Najdi forum

Za Marko 12:

Izvid je dokaj jasen, gre za hernijo na segmentu L4-L5 in manjšo protruzijo diska na sosednjem segmentu L5-S1.
Veliko podobnih primerov smo z manualno terapijo rešili, tako, da operacija ni bila potrebna, zato vam svetujem, da se s slikami in izvidi oglasite v naši ordinaciji[/url], da ocenimo možnost zdravljenja z manualno medicino.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni

Ze več kot leto dni imam tezave z vratno hrbtenico. Stara sem 44let moje delo v službi pa poteka stoje v prisilni drži glava sklonjena. Trenutno glavo ne morem obračati v nobeno smer brez bolečin.Čutim mravljinčenje v rokah bolj leva in občasno ustnice ter jezik pojavljajo se tudi vrtoglavica piskanje v ušesih in bruhanje.Jemljem tablete doreta in movalis ki pa mi kaj dosti ne pomagajo.Lepo bi vas prosila,če mi obrazložite moj izvid MRI vratne hrbtenice. In v kaj se bo nadalje razvijala ta moja diagnoza če mi zdravila pa tudi fizoterapija enkrat letno ne pomagajo ukotiti mojih težav.Hvala za RAZUMEVANJE in LEP POZDRAV…

MRI.: Pregledana je bila vratna hrbtenica z običajnimi sekvencami v segitalni in transverzalni ravnini. Kongenitalno ožji spinalni kanal.Nakazan foramen arcuale.Spina bifida posterior segmenta C1
Dokaj izrazita kifotična angulacija v višini C4-C5.
Zmerno do izrazita difuzna spondiloza in spondilartroza,zlasti na srednjih in spodnjih segmentih.
Dokaj izrazita degeneracija iv.diskusov C4-C5, C5-C6 in C6-C7.
V višini C2-C3 in C3-C4 sta nakazani majhni dorzalni centralni protruziji iv. diskusov.
V nivoju C4-C5 je vidna srednje velika dorzalna centralna in nakazano desno stranska paracentralna protruzija iv. diskusa, ki zmerno utesnjuje sprednjo površino medule. Prosterolateralni spondilofiti in spondilartroza dokaj izrazito zožujejo i.v. foramna.
V višini C5-C6 spondilofit disk kompleks izrazito utesnjuje sprednji likvorski prostor, zlasti desni polovici spinalnega kanala; skupaj z spondilartrozo dokaj izrazito zožuje i.v. foramna.
V nivoju C6-C7 je prisotna srednje velika dorzlna centralna in nakazano levostranska paracentralna protruzija i.v. diskusa, ki sega do medule.
Spondilofit disk kompleks in spondilartroza dokaj izrazito zožujejo desni in izrazito levi i.v. foramen.
Medula je primerno široka, normalne intenzitete signala.
Mnenje: kongenitalno ožji spinalni kanal. Napredovale difuzne degenerativne spremembe. Degenerativne (foraminalne) stenoze spinalnega kanala v višinah C4-C5, C5-C6 in C6-C7. Srednje veliki protruziji I.V. diskusov C4-C5 in C6-C7.

Hvala za vaš odgovor in Lp.

Gre za izrazite spremembe v srednjem in spodnjem delu vratne hrbtenice, vendar protruzije niso kritične, izrastki niso obrnjeni v smer, kjer bi lahko delali probleme, najbolj pomembno pa je, da je medula primerno široka (v nasprotnem primeru bi verjetno bil operativni poseg edina rešitev.
Oglasite se s slikami na pregled, najamnj kar lahko naredimo je, da vam olajšamo težave.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Hvla za vaš odgovor. Vseeno pa bi vas še vprašala ali imajo moje težave povezavo s samo hrbtenico ali je možno da izvirajo iz kje drugje.Izvid MRI je najbrž v mejah normale. Hvala in lep dan

Prosim vas za mnenje izvida MRI lumbo-sakralne hrbtenice. Gre za aktivnega športnika, starega 24 let, ki ima veliko problemov z bolečinami hrbtenice. Kaj predlagate? Ali je primerna manualna terapija, kaj je najbolj problematično?
izvid:

Primerno oblikovana lumbalna lordoza sagitalni ravnini. Nakazan zmeren sakrum acutum.
Hondroza v nivoju L4-L5 in L5-S1.
Intervertebralni foramni kažejo blage stenozantne spremembe v nivoju L5 ter S1 obojestransko, kjer gre tudi za suspektno začetno spondilolistezo.

