Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hude bolečine v nogi

Hude bolečine v nogi

Spoštovani!

Opisujete napade tesnobe – predvsem telesne znake. Če vam vaš zdravnik ne napiše antidepresiva s pomirjevalnim delovanjem, naj vas napoti k psihiatru, da preveri, če gre res za anksioznost.

Te težave niso povezane s krčnimi žilami.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

pišem v imenu svoje stare mame. Stara je 82 let in že pol leta neprestano govori o bolečini v nogi. Zdravnik ji je rekel, da ni išjaz. Trenutno pravi, da ima bolečino v stopalih- pri prstih in da zelo težko obuje čevlje. Zaradi srca ne sme jemati zdravil, kot so Naklofen.

Prosim za pomoč in nasvet.

Lep pozdrav, Angie

Spoštovani!

Opis je preskromen, da bi lahko kar koli rekel. Lahko jemlje lekadol, analgin, doreto, tramadol.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

Avgusta lani sem se nekega dne zbudil z hudo bolečino v desni nogi. Bolečina se je nahajala nad in pod kolenom na zadnji strani noge. Občutek je bil zelo ostra bolečina, kot bi me zabodli z nožem. Bolečina je po več kot 7 mesecih še vedno prisotna. So obdobja ko je malo bolje ampak načeloma je vedno prisotna. Včasih me boli spodnji del noge pod kolenom, včasih pa zgornji pri mečih ampak vedno na zadnji strani nekje globoko v nogi. Najbolj problematično je sedenje v določenih legah noge, ampak tudi pri hoji je prisotna bolečina. Večinoma je da ko nekaj časa hodim bolečina poneha, ravno tako kadar mirujem z nogo v iztegnjenem položaju. Podobne bolečine v desni nogi ima tudi moj oče, ki je šel na pregled in bi to naj bil išijas. Sam na pregled še nisem šel, ker sem mislil da bo bolečina ponehala, saj sem mlad, star 27 let, nikoli nisem imel problemov z podobnimi stvarmi. Veliko sem se tudi ukvarjal z športu (rekreativno), vendar sem zaradi teh problemov nehal. Kaj lahko storim, saj je zadeva velo moteča in občasno so bolečine kar hude? je možno da je to kaj gensko saj ima podobne probleme tudi oče?

Pozdravljeni,

vzrokov za tako bolečino je lahko veliko. Iz navedenega se ne da dovolj natančno reči, kateri od njih je najverjetnejši. Manjkajo ključni podatki za to. Svetujem, da greste k zdravniku, ki vas bo povprašal še po dodatnih simptomih in pregledal, da opredeli še znake.
Zato vam svetujem iti k zdravniku.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spostovani.
Moj moz ima neznosne bolecine v ramenskem obrocu, v zgornjih parih vretencih ter mecah na obeh nogah katere ne popuscajo tudi ob pocitku.zraven tega se mu pojavlja vricina med 37stopinjami celizija do 38stopinj brez nekega razloga za kaksen dan do dva, lahko pa le za kaksno uro na dan ima vrocino.
Prosim za odgovor saj je bil ze pri doktorjih raznoraznih od nevrologije, ima narejeno mr glave, bil je pri ortopedih, splosnih raznih doktorjih in nic nihce ne ugitovi.
Zelela bi si nekoga ki bi se v primer resnicno poglobil.
Prosim za odgovor.lp
EmmaLove

Pozdravljeni,
edini, ki se lahko poglobi v diagnostiko, je osebni zdravnik. Izključiti je treba vnetne bolezni, malignome, poškodbe. Izpeljati torej diagnostiko, ob enem pa lajšati težave. Pojdite k zdravniku nazaj, če ni dobro. Izvidov ne poznam, tako da kaj drugega ne morem svetovati!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

