Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HIV

HIV

Spoštovani, bezgavke se lahko povečajo v fazi akutne okužbe z virusom HIV – akutnega retroviralnega sindroma, pojavijo se skupaj z drugimi znaki. Ni pravila, katere in koliko se povečajo; o povečanih govorimo takrat, kadar je premer > 1 cm; so pa v fazi povečanja na otip običajno občutljive in boleče. Če so močneje povečane in bolj na površini, jih vidimo, sicer jih tipamo.
Če imate 2 izorirano povečani bezgavki, je za to daleč na prvem mestu treba iskati lokalni vzrok: vnetje nad področjem, poškodbo, ….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živjo,

kakor ste rekli da dvome dokončno reši testiranje,sem se šel 2.4.2013 testirat zadnji rizični odnos sem mel, 5.3.2013,test sem opravil na zavodu za transfuzijo v Ljubljani.

se pravi da je od zadnjega rizika minilo 4 tedne ali 28 dni,test je NEREAKTIVEN.

Ali bi se moral na vse navedeno ki sem vam pisal se enkrat testirat po parih mesecih??

so pa naredili mislim da tudi test p24.

lp,janez

Spoštovani, glede na nizko rizičnost dogajanja, negativni test popolnoma zadošča.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Koliksna je vrjetnost oziroma za kaksne bolezni,neko dekle mi izvaja oralo z kondomom in pa se poljubljava,z jezikom,po francosko,kaj lahko dobim preko sline???

na koncu sem videl da je kondom cisto malo pocil,vrjetno zaradi zob.

Spoštovani, preko sline se virus HIV ne prenaša. S slino se bi lahko v fazi intenzivne viremije prenesel virus hepatitisa B, pa ob poljubljanju razno razni respiratorni virusi, pa herpes virusi, pa Ebstein virus, ki povzroča infekcijsko mononukleozo… Ob poljubljanju se prenašajo, seveda, tudi številne bakterije, npr. streptokoki, stafikoki, meningokoki, gonokoki, …

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Punca pravi da se je na vse prenosljive bolezni testirala pred enim mesecem in da je negativna na vse.

ali je pri meni smiselno testiranje potemtakem na hepatitis b inj sifilis.??

je prostitutka da se razumemo.

Na “vse” se prav gotovo ni testirala, ker se na “vse” ni mogoče testirati. Poleg tega je 1 mesec dolgo obdobje in lahko pride do okužbe vmes. Glede testiranja je tako, da je treba upoštevati čas okna: obdobja med morebitno okužbo in možnostjo, da z nekim testom zaznamo okužbo. Za hepatitis B naj bi med dogodkom in testiranjem minila cca 2 meseca, pri sifilisu bi bilo treba najprej iskati ugotavljati znake primarne okužbe (ulkus), testirati pa tudi vsaj cca 1 mesec po dogodku, če ne bi zaznali znakov primaren okužbe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Bila testirana na hiv,hepatitis a,b,c, sifilis, ali bi se vi zaradi enega poljubljanja sli testirati,bilo je kar aktivno poljubljanje, drugace sem bil testiran en mesec nazaj in je blo use uredu me pa zanima kako hitro se prenasa hepatitis b,in sifilis, slina na ustno sluznico ali mora biti kri vmes.lp

Spoštovani, hepatitis B se lahko prenaša s slino visoko kužne osebe; to bi bila npr. oseba v fazi viremije, če bi se prostitutka okužila v zadnjem mesecu. Sifilis bi se v primeru pred enim mesecem še negativne osebe lahko prenašal ob stiku s primarnim ulkusom (ki bi nastopila v tem tem mesecu), če bi ga imela prostitutka v ustih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

danes sem dobil domov izvide vse uredu,samo pise mi da naj pridem dati se en vzorec krvi za: Igm anti hav.???

kaj to pomeni???

drugace so pa vsi izvidi negativni tudi na hepatitise.

zanima me se ali so hepatitis b in sifilis ozdravljive bolezni???

