Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Hepatitis C

Hepatitis C

Torej bi vsekakor moralo priti do neposrednega stika z okuzeno krvjo v kolikor bi oseba imela hiv/hepc/hepb? In torej to moje namisljeno teoretiziranje ni mozno

Tako  je. Recimo – virus HIV se s slino sploh ne prenaša. Hepatitis B sicer se, a v tem primeru bi morala oseba pred vami in vi intenzivno cuzati in sliniti rob tetrapaka.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Zadnjic sem s slamico snifal kokain. Slamico sem uporabljal samo jaz. Zanima me, ce obstaja sansa, da se okuzim s hep c, ker smo namrec snifali z iste povrsine? Slamico pa sem imel svojo.

Skrbi me namreč, da je mogoče komu padel z nosa delcek posnifanega kokaina in bi jaz to posledično nehote posnifal (s svojo slamico).

Hvala

Spoštovani, prenos bi bil možen le, če bi z isto konico slamice drezali, zbadali v nosni pretin.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Torej v mojem primeru testiranje ni možno, glede na to, da sem vseskozi uporabljal svojo slamico?

Ce ste prah snifali z lastno slamico, testiranje ni potrebno

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za vase odgovore. Sem pa naslednji dan imel rahlo krvav nos. A to lahko vpliva na moznost prenosa, ceprav sem snifal z lastno slamico?

Spoštovani, seveda ne, je pa dokaz tega, da se nosna sluznica ob snifanju poškoduje, da je zato bolj ranljiva in da bi ob souporabi slamic lahko prišlo do prenosa.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

hvala za podane odgovore.

Torej, tudi v primeru, da bi komu med snifanjem padlo kaj na skupno podlago, s katere smo snifali, meni ne predstavlja tveganja, ker sem imel svojo slamico, kajne? In rahlo krvaveč naslednji dan, tudi ne predstavlja tveganja?

Lep pozdrav

Kot rečeno, krvaveč nos za vas ne predstavlja tveganja, saj ste vi krvaveli in ne kdo drug. Krvaveč nos bi predstavljal tveganje za druge (če bi bili vi okuženi in bi vašo okrvavljeno slamico posodili nekomu drugemu); ali pa če bi kri kapnila na mesto, s katerega ste snifali. Pri snifanju je sicer v glavnem tvegan pribor za snifanje, ki bi se ga izmenjevalo, in bi prihajal v neposredni stik s sluznico; površina, katere se sniga, pa bolj teoretično, če bi bila nakapljana s telesnimi tekočinami in res majhna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close