Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Spoštovani, glede na dolgo kronologijo vašega dopisovanja, rizičnih stikov, ipd., se oba z dekletom oglasita v ambulanti za spolno prenosljive bolezni in se o situaciji pogovorite. Inkubacijska doba za hepatitis B je cca 4 do 28 tednov, se pa virus prišne izločati že prej, pri mnogih okuženih se klinični znaki sploh ne razvijejo. Tveganje za okužno s slino je sicer majhno, v vendarle večje v fazi viremije.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja to bo mal težko,kaj bi pa rekla ce bi zvedla da sem drugo….??

se pravi da je možno da sem po 16 dneh od stika ze kuzen???

Da, po 15 dneh se virus hepatitisa B lahko že pojavi v telesnih tekočinah.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živjo,

zanima me se ali veste kaksen zakon imajo ukrajinci glede cepljenja za hepatitis b??

Tole je ukrainski imunizacijski program, ki velja za otroke, nam pa nič ne pove o odraslih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ali je mozno, da bi bili taki majhni izpuscaji po notranji strani rok kazalec na hepatitis b ali hiva??

drugih tezav nimam,izgleda podobno k bi me recimo koprive opekle sam da so manjsi izpuscajcki??

lp

Spoštpvani, pri okužbi z virusom hepatitisa B ni nikakoršnih izpiščajev, pri akutnem retroviralnem sindromu ob okužbi z virosom HIV se izpuščaj sicer lahko pojavi, a je prisoten po vsem telesu, če se.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena
Imel sem pred 7tedni oralni zasciten odnos
Samo zenska meni
Jaz sem jo parkrat poslatal po vagini, ki pa ni bila mokra in scegeta cku
Ki prav tako ni bil ne vem kako moker. Prst nisem vrikal v vagino
Sem pa z rokami tudi slatl telo in ga tudi polublja
Je na tak nacin mozen prenos HIV
Torej samo slatanje vagine in poljubljanje telesa
Do sedaj nisem imel nobenega simptoma
Je potrebno testiranje

Spoštovani, virus HIV se s slino ne prenaša. Edina tekoćina, s katero ste vi prišli v stik, je bila (če prav razumem), slina. Testiranje ni potrebno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Oralni odnos je bil zasciten tako da to vem da ni nevarnosti ker je samo
Ona meni jaz nje nisem oralno zadovoljeval
Edino ce bi s slatanjem vagine bilo kaj nevarno za okuzbo , ki pa kot sem
Rekel ni bila vlazna in tudi prat nisem vrikal v vagino
Sem pa z rokami potem slatal telo in ga tudi poljubljal
Be bi recimo samo to šlatanje vagine in poliblanje telesa bilo kaj ne arno
Za okuzbo

Bi rekel da tudi s slino nisem imel stika,ker je bil penis zasciten s kondomom
Kot sem rekel sem samo tipal vagino,ki ni bila mokra in nato z roko tudi tipal oz
Bozal telo intelo poljubljal.
Torej ce sem samo tipal, bozal telo z isto roko in poljubljal ni moznost prenosa
Prsta nisem vtikal v vagino

Spoštovani, tako je, dotikanje, poljubljanje, ipd. ne pomeni tveganja za prenos.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.

Mene je osebna zdravnica poslala na običajen test oddaje krvi in urina. Oboje je bilo v mejah normale, vse je bilo v vrednostih , ki so bile pripisane.
Zanima me , če nebi bilo kaj vredu z krvjo , ali te potem pošlje dalje na preiskave za morebitni HIV ali spolno prenosljive bolezni?

Hvala

Spoštovani.

Moji osebni zdravnici sem rekel, da bi šel na testiranje. Poslala me je na oddajo krvi in urina.
Dobil sem izvide, ti izvidi so bili za KKS skratka, običajen test.
Kri in urin je bilo vse v mejah normale.
Zanima me, če bi kaj konkretno izstopalo pri krvi, ali bi me zdravnica potem dalje poslala na direktno testiranje za HiV in spolno prenosljive bolezni?

Hvala

Spoštovani, na podlagi normalnih ali patoloških rutinskih testov krvi ali urina nikoli kar tako ne testiramo na morebitno okužbo z virusom HIV ali spolno prenosljive okužbe. Tovrstne teste izvajamo izključno ob specifičnem iskanju, sumu na okužbo; tveganem vedenju, podatkih o rizičnem stiku ali dogodku; skratka ko to ciljano iščemo že prej.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala za odgovor.

Torej ti testi ne pomenijo nič?
sem hodil gledat tudi po ameriskih straneh in je pisalo oz prikazalo primer , da je gospa imela ht,hb in rdeče krvne celice premalo in so jo poslali dalje na preiskave in tako izvedeli , da je imela HIV.
pa pisalo tudi ,da premajhno število levkocitov pomeni tudi, da je ena izmed bolezni lahko tudi HIV.

Spoštovani, v okviru diagnostike neke bolezni, seveda, ob patoloških vrednostih in anamnestičnih podatkih pridemo tudi do suma in nato iskanja/ potrjevanja spolno prenosljivih okužb. Vendar šele v diagnostičnem procesu. Nikakor pa ne avtomatsko npr. spremenjene vrednosti- iz tega sledi testiranje na HIV…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.

Imam probleme na modih in ob notranji straneh stegen( ob penisu).
Sem čutil tudi nelagodje na penisu , ampak tega več ni.
Skratka, ta neprijeten občutek se pojavi nato izgine nimam nobenih problemov in nato se čez nekaj časa spet vrne.
Ne vem ali bi rekel, da je to kakšna bolečina. Ko začutim nelagodje pri modih, niso boleča na dotik, istočasno pa me po notranji strani stegen začne malo pečt.
Ko uriniram , me nič ne moti( ni pekoče med uriniranjem).
Nimam nobenega izcedka.
In ne izpuščajev po telesu in spolovilu.
Pri spolnem odnosu nimam nobenih težav. poteka brez bolečin in tudi pri izlivu ni bolečin.
Sem se testiral za hepatitis B in C ter HIV.
nič od tega nimam.

MOgoče veste kaj bi to lahko bilo?

Spoštovani, tega se pa preko spleta ne da ugotavljat. Obiščite izbranega zdravnika, naj opravi pregled, potipa prostato, in se dogovori za ev. pregled pri urologu.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close