se pravi moram sedaj pocakat dva meseca in se jit se enkrat testirat za hepatitis b in sifilis.

ali bi punca imela kaksne bolezenske znake ce bi bila v viraniji,???

ker ce je obratovala je bila zdrava pomojem.

lp,janez

Ig M anti HAV so protitelesa, ki govorijo o sveži okužbi z virusom hepatitisa A. Zakaj so vas naročili ne vem, morda je test nejasen.
Hepatitis B ali povsem prebolite, ali ostanete trajni nosilec (ali samo nosilec ali pa s kroničnim hepatitisom B, torej kroničnim vnetjem jeter, ki na koncu vodi v cirozo ali karcinom).
Sifilis je popolnoma ozdravljiv z antibiotiki v prvih fazah bolezni, v kasnih pa ne, saj je že prišlo do trajnih poškodb in brazgotinjenja.
Ali je potrebno ponovno testriranje ali ne, je odvisno od časa rizičnega dogodka, okno za hepatitis B je cca 2 meseca.
V fazi akutne viremije tik pred izbruhom bolezni osebe običajno še nimajo nikakršnih kliničnih znakov, mnoge jih nimajo tudi kasneje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

klical na tranfuzijsko so rekli da ni pomembno se enkrat testirat,da je bil test za hepatitis a negativen,se pravi da je oz,da se hepatitis b prenasa z slino??

koliksne moznosti imam da sem se okuzi ob enkratni poljubljanju????

ali bi se vi sli testirat na mojem mestu???

Kot sem že zapisala, se hepatitis B lahko prenša s slino, a še mnogo bolj s spolnimi odnosi in krvjo. Tveganja ob 1x dogodku, poljubljanju, ne morem karakterizirati v številkah, je pa, seveda, nižje, kot če bi imeli spolni odnos. Če vas skrvbi, boste testiranje pač ponovili.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živjo samo zanima me se:
Če sem se jaz naprimer uceri okuzil z hepatitisom B in Sifilisom, kdaj jaz zacnem to prenasati naprej,ali takoj naprej naslednji dan ali se mora bolezen razvit. ???

kajti dan po tem ko sem mel rizicni kontakt sem ga imel potem se s svojo punco doma,in me zanima.

lp,zaskrbljen

Takoj naslednji dan po rizičnem kontaktu še ne, kasneje pa je odvisno od inkubacije. Sploh ni treba, da se bolezen razvije, saj hepatitis B, npr. pri mnogih poteka povsem tiho, brez kliničnih znakov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

V ponedeljek sem imel ta rizicen kontakt ki sem ga opisal,uceri se pravi v torek pa sem seksal z svojo punco,se pravi da se nimam kaj bati,da bi ona kaj dobila, ce sem jaz slucajno kaj staknil,bojim se samo zato ker se doji.lp.

zanima me se koliko casa se nimam kaj bati??

dan,dva,tri,po rizicnem kontaktu??

lp

Sam se neki ce mi poveste kaj je razlika med,

EIA HBsAg ——- negativen in EIA HBs———negativen

se pravi jaz imam izvid: EIA HBsAg —negativen. Ali to pomeni da sem negativen na hepatitis B???

Oziroma povejte mi ce dobim izvid EIA HBsAg—-nereaktiven ,,ali to pomeni,da sem zdrav??? da nimam hepatitisa b??

Torej če se še prav spominjam: oralni spolni odnos preko kondoma in intenzivno poljubljanje? En dan po dogodku je bilo stanje varno, kako pa v naprej, pa ne morem ugibati: prav gotovo ni tbeganja za virus HIV, zanemarljivo za hepatitis C, zelo majhno za B, o kapljičnih povzročiteljih pa ne morem soditi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

če mi lahko odgovorite se na vprasanje ali pomeni HBsAg—-nereaktivno,da nimam virusa hepatitisa B.

oziroma kaj pomeni ta kratica.

New Report

Close