Najdi forum

Boleti me je začelo od dviga uteži in me sedaj zelo boli od vsakega nagnjenja nazaj. Osebni zdravnik mi je pripisal deset terapij(laser,ultrazvok in tens,pregrevanje mi ni odgovarjalo) vendar ni nič boljše. Najbolj me seveda zanima, če se je še pametno tako intenzivno ukvarjati z rokometom ali bo samo še slabše?

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni ! Sem 24 letna punca ki ima že par let bolečine v križu..Včasih so bile občasne bolečine zadnje leto pa so prisotne 24 ur na dan.Bila sem na inekcijah, infuzijah in fizeoterapijah a pomaga ne NIČ..

Prosim za pojasnitev izvida MR LS :

Fiziološka ledvena lordoza je izravnana,težiščnica je pomaknjena navzpred.Degenerirana medvretenčna ploščica L4-L5.Na nivoju L4-L5 je vidna centralna in levostranska parasagitalna ekstruzija medvretenčne ploščice.Degenerirana je tudi medvretenčna ploščica L5-S1 z manjšo centralno protruzijo.Zmerna spondiloartroza na nivoju L4-L5, manjša pa na nivojih L3-L4 in L5-S1.Signal korpusov je primeren.Manjša Schmorlova hernija na spodnji terminalni ploščici korpusa L1.

Centralna in levostranska parasagitalna ekstruzija medvretenčne ploščice L4-L5.Majhna centralna protruzija medvretenčne ploščice L5-S1.

HVALA za odgovor !!

To, da terapije niso pomagale me ne čudi, saj so ustrezne bolj za kronične težave, pri vas pa gre za akutne probleme, katere najbolje lahko rešimo z manualno terapijo.
Izvid kaže na manjše premike medvretenčne ploščice v segmentih L4-L5 in L5-S1, kolikšna je dejanska stopnja pa iz samega izvida težko ocenim.
Glede na vašo starost sklepam, da je možnost ozdravitve brez operativnega posega, zato vas vabim, da se oglasite v naši ordinaciji[/url] z Rtg posnetki.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

moj izvid:
Zmerna dekstrokonveksna skolioza,začetne spondilotične degerenativne spremembe,minimalno zožen i.v. prostor L5-S1,ostali i.v.prostori so še ohranjeni
Da vidim kaj pravi strokovnjak.
lp,Aleš

Pozdravljeni!

že cca 3 mesece imam bolečine v trtici, stara sem 31 let, telesno sem vsaj 2x tedensko aktivna, res pa je da imam sedeče delo, ki je včasih tudi čez 12 ur.

Zaradi bolečin sem prosila za napotnico RTG in sedaj sem dobila izvid na katerem piše:
zmerna dekstrokonveksna skolioza. Spina bifida S1 segmenta. drugih posebnosti na RTG ni, i.v. prostori so še normalno široko…

prosila bi za razlago izvida in kaj lahko naredim kadar imam bolečine (poleg vaj za hrbtenico)

najlepša hvala za odgovor

Za Aleš:

Gre za akutno fazo, verjetno z bolečinami v ledvenem delu hrbtenice, ki je zato nekoliko deformirana (malo več upognjena in obrnjena v desno.
Zožanje L5-S1 lahko nakazuje na protruzijo ali hernijo v tem segmentu, ta disk je namreč najbolj obremenjen.
Za zdravljenje ni nobenih kontraindikacij in je z manualno medicino možno, pred tem moram seveda videti sliko in opraviti klinični pregled, da bi to lahko potrdil.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Za anonimna:

Opravili ste Rtg ledvenega dela, ki pa ne pokaže eventuelnih sprememb v trtici.
Glede na navedeno ocenjujem, da je za bolečine vzrok v ledvenem delu in ne v sami trtici. V kolikor bi na pregledu ocenil da je to res, bi vas z mnaualno medicino lahko zdravili.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

pozdravljeni!
prosim,če mi lahko razložite izvid.
Obojestransko porminentnejša processus transversusa na C7-klinično ekvivalent manjšega vratnega rebra.nekoliko izravnana vratna lordoza z nakazano lomljena ustnju osi v višini c5-c6.višina korpusov videti ohranjena,nekoliko ožji je i.v.c4-c5.manjši dorzalateralni spondilofiti v višini c2-c3 in c3-c4.

stara sm 27 let levo roko imam non stop mrtvičasto.

Hvala za odgovor

Pri zadnjem vratnem vretencu gre za posebnost razvoja, saj je že podobno prsnemu (Th1), ker so stranski nastavki nekoliko podaljšani. Običajno to za klinično sliko ni pomembno.
Bolj pomembne je lomljena os na segmentu C5-C6, kar je znak napetosti mišic in lahko dda gre v tem predelu za draženje živčnih korenin – verjetno korenina C6, ki seva v palec in kazalec.
Izrastki v zgornjem delu vratne hrbtenice bi lahko povzročali težave z glavoboli, zožan je tudi medvretenčni prostor C4-C5.
Svetujem vam, da se s slikami oglasite v naši ordinaciji[/url], ugotovili bomo, od kod dejansko izvirajo težave in svetovali možnosti zdravljenja.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

stara sem 30let in že kar nekaj časa me mučijo bolečine v hrbtenici. Bolečine so se začele pojavljati pri 22 letu v višini lopatic, zadnja štiri leta pa se pojavljajo močnejše bolečine v ledvenem predelu (tudi pri hoji). Konec meseca junija sem opravila MR slikanje na podlagi katerega sem prejela spodnji izvid. Prosim vas če mi lahko razložite izvid slikanja ter pojasnite kakšne so opcije zdravljenja obstajajo. Že trikrat sem bila napotena na fizioterapijo, a mi po nobenem tretmaju ni bilo bolje. Šprot mi zelo veliko pomeni, a mi omenjene taževe v zadnjem letu športno udejstvovanje popolnoma onemogočajo.

MR lumbo-sakralne hrbtenice:

– lumbalna hrbtenica ima ohranjeno lordozo. spremembe intenzitete signala iz subhondralne spongioze v zvezi z degeneracijo L4-5, drugih patoloških sprememb signala iz skeleta ni videti.

– lumbalni diskus L4-5 je malo znižan, signal iz diskusa je T2 hipointenzivno spremenjen; močno izražene spremembe intenzitete signala iz subhondralne spongioze v zvezi z degeneracijo, tipa modic 1. diskalna kontura je izbočena na celotnem obodu, več posteriorno in na levi strani, kar povzroča zmerno zoženje kanala, bolj je zožen levi reces, močno je zožen levi foramen.

– ostali lumbalni diskusi imajo še ohranjeno višino in konturo; signal iz diskusov je še primerne intenzitete

– v duralni vreči ni videti patoloških formacij. oblika prikazanega dela medule je primerna; kvaliteta signala iz medule je ohranjena.

– gre za hudo osteohondrozo L4-5 s posteriorno protruzijo, več paramediano levo, kar povzroča zmerno zoženje kanala, močno zoženje levega recesa in foramna.

Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Nina

Slika je primerna vaši starosti, opažene so le spremembe v segmentu L4-L5, kjer je izbočen disk in zmanjšan medvretenčni prostor, od koder izhaja živec L5, ki zna biti nadražen. Običajno pri taki sliki bolečina seva tudi v levo nogo.
Za zdravljenje v vsakem primeru priporočam manualno terapijo, ki je v takih primerih najbolj učinkovita, zato vas vabim, da se s slikami oglasite v naši ordinaciji.[/url]

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni!

Mama ima precejšnj etežave s hrbtenico. Je stara 52 let in še zelo pri močeh, zelo rada bi delala še naprej in išče morebitne rešitve ali vsaj nekaj, kar bi ublažilo težave. Izvid RTG diagnostike je sledeč:

RTG PREGLED LSH V DVEH PROJEKCIJAH IN CILJANO LS PREHOD

Rotacija sp. segmentov LH v levo.
Zmerna spondiloza in Schmorlove hernije na vseh nivojih LH, iv. prostori niso bivtveno zoženi. Precej izrazita spondiloartroza LS prehoda, blažja L IV – LV.
Sacrum acutum.

Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Mama ima precejšnje bolečine v hrbtenici. Stara je 52 let in še vedno zelo fizično zmožna. Rada bi še naprej delala, zato išče neko rešitev ali vsaj omilitev težav. Prilagam izvid:

RTG PREGLED LSH V DVEH PROJEKCIJAH IN CILJANO LS PREHOD

Rotacija sp. segmentov LH v levo.
Zmerna spondiloza in Schmorlove hernije na vseh nivojih LH, iv. prostori niso bivtveno zoženi. Precej izrazita spondiloartroza LS prehoda, blažja L IV – LV.

Najlepša hvala za pomoč!

Lep pozdrav

Moral bi videti še klinično sliko (pregled) in jo primerjati z izvidi. Predvsem je treba ugotoviti zakaj je prišlo do rotacije v levo – ali je to posledica razvoja ali kot odgovor na bolečinske simptome.
Sicer pa ni kontraindikacij za manualno terapijo, tako da mislim, da mami lahko pomagamo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

stara sem 38 let in imam že dalj časa bolečine v križnem delu. Tri mesece nazaj se je začela pojavljati bolečina v desnem ledvenem predelu in naprej po nogi. Občutek drevenenja noge. Dobila sem napotnico za rentgen in vas prosim za pojasnilo sledečega izvida:

slikanje L/S hrbtenice:

Blaga dekstrokonveksna deviacija lumbalne hrbtenice.

V stranski projekciiji je lumbalna lordoza primerno oblikovana.

Nekoliko znižan intervertebralni prostor L4-L5.

Drugih posebnosti ni videti.

Zaključek: minimalne začetne degenerativne spremembe lumbalne hrbtenice zaradi blage skolioze.

Kot rečeno, prosim za razlago in nasvet kako omiliti težave.

Najlepša hvala in lep pozdrav.

Le pozdrav

Napotna dg: Bolečina v križu …(že 9 mesecev)

Preiskava :MR LS

Izvid:
Fiziološka ledvena lordoza je ohranjena,pomembnejšega pomika težiščnice ni videti.
Začetna i.v. hondroza medvretenčne ploščice L5-S1,disk je malo desiciran.
Na nivoju L5-S1 je vidna majhna desnostranska parasagitalna protruzija,
pomembnejših utesnitev korenin oz .i.v. foramnov ledvene hrbtenice in zgornje križne hrbtenice pa ni videti.
Ni znakov za stenozo spinalnega kanala,signal korpusov je normalen.

Zaključek:
Začetna i.v. hondroza L5-S1

prosim vas da mi svetujete ….

Slika ne kaže na večje spremembe, kar pa ne pomeni, da je ne spremljajo bolečine. Običajno take slike ne spremljajo bolečine. Včasih je tako, da je izvid relativno v redu, pa ga spremljajo hude bolečine in obratno, se zgodi, da je pri dokaj slabem izvidu klinična slika relativno v redu. Zato moramo vedno primerjati klinično sliko z izvidi, na osnovi česar lahko ugotovimo vzrok bolečin.
Oglasite se pri nas,[/url] mislim, da vam lahko pomagamo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljen g. dr. Fedorov!

Lepo bi vas prosila, če mi razložite moj izvid. Stara sem 40 let in ker me je bolela desna stran glave in vrat tudi desna stran so me poslali na RTG vratne hrbtenice. Boli me cca. 1 mesec.

IZVID: Zmerna intervertebralna chondroza segmenta C7- TH1. V preostalem je prikazan skelet videti še primerno.

V naprej hvala za odgovor, upam da pozitiven.

S spoštovanjem,
Lidija

Prosim če mi lahko razložite naslednji MR izvid.

Izravnana lumbalna lordoza v sagitalni ravnini. V aksialnih rezih je videti obsežno centralno in predvsem desnostransko hernacijo diska s posledično stenozo desnega recesusa. (L4/L5).

Nivo L5 S1 kaže prav tako stenozaste spremembe desno zaradi manjše postruzije diska.

Zaključek: Hernija diskus na L4 L5 desno.

Hude bolečine v hrbtenici imam že dva meseca občasno se stanje malo izboljša in se potem spet poslabša. Predlagana mi je bila operacija na L4/L5.

Prosim za vaše mnenje in kakšne so lahko prednosti ali slabosti operacije, prav tako me zanima če mi lahko pomagate vi. Star sem 35 let.

Za lili:
Gre za posedanje vretenca C7 in obrabo medvretenčne ploščice med zadnjim vratnim in prvim prsnim vretencem, kar lahko ovira prekrvavitev v glavi in povzroča simptome, ki jih naštevate.
Svetujem, da se s slikami oglasite v naši ordinaciji[/url], manualna terapija bi vam lahko pomagala.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close