Najdi forum

nikaaay,zelo mi je žal za tvvojega hrčka. Vedi ,da so hrčki samotarji in zato je bolje,če so sami.Verjetno se nista pogrešala in ravnotako se je tudi hrček ,ki si ga oddala privadil hitro novemu okolju.
Si mogoče razmišljala o nakupu druge živalce,da bi se mogoče malo potolažila?

ja sem razmišlala v ribah ampak moram prej najti prostor da bi jih mela kam dati.a lahka eno vprašanje za ribe? ali mora biti lučka pri ribah skos prižgana ali ne?

Ne speeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet- zdej bom pa ornk huda- na istem forumu smo vse o ribah obdelali tolikokrat,da že ribe znajo na pamet. Tudi lučke, filtre, hrana, velikost akvarija……….. Prosim poglej!

ja pa ni treba tko pojesnovat.sej js ne gledam tuki joj ste mutavi svi najbolj puffle

Pravzaprav ne. To so samo ljudje ki so veliko na tem forumu in veliko svetujejo in so ponavljajoča se vprašanja utrujajoča. Kako bi reagiral/a ti, če bi morala vsakih nekaj dni odgovarjati na ista vprašanja?
Mimogrede pa me zanima, zakaj smo s hrčkov premestili na ribe.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

ok evo oprosti sam napiši tam ko so ribe.Tu so hrčki!

ja pa se tko pove ane!!!

živjo
mene pa zanima kje bi se dalo kupiti ruskega hrčka (raje bi pri tistemu ki se s hrčki ukvarja)in prosim še mladiček
za odgovor se še naprej zahvaljujem
eva

Živjo,
Imela sem že zlatega in ruskega hrčka, tokrat pa sem se odločila za nakup roborovskega. Star je okrog 4tedne in me zanima, če ima kdo izkušnje s to vrsto? Njihova značilnost je, da so zelo živahni, zato me zanima kako pristopiti da bi ga čim bolj “udomačila”?
LP

Živjo,
Imela sem že zlatega in ruskega hrčka, tokrat pa sem se odločila za nakup roborovskega. Star je okrog 4tedne in me zanima, če ima kdo izkušnje s to vrsto? Njihova značilnost je, da so zelo živahni, zato me zanima kako pristopiti da bi ga čim bolj “udomačila”?
LP

ali lahko dam ruskega hrčka v lavor napolnjen z vodo?ali bi se utopil ali kaj? če lahko , kako naj ga potem obrišem in s čim

Hrček rabi mineralni kamen zato,kar mu zobki neprestano rastejo in si jih more rusit saj mu drugače lahko tako zrasejo, da ne more jesti in tako počasi umre od lakote.

Kaj narediti ,ko imam dva ruska hrčka eden je čisto povsod in drugemu sploh ne dovoli,da gre iz hiške(niti jesti).Razen če spi pa gre ven

Hrčke (ruski, sirski) se NE SME KOPATI. Kupite pesek za činčile (Vitakraft Sandy), kupi se v vsaki ZOO trgovini. Dajte ga v dovolj veliko posodico (brez ostirh robov) za vašega ljubljenčka, pa se bo sam očistil. Naš (Campbell/ov) se ”povalja” po njem večkrat na dan. Imamo pa dve posodici (eno uporablja za kopalnico, drugo za WC). WC posodico je treba čistiti večkrat na dan. Pesek v ”kopalnici” mu menjamo 1 krat tedensko, pesek v WCju po potrebi oz. vsak dan.

Campbell/ov oz. pritlikavi ruski (škratasti) hrček NE SME JESTI SADJA. Mi ga hranimo izključno z zelenjavo:
– brokoli, cvetača
– ohrovt (NE brstični)
– bučke, kumarice (sredica, ki vsebuje semena se mora odstraniti/izrezati).

Zelenjava naj bo sveža, dobro oprana, surova. Nikoli ne sme biti mokra (mi jo posušimo z navadno kuhinjsko, neodišavljeno papirnato brisačko). Menjamo jo po potrebi (pri nas vsaj 3krat dnevno), poleti in pozimi (radiatorji), ko je vroče, pa še večkrat. Zelenjava ne sme biti ovenela, gnila, ipd.

PAPA:

Loči jih (daj jih v dve kletki), hrčki so po navadi samotarske živali.

Vi ate pametni koko loko

Živjo

A mi lahko kdo prosim pove kako ločit spola roborovskega hrčka. Brala sem, da ločiš po spolnih odprtinah ali po repu ali ve kdo še za kakšno idejo.

lp

Samci imajo ponavadi ‘izbuljeno rit’ samice pa ne, zato sm jst vedno vzela samičko;) zdej pa nevem če to velja tudi za pretlikave hrčke maa……sigurno velja:D

živjo mene pa zanima zaka se hrčki ne smejo kopat?

New Report

Close