno izboljšati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani
Že dva dni imam močne bolečine v obeh nogah….celih. Sem sladkorni bolnik na inzulinu in stara 57 let. Z nogami načeloma nisem imela velikih problemov, razen rahlo zatekanje, saj so mi v dimljah jemali bezgavke ( rak jajčnikov ). Sploh se mi bolečina pojavlja v mirovanju. Vozim se s kolesom, hodim z kužekom, pa tudi sedim, ker rada pletem. Kaj je nujen obisk zdravnika…..hvala Monika

Spoštovani!

Če so noge otekle, ali mrzle, potem pojdite čim prej k zdravniku, ker bi lahko šlo za vesnko trombozo ali arterijsko zaporo. Na žalost opis ni najbolj podoben, da bi bil lahko bolj natančnen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani gospod Janko
Hvala za vaš hiter odgovor, res nisem bila natančna. Zdravniku še nisem šla, saj je naslednji dan bilo malo bolje, potem se mi je zopet ponovila bolečina, sedaj pa je nekje srednje. Noge imam vedno malo zatečene od operacije naprej, ki sem jo imela pred 6 leti. Res pa je, da so bolj mrzle kot ponavadi, ki sem imela prej tople kot mrzle. Če grem k zdravniku, me bo poslala na preiskave, ki je vedno čakalna doba, ali naj grem kar dežurnemu. Hvala za vašo prijaznost, odkar sem prebolela raka, me je vsakega pregleda strah. Prijavila sem se na meritev gleženjskega indeksa, je to vredu, imam ga že v decembru….hvala Monika

Spoštovani!

Potem bi vse te motnje povezal predvsem z okvaro drobnega živčevja zaradi sladkorne bolezni. To moti prekrvavitev, občutke in regulacijo toplote. Kaj konretnega ne morete narediti. Skrbite za urejenost sladkorne bolezni in upoštevajte nasvete v zvzei z zdravim življenjski slogom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Pred 5 dnevi me je začela boleti leva roka.Od komolca se je bolečina širila v palec. Sedaj tri dni me boli pa tudi desna noga in sicer začelo je prvo v gležnju nato v kolenu in sedaj v kolku. Bolečino bi ocenila z 5 po VAS (vizualno analogna skala). Ponoči ko zaspim me ne boli. Naj povem,da delam kot medicinska sestra in veliko tudi dvigujem nepokretne. Občasno občutim v cervikalnem delu neko napetost. Sedaj v nogi če stegnem ali rotiram gleženj zelo “poka”.Kaj mislite,da bi lahko bilo?

Hvala,lp

Spoštovani!

Pri bolečini v roki bi lahko šlo za draženje živcev zaradi pritiska v zapestju, komolcu… Lahko xelo v vrat ni hrbtenici, kjer čtite bolečine. Z dodatnimi pregledi in preiskavami bi se moroče pribliđali odgovoru na to vprašanje.

Za gleženj in kolk so številni razlogi, a težko rečem, da je kakšen izjemnega pomena, oz bi ga bilo moč zlahka se znebiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Že nekaj časa (nekje mesec dni), imam hude bolečine v mečih leve noge. Bolečina sega nekje 30 cm pod koleno. Bolečina se stopnjuje, če stojim ali pa če hodim. Po nekaj korakih me začne boleti tudi v predelu kolka na zunanji strani. Vse pa se je začelo z ostro bolečino na desni strani križa. V zadnjih dneh pa opažam tudi mravljince na podplatu in palcu omenjene noge. Ker protibolečinske tablete ne pomagajo prav dosti, prosim za vašo mnenje oz. pomoč glede te težave. Že v naprej se vam zahvaljujem!
Lp Gregor

Spoštovani!

To govori za pritisk na živčne korenine v hrbtenici. Poleg omenjenih zdravil, bi bilo smotrno opraviti slikanje hrbtenice, ki bi lahko odkrilo ev. spremembe an vretencih, ki bi jih bilo z operacijo mogoče odpraviti. Sicer pa se tudi take težave pgosoto v nekaj emsecih popravijo same od sebe. V primeru težav z odvajanjem vode ali blata ob tem, pa je potrebno v 24 urah obiskati zdravnika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za vaš hiter odgovor! Sem bil na magnetni resonanci.

Izvid je takšen:

Izravnana fiziološka lordoza v sagitalni ravnini.
V nivoj l5-s1 je i.v. disk nekoliko znižane intenzitete signala – izsušen.
V nivoju l4-s1 sta po levi strani utesnjena nevroforamna.

V sagitalni ravnini:
v nivoju l4-l5 je po levi strani intraforaminalna ter ekstraforaminalna herniacija diska s kostnimi naplastitvami in posledično utesnitvijo nevroforamna.
v nivoju l4-l5 je po levi strani intraforaminalna herniacija i. v. diska s kostnimi naplastitvami, utesnitvijo levega nevroforamna in blago utesnitvijo levega laternega recesusa.

Mnenje: Degerativne spremembe s stenoznimi spremembami v nivojih l4-s1 po levi strani.

Prosim za razlago tega izvida!
Najlepša hvala! Lep pozdrav Gregor

Spoštovani!

Opisan izvid kliče po operaciji.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Imeli ste prav, sem na čakalni listi za operacijo. V zadnjem času pa sem opazil topi občutek, ne bolečino na DESNI strani križa, kot da imam premalo kožo, čeprav je iz MR – ja razvidno, da je težava na levi strani, približno tam kjer me je štihnilo se pojavlja. Ali je to posledica heksnšusa, ali imam takšen čuden občutek zaradi česa drugega? Res čuden občutek, kot da je tkivo popolnoma mrtvo!
Hvala za vaš odgovor! Gregor

Spoštovani!

Lahko gre za preneseno bolečino, lahko pa tja seže kožni živec z druge strani.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Včeraj so se mi pojavile bolečine v gležnjih in nartih, danes pa so se začele pojavljati tudi v stegnih (malo nad koleni) in mečih (nekje na sredini). Občutek je tak kot da bi me nekdo pretepel. Najhuje je ko po sedenju vstanem. Po nekaj korakih je sicer boljše a še vedno ostaja nekakšna zategnjenost. Star sem 33 let.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni.Stara sem 39 in že približno pol leta me boli leva noga,ko ležim(ponoči) ali ko sedim:Boli me predvsem v meču,koleno..zadnje čase tudi cela noga.Na slikanju ledvenega dela so mi odkrili poškodovan prvi vretenec in ukrivljeno hrbtenico.Moja zdravnica me glede noge ni poslala naprej pravi naj grejem jaz pa se zbujam cele noči in v službi zelo težko sedim.Kaj mi predlagate?lp hvala za odgovor

Spoštovani!

To spominja na težave s krčnimi žilami, ki niti niso nujno prav očitne. Poskusite s hladilnimi želeji, ki jih dobite v lekarni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
prosila bi vas za vaše mnenje o mojem stanju, saj pri svoji zdravnici odgovora ne dobim, čeprav se problemi vlečejo že par let.
Stara sem 34 let, normalne višine in normalne teže, občasna kadilka.
Pojavljajo se mi bolečine v mečih, posebaj močne na desni nogi. Bolečina je taka, kot bi bila golen vneta, močnejša je pri hoji oz. pri dotiku meč. Občutek imam, da so meča tudi otekla. Običajno traja kakšen teden in nato izgine. Pojavlja se na 2, 3 mesece in mi otežujejo hojo. Pomagam si s kompresijskimi nogavicami, saj mi le te bolečino omilijo. Na mečih imam tudi vidne žile, ki včasih malenkost izstopijo. Sumim, da je to povezano z žilami. Že nekajkrat, ko so se bolečine pojavile, se je zgodilo še nekaj. Zapeklo me je v prstu na roki, na mestu bolečine je nastala modrica in oteklina, ki je trajala 4, 5 dni. Takrat me prst tudi na dotik boli.
Pred 3 leti sem bila zaradi težav v žilni ambulanti na Otočcu, vendar mi po kratkem pregledu z ultrazvokom niso povedali nič posebnega. Šele po mojem prigovarjanju, da je sigurno nekaj, mi je zdravnik predpisal kompresijske nogavice.
Kam naj se obrnem?

Hvala za odgovor in lep pozdrav, sasa

Spoštovani!

Vaše težave so verjetno res povezane s krčnimi žilami, oz. njihovim iposledicami – zastojem tekočine v golenih. Lahko bi sicer šlo tudi za vnetje vezi in kit, a take težave so navadno povezane z aktivnostjo, in po nekaj tednih minejo. Zanekrat ne vem drugega, kot da nadaljujete s kompresijskimi nogavicami.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za odgovor, bi pa vprašala še nekaj.
Ali je možno, da zaradi krčnih žil doživljam naslednje… čutim špikajočo in pekočo bolečino po različnih delih telesa. Vedno se pojavlja na istem mestu v glavi, pod levo pazduho, v spodnjem delu trebuha, občasno v dimljah in notranji strani stegen, ter v predelu ledvic in srca. Vse pa sem začela resno jemati, ko sem pred tremi leti iz lepega doživela nekakšen napad, pospešeno bitje srca, dvojni vid, slabost in občutek odtujenosti. To so na urgenci ustavili s pomirjevalom, naslednejga pol leta pa so se napadi še nadaljevali in ustavila sem jih lahko samo s helexom. Tisti čas sem imela konstanten občutek izčrpanosti, moten vid in občutek odsotnosti. Zaradi bolečin v predelu ledvic sem prav tako pristala na urgenci, dobila sem protibolečinsko infuzijo, nikdar pa nisem zvedela kaj je bil vzrok bolečine.
Občasno mi zatečejo različni deli telesa, leva noga, leva roka, prst na levi roki, s tem, da imam probleme z meči na desni nogi konstantno, tudi danes, vidna je modra lisa, kot modrica. Počutje pa se je od takrat nekoliko popravilo, čeprav kdaj pa kdaj še začutim zgoraj opisane simptome.
Bi to lahko bilo povezano z žilami oz. srcem, saj neke diagnoze, ki bi vse to zajela, po več pregledih nisem dobila?
Jutri grem k osebni zdravnici, prosila jo bom za napotnico za angiološko preiskavo, te še nisem imela.
Zahvaljujem se za vam za odgovor, lp, sasa

New Report

Close