Najdi forum

"grdo"ime-novo rojstvo

Vsa ta imena so poslovenjena, krščanska ali drugih izvorov. Dejansko je zelo malo resnično slovenskih imen. Eno je npr. Mojca, pa Bor, Zarja, Svit,…
Ampak naj da otroku vsak tisto ime, ki mu pač paše. Nenavadno je lahko slovensko ali tuje. Otroka lahko zafrkavajo skoraj z bsakim imenom in priimkom. Jaz naprimer ne bi svojemu sinu nikoli dala imena Luka, ker gre na to prav ena zbadljiva rima…

Nina

Meni pa je čudno dajanje enakega imena, kot je že priimek – Ambrož Ambrož ali Klemen Klemen. Potem pa poznam še nekega Jako, ki se piše Racman 🙂

Nina

Vidim, da je zelo velika možnost, da bodo otroci otroke zasmehovali zaradi imen, če se že odrasli tako zgražajo nad vsakim imenom, ki njim ni všeč!

Poznam punco (včasih punčka) z imenom Mercedes in ji prav nič ne manjka. Zakaj se obremenjujete z imeni drugih otrok oz. oseb. Pri sebi pošlihtajte in imejte kakor vam paše. Ime še ne razkriva osebnosti, zato mislim, da je na prvem mestu osebnost, potem šele ime.

Starši upam, da ne boste svoje otroke tako pokvarili z mišljenjem glede imen, kot berem zgoraj – ali ne povdarjamo to, da smo vsi enaki?

NIVES! Sem te pa le našla, ravno sem hotela napisat odgovor Nindi, da je moj sinek tudi Maj in da mi Luka tudi ni všeč, pa zasledim tvoj odgovor, da je Maj “čudno” ime. Pol pa preberem, da je tvoja hčerkica Petra in vidim, da si to ti. Se me še spomniš?????? Vrnila sem se v službo, po porodniški seveda. Kako si kaj?

Čao

haloo zakaj pravis da bi morali starsi prijeti stvari v roke moje ime je mercedes in sem prau ponosna no to morda ves da je bilo ime najprej ime mrcedes potem pa je bilo ocetu to ime tako usec da je poimenoval svojo firmo po njej prosim lepo lepo da mdelis svoje mnenje a moram ti povedati da je iz mojega vidika in izkusenj napacno
hvala in lp

iz koga se ti norcujes moje ime ke mercedes ocitno se ne zavedas svojih besed ce pa se ze oglasas lepo te prosim govoris da uboga pumcka da se boodo norcevali s to pocenjas prau ti sram te bodi poleg teg se iz mene npben ni nikoli norcevav ce ze kdo je ime pohvalil in rekel da je nekaj zanimivega!!!

New Report

Close