Najdi forum

Zdravo mene pa zanima koliko dni so hrčki lahko sami?

jaz imam sedaj prvega hrčka. mama mi je pustila, da si ga kupim, ko sem dobro raziskala o skrbi hrčkov. so male in nežne živali in priporočam, da ga ne drezate preveč. seveda kot vsaka žival rabi tudi prostor(priporočam vsaj 60x40cm.) kletka, ki jo imam sedaj jaz je steklena omara iz Ikee ampak je prfektna za dobro oskrbo. imenuje se DETOLF in je kar velika, ampak za njeno velikost je cena zelo dobra. tudi koliko sem prebrala rabijo hrčki stelijo vsaj 20-30cm, če je pa več pa nikoli ne škodi. kolo mora biti dovolj veliko, da se hrčku hrbet ne prepogiba preveč saj ima lahko posledično težave z hrbtenico. (za manjše hrčke je minimalno 20cm za večje pa 24cm). to kar pa manj zasledim na spletu pa je bana iz peska za hrčka. predvsem je pomembna saj imajo hrčki na krznu olje, katero če ga okopaš gre stran in pripelje do posledičnih zdravstvenih zdravstvenih težav. prosim tudi, da hrčka ne zbujate saj to pripelje do agresivnosti. če pa dobro razumete angleško pa tudi priporočam da si ogledate videje od victorije rachel na youtoubu. to je vse kar vam bi povedala za sedaj, če pa so kakšna posledična vprašanja me lahko vprašate.

upam da je to vseeno kaj pomagalo 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
TT , 10.04.2002 ob 12:40

Tudi mi smo pred leti imeli kar nekaj hrčkov pri hiši. Vedno so mi bili simpatični, čeprav niso bili nikoli tako krotki in crkljasti kot je morski prašiček, ki ga imamo sedaj. Zanj večinoma skrbi mlajši bratec in se strašno dobro razumeta. Pujsika je čisto nora nanj in mu kar sama priteče v naročje. Ponavadi začne godrnjat in to v njenem jeziku verjetno pomeni “božaj me” 🙂 Ima tudi manj močan vonj kot hrček in doma so jo naučili (ali se je sama?), da svoje potrebe opravlja vedno na istem mestu, kar vsekakor olajša čiščenje. Nikogar še ni ugriznila, ampak samo narahlo pogrizljala in polizala, kar pa ne boli – kvečjemu žgečka. Morski prašički se mi zdijo neprimerno boljši, če so v hiši manjši otroci, čeprav so mi osebno hrčki tudi zelo všeč. Zanimiva izbira se mi zdi tudi činčila, ki je zaradi svojega mehkega kožušča in nežnega karakterja precej lepa živalica. Če jo imamo od malega, se jo da zelo lepo udomačiti. Tako kot pri hrčkih in morskih prašičkih pa je potrebno paziti, da ne delajo škode s svojimi zobki. Naša pujsa je ravno včeraj pogrizla kabel. Še sreča, da smo jo pravi čas zasačili pri njenem dejanju in da se ji ni kaj zgodilo…

Ali kdo ve kaj naredim  če moj hrček pleza po ograji od kletke

Je to normalno?

Lp Tina

 

New Report

Close