že več let se mi občasno zgodi, da se prebudim s tako hudimi bolečinami v nogi, da komaj vstanem s postelje. Potem lahko mine eno leto in spet. Včeraj pa je bila bolečina tako močna, da me je sililo na bruhanje. Nisem hipohonder, pri zdravniku nisem bila že več let, vendar me je tole resnično zaskrbelo. Vzela sem anagletike in sem zaspala nazaj. Danes imam v mečih občutek hudega muskelfibra, čeprav nisem bila športno aktrivna. Drugače pa je bolečina izginila. Zelo sem zaskrbljena. Kaj bi to lahko bilo? Prebrala sem že vse grozljive diagnoze mišične distrofije na internetu, bi to lahko bilo to, pri 27 letih? Lep pozdrav.

pozdravljeni! pred štirimi leti sem dobila kolensko protezo. do sedaj ni bilo nobenih problemov. v zadnjem času pa so se mi pojavile bolečine v meči in to predvsem ponoči. dva dni pa že podnevi. bolečina je topa kot da mi mečo nekaj stiska in špika na zadnjem delu. kot da je v oklepu. otekline in mrzle noge ni in normalno hodim.imam tudi bolečino v levem pregibu – dimljah predvsem ko grem po stopnicah.
hvala za odgovor in pozdrav. Dragica

Pozdravljeni,
dokler vaše noge ne pretipa in ne pregleda zdravnik, vam ne morem reči, da je vse OK. Lahko se razmaje proteza, lahko nastane katera koli druga težava tako na arterijah, venah kot na mišicah. Tako vam svetujem iti k zdravniku na pregled.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,
Pred nekaj dnevi sem začel čutiti bolečino za levim kolenom. Bolečino začutim ob dotiku. Bolečina se občuti pekoče in občasno so prisotni mravljinci ki se čutijo v prstih ( občutek je električen ). Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,
na tak način se čuti, če je dražen živec na nogi. Brez pregleda kaj dosti ne morem svetovati. Če ne mine, pojdite k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

pred nekaj tedni sem čistila tla tako, da sem slonela na kolenih. Pri tem me je v levi meči močno zabolelo oziroma zapeklo, kot da bi mi počila žila, a vidnih znakov ni nikjer. 3 tedne kasneje še vedno občutim bolečino, ko želim iti v isti položaj, prav tako pa čutim žgečkajočo bolečino, ko se dotaknem noge pod določenim kotom, ne pa vedno. Zanima me, ali bi bilo smotrno obiskati zdravnika? Stara sem 32 let in drugih težav nimam, razen tega, da se mi oblčasno pojavljajo vrtoglavice z rahlo slabostjo.

Pozdravljeni,
tako zapeče v mišici. V par tednih mine brez posledic.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Zanima me če bi lahko te bolečine v mecih bile kaki povezane z multiplo

Ne najdem nobene povezave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

odkar sem se zjutraj zbudila čutim bolečine v levih stegenskih mišicah (spredaj). Bolečina v mirovanju izgine, najhujša pa je pri hoji navzdol (predvsem po stopnicah) ter se že ves dan stopnjuje. Skrbi me predvsem zato, ker se nisem poškodovala, niti se nisem ukvarjala s športom (razen kakšen sprehod). Pred nekaj meseci sem jemala Dabroston (kakšnih 6 ciklov), v prejšnjem ciklu pa so mi zaradi histeroskopije (pri kateri so ugotovili prisotnost miomov) predpisali kontracepcijske tablete Lindynette 20. Sedaj me skrbi, ali obstaja možnost, da bolečine kažejo na trombozo? V službi osem ur na dan sedim (seveda včasih tudi nepravilno – prekrižane noge), na navodilu zdravila Lindynette pa je na široko opisana večja možnost krvnih strdkov zaradi jemanja tablet. Bolečina v mišici je podobna bolečini, ki se pojavi po kakšni zahtevnejši športni vadbi in boli tudi ob pritisku na boleče mesto. Noga zaenkrat ne izgleda otečena. Prosim za vaše mnenje. Najlepša hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni, zgolj iz te bolečine res ni mižno sklepati na globoko vensko trombozo, tam gre praviloma za zatekanje cele noge ali vsaj goleni enostransko. Saj je v medicini vse mogoče, a zelo verjtetno po opisu se mi to ne zdi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close