V aksialnih rezih v nivoju L1-L2 videti blago stenozo desno zaradi skolioze.
Nivo L2-L3 ne kaže posebnosti.
Nivo L3-4 prav tako ne kaže stenozanstnih sprememb.
Nivo L4-5 kaže nekoliko izrazitejšo stenozo desnega recesusa zaradi manjše protruzije diska.
Nivo L5.S1 kaže spondilartrozo malih sklepov, sicer pa ni videti izrazitejših stenozanstnih sprememb.

Zaključek: zmerne stenozantne spremembe spinalnega kanala. Lokaliziranih herniacij diskov ni. Zmerna stenoza desnega recesusa v nivoju L4-L5.

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
sem 21letni športnik.Problemi z hrbtenico so se mi začeli približno začetek septembra.Opravil sem fizioterapijo, telovadim vsak dan in hodim plavat v topel bazen a stanje se mi ni nič izboljšalo.če hodim več kot 10min al sedim imam povečano bolečino naslednja dva do tri dni.Zanima me če je manualna medicina prava zame.
Moji izvidi:
RTG lumbalne hrbtenice:slikan skelet je RTG v mejah normale.
Ortopedska klinika:
Psevdo Lasegue levo v končni legi.Gibljivost kolkov je primerna.
Fth:trakcija na Pearl-u,protibolečinska elektro stimulacija v LS prehod.Če ne bo izboljšanja naj opravi MR LS.Diagnoze:M54.4 Lumboischialgia sin. atypica.
Radiološka preiskava:
MR LS hrbtenice
Pregledna sta bila L/S del hrbtenice in odgovarjajoči del spinalnega kanala s SE sekvencami v sagitalni in T1 in T2 v transverzalni ravnini v nivojih medvretenčnih prostorov od L3 do S1

Nekoliko izravnana je lumbalna lordoza, medvretenčna diskusa v nivojih L4-5 in L5-S1 sta minimalno degenerirana in desicirana ter cirkumferentno razširjena,v nivojju L5-S1 je vidna majna dorzolateralna levostranska diskus hernija,ki utesnuje levi lateralni recsus in korenino.

Sedaj čakam še na emg hrbtenice in posvet pri kirurgu.
Stanje se mi po pol leta ni nič izboljšalo.če hodim več kot 10min al sedim imam povečano bolečino naslednja dva do tri dni.

Hvala za vaš odgovor in Lp.

Opažene so spremembe v ploščicah segmenta L4-L5 in L5-S1, kar so najbolj opažene spremembe v izvidu. V L4-L5 je tudi utesnjeno izstopišče desnega živca, kar lahko povzroča bolečine v desni nogi.

Opažen je sum za spondilolistezo (nestabilnost vretenc), ki pa se v zaključku ne omenja.
Prav tako je omenjena izrazita zožitev, v zaključku pa le zožitev – da bi ugotovil, kaj je res, bi moral videti slike.

Oglasite se na pregled, da vidimo, kakšna je dejansko slika, z manualno terapijo vam lahko pomagamo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Za črna:

Skoraj prepričan sem, da gre le za probleme s hrbtenico, potrdil pa bi lahko po pregledu.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

Stara sem 29 let in od poroda dalje imam problemi s križem leva stran ritnice in po nogi navzdol čutim, da ni vse vredu. Opravila sem rtg slikanje, ki je pokazal:
Artroza malih i.v. sklepov med L-5 in S-1, sicer v segmentih lumbalne hrbtenice ni drugih rtg znakov patoloških sprememb. I.v. prostori so normalno široki.

Torej nič posebnega po pogovoru z zdravnico, mene pa še vedno očitno draži živec na levi strani. Zdravnica je rekla, da je lahko živec kje nižje nadražen. Samo zakaj je nadražen potem? Vedno pa mi to sproži pri izvajanju manualne terapije pri vas, da imam potem razboleno. Kaj bi to lahko bilo? Vedno me je bilo strah da je disk hernija pa je zdravnica rekla, da nič ne kaže na to po slikah pa tudi, da bi bila omejena pri gibanju in bi mi tako vkleščilo živec da bi me res zelo bolelo. Rada bi prišla do dna, ker sem omejena pri gibanju.

In še ali je možno, da je pri poškodbi ali utesnjenosti živca v gležnju bolečina prisotna vse do ritnice?

lp

lp

Na rentgenu ni vidnih sprememb, ki bi lahko bile vzrok, morda gre za draženje živca zaradi zakrčenosti mišic v medeničnem predelu.
Ne verjamem, da je vkleščen živec vzrok za bolečine v višjih predelih, bolečine se običajno širijo navzdol.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

In kako ravnati v primeru, da je zakrčena mišica v medenici? Ker v kratkem planiram nosečnost bi rada to čim prej rešila…

Brez zunanje pomoči verjetno ne bo šlo, oglasite se pri nas, za rešitev podobnih težav je običajno potrebno opraviti 3 do 5 terapij.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni!

Prosim vas za mnenje in razlago izvida.
Pred približno letom in pol so se mi v stegnu desne noge pojavile tope, močne in neprestane bolečine, zaradi česar me je zdravnica poslala na rentgen. Pri pregledu je ugotovila da imam desno nogo krajšo približno 1 cm, kar do takrat, ko mi je povedala, sploh nisem vedela, niti opazila. Stara sem 41 let. Pozimi in ko me zebe so bolečine v nogi nenehne, lani poleti, pa so skoraj povsem izginile, trenutno je bolečina prisotna že celo zimo in pomlad in se mi širi na kolk.
Ta teden sem šla k fizioterapevtu(samoplačniško) in po pregledu je menil da bolečina v nogi ni povezana s hrbtenico, in da bi mi pomagal terapevtski ultrazvok in protibolečinska elektrika za rastišče adduktorja. Omenil je, da je to bolj poškodba, ki lahko pride od pretiravanja v fitnesu in podobno. Jaz sem res od jeseni do januarja hodila 1x na teden k Zumbi, ampak mi ni bilo zaradi tega nič slabše.
Res ne vem več kaj mi je, ali je ta bolečina od hrbtenice ali je (upam) samo poškodba in se da enostavno pozdravit?? Lepo prosim za vaše mnenje

IZVID:

RTG LSH, MEDENICA S KOLKI

Na LSH je vidna diskretna dekstrokonveksna skolioza. Fiziološka lordoza in kot prehoda med lumbalno in sakralno hrbtenico sta začetno poudarjeni. V distalnem delu LSH so spredaj vidni diskretni znaki začetne deformirajoče spondiloze. Diskretno je začetno zožen v svojem lateralnem desnem delu i.v. prostor med vretencema L4-L5.
Začetne spremembe so vidne v področju malega sklepa med vretencema L4-L5, L5-S1 z desne strani.
Na posnetku medeničnih kosti je vidna v distalnem delu SI sklepa širša robna sklerozacija- znaki desnostranskega sakroileitisa.
Na posnetku kolkov so obojestansko vidni začetni znaki periartrotičnih sprememb.

Hvala in lep pozdrav, Sandra

V ledvenem delu so znaki akutnih težav (skolioza, lordoza), ki so verjetno posledica bolečinskega občutka.Verjetno gre za zakrčenost mišic zaradi draženja živca.
Bolečina vsekakor izvira iz hrbtenice in bi jo bilo potrebno zdraviti.

Iz slike same ni natančno videti, iz katerega segmenta izvira problem, vsekakor pa bi to lahko ugotovili na pregledu.

Če je noga “daljša” za 1 cm to ni nikakršen problem, je blizu povprečja, sicer pa je to težko natančno izmeriti. Običajno se razlika pojavi zaradi asimetričnega položaja hrbtenice, kar je z manualno terapijo možno pozdraviti.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

POZDRAVLJENI

Sem 4 mesece in pol po drugem porodu. Težave oz bolečine so se začele že takoj po porodu in sicer bolj v desnem kolku. Bolečina je včasih ves čas prisotna, včasih je sploh ni, včasih pa pride nenadoma in mi noga klecne ter sploh ne morem stopiti nanjo in jo praktično kar vlečem za sabo. Zaradi teh težav sem se obrnila na osebnega zdravnika, ki me je napotil na RTG HRBTENICE IN MEDENICE S KOLKI.
Zdaj sem prejela izvid, katerega bi vas prosila če mi lahko malo bolje razložite.

RTG LUMBALNE HRBTENICE:
– NAKAZANA IZRAVNANA LUMBALNA LORDOZA
– SINISTRO KONVEKSNA DEVIACIJA LUMBALNE HRBTENICE
– ZAČETNA SPONDIALRTROZA NA NIVOJU LS PREHODA

RTG MEDENICE S KOLKI
– SKLEPNI ŠPRANJI KOLČNIH SKLEPOV STA GLADKI, PRIMERNE ŠIRINE
– V STRUKTURI SKELETA ODSTOPANJ NE VIDIM.

HVALA LEPA

S kolki je verjetno vse v redu, vzrok težav je verjetno v ledvenem delu hrbtenice, dostikrat pa je po porodu lahko vzrok v predelu medenično križnih sklepov.
Iz navedenih podatkov težko določim, kateri od obeh je vzrok, vsekakor pa bi to lahko ugotovil po primerjavi izvida s kliničnim pregledom, vsekakor bi lahko z manualno terapijo tudi pomagal.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Živjo,

že nekaj časa se mi pojavljajo bolečine v levem predelu križa, to gre vse do gležnja. Bilo je tudi obdobje v katerem nisem imel bolečin v zadnjem času so postale “tečne”, prej so bile zdržne. Šel sem na MRI: Preiskava pokaže začetne degenerativne spremembe lumbalne hrbtenice v smislu spondiloze na vseh segmentih. Spondiloartroza kot hondroza, predvsem od L4 navzdol.

Na višini segmentov L3-L4 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Nevroforamni so prosti, kanal primerno širok.

Na višini segmentov L4-L5 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Rahlo zadebeljeni so rumeni ligamenti, posledično je kanal zožen. Prisotna protruzija diska centralno komprimira duralno vrečo ter dodatno ozi kanal. Sprememba sega v suprapedikularno področje predvsem na desni strani.

hvala

Lep pozdrav!

Na višini segmentov L5-S1 sta mala sklepa degenerativno spremenjena. Prisotna protruzija diska centralno komprimira duralno vrečo ter sega v suprapedikularne predele obeh nevroforamnov, pri čemer izgledajo spremembe močneje izražene po levi strani.

Gre za degenerativne spremembe, glede na to, da bolečina sega do gležnja sumim, da gre za draženje korenine S1, ki leži med segmntoma L5-S1, manj verjetno a možno je korenina L5 (med L4 in L5). Klinična slika – simptomi – sovpada z diagnozo.
Mislim, da gre za neko vrsto lumboishialgije z vplivom na korenino L5 ali S1 in gre za klasično sliko za obravnavo z manualno medicino, zato vam svetujem, da se s slikami oglasite v naši ordinaciji[/url].

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni

Stara sem 33 let in že od 18 leta čutim bolečine v hrbtenici. Ob delu za računalnikom čutim bolečino v vratu, ki seva v levo stran, ob fizičnem naporu pride do bolečin pod lopaticami. Se pa mi v zadnjem letu pojavljajo hude bolečine v ledvenem predelu, ki trajajo tudi po 2 dni. Nimam se za osebo s nizkim pragom bolečine, a takrat je bilo res hudo. Ko je prvič prišlo do tega “napada” nisem mogla stati, hoditi ali sedeti. Imela sem občutek, da ne morem nositi teže lastnega telesa. Bolečina je spominjala na vnetje ledvic, kar pa je moja os. zdravnica takoj izključila. Naj omenim še to, da me občasno mravlinči v desno nogo. pred kratkim sem bila na RTG in bi vas prosila, če mi razložite izvid.

RTGcervikalne hrbt. v 2 projekcijah+polstransko:
Razvojno daljši procesus costotrans C7 levo
Iv.hondroza C4 C5, C5 C6

RTG torakalne hrbt. v 2 proj.:
blažja kifoza Minimalna Iv. hondroza med posameznim segmenti srednjega in spodnjega dela TH hrbtenice

RTG L/S hrbt. v 2 proj+ L/S prehod:
Izgleda, da je prisotna vsaj parcialna sakralizacija L5 z diskretno spino bifido.

Za odgovor se Vam prav lepo zahvaljujem,

Najbolj so izrazite spremembe v vratnem delu hrbtenice, gre za obrabo medvretenčnih ploščic od C4 do C6, kar je verjetno posledica prisiljene drže.
V prsnem delu ni nič posebnega, le nekoliko nepravilna drža ob blagih spremembah.
V ledvenem delu gre za posebnost razvoja vretenca L5, kar običajno ne povzroča težav.
Sliko bi moral primerjati s klinično sliko, saj ne glede na to, da na slikah ni izrazitih okvar to še ne pomeni, da težave ne bi izvirale iz hrbtenice, zato vas vabim, da se s slikami oglasite na pregledu v naši ordinaciji. V kolikor bomo ugotovili, da težave izvirajo iz hrbtenice, vam bomo z manualno medicino vsekakor lahko pomagali